Luna_s20

Konto zarejstrowane: 14 czerwca 2014
Jeden koń to ogrom pracy. Dwa to kamieniołomy. Jak wymyślę domeldowanie trzeciego, zabijcie mnie bo i tak będzie to równe zarobieniu się na smierć.

Najnowsze posty użytkownika:

STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 16 kwietnia 2017 o 20:12
maluda, to nie żadna klacz, tylko biedne maleńkie i zagubione dziecko 😀 😜 Ciekawe czemu nie wykupili dziecku mamusi. Najlepiej z tatusiem i kuzynami by mogła urodziny spędzić w gronie najbliższych.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 29 marca 2017 o 11:29
SzalonaBibi, kopyta u tej dorosłej smutne, ale chuda? Dupka okrągła, żebra schowane, na chudą mi nie wygląda.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 28 marca 2017 o 18:19
Powinny mieć na klawiaturze naklejkę "przed użyciem skonsultuj się z lekarzem".
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 28 marca 2017 o 17:23
Sivrite, tak, odwieziono mnie do szpitala i jakoś nie było okazji zabrać koni ze sobą. Ani czasu na bieganie po sąsiadach. Jak sąsiedzi są to okiem rzucają. Ale jak ich nie ma to nie ma, nie mogę oczekiwać że zmienią swoje plany ze względu na moje konie.
Denerwuje mnie, że na tak często re-volcie można albo zostać prymusem z pierwszej ławki z ręką w górze, albo siada się w oślej ławce. Czyli albo klaskam, albo walczę. Nie ma nic pośrodku.  🤔 Czyli, skoro uważam że na filmie widać za mało by wzywać służby, to znaczy że to popieram i na pewno robię krzywdę koniom.  😲 Poważnie?
A warto wspomnieć że tzw "coś" zawsze się może stać. Również przy właścicielu i w boksie.  Podejście że zawsze ktoś musi pilnować konia jest całkiem piękne i ... całkiem nieosiągalne. Podobnie obca osoba, jeśli zechce coś zmajstrować, to miej pewność że to ona będzie ciebie pilnowała a nie ty jej.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 27 marca 2017 o 15:08
Bardzo dziwny - by poobserwować i dopytać. A to przecież trzeba zgłaszać! Zgłaszać! I w ogóle ubić dziada, to się nauczy by nigdy, ale to przenigdy nie wyprowadzać konia na słońce.  😲
Przykładowo, mogę uratować psa zamkniętego w aucie w gorący dzień wybijając szybę. Ale przecież nie wtedy gdy kierowca poszedł po bilet parkingowy. Sama miałam w życiu sytuację gdy wprost z wybiegu trzeba było mnie odwieźć do szpitala po gips i konie istotnie zostały na pół dnia bez wody a dzień okazał się gorący. Ale gdybym po powrocie o kulach zobaczyła sztab ratowników wmawiających mi znęcanie to nie wiem czy bym się udusiła ze śmiechu czy z wściekłości. Tutaj na filmiku nie wiemy co się stało, wiemy że przez 9 minut koń na pewno był sam i na słońcu. I tylko tyle. To za mało by wyrokować o nieszczęściu czy złej woli właściciela.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 27 marca 2017 o 10:30
Widzę różnice. pytanie czy jest różnica pomiędzy koniem stojącym w słońcu kwadrans, a uwięzionym na wiele godzin bez cienia, wody, i z powtykanymi palcami w oczy. I uważam że lepiej dopytać lub poobserwować niż panikować. Dokądkolwiek pojechała nagrywająca - nie po wodę zapewne, i wróciła dopiero po 2 godzinach, stąd wniosek że koń nie był umierający. Na filmiku widzimy zgrzanego konia, przy którym ktoś stał 9 minut nim nie zjawił się właściciel. Wnioski że koń na pewno stał tam wiele godzin, na pewno w jednym miejscu i na pewno bez wody to wnioski zabarwione paniczną przesadą.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 27 marca 2017 o 08:27
I właśnie to mnie martwi. Robotnika budowlanego pracującego obok w słońcu nikt nie zgłosiłby jako osoby wykorzystywanej ponad siły. Bawiącego się obok w piaskownicy dziecka, czy turysty idącego spieczoną drogą z plecakiem, też nie.  Nie mówię żeby na nic nie reagować, ale warto się upewnić. Koń sam się gdzie indziej nie uwiązał.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 27 marca 2017 o 05:57
Mnie w ogóle ten filmik dziwi. Skoro koń nie został porzucony ale był tam właściciel, to wyrokowanie czy był czy nie był napojony jest wróżeniem z fusów. Przecież nikt nie chodzi za koniem z wiadrem, a przynajmniej ja nic takiego nie widziałam. W ten sam upalny dzień koń nagrywającej szedł z obciążeniem jej własnego ciała na plecach, więc chyba to nie był skwar duszący ptaki w locie. I raczej też z wiaderkiem nie jechała. A zgłaszanie służbom, że akurat w jakimś wybranym momencie przy koniu nie było sztabu ludzi to pomysł przyszłościowo niebezpieczny.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 27 marca 2017 o 05:28
A w jakiej to znowu sprawie? Zażąda zamknięcia bram Skaryszewa na dwa guziki i trzy zatrzaski? Jeszcze niech pielgrzymkę opłaci za dusze zjedzonych koni. Robi się dziwnie.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 27 marca 2017 o 05:27
megi007, akurat taki wóz jak ciągną to sama przeciągnę. Na dwa konie to jest wysiłek równy pchaniu przed siebie wózka w markecie. I to niezbyt pełnego wózka.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 23 marca 2017 o 16:58
Ciekawe kto i w imię czego miałby brać takie konie. Chyba że jakaś zwichrowana nastolatka która nie wie jeszcze co ją czek i pozbędzie się padła jak tylko dorośnie do czegoś lepszego. I jeszcze setki piętrzących się wymagań za prawo utrzymywania cudzego konia o którym w razie czego nie można decydować nawet by bez zgody właściciela przewieźć ze sobą na weekend. Normalnie interes życia.
Zagłodzone konie w Posadowie
autor: Luna_s20 dnia 22 marca 2017 o 21:32
To proste, jak chcę by mi się zwróciły koszty to kupuję konie z przyszłością. Za 1000, 10000, 100000, obojętne. Ale kupuję. A jak adoptuję to z góry jest oczywiste że to niszczarki do pieniędzy.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 19 marca 2017 o 13:08
Biedne te konie 🙁
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 17 marca 2017 o 22:28
[quote author=Puma link=topic=190.msg2662029#msg2662029 date=1489748433]
azzawa, może nn  👀

