STOP Skaryszew

Karla🙂

Poziom agresji - przerażający  😲
desire   Druhu nieoceniony...
18 lutego 2016 08:28
[quote author=Karla🙂 link=topic=65714.msg2498187#msg2498187 date=1455738681]
a co ma zrobić biedna Tara żeby złapać 1%? przecież trzy czwarte piszących komenty konia na oczy nie widziało i ma iloraz inteligencji na poziomie fretki. I teraz polityka spychologii, to nie my oszukujemy to Centaurus... żenada
[/quote]

dodajmy, że większość to dzieciaki w wieku 14-17 lat.  🤔 😵

i co oni myślą, że konie na mięsko nie będą zabijane, jak pare petycji napiszą?  😂  czemu akurat konie, a nie świnie? przecież mądrzejsze..  👀 😉
Nie wiem co za różnica, czy konie pojada ze Skaryszewa, czy z domu hodowcy... Ale na pewno jak nie bedzie Skaryszewa, to zbawimy świat, bo skarlet tak mówi 🤔
Niech ktoś mi powie skąd Tara ma pieniądze na utrzymanie tak dużej ilości koni 😀?
koni im przybywa, chyba mają gumowe padoki i pastwiska :P

desire   Druhu nieoceniony...
18 lutego 2016 08:56
Kinia16322, pw. 😉  będziesz w szoku. :P
[quote author=Karla🙂 link=topic=65714.msg2498187#msg2498187 date=1455738681]
a co ma zrobić biedna Tara żeby złapać 1%? przecież trzy czwarte piszących komenty konia na oczy nie widziało i ma iloraz inteligencji na poziomie fretki. I teraz polityka spychologii, to nie my oszukujemy to Centaurus... żenada


dodajmy, że większość to dzieciaki w wieku 14-17 lat.  🤔 😵

i co oni myślą, że konie na mięsko nie będą zabijane, jak pare petycji napiszą?  😂  czemu akurat konie, a nie świnie? przecież mądrzejsze..  👀 😉
[/quote]
A ta petycja ma w ogóle szansę przejść?
Niech ktoś mi powie skąd Tara ma pieniądze na utrzymanie tak dużej ilości koni 😀?
koni im przybywa, chyba mają gumowe padoki i pastwiska :P




też się zastanawiam. Kilka lat temu (z 3-4) mieli ogromne długi i kredyty, a teraz nawet specjalnie nie miauczą o kase.

Z drugiej strony namawianie jawnie do hejtu jest naganne. To ma być przykład walki o prawa koni ?
maluda watpie  😉
i kolejne zdrowe konie wykupione.
kiedys, z 10 lat temu czy nawet wiecej, tara wykupywala stare, chore, takie ktore w męczarniach jechaly by do rzeźni. teraz wykupują mlode, zdrowe- kasy uzbierają tyle samo a wiecej dla nich zostanie. stare i chore trzeba leczyc przeciez.
przykre to, ze ze szczytnego celu zeszli na czysty biznes.

a druga sprawa ze rzygac sie chce na przepychanki między fundacjami. powinni wszystcy ze sobą współpracowac. i tak by bylo, gdyby przyswiecal im cel ratowania zwierzat. ale ze przyswieca cel zarobkowy, to sie żrą.... ech...
maluda watpie  😉

Ja właśnie również.
Gdyby przeszła to całe państwo trzeba by przeorganizować. Nie licząc, że też na tym straci.
Pomysl jest absolutnie nieekonomiczny i poza dziewczynkami bujajacymi w oblokach, nikomu na tym nie zalezy. Zycie to nie spacer po teczy, w pewnym momencie trzeba dorosnac, a wtedy zdac sobie sprawe, ze swiatem rzadzi pieniadz.
Na czymś zarabiać trzeba, pomimo że to brutalne acz prawdziwe.
Swoją drogą, powołują się na tradycje ułańskie w Polsce. To co, kiedyś nie ubijali koni?
Ciekawostka
Na equista.pl pojawił sią artykuł o Skaryszewie, głównie skupiający się na pokazie hodowlanym. Reakcja Tary -  😲 😲 😲
https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni



Nie mogę tego czytać.
Wczoraj jeszcze trafiłam na ten filmik: https://www.facebook.com/AkopSzostakPersonalTrainer/videos/1061447997210570/  prawie 30 000 wyświetleń, w większości przez ludzi, którzy konia widzieli jedynie w telewizji...

