Derki

czym impregnujesz derki?
też mam startową na gumce i lubię, choć o dziwo sporo osób na gumki narzekało (startowa na gumce lekko unosi przód i może być przyciasna na konie z szerszą klatą, za to wg mnie genialna na młodziaki i staruszki)
hmm a jak z rozmiarowką - standardowa? niestety derka vh titan po sezonie użytkowania sromotnie polegla i zaczęła przemakać choć fakt nie impregnowalam jej... a czym taka derkę mozna zaimpregnować?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 października 2015 19:50
Ja mam starta 145 i na Kobyłce wyglada jak Sexi mini spódniczka, za krótka. Za to idealnie pasuje na kuca który wchodzi w derki 125/135. Brałbym zatem przynajmniej rozmiar większa. Fakt gumka lekko podciąga derke na klacie, ale dobrze zabezpiecza przed deszczem.
A co, jeśli koń będzie z tych niewychodzących? Pastwiska przez zimę zamknięte, a małe padoki przy ponad 20 koniach nie dadzą rady ich 'obsłużyć'. Wtedy jak? Zimowa, stajenna czy jeszcze inna, z jakim wypełnieniem? Np. 200g i pod spód polarówka czy to będzie za mało? 🤔
jedna vh titan z naszej stajni po tym jak poszła do prania i impregnacji (profesjonalna pralnia) to przemaka, nawet dodatkowo spryskiwana impregnatem nie daje rady. Jak mały deszcz to jeszcze w miarę, ale jak normalny deszcz albo ulewa to masakra, cała przemięka.
I aż się martwię, bo dla swojej na grene kupiłam też titana.. oby dała radę chociaż tą zimę.

Start była prana i impregnowana w tej samej pralni co titan i jest ok, nie przemaka. Nawet ma kilka łatek i jest ok. Ale nosi ją babcia 32 lata, która klaty nie ma prawie wcale, derka 125 rozmiar i jest dosyć ciasna.
Oj to mnie zmartwiłyscie, moja Titan super daje rade ale jeszcze jej nie prałam, na dniach mam zamiar wyprać. Natomiast niebieska VH przemaka mimo ze prałam tylko ręcznie, teraz ją spryskałam cała impregnatem i zobaczymy.
A jest jakis impregnat do pralki do prania derek? Musze wyprac titana a to moja podstawowa plandeka i nie moze przemakać  🤔
Evson, oczywiście , że jest i impregnat i specjalne płyny do prania odzieży przeciwdeszczowej - vide derek. Osobiście używam preparatów Nikwax i derki są nadal nieprzemakalne 🙂

A co, jeśli koń będzie z tych niewychodzących? Pastwiska przez zimę zamknięte, a małe padoki przy ponad 20 koniach nie dadzą rady ich 'obsłużyć'. Wtedy jak?

Wtedy zmieniłabym stajnię  😉
keirashara, co do sprawdzenia, to możesz sobie na telefon ściągnąć takie głośne bzyczenie maszynki i koniowi puścić. Ja tak zamierzam - dźwięk jest bardzo realistyczny 😉 Pewności 100% to nie da, ale zawsze to jakaś wprawka.
Mam pytanie, bo już sama się gubię. Jak przyrównać "grubościowo" plandekę na polarze do padokówki 100g / 150 g ??
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2440518#msg2440518 date=1445929303]
A co, jeśli koń będzie z tych niewychodzących? Pastwiska przez zimę zamknięte, a małe padoki przy ponad 20 koniach nie dadzą rady ich 'obsłużyć'. Wtedy jak?

Wtedy zmieniłabym stajnię  😉
[/quote]

Pytanie było o derki, a nie o to, co byś zrobiła na moim miejscu 🙂
Klami, polar z plandeką to takie 100gr
Widział ktoś gdzieś jeszcze ropstopa Eskadrona na polarze XL w promocji ??