nn to ostatnie co powstrzyma Złotą Polską Myśl Hodowlaną
[/quote]

Hahaha! Poległam. Pewnie NN, po co inaczej zakładać że źrebię nie będzie warte pieniędzy? Szczerze? Zrozumiałabym gdyby ktoś mnożył NN po to by mieć po niej źrebię dla siebie, planując sobie tego konika zatrzymać. Na zasadzie, mam super klacz, chcę młodego konia, to ją pokryję i za parę miechów będzie młody konik. Ale tutaj - też nie wiem po co.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 13 marca 2017 o 21:47
Komu handlarze zbili konia? jakkolwiek to brzmi...
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 13 marca 2017 o 18:34
melehowicz, niby muszą mieć uzasadnione, ale jak zasłonią się tym że mu Krysia z Marysią powiedziały że koń płakał i źle się czuje - to podejrzenie staje się uzasadnione. Przynajmniej w oczach policjanta. Więc wiesz...Prawo swoja drogą, a lewo swoją drogą. Zawsze pozostaje dochodzenie swoich praw na drodze sądowej ale to pewnie walka z wiatrakami. Tracisz czas, kasę, nerwy, już lepiej wpuścić darmozjadów i mieć święty spokój. No, chyba że ktoś faktycznie ma konia na 3 nogach uwalonego kupą, to ma powód by krzyczeć.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 12 marca 2017 o 21:44
I tradycyjnie obrazek w temacie do kolacji 🙂  😁

STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 12 marca 2017 o 14:49
Dzis dopisali ze znaleźli transport na 8 koni i beda jeszcze szukac dodatkowych koni zeby na pusto nie jechac.