[[a]]http://www.wzhk.bialystok.pl/files/Stanowisko%20-%20zakaz%20uboju.pdf[[a]] a tu jest stanowisko PZHK w sprawie koni jako zwierząt towarzyszących.
Nie wiem co za różnica, czy konie pojada ze Skaryszewa, czy z domu hodowcy... Ale na pewno jak nie bedzie Skaryszewa, to zbawimy świat, bo skarlet tak mówi 🤔

Aj, jak ty nic nie rozumiesz. To przez Skaryszew te konie jadą w tirach i stresie. Jak nie będzie Skaryszewa, to każdy osobno podjedzie w taksówce. Poprzerastane kopyta - te kopyta na pewno urosły tam na placu! Przecież nie w gospodarstwie. No i krzyki, alkohol, to też przez Skaryszew, wiadomo że krzyczy się i pije tylko pod kamerami. No i, jak nie będzie Skaryszewa, to cały przemysł mięsny jak nic upadnie od razu. Ludzie na całym świecie przejdą na wegetarianizm. Koty i psy z Tary również.
No i wiadomo, że sprzedaż przez internet to jedyna rozsądna sprzedaż. Ważne, by konia nie oglądać, nie oceniać, brać to, co ogłoszone, w pierwszej kolejności te ślepe i kulawe, bo inaczej taki koń może trafić na targ - a wiadomo że na targ wiezie się tylko po to, by oddać pod nóż 🙂😉 bo taki rolnik na pewno nie widział na oczy kalkulatora i nie wie, że mu się nie opłaca mając naście koni wozić po kilka do Skaryszewa, jeśli ma je odebrać nożownik.

Fundacjom się udało. Wywalczyły dobre traktowanie koni na targach. I teraz... nie ma o co walczyć, bo ani nie sprzeciwią się produkcji psiej karmy, ani produkcji mięsa, ani nie zmuszą nikogo do trzymania bezużytecznych generatorów strat. Obecnie aktualności fundacyjne to wykupowanie NA SIŁĘ koni, które W ICH OCENIE mogłyby pójść pod nóż - bo są za tanie, za stare, kontuzjowane lub nieładne. Koni, które wcale na rzeź iść nie muszą, po prostu nie są ani hodowlane, ani sportowe. Ot, człapaki które sobie można postawić na łące by miało co przerabiać trawkę na nawóz. Oczywiście, można by było namawiać miłośników marzących o własnym osiole do kupowania takich koni dla siebie, do towarzystwa, ale wiadomo że jak ma się trzy, cztery konie to nigdy nie zadba się o nie tak, jak gdy ma się kilkaset 😉
Poza tym, jak konik jest taki tani lub chorowity, to 'na pewno pójdzie na rzeź, na pewno był bity, na pewno nikt nigdy go nie kochał, na pewno był kupiony/wyhodowany z egoistycznych powodów i dopiero wypuszczenie go w półdzikie stado przywróci mu szczęście'.

Ale ciekawi mnie, czy obrońcy i miłośnicy, gdyby prywatna osoba zgłosiła że ma chorego konia i potrzebuje pomocy w leczeniu, pomogliby czy odebrali "temu dziadowi" by się nauczył, że tylko natychmiastowe usypianie mało reprezentacyjnych koni uchroni jego działalność przed antyreklamą.
W ogóle nie słyszałam by takie fundacje pomagały prywatnym osobom w ratowaniu prywatnych zwierząt, skupiają się raczej na wykupieniu jak największej ilości - byle ile, byle więcej i byle u siebie. To mnie mocno zastanawia, i każe podejrzewać problemy emocjonalne działaczy.