xxagaxx, dzięki,
_Gaga dzieki serdeczne  :kwiatek:
A jak derkujecie teraz, gdy jest ciepło? Mój derkowany na razie w plandeke ale dzisiaj w południe zdjęłam, bo troche sie zagrzał (a moze za szybko po lonzy załozyłam)
I nie wiem kompletnie jak to ogarnac, w poludnie ciepło, w nocy zimno bardzo. Kon w boksie angielskim murowanym, gdzie zawsze jest pare stopni wiecej niz na zewnatrz i nie wieje. Na ogól wychodzi i spi w tej samej derce ale nie wiem czy to dobry trop. Włascicielka stajni niedługo ze mna zwariuje, chociaz jest złota i potrafi isc na padok do mojego konia i zmieniac/zakładac/zdejmowac derke jak zmieniaja sie warunki pogodowe. Jednak nie chciałabym naduzywac jej dobroci. Kon niegolony, wczesnie zaderkowany. Ktos jeszcze ma konia w boksie angielskim i trzyma w tej samej derce dzien/noc?
Evson-moje sa na padoku 27/7 z mozliwoscia wejscia do stajni, z czego nie korzystaja. 🤦
W nocy sa przymrozki, w dzien temp do 20C, tak wiec zakladam na noc i zdejmuje, jak juz sie zrobi cieplej. I tak co dzien  🤔wirek:
Evson, ja tak trzymam konie, w dodatku u mnie nie ma opcji przebierania 🙁 taki pensjonat Od wczoraj konie chodzą w plandekach na polarze a ja poluję na 150 - 200 gr. Wcześniej w samych plandekacg. W zeszłym roku z powodu braku zimy 300 gr miały na sobie z tydzień przy kilku dniach mrozu po - 10. A tak plandeka na polarze (grubym) wystarczyła.
Moja nie jest zmarźlakiem... Właśnie chyba zostanę przy 200 gr.
Myślałam nad 300 ale kupić i nie używać bo się okaże, że za ciepła to hmmm.
A mam drugą zimową, z Caballa, tylko za pioruna nie pamiętam jakie tam było wypełnienie.  😵

Edit: znalazłam! Caballowa dera ma między 100 a 150 (nie pamiętam co ostatecznie wybrałam).
Moja ogolona konina przestała w niej całą zimę - jak było zimniej to tylko polar pod spód.
To chyba 200 gr starczy?  👀
Euphorycznie, zależy od tego jaka będzie zima. Moje co prawda nie golone, ale derkowane od dawna i nie zarośnięte. Zeszłą zimę przestały w plandekach na polarze dlatego ,że zimy jako takiej nie było przecież... ile było ,mrozu? tydzień? 10 dni?
Gaga kombinuję czy da się założyć jedna na drugą jakby co.  😂
Albo poczekam na zimę i wtedy zamówię. Tylko tym sposobem mogę mnie ominąć okazje ehh.
Euphorycznie, założyć się da i wiele osób tak robi 🙂
Gaga Chciałabym taką 200 gr z przedłużonym kołnierzem/pół kapturem?
Nie wiem jak to się nazywa ale muszę taką znaleźć i to jeszcze na konia z dość pokaźną klatą.  😁
Moje golone całą zeszłą zimę stały w 200 - 240g. 300 dostały na tydzień chyba  😉 U mnie jest system zmiany derek na padok i do stajni, ale 300 mam tylko padokowe z uwagi na krótki okres ich używania  😉
tulipan 240 gr? Które takie mają?  👀
Eskadron stajenny i Schockemohle mam chyba 220 lub 240  😉
tulipan Dzięki ale chyba jednak sprawię Rudej ocelotowe wdzianko - no nie mogę przejść obojętnie.  😜 😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 października 2015 12:48
A ja szukam derki, która jak najszybciej osuszy konia włochatego (jak mamut) i nie będzie kosztowała milionów.  🙂
Co polecacie? Jak to jest ze zwykłymi eskadronami np. http://www.gnl.pl/24-h/dla-konia/derki/derka-polarowa-eskadron-focus-navy-24h.html ?
Polary eskadrona są dobre, po za tym można polecić też jarpola lub caballa  😉
Pati2012, - ja bardzo lubie polarowe eskadrony, jednak warto zaznaczyć, że są one dość szrokie w klacie - dla mnie atut, ale śledzikowi znajomej zlatywały strasznie. I póki co, to jedyne polary, o których mogę ze 100% pewnością powiedzieć, że się nie rozciągają i służą wiele lat 🙂 Dla oszczędności można używke upolować, często też na rynku wtórnym nówki ze starych kolekcji latają dużo taniej niż w sklepie.
Pati2012, tylko Caball!
Słuchajcie, a jak rozwiązujecie sprawę koni z ogoloną szyją w taką pogodę? Zakładacie im kaptury? Na mrozy mam kaptur 300 g, tylko nie wiem jak przy takiej pogodzie jak teraz.
Ja kaptur zakładam jak jest -10 i wieje 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się