To się świetnie składa. Niech się ogłoszą że mogą dać transport dla kilku koni z pkt A do pkt B - na pewno znajdzie się ktoś kto jest w kłopocie i musi przewieźć konia. Chyba że pomaga się tylko tym koniom, których właściciela nie sposób później namierzyć.

Najłatwiej rolników jeżdżących do Skaryszewa znaleźć w Skaryszewie. Ale co ja tam wiem...
A teraz pobawmy się w logikę. Biorąc pod uwagę to, że ponoć (podkreślam - ponoć) fundacje są takimi prawymi organizacjami, dobroczynnymi, i powszechnie znanymi z dobrych działań, czemu nie mogą  - praktycznie żadna z nich - uzyskać informacji w gminie, u organizatora, w rejestrach, i we wszystkich innych dokumentach wydarzeń tak oficjalnych jak skaryszewski targ koński? Czyżby jakaś zbiorowa zmowa cyklistów z neofaszystami?
I czemu sami hodowcy jakoś dziwnym trafem, jak jeden, wszyscy milkną na hasło "Fundacja"? Czyżby wszyscy naprawdę zbiorowo znęcali się nad końmi i postanowili się z tym kryć?

A przy okazji, tak z przymrużeniem oka, nawet jeśli przepis o zwierzę towarzyszące przejdzie - przypominam że nie tak dawno nasze władze przepraszały za próbę tyrcnięcia uboju rytualnego. Jakiż to problem zapisać się do grupy wyznaniowej którym głównym założeniem jest jedzenie koniny? Nie musi być tam żadnego rytualnego uboju, ale żadna ani fundacja ani władza nie podejdą do tego - na wszelki wypadek, by nie urazić żadnej grupy wyznaniowej. I choć pomysł jest nieco odleciany - osobiście nie wyobrażam sobie grupy, której głównym założeniem jest bicie konia  😁 - to jeśli ta paranoja zawędruje za daleko, ludzie zaczną zwalczać paranoję paranoją, na wszelki wypadek robiąc sobie zaświadczenia że nie są wielbłądami.

Skupowanie koni "jak leci bo tanie" z gospodarstw to już najidiotyczniejszy pomysł ostatnich lat.
I po raz kolejny pobawmy się w logikę. Jaki jest realny powód masowej zmiany profilu fundacji ponoć ratujących koni? Na kupowanie koni na których nie ciąży piętno znęcania się? Odpowiedź jest prosta. Gdy nie ma diabła - trzeba go sobie stworzyć.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 11 marca 2017 o 14:28
Ciekawe co by Pani Ani z nowym nabytkiem zrobiła jakby wszystkie fundacje się wypięły.

Pogalopowała w stronę zachodzącego słońca 😀
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 11 marca 2017 o 14:10
Ogłaszam otwarcie sezonu na komórkowce błotne
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zrebaki-zimnokrwiste-CID103-IDkReaG.html#49396cd47d
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 11 marca 2017 o 13:39
[img]http://hosting.zdjec.top/image.php?di=CYXL[/img]

Bajka po prostu. Cudowna organizacja!
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 10 marca 2017 o 14:18
Sama Tara utrzymuje, że nikt nie będzie kochał koni tak jak oni a domy adopcyjne to zło bo ktoś może zaniedbać zwierzę. Poważnie. Ale teraz to jestem mega zdziwiona. Ciekawe ile od stycznia na mięso poszło faktycznie zapracowanych koni szkółkowych i leśnych, podczas gdy kupuje się gorącokrwiste rumaki, kucyki i roczne ogierki. Nie widzę w tym żadnej konsekwencji, żadnego sensu.