Najgorsze jest to, że wszystkie te działania zmierzają do pogorszenia bytu tych koni, które nie nadają się na wystawę, re-volta również niejednokrotnie omawiała problem ludzkiego przewrażliwienia - gdy ktoś na widok brudnego lub chorego konia gotowy był wzywać armię i papieża. Zresztą, przecież takie targi to nie tylko szansa tych "byle jakich" koni, wręcz przeciwnie. Przecież ludzie kupują tam normalne konie użytkowe. Nie bardzo wiem, w jaki sposób przeniesienie ogłoszenia do sieci miałoby dodać czy właścicielowi czy zwierzęciu szlachetności.

W tym samym czasie, gdy oni tam walczą, kupa ludzi wywozi całe stada od siebie pod nóż, i nikogo to nie interesuje. Więc wniosek jest jeden. Zakłamanie aż trzeszczy. Można zrobić cyrk i zarobić na nim. A że cudzym kosztem... kogo to obchodzi? 🙂 Ważne żeby konisie nie miały smutnych ocząt.
Luna_s20, oni walczą teraz o prawa zwierzęcia towarzyszącego. Zero uboju.

A takie laickie pytanie: czy ta konina w karmie dla psa jest jakoś zakamuflowana? Bo ja nigdy nie trafiłam na informację, ze jest w karmie.
marysia jest, ale tylko w tych bdb jakości, z polskich producentów Dolina Noteci dla Seniora. Te ze starych schorowanych zwierzat itp. to raczej kupują masowi odbiorcy na fermy lisów itp.
desire   Druhu nieoceniony...
18 lutego 2016 13:16
[quote author=Luna_s20 link=topic=65714.msg2498555#msg2498555 date=1455799756]
Nie wiem co za różnica, czy konie pojada ze Skaryszewa, czy z domu hodowcy... Ale na pewno jak nie bedzie Skaryszewa, to zbawimy świat, bo skarlet tak mówi 🤔

Aj, jak ty nic nie rozumiesz. To przez Skaryszew te konie jadą w tirach i stresie. Jak nie będzie Skaryszewa, to każdy osobno podjedzie w taksówce. Poprzerastane kopyta - te kopyta na pewno urosły tam na placu! Przecież nie w gospodarstwie. No i krzyki, alkohol, to też przez Skaryszew, wiadomo że krzyczy się i pije tylko pod kamerami. No i, jak nie będzie Skaryszewa, to cały przemysł mięsny jak nic upadnie od razu. Ludzie na całym świecie przejdą na wegetarianizm. Koty i psy z Tary również.[/quote]

Lubie to !  👍


[quote author=Luna_s20 link=topic=65714.msg2498555#msg2498555 date=1455799756]
Ale ciekawi mnie, czy obrońcy i miłośnicy, gdyby prywatna osoba zgłosiła że ma chorego konia i potrzebuje pomocy w leczeniu, pomogliby czy odebrali "temu dziadowi" by się nauczył, że tylko natychmiastowe usypianie mało reprezentacyjnych koni uchroni jego działalność przed antyreklamą.
W ogóle nie słyszałam by takie fundacje pomagały prywatnym osobom w ratowaniu prywatnych zwierząt, skupiają się raczej na wykupieniu jak największej ilości - byle ile, byle więcej i byle u siebie. To mnie mocno zastanawia, i każe podejrzewać problemy emocjonalne działaczy.[/quote]

kontaktowałam się praktycznie z wszystkimi fundacjami w sprawie starszych koni do oddania, za darmo (po prostu tragedia w rodzinie i brak funduszy na ich utrzymanie), konie w dobrej kondycji, zadbane, wciąż chodzące pod siodłem.
Prócz Przystani Ocalenie (która pomogła na tyle na ile dała radę i chwała im za to) nawet nikt nie oddzwonił, nikt nie odpisał na maila ani na facebooku...  🤔
W tym roku fundacje wykupiły same zdrowe grube klacze i młode ogierki. Jestem zażenowana do granic możliwości.
Klacze po 7500 za sztuke ?? no szlag mnie trafia , za to by ze 3 spracowane dziadki rekreanty uratowali ale nieeeee  po co .
Luna_s20, oni walczą teraz o prawa zwierzęcia towarzyszącego. Zero uboju.

