Ogłowia bezwędzidłowe - rodzaje, działanie, zastosowanie

Magda Pawlowicz no właśnie są jeden na drugim, dlatego grube, a nie szerokie 😉 Wiem, że marudzę  😡 Chyba za jakiś czas po prostu spróbuję sobie to złożyć i przetestuję, bo obecna samoróbka też nie do końca spełnia moje oczekiwania. Dziękuję za odpowiedzi, dziewczyny  🙂
Euphorycznie nie wiem czy pan Podkowa nie będzie miał 😉
Livia   ...z innego świata
23 maja 2015 08:32
Bosale full można normalnie kupić - HKM robi na tyle duże, że na mojego konia pasują. W Polsce robi też MR Leather.
Da się konia odpowiednio ustawić na pomocach w hacku ?
oczywiście że się da
Zależy co kto rozumie przez ustawić na pomocach. Da się ustawić. Na pomocach do hackamore.
Jakoś konie ujeżdżenia nie chodzą na hackach. Widno są różnice.
Western chyba spoko.
Z grubsza "zwykłe" powodowanie koniem też.
Maestria - nie ma mowy.
mogę ci pokazać konia chodzącego na haku, w ustawieniu, zgięciu zebraniu (jak na poziom tego konia bo to młody koń)
co jest konkretnie takiego czego się nie da zrobić na haku? Napisz mi to zrobię!
Livia   ...z innego świata
04 czerwca 2015 11:07
Zuzu, my teraz jeździmy na hacku i generalnie jest prawie tak, jak na wędzidle. Są drobne różnice na pewno, ale to, co chcemy, osiągamy. Poziom nisko-średni, ale jakieś łopatki, trawersy, zwroty robimy i hack daje radę.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 czerwca 2015 11:24
Pochwalę się że my dalej na Cooku.
Po operacji kolana wracam sporadycznie do jazdy.
A mimo to szuranie nam jakoś wychodzi, tyle czasu i to ogłowie naprawdę fajnie się spisuje- czy to w terenie czy na placu.
Super rezultaty 🙂 Dalej na barefoocie?
My z racji tego, że mi konia zbierać i wykręcać nie wolno to jeżdżę bez użycia wodzy i zmieniamy sobie chody.
Taka dosiadówa bez lonży na dużym placu 🙂
Przymierzam sie powoli do cordeo tylko zapomniałam go zabrać z sobą wczoraj 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 czerwca 2015 13:38
Dzieki 😉  dopasowalismy nowe siodelko, jezdzi sie w nim wygodnie i stabilnie 😉 kobyl tez nie narzeka 😉
Przymierzam się do kupna ogłowia dr.Cooka
testował ktoś i jest w stanie powiedzieć, które będzie lepsze?  🙂
1. http://konik.com.pl/harryhorsebezwedzidlowe
2. http://www.gnl.pl/oglowie-bezwedzidlowe-horze-ravena.html
Dziękuję za pomoc! 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 czerwca 2015 20:34
Ravena wygląda jakby miało paski policzkowe bliżej oczu. Raczej wybrałabym to drugie, masz możliwość porównać na żywo?
Na_biegunach  niestety nie  🙁
dlatego do Was zwracam się o pomoc ;/
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 czerwca 2015 07:43
Pisalam tutaj o cooku. Mi sie sprawuje fenomenalnie.
Livia   ...z innego świata
16 czerwca 2015 09:56
żabeczka, tylko że argentyna pyta raczej o te dwa konkretne modele ogłowia niż o Cooka w ogóle 🙂
mogę ci pokazać konia chodzącego na haku, w ustawieniu, zgięciu zebraniu (jak na poziom tego konia bo to młody koń)
co jest konkretnie takiego czego się nie da zrobić na haku? Napisz mi to zrobię!

Skoro młody to nie ma o czym mówić.
A ćwiczenie, gdybyś dysponowała starszym, byłoby np. takie: długa prosta bez oparcia o ścianę i regularne/rytmiczne przejścia z trawersu w renwers ze zmianami sylwetki konia o 2 cm wyżej potylica co drugi cykl trawres-renwers.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 czerwca 2015 19:37
żabeczka, tylko że argentyna pyta raczej o te dwa konkretne modele ogłowia niż o Cooka w ogóle 🙂


Widocznie źle wywnioskowałam 🙂
Mea culpa  😉
halo tak, doszłamz jednym koniem do takiej precyzji na sidepullu. Ale tego nie pokażę bo koń sprzedany. Robiliśmy też np zmiany w seriach, skakałam też na tym. Pod koniec w zasadzie nie czułam różnicy między sidepullem a wędzidłem, natomiast przepuszczalność na sidepullu bardzo łatwo zepsuć.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 czerwca 2015 20:58
...a ja myślę że halo jest na tyle doświadczona, na tyle obyta w ogłowiach bezwędzidłowych, że zęby na tym zjadła i stąd ta jej pewność.
No cóż, pozostaje się tylko ukłonić w jej stronę i...  robić swoje. 😉