Widziałam jakiś czas temu na YT bardzo pozytywną akcję Tary - weszli do gospodarstwa gdzie zwierzęta miały opiekę, właścicielowi zależało ale się nie ogarniał, nie miał rąk do pracy. Pomogli  mu ogarnąć teren. Dawało nadzieję że faktycznie chodzi o konie a nie o kolekcjonowanie koni albo o rozgłos medialny.
A tymczasem, w odpowiedzi do nawoływań o nie wspieranie przemysłu mięsnego
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 23:33
Pewnie z wdzięczności za pomoc finansową 😀
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 22:45
Akurat prawo natury nigdzie nie stanowi, że wszystkie konie mają umierać ze starości. Wręcz przeciwnie. Gdyby te konie wziąć i po prostu wypuścić, pokazałyby jeden drugiemu bardzo szybką lekcję o prawach natury. Prawach w których je i rozmnaża się najsilniejszy. A ten słabszy, mniej sprawny, ma szczęście jeśli coś go nie zeżre. Zresztą, i nie natura stworzyła obecne rasy koni ale zrobił to człowiek.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 22:33
Czyli dwa dni ganiali prywatne konie, nadpisując im zły los, sierp w tyłku i żyletki w żłobie.  😜
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 21:54
Ciekawe czy fundacje i ich aktywiści pytają rolników, czy zgadzają się na występowanie w reportażach. Jeżeli reportaż nie jest wybitnie długi, można rozdzielić ścieżkę audio i video, wtedy łatwiej jest przeedytować nawet z pomocą MovieMaker i GoldWave 😉
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 21:05
Ani to zadziwiające, ani nietypowe, ani ogłoszenie. Nawet nie wiem co to tutaj robi i to przez 2 strony. Jednym odpowiada, innym nie, ale na dobrą sprawę jest wiele artykułów, blogów i stron które ani poradnikami hodowlanymi, ani jeździeckimi nie są. To po prostu kolejna.
Wilki prawda i mity
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 16:44
rzepka, ale należy zauważyć, że te 700-1400 wilków nie przypada "po jednym na co większą gminę" tylko podróżują stadami w określonych regionach. Zresztą, dopóki wilki i inne zwierzęta nie są oddzielone od granic betonowym murem, to te dane mogą, a nie muszą być prawdziwe.
Sama nie jestem za tym by bezmyślnie zezwalać na odstrzał czegokolwiek, jednak skoro wilków jest coraz więcej i są coraz częściej widywane, przyjdzie moment w którym przestaną bać się człowieka i czuć przed nim respekt.
I warto zachować czujność właśnie na ten moment, by nie doszło do kuriozalnej sytuacji w której wilk w gospodarstwie ma większe prawa niż właściciel.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 09 marca 2017 o 16:41
Ananas007, obawiam się że nie tylko cyrki się skończą, ale wszystko co nie polega na paczeniu smutnym konisiom w oczy. Bardzo szybko, galopująco wręcz zostaną zakazane baciki, bryczki, zwózka leśna, pługi i kuligi końskie, i tylko czekać aż chów wolnowybiegowy będzie zgłaszany jako porzucenie. Już co niektórzy spośród nas posmakowali "mondrości" turystów na temat chowu i traktowania koni, łez nad zwierzętami bestialsko zostawionymi na deszczu czy pastwisku, a i ja odebrałam jakiś czas temu telefon w którym bardzo zmartwiona pani bulwersowała się że sotawiłam konia na kilka godzin na trawie bez jedzenia 🙂
Jaka przyszłość czeka wówczas rasy zimnokrwiste w Polsce? W efekcie konie będą mieli tylko najbogatsi - dla fanaberii patrzenia sobie na nie, i Tara. A pierwsze co padnie i nie powstanie to szkółki i pomniejsze hodowle.
własna przydomowa stajnia
autor: Luna_s20 dnia 08 marca 2017 o 22:26
Nie nie, nie jest spleśniałe 🙂 Tylko niejadalne. Akurat na pleśń sama jestem przewrażliwiona. Pleśniawki i zgniłki od razu idą na odrzut w całości.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 08 marca 2017 o 22:12
Było to kupić na targu a nie teraz pod jakimś Radomiem się uganiać za bogu ducha winnym kierowcą i robić z jego pracy cyrk na kółkach na całą Polskę. Ciekawe co będzie jak właściciel odmówi sprzedaży. Wtedy dopiero się zacznie.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 08 marca 2017 o 20:14