A takie laickie pytanie: czy ta konina w karmie dla psa jest jakoś zakamuflowana? Bo ja nigdy nie trafiłam na informację, ze jest w karmie.

To tym gorzej dla nich - na logikę, porównując wagę konia i kurczaka, ile kurczaków musi iść pod nóż by nadrobić za jednego konia? Dlaczego nie np cielęta? Czemu nie walczą z przemysłem mleczarskim? Przecież taka krowa potrafi być wobec człowieka o wiele lojalniejsza od większości koni. Uwielbiam konie, nie byłabym w stanie zabić zwierzęcia. Mimo tego, gdybym to ja decydowała, to wybrałabym jedną śmierć zamiast czterdziestu czy dwustu. Ale może ja po prostu za mało lubię zwierzęta 😉
Tak jak obrońcy koni zakładają że kury czy krowy bić można i jest to mięso, tak niejeden miłośnik psów uzna, że konie są mięsem.
Czy naprawdę wizja zabicia 200 kur lub 800 ryb jest przyjemniejsza niż wizja uśmiercenia konia?
Lub, czy jeśli nie byłoby takiego przemysłu, to pies łapiący i zjadający np zająca, zrobiłby to humanitarniej? I czy takie hodowane na mięso fermowe kury naprawdę żyją lepiej niż hodowany na mięso koń?
Gdybyśmy oceniali wartość zwierząt pod kątem ich inteligencji i emocjonalności, to nie konie poszłyby na pierwszy fundacyjny ogień. Oceniamy tą wartość pod kątem spełnienia lub niespełnienia naszych oczekiwań. Myślimy "Konie są ładne i się na nich jeździ"  - więc mają większą wartość niż jakieś tam jagnię czy cielę. Ale przecież koń, który jest ładny i można na nim jeździć, zostanie sprzedany komuś, kto na nim będzie jeździł. W końcu jaki to interes dla rolnika sprzedać za 3 tys konia wartego 20 tys?
Gdyby każdy zapalony internetowy obrońca od słitaśnych komentarzy wykupił w życiu - nawet dla jakiejś fundacji, jednego konia, to nie miałoby co jeździć na rzeź.
Tylko czy ci obrońcy utrzymają hodowców, którzy obecnie hodują zwierzęta mięsne? I ich nieprzydatne po przejściu tego jakże wspaniałego pomysłu konie? Co z nimi zrobią? Humanitarnie uśpią i poślą do spalarni? Bo jeśli konie nie nadające się do hodowli, sportu, rekreacji, ani na towarzysza człowieka, mają skończyć "humanitarnie naszprycowane", to czy nie lepiej by coś (lub ktoś) na takiej śmierci skorzystało?

Idę o zakład, że w takim przypadku nikt nie ryzykowałby w bawienie się w dawanie szansy np źrebiętom, które nie rokują na dobrą sprzedaż - byłyby usypiane natychmiast - bo skoro ani się tego dalej nie rozmnoży, ani nie ujeździ, ani nie sprzeda, to PO CO?

Krowa też naprawdę może być zwierzęciem towarzyszącym. Zadbana nie będzie wcale brzydsza od konia. A świnie... świnie obecnie prowadza się na smyczach. A o przywiązaniu i inteligencji gęsi pisać mi się nawet nie chce, bo i tak już za dużo jest w sieci o tym.
desire   Druhu nieoceniony...
18 lutego 2016 14:06
Skomentowałam ten filmik Cricetidae,  z tym dziwnym gościem. 
Zostałam zablokowana, a mój komentarz usunięty....  🤔  😂 
Niech w takim razie debile (bo inaczej tego nazwać nie można) wspierający Tarę dalej galopują po tęczy.  🤔wirek: 💃
KLIK.