Odświeżam
szkapek na cooku
Dziewczyny bezwędzidłowe, pomyślałam, że może Was zapytam. Pytałam w wątku ogólnym ogłowiowym, ale na wszelki wypadek zapytam i tutaj.
Potrzebuję ogłowia do hackamore.
Chciałabym, żeby miało podszyty pasek potyliczny i naczółek oraz żeby było w miarę "głębokie", czyli żeby paski policzkowe nie leżały zbyt wysoko.
Druga sprawa - mocne. W obecnym Waldhausenie po czterech miesiącach regularnej jazdy dwa-trzy razy w tygodniu skóra trzymająca sprzączki w paskach policzkowych puściła pod ciężarem hacka  😲
No i jeszcze tak do 200 zł  🙂 Nie musi być super piękne, ważne, żeby było to, co powyżej.
Może któraś z Was doradzi mi coś z praktyki?  :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
26 czerwca 2015 07:37
Murat-Gazon, z własnego doświadczenia z hackiem, mam konia o dość sporej głowie. Normalny pasek do hacka (ten na nos) powodował, że jakiekolwiek ogłowie bym nie założyła, paski zawsze właziły do oczu. Poszłam do rymarza, który wymienił mi ten pasek na kilka cm dłuższy. Teraz mamy ten problem z głowy, nic nie wchodzi do oczu i mogę normalnie założyć ogłowie, bez konieczności spinania pasków policzkowych w jakiś sposób 🙂

Tak było z normalnym paskiem: http://re-volta.pl/galeria/foto/132982
A tak z dłuższym: http://re-volta.pl/galeria/foto/139933
Livia u mnie jest tak różnie powiedziałabym, w Waldhausenie było w normie, w każdym razie ruda akceptowała takie ułożenie, no ale co z tego, skoro się przetarł... Mam jeszcze Yorka, ale niestety tutaj są wyżej i już to ją wkurza.
A niby nie mamy problemu kategorii "duża głowa", bo to arabka 😉
W ogóle to prześliczne masz to ogłowie  😍
Livia   ...z innego świata
27 czerwca 2015 06:38
Murat-Gazon, fakt, przy arabce normalny pasek w hacku nie powinien być aż takim problemem, ale może akurat warto spróbować 🙂 No i jeśli wybrałabyś ciut okrojoną wersję ogłowia, to może pan Marek by Ci zrobił? Mnie takie ogłowie do bosala robił:
http://re-volta.pl/galeria/foto/104419
Cena wyszła poniżej 200 zł 🙂
Brałabym od rymarza, sama mam. Wszystko pod wymiar, według zamówienia. Każde ogłowie sklepowe nie pasowało mi na gniadą.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
27 czerwca 2015 11:22
Kurcze ale to jak mocno trzeba ciągnąć żeby puściło? Ja na hacku jeździłam 4lata w ogłowiu Start-jakieś bardziewie z mielonki za 80zł i jest w pełni sprawne i w całości do teraz. No i w oczy nie wchodziło,bo pasek policzkowy na tyle wąski,że się w czanka od hacka przesuwała 😉
Gillian   four letter word
27 czerwca 2015 14:16
lacuna, nie trzeba ciągnąć, żeby się przetarło. To jest takie miejsce, które się rusza i po prostu się wyrabia. Nie zapomnę, jak mi się urwało podczas galopu - szczęściem na hali, tylko koń niezbyt ogarnięty - jechałam całkiem zwyczajnie na kontakcie i PYK.
Przetarło się przy sprzączce od strony hacka - jak są dwie warstwy skóry, a pomiędzy nimi sprzączka, to ta górna rozlazła się totalnie jak papier, a dolna też zaczyna wyglądać nieciekawie. Sprzączka jeszcze wisi na nitce  🙄
Na razie metodą chałupniczą wyprodukowałam ogłowie z połączenia różnych elementów z różnych ogłowi i póki co okazuje się leżeć lepiej niż każde z tych ogłowi osobno  🙇
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
27 czerwca 2015 21:42
Aaaa no to ma sens,faktycznie teraz rozumiem :kwiatek:
Proszę o pomoc w wyborze ogłowia. Zdecydowałam się na dr Cooka, ale - czy warto inwestować w oryginał, taki z tworzywa sztucznego, bo skóra strasznie droga...? Znalazłam też takie: http://www.hookseurope.com/produktsida/bitless-bridle-claridge-houser/44596/44597/  i takie: http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Oglowie-bezwedzidlowe-Ravenna/7379. Czy są coś warte? Czy lepsze z linką, czy paskiem ze skóry? Linka z tego, co widzę i próbuję zrozumieć, przesuwać może się cała, pasek ze skóry nie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się