Derki

Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
16 stycznia 2016 08:22
Witam ,
czy ktoś z was przypadkiem nie zna derki która była by wykonana z tego samego " polaru " co ta derka villa horse ? Jest to moja ukochana derka najlepiej mi się sprawdza a nie mogę nigdzie znaleźć nawet kolejnej używki 🙁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 stycznia 2016 09:57
Net przeszukany, brak mi już pomysłów 🙁 Masta Avante albo Zing czy z nimi też coś nie tak?
Na_biegunach, - tą granatową z wysoką szyją HKM-u ma znajoma - niebieska ma poad rok, dziure w jednym miejscu, ale koń dalej lata w niej po padoku. Ma też taką samą, ale z nowej serii brązową. Brązowa jest mega ciasna w klacie, ale ta niebieska jest dość szeroka. Jakościowo - średnio
W tej cenie szału się nie spodziewam. Grunt, żeby była nieprzemakalna i nie rwała się jak tylko koń o coś delikatnie zahaczy.
Na_biegunach, - a to, to nie, nie rwie się w rękach. Mówie, ta niebieska jedną dziure ma, na łopatce, od końskich zębów, ale poza tym działa i nic się z nią nie dzieje. Nie przemaka - koń padokowany, kilka razy sama go z deszczu lub śniegu ściągałam i był suchutki. Sprzączki też trzymają Jedyne co, to strasznie dziwne mają te rozmiary, 2 takie same derki, tylko z innych kolekcji i zupełnie inaczej się układają.
Jak dla mnie te derki HKM to szajs. Kiedyś robili derki z ripstopu (mozna poznac po fakturze "kratki"😉 i mimo, że były słabo skrojone, to jednak trwałe. Teraz robią z kodury (może i dalej robia niektore  z ripstopu, ale nie te o których piszecie) i to niestety trwałością nie grzeszy. Miałam sporo padokówek i wszystkie z kodury umarły (wspominany hkm, eskadron za 5 stow :/, horseware amigo mio), a wszystkie z ripstopu żyją dalej (tez hkm, eskadron, horze elite, horseware rhino, nawet caball, chociaz akurat caball to na koniu który nie niszczy derek, wiec to niezbyt miarodajne). Ripstop ciężej porwać "po calosci" dzięki wzmocnieniom w materiale. Wiec ja patrze na materiał przy zakupie, nie na firmę.
Chyba, ze macie konia który szanuje derki (i jego koledzy z padoku też), to wtedy taki tani hkm da radę.
A propos ripstopow  🤣
[quote author=Na_biegunach link=topic=43.msg2481910#msg2481910 date=1452938279]
Net przeszukany, brak mi już pomysłów 🙁 Masta Avante albo Zing czy z nimi też coś nie tak?
[/quote]

Mam na siwego  maste  zing 200g  taką : masta i obok weatherbeeta  to moja  ulubiona derka. Dobrze leży nie przekręca  się nie zsuwa  ma fajną  klapę  przykrywającą nie tylko ogon  ale pół  zadu.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 stycznia 2016 23:11
anai, orientujesz się czy rozmiarówka masta jest porównywalna z rhinegold? Dzięki za link, mają całkiem niezła wysyłkę do PL 🙂

Z innej bajki... derka siatkowa helsinki. Warto kupić? Czy poczekać, może decthon jednak wznowi siatkową?
http://www.yard-equites.pl/siatkowe/2858-derka-siatkowa-hkm-pro-team-helsinki.html#/długość-155_cm
Na_biegunach, nie znam rhinegold niestety. Na konia  na którego 145 cm derki start  i decathlon  są na styk , ta masta (kupiona jako 145cm, na metce ma zapewne cale i to dołem  mierzone 😉) pasuje w sam raz.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 stycznia 2016 07:44
Dziewczyny, czy te koszulki z lycry pod derki faktycznie działają? Mój powycierał sobie w tym roku sierść na łopatkach i zastanawiam się nad taką koszulka.
xequus, tak, działają
Warto kupić koszulkę, która ma część piersiową połączona między przednimi nogami z "popręgiem". Co prawda dość ciężko takie dostać, ale one przynajmniej nie wędrują na mocno ruchliwym koniu. Zwykłym pod nie śliskimi derkami się zdarza 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 stycznia 2016 08:06
Dzięki Gaga  :kwiatek: Tylko pytanie, gdzie taką dostać, bo musi być dodatkowo w rozmiarze 165. To chyba niewykonalne... A ma ktoś może taka koszulkę i mógłby mi zrobić zdjęcie rozłożonej, może udałoby sie taką uszyć, bo lycrę dostać można bez problemu.
Ja mam koszulkę XL z Horze i wałacha co nosi rozmiar 155 jest trochę za duża. Kobyła nosi 165 i na niej leży o wiele lepiej  😉
xequus, moim zdaniem rozsądniej kupić zwykłą i ew doszyć coś pod spód. Szczególnie że porządniejsze koszulki mają płaskie szwy...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 stycznia 2016 09:43
Macie rację 🙂 kupie i jak będzie się przekręcała to cos wykombinuje z doszyciem czegos miedzy nogami  :kwiatek:
xequus, ona się nie przekręca, tylko przy bardzo mocno ruchliwym koniu (tak ekstremalnie) i nie mocno śliskiej od spodu derce (np. poszytej polarem) potrafi się trochę podnieść.
eBay?
Mam taka koszulke tylko na lopatki, miedzy nogami do popregu. Na mocno brudzace sie konie sa tez na kark, leb i lopatki. Na Babe sprawdzaly sie bardzo, gdy stojac w stajni bardzo zaczela sobie wycierac siersc wlasnie na lopatkach (po zalozeniu tego z okrytym lbem okazalo sie, ze moj kon potrzebuje rozmiaru L, a nie M)
Takie cos;