I wiadomo co z tym tirem? 😀
własna przydomowa stajnia
autor: Luna_s20 dnia 08 marca 2017 o 18:40
Wikusiowata, znam tego bóla. Do mnie już drugi raz przyjechało... Nie wiem nawet co to w ogóle jest. Niby miało być siano, a to jakaś trzcina. Póki co mieszam ze słomą by nie być całkiem stratna, bo konie tego na pewno spod siebie nie wyjedzą 🙂 A w słomie sprawdza się dobrze. W środku balotów coś tam siana jest ale w takiej jakości że dzisiaj pochłonęło to ognisko. I tak czy siak musiałam z neta zamawiać.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 08 marca 2017 o 16:00
milenka_falbana, Na co? Na tira?  😜
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 07 marca 2017 o 23:22
Ananas007, jeśliby chcieli zmienić mentalność, dało się to zrobić zanim wytoczyli ciężkie działa. Wystarczyło zaoferować pomoc, pokazać jak bezpiecznie tego konia wprowadzić / wyprowadzić "bo kamery paczą". A i handlarze by się cieszyli że nie muszą płacić za to przypadkowym ludziom. Wtedy jeszcze ludzie zjeżdżający na targ mogliby im zaufać. A teraz? Teraz jest wroga atmosfera i szansa na to stracona. Pokazaliby dobry przykład który miał szansę powędrować dalej. Tymczasem jak konik bryka to się odchodzi z kamerką na 25 metrów, a filmiki ze szczęśliwymi fundacyjnymi konikami zawsze kręcone są zza ogrodzenia. Chyba że jakiś biedny konik nie może stać i chodzić, i nie ma ryzyka że kopnie albo przewróci.
Przecież to oczywiste że gdyby człowiek sprzedający konia chciał go wysłać na rzeź, to by wysłał spod domu. Łatwiej, szybciej, i bez konfliktów. Bez straty kasy na paliwo, koniowozy, i bez marznięcia na jakimś targu.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 07 marca 2017 o 22:55
Misskiedis, ja podejrzewam że Tara tak dała popalić hodowcom i handlarzom w Skaryszewie w poprzednich latach, że po prostu nie chcieli im sprzedawać. Fajne to to siwe, co tak smutno paczy, bida jak nic 🙂 I maść taka przez całe moje życie wymarzona. Teraz mi żal że nie pojechałam. Ale oczywiście od stycznia się szykowałam, ogłaszając podróż wszem i wobec. Jak sójka do odlotu.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 07 marca 2017 o 22:04
To tak można? 😲 A ja gupia taka cały czas myślałam że ludzie wpłacali określonej fundacji na określony cel. I jak mam być całkiem szczera, nie raziłoby mnie w zupełności gdyby reszta pieniędzy poszła na utrzymanie wykupionych koni. Wręcz przeciwnie. To by oznaczało przemyślaną organizację. Podobnie jeśli to wsparcie to wsparcie innych fundacji. Gorzej jeśli wspierano prywatne osoby w prywatnym zakupie.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 07 marca 2017 o 21:49
To rozumiem że teraz sporo zaoszczędzili na utrzymanie i leczenie? Powoli cena sianka i słomy spada, zaraz rolnicy i zapas zboża zaczną wyprzedawać, przez jakiś czas zbiórki nie będą potrzebne 🙂 Miło wiedzieć że te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane.
A po co im stare i chore? Tylko z takimi potem kłopot.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 07 marca 2017 o 16:37
Strzyga, ostrzegaj  😕 To raczej komentujących należy ratować. Pytanie czy wystarczą sesje z psychologiem czy potrzeba już kaftanik.
Empatia i szacunek do życia wręcz pociekły z tych wpisów!   🤔wirek: 😤
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Luna_s20 dnia 06 marca 2017 o 19:06
Czytałam i mogę powiedzieć że: Nawet zabawne o ile nie bierze się tego na poważnie. Jak się spojrzy w sieć, całe demoty są usłane dowcipkowaniem o faktycznie niepokojących zjawiskach. Choć istotnie pod takim artykułem, chociaż drobnym maczkiem, powinno być info że wszelkie nietypowe zachowania konia powinny mobilizować właściciela do sprawdzenia jego stanu zdrowia / usunięcia niepokojących elementów otoczenia.
Wedle tych samych wytycznych w sieci ostałoby się może ze 100 stron, by dzieci czegoś nie wzięły na poważnie.
STOP Skaryszew
autor: Luna_s20 dnia 05 marca 2017 o 11:57

