USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?

Polska - żadna atrakcja, nie ma nic ciekawego.

Skoro nie ma nic ciekawego to dlaczego Polsce ktoś pożycza ok. biliona dolarów (1000 miliardów)?
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/295045,nbp-polska-ma-gigantyczne-dlugi.html

Statystycznie ok. 80 tys. zł na głowę mieszkańca z noworodkami i starcami włącznie (dzisiaj pewnie więcej, bo to wyliczenia z 2010r.)

Co ciekawego jest na Mazurach, w Zachodniopomorskim, w Obwodzie Kaliningradzkim, na Litwie, w Estonii, w Afganistanie - albo w byłej Jugosławii?


Nestor, ale to nie jest jednorazowa pożyczka. To kumulacja iluśtam lat. Dlaczego pożycza? By wyprowadzić kasę.
By Polska miała kasę na budowę dróg, które budują Firmy np. Niemieckie. I na wiele innych rzeczy, które wrócą do bogatych innych krajów, z których musimy kupować rożne rzeczy - bo nasza gospodarkę dawno sprzedaliśmy.

Jugosławia była tworem - a jak wiadomo kazdy twór gdzie są mniejszości narodowe, kulturowe i religijne prędzej czy pózniej moze sie rozpaść. Tak samo Czecho-Słowacja.
Tylko u jednych rozpad jest mniej a u innych bardziej drastyczny.
Wklejając powyższy link chciałam w zasadzie zilustrować pewną rzecz. Komentarze pod informacją o demonstracji.
Jakoś tak się porobiło, że jeśli ktoś wygłasza powszechnie obowiązujący obecnie pogląd: "kochamy Ukrainę" to jest w porządku, a jeśli ma inne spojrzenie na sprawę, to jest agentem Rosji. I należy go zidentyfikować/aresztować/wykopać z kraju.
znaczy sie mam pakować manatki ?
By wyprowadzić kasę.
By Polska miała kasę na budowę dróg, które budują Firmy np. Niemieckie. I na wiele innych rzeczy, które wrócą do bogatych innych krajów, z których musimy kupować rożne rzeczy - bo nasza gospodarkę dawno sprzedaliśmy.

Sama widzisz, że wiesz "po co" 🙂
Jak się administruje jakimś obszarem to ustala się warunki, jakie na nim obowiązują - w tym nadwyżkę, jaką można zabrać.
Po za tym jest mnóstwo innych powodów - geograficznych, prestiżowych, czysto militarnych - tzn. właściwych dla polityki imperialnej.
Na tej samej zasadzie, jak Amerykanie chcieliby mieć bazy rakietowe czy inne na Krymie - tak Rosjanom byłoby miło, gdyby mogli odbudować bazy w Polsce.

p.s.
Nie spodziewam się, że Rosja na nas napadnie - uważam, że obecny lęk przed Rosją jest podsycany celowo przez tzw. Zachód, byśmy szli na różne ustępstwa - a przy okazji by nam nie przychodziły "głupie" pomysły do głowy - np. dogadywania się z Węgrami czy Turcją - czy dalej Chinami.
(...) znaczy sie mam pakować manatki ?

No jeszcze nie, ale jak tak dalej pójdzie to... 🙁
p.s.
Nie spodziewam się, że Rosja na nas napadnie - uważam, że obecny lęk przed Rosją jest podsycany celowo przez tzw. Zachód, byśmy szli na różne ustępstwa - a przy okazji by nam nie przychodziły "głupie" pomysły do głowy - np. dogadywania się z Węgrami czy Turcją - czy dalej Chinami.


tez mi się tak wydaje, za dużo Rosja miała by do stracenia bo:
a) Polska czy na nawet inne kraje nadbałtyckie są w strukturach NATO, jaka by odp NATO była, ale musiała by być. Może by wysłali "tylko" jeden batalion, albo ze dwa samoloty, ale by było odpowiedź. Polska by pewnie była stracona, ale patrząc na cały świt, taka wojna by się rozprzertrzeniła, a Rosja wie, że z całym światem nie wygra
b) nawet gdyby Polska wlaczyła sama, bez udziało NATO, to Rosja wie, że wygra, ale koszt militarny mógłby być zbyt dużo. a nastroje w Rosji takie kolorowe nie są, więc wątpliwe, by Rosja ryzykowała zmiana nastrojów ludzi dla jakiś tam Polski
c) Rosja już ma problem z Ukraina, bo utrzymaj te "bananowe republiczki", jak one się tam nazywają. to są koszty, a Rosja nie chce Ukrainy z jej długami i zobowiązaniami, chce tylko jej surowców. No i mieć jakiś kraj między sobą a NATO, wiec wydaje mi się, że dla Rosji Ukraina jako niepobległe państwo jest nawet lepsze, byle by Ukraina nie weszła do UE i NATO

a tak s innej strony, w radio coś mówili, że Rosja wzywa te swoje republiki do zawieszenia broni, wg tego co było w mińsku. prawda to? ktoś coś słyszała?  👀
Ups..., co za "niespodzianka".  🤔
Czy u Was też ostatnio zauważalnie więcej kandydatów do pracy z Ukrainy?
Czy u Was też ostatnio zauważalnie więcej kandydatów do pracy z Ukrainy?

Do pracy to nie zauważyłam, ale jest ich mnóstwo wszędzie. Mam na myśli Krk. I dużo ogłoszeń o nauce języka polskiego dla nich.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 września 2015 21:18
sandrita, mogła byś jednak uprzedzić, że to zdjęcie zwłok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się