"Dramatyczny" filmik, na którym nie ma żadnych nieprawidłowości poza kantarem ze snopowiązałki i dziwnym wynalazkime w pysku. Na mojej tablicy już pełno smutnych buziek i komentarzy "koniarek" i "miłośników zwierząt". Serio, nie mam na to cierpliwości. Czemu ludzie coś takiego łykają?


Moja zasadniczo też nie potrafi wchodzić do przyczepy i mnie niemiłosiernie wkurza przy tym, ale przecież tutaj dramatu nie ma jakiegoś nadzwyczajnego, facet i tak się wykazuje cierpliwością, bo mnie na dzień dobry to cały tłum gapiów już by ciśnienie podniósł
W tym roku fundacje wykupiły same zdrowe grube klacze i młode ogierki. Jestem zażenowana do granic możliwości.
Klacze po 7500 za sztuke ?? no szlag mnie trafia , za to by ze 3 spracowane dziadki rekreanty uratowali ale nieeeee  po co .

A zdjęcia tychże klaczy widziałaś?
Dava   kiss kiss bang bang
18 lutego 2016 15:51
Taka ilośc jadu, przekleństw, pogróżek i brutalnych filmików jaka posypała się po tym art na Equista to jest dla mnie osobiście nie-do-wiary 😵

Nigdy nie śledzę tych stron fundacyjnych i eko, byłam w szoku...
Muszę Was zmartwić, duża cześć tych wpisów jest od dorosłych ludzi, matek i ojców. Nie chce nawet przytaczać co piszą...

Komentarze na stronie Tary w jakiś sposób niepochlebne albo przyznające racje stronie przeciwnej są usuwane albo blokowane (osoba, która go napisała i jej znajomi go widzi ale nikt więcej).

Końmi rekreacyjnymi nikt się nie przejmuje, zawsze lepiej wykupić jakiegoś młodego ogierka  🙄

Teraz 'zbieraja' na ucierpiała stajnie, która się spaliła. Oczywiście swoim numerem konta...
Dava, dasz linka do info o zbiórce dla pogorzelców? :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 lutego 2016 17:45
Jak potrzebowałam pomocy, to Viva i osoby zajmujące się ratowaniem koni nie były zainteresowane. Chyba trzeba było wieźć krzywulca przez całą Polskę do Skaryszewa, wtedy pewnie fundacje licytowałyby, kto mi da więcej, aby tylko nie pojechał dalej.

Zerknęłam na stronę Tary i widzę, że niektórzy ludzie popierają moje posty- może ludzie nie są aż tak zaślepieni...
desire, a co napisałaś?
drastyczny film, to znajdziecie w meksykanskich rzeźniach. ten tu wstawiony pokazuje- dobre warunki dla koni czekających w kolejce, czysta rzeźnia, ubój humanitarny, brak wrzasków...
łał, jeden kon zrobil fikolka w przyczepie, inny sie potrzaskał na nodze. bez przesady...  🙄
Jak sobie na fp Tary klikam KOMENTARZ lub ODPOWIEDŹ i nic się nie dzieje to znaczy, że mnie zablokowali?????
mnie śmieszy walka Tary o zakaz uboju koni (sami są wegetarianami) ale siodła, ogłowia, paski, buty kowbojskie to już mają ze skór naturalnych  😁 koników żal ale świnki na siodło już nie  😂

Mi nie przeszkadza hodowanie koni na rzeź (choć sama bym się tego nie podjęła) ale często warunki w jakich są trzymane dają wiele do życzenia- to z pewnością należy poprawić. 

Dawno temu ktoś z Tary się chwalił, że znaleźli sponsora z zagranicy ale ile w tym prawdy nie wiem. Wirtualna adopcja też przynosi dochody. Mi ich działalność nie przeszkadza bo nikomu krzywdy nie robią. Choć te szumnie apele i akcje czasem mnie [s]rozmawiają[/s].
edit. rozbawiają


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się