Matko boska, całkowite oderwanie od rzeczywistości. W myśl zasady że syty głodnego nie zrozumie. Zrywka w lesie - niedobra, ale deski na ogrodzenie dobre. Rzeź niedobra, ale karmy dla psów dobre. Niby w imię czego hodowcy koni mieliby rozliczać klienta, co on robi ze swoim, kupionym koniem?
Niech pan przestanie rozmnażać te biedne konie... To nie będzie koni. Niby skąd te konie mają się pobrać? Świń nie, krów nie, kur nie, koni nie.
"Może pan mieć mniej pieniędzy" - łatwo to powiedzieć gdy za histeryczne hobby płaci gawiedź, i nie trzeba iść ich zarobić.
W rolnictwie nie ma miejsca na miejskie sumienie. Żeby obsiać pole warzywkami też trzeba poradzić sobie z gryzoniami, ptactwem, kretami, i całą masą zupełnie niewinnych owadów. Robią opryski na usuwanie z pól wszelkich szkodników. Ale pomijając wszystko, jeśli zmieni się mentalność rolnika - tę mentalność z którą pani Scarlett walczy, to ten rolnik nie będzie już rolnikiem. On pójdzie pracować sobie do miasta, będzie pracował w jakimś magazynie. Kto wówczas wyhoduje marchewkę i groszek? Ta kobieta w ogóle nie wie, co to znaczy zarabiać. I ona i uczy ludzi ciężko pracujących, jak żyć.
Ja już widziałam, jak żyli rolnicy, których nagle chwyciło sumienie, i ze zwierząt rzeźnych przerzucili się na bardzo uczciwe uprawianie warzyw i owoców. Na kilku hektarach. Sytuacja bardzo symilarna. Nędza, to mało powiedziane. Znajomi przywozili im jedzenie, by nie jedli suchego chleba. Nie żebym miała kryzys wiary, ale nie wierzę że ubojnia zabiła z tego powodu mniej zwierząt. Po prostu rynek przejął mniej ckliwy producent.
Zero kontaktu z rzeczywistością. Chce do ludzi docierać, a argumenty ludzi pomija. To znaczy że nie rozumie za grosz tego co robi i po co. I - że żyjąc wśród ludzi, ma ludzi za wrogów.
Jeśli pani Scarlett chce faktycznie walczyć o cokolwiek, co ma jakiś sens, to dlaczego walczy z podażą, a nie z popytem? Z prostej przyczyny. Łatwo jest w sieci napisać "O, biedne konie", ale o wiele trudniej podarować sobie sięgnięcie po karkówkę w sklepie. Więc jeżeli chce cokolwiek zrobić, i mieć czyste sumienie tak, jak to podkreśla, to zamiast robić medialny szum, by tępić producentów mięsa, niech się zajmie cichą pracą "u podstaw", kreując światopoglądy i minimalizując zapotrzebowanie na mięso.
Ale wtedy nie dałoby się funkcjonować w takim łatwym złudzeniu. Trzeba by było się obudzić. I, co o wiele groźniejsze, skończyłyby się biedne koniki na które leci kasa.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 03 marca 2017 o 22:20
Chętnie napisałabym więcej, ale muszę iść się zastrzelić. Straciłam wiarę w ludzi. Ma ktoś linka do tych pretensji na grupach? I tak nie mam co robić to poczytam.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 03 marca 2017 o 22:12
A jak długo ma tą klacz skoro już stwierdziła bezpłodność?
"Nie ogarniam jak..."
autor: Luna_s20 dnia 03 marca 2017 o 19:44
Wszystko zależy czy to były suche wafle czy z czekoladą!
Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?
autor: Luna_s20 dnia 02 marca 2017 o 19:28
Jest naprawdę niewiele koni, którym długa grzywa pasuje. Długa i gęsta wygląda ok, ale długa i cienka to chyba tylko u pokazowych arabków przechodzi.
Nie tylko. Dzisiaj widziałam całkiem rosłego rudzielca wlkp, z gustownie "odchudzoną" grzywą i naprawdę pasowało.julka177, czesz na wodę jak tylko masz okazję.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Luna_s20 dnia 26 lutego 2017 o 23:16
ulisska - kantar może być ok. Kucyki mają to do siebie, że zimowa sierść miewa po kilka ładnych centymetrów długość, Żeby kantar jednak się trzymał zapięty normalnie odnosi się wrażanie  wbijania. Mam takiego jednego któremu kantara nawet nie widać tak chowa się w sierść.