Pod derka zimowa na Jerrym


Nie znalazlam zdjecia w ochraniaczu tylko lopatek...Moze zrobie jak bedzie cieplej.
Tu sa zdjecia dwoch typow z eBaya, drugi jest wyzszy na karku-mysle ze sprawdzilby sie na mojej o wysokim klebie
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 stycznia 2016 16:24
To mnie uspokoiłyście dziewczyny, dziękuję. Te derki, które go wycierają są śliskie od wewnątrz, więc myślę, że nie będzie problemu i zamówię zwykłą koszulkę na klatkę piersiową. 🙂
:kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 stycznia 2016 22:49
Co teraz jest fajnego z osuszających polarówek w granicach 150 zł?

anai, dziękuję, przygarniemy sobie zinga masty  :kwiatek:  Czekam na info z kosztami wysyłki od hopevalleysaddlery 🙂
Ja mam derke polarową HKM w romby. Naprawdę super osusza. Przed chwilą sprawdzałam i jest do kupienia w granicach 130zl. 🙂
Czy ktoś używa derki York Maxima http://www.pasi-konik.pl/pl/p/YORK-Derka-polarowa-Maxima/10916 Jak z jej jakością, dobrze osusza? Warto ją kupić?
[b]Na_biegunach]/b], z polarówek to Caball. 🙂 Całkiem spoko do osuszania są też polary 500 i 800 z Decathlonu, ale te już sporo droższe... Choć pewnie jeszcze można w niektórych sklepach stacjonarnych dorwać przecenione.
dla mnie też najlepsza do osuszania od Caball  😀 pije pot jak głupia


Edit. literówka
Ja polarówek yorka nie polecam, w macaniu cienkie jak szmatka, szczególnie te pasiate są niemal prezroczyste. Hasbo to też porażka, derka, która była ciasna na mniejszego konia spada obecnie z większego 🤣 Kiepsko, bo klaty nie zakrywa przez to, a wystarczy, że koń się w niej położył i pas oderwał po szwie.

Sama mam głównie polarówki eskadrona polowane jako używki w stanie idealnym lub po przecenach (akurat udało mi się w granicach 100-150zł łapać), bardzo dobrze osuszają, gruby, mocny, nie rozciągający się polar, szerokie w klatach. Derki na lata, najstarszą mam od 2010 roku, ciuraną w tą i spowrotem, dalej działa i dobrze wygląda. Mam też ich jersey, fajny, bo spokojnie można konia w boksie w tym postawić i nawet jak się w słomie wytarza, to raz-dwa idzie wytrzepać, filtruje podobnie do ich polaru - tylko niestety droższy.
Ostatnio też miałam styczność z polarówką Horze i wg. mnie też bardzo fajna.
ja mam tez jedna z horze są bardzo dobre i wytrzymałe. te http://www.pasi-konik.pl/pl/p/YORK-Derka-polarowa-z-pasmi-Ekona/8717 też są dobre i jako osuszające i też pod derke stajenną je zakładałam by koń miał cieplej i się trzyma bez problemu. Pot ładnie wchłania i nie jest porwana.
z grubego i bardzo mocnego polaru bardzo dobre były Fair Play Classic (na dużego mam taką w ślicznym oliwkowym kolorze)- oliwkowa, szara i granatowa. Teraz coś ich mało- prawie same szare dostępne 😉
http://imged.pl/derka-polarowa-classic-fair-play-szara-145-cm-2-1633378.html
No dobra, potrzebuję pomocy. Potrzebuję  derki padokowej  ok.300g dla konia mordercy derek i ochraniaczy. Pilne.
Moon   #kulistyzajebisty
20 stycznia 2016 20:56
anai, a decathlonowa też umarła? Wydają mi się naprawdę pancerne.
Moon, właśnie  decathlonową dziś zjadł . Oraz ochraniacze na deser.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się