Na zimowym "mamucim" futrze u dorosłych koni też bywa taki efekt, choć nieco mniej widoczny.


To chyba powinno być zabawne, może niektórych słowo kutas bardzo bawi.

Takie czasy, że słowniki i encyklopedie dla dzisiejszych uczniów to relikty przeszłości. Inaczej słowo "kutas" byłoby o wiele mniej zabawne 😀
Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?
autor: Luna_s20 dnia 26 lutego 2017 o 19:30
Nic mnie tak nie straszy jak zbyt krótka grzywa u konia.
To czego bym nigdy nie zrobiła żadnemu swojemu koniowi:


To co robię(usiłuję zrobić) swoim koniom:

Fryzura to kwestia gustu ale też uważam że długie jest piękne. A długie i zadbane - cudo 😀
Kupno konia
autor: Luna_s20 dnia 24 lutego 2017 o 21:54
Smok10, W każdej dziedzinie, w każdym fachu, warto wiedzieć czego oczekują klienci, jacy to klienci (określanie targetu) oraz co porabia konkurencja.  Kto tego nie robi, nie bada sobie rynku, ten zostaje w tyle. Czyli... no w tyle 😀 I tyle 😀 Nie róbmy OT, bo akurat to z kupnem konia nic wspólnego nie ma.
Kupno konia
autor: Luna_s20 dnia 24 lutego 2017 o 20:15
Smok10, nawet jeśli ktoś robi na czymś takim biznes, to jeśli czegoś mu w biznesie brakuje -zapłaci za poradę specjalisty którego sobie ściągnie by się dowiedzieć więcej. I będzie wiedział on i ten spec. A na pewno nie będzie wtajemniczał w to re-volty i ludzi chcących kupić sobie konika. A choćby i po to by im tego konika sprzedać. Taka osoba nawet jeżeli pójdzie na kursy, to będzie się grzecznie uśmiechać grając laika, ale nie poradzi się potencjalnego klienta. Ani nie opowie o swoich planach biznesowych.