Ja, Kataira i nasza kilkunastoletnia walka z problemami z okiem :(

Myślę właśnie o patencie sumire, , bo taką kastę nawet mam w stajni. Gorzej, że od strony krat nie ma już gdzie powiesić. Wisi żłób, żłób na wodę, lizawki x 2 i poidło w takich odległościach, że to się już nie zmieści 🙁 , a rozmontowywanie tego nie specjalnie chodzi w grę - podstawki na lizawkę np. nie udało mi się rozmontować (stara, pensjonatowa), pozostałe rzeczy są optymalnie - czyli poidło i dodatkowa woda przy rurze, żłób przy drzwiach...
Pozostałe 3 ściany nie mają krat, znaczy są... ze ściany 😉
Tak, czy siak Pan Tato dzisiaj ze mną jedzie do stajni. Że to aktualnie jedyny mężczyzna w moim życiu, to niech on myśli 😉

Z innej beczki - zastanawia mnie właśnie ta torba , o której pisze gosiaopti, ... może by taką znaleźć i kupić po prostu?
Poprzeglądam jeszcze Internety w tym temacie 🙂 Dzięki za pomysły!!!
Gaga w Decathlonie maja cos takiego http://www.decathlon.pl/siatka-na-siano-id_8010207.html
larabarson, pytanie, czy ta dziura jest duża? Bo oczywiście po sprawdzeniu czy jak zaraz wsiądę w auto i pojadę do Deca otrzymałam standardową informację: "Niestety, ten produkt nie jest dostępny w tym województwie lub w tym regionie." 😉 Ale w sumie niedrogi, to bym mogła spróbować chociaż. dziękuję  :kwiatek:
BUCK   buttermilk buckskin
20 marca 2016 07:04
_Gaga  poczytaj, bo może są tam informacje i o siatkach i o torbach, które pomogą CI w podjęciu decyzji 🙂 POWODZENIA 🙂
http://quantanamera.com/siatki-na-siano/
http://quantanamera.com/siatki-na-siano-2/
[quote author=_Gaga link=topic=99248.msg2515685#msg2515685 date=1458456484]
larabarson, pytanie, czy ta dziura jest duża? Bo oczywiście po sprawdzeniu czy jak zaraz wsiądę w auto i pojadę do Deca otrzymałam standardową informację: "Niestety, ten produkt nie jest dostępny w tym województwie lub w tym regionie." 😉 Ale w sumie niedrogi, to bym mogła spróbować chociaż. dziękuję  :kwiatek:
[/quote]

Oglądałaś ten filmik na stronie przedmiotu? Tam mniej więcej widać wielkość dziury  😉

edit: wyczytałam tam takie informacje "WymiaryWysokość76 cm, szerokość 48 cm, głębokość 15 cm. Średnica otworu: 20 cm. "
W takim razie zdecyduję się na tę z deca, ogromne dzięki larabarson, zamówię ją po południu  😅
BUCK,  wet zakazał siatek 🙁

Na szybko wystawiałam od rana trochę Aukcji
Po południu ogarnę temat ogłoszeń. Tymczasem lecę do Byśki 🙂
Jakby Ci się jednak nie udało dorwać torby - do ściany taką wanienkę też można zamontować, np. wkręcić w ścianę kółka takie jak do wiązania koni. Tzn. jeśli właściciel pensjonatu się zgodzi, ale w obecnej sytuacji nie powinien mieć z tym problemu, jeśli jest normalny. 😉 A brzegi można okleić taką pianką izolacyjną do rur (nie mam pojęcia, jak to się fachowo nazywa...), jeśli jest obawa, że koń się zahaczy o brzeg. Do wanienki na pewno więcej wejdzie niż do torby, zawsze też łatwiej siano dodatkowo zmoczyć, jakby była potrzeba. Siatki to bym się jednak bała, że jak się trafi jakieś bardziej zwinięte siano, to koń tą siatką jednak będzie trochę machał i też się będzie pylić. :/
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 marca 2016 09:25
Gaga ja polecam torbę z Ikei, tą dużą niebieską. Mieści mały balik siana, koń może jeść od góry, albo możesz wyciąć dziurę w jednej ze ścianek i  mieć za 3zł torbę podobną do tej z deca. Jeśli masz potrzebę moczenia siana to w dnie można porobić dziurki i lać wodę bezpośrednio do torby.
Rudzik, no niby fajnie, tylko.... w Szczecinie nie ma Ikei a do Berlina o torbę nie pojadę 😉
35 zł to nie majątek, kupię tę z Deca 🙂
Kombinowałam dziś z kastą budowlaną, ale nijak nie było opcji bezpiecznego montażu , boję się, że gdzieś tym okiem przyhaczy znowu. Nie specjalnie na nie teraz widzi, a już raz je zraniła... 🙁 Ta torba z Deca wydaje się być najrozsądniejszą perspektywą, zwłaszcza że zamierzam ją z obu stron mocować (z góry i z dołu)

aaa Edit
Z dobrych wieści : dziś zwierz jadł chętnie z ziemi, czyli dziś ten lepszy dzień jest  🏇

A z rozrywkowych: czekam na pomysły na 18 urodziny Katairy, które - jak pisałam - wypadają w tym roku idealnie w Wielkanoc (w niedzielę)  😀

Myślałam o jakiejś ziołowej lizawce. Może ktoś miał w łapce coś takiego, lub takiego?
💃
BUCK   buttermilk buckskin
20 marca 2016 14:31
[quote author=_Gaga link=topic=99248.msg2515821#msg2515821 date=1458481787]

Myślałam o jakiejś ziołowej lizawce. Może ktoś miał w łapce coś takiego, lub takiego?
💃
[/quote]

🙂 miałam tę lizawkę EPONY. Waga 0,5 kg. Okazało się, że to wielkość niedużej dłoni, wyglądu i konsystencji bursztynu z ziołami w środku. Do zawieszenia - beznadziejne, sznurek , minidługości, nie dawał żadnej możliwości manewru......jednocześnie był tak wtopiony że nie dało rady go usunąć, bo ze względu na miniaturowość lizawki, chciałam zostawić w żłobi, no ale znowu ten sznurek........ może ktoś miał lepsze doświadczenia....
Albo takie cos. MOja konica to uwielbia, bo chrupiace. Duza kula, jesli nie moze przycisnac do czegos i ugryzc, starcza na dlugo.
http://www.horse.com/item/uncle-jimmys-hangin-balls/SLT700585/

A moze cos takiego, zabawka plus lizanie?
http://www.horse.com/item/likit-tongue-twister/SLT311904/

Wyprobowalam tez z 15 roznych smakow wkladow likit. Np tu jest czesc smakow
http://www.horse.com/item/likit-refill-standard/E010798/

Wiecej znalazlam na ebay. Np z czosnkiem.
Planta, zwykłe Likity to zjada od razu... whgryza je jakoś 🙂
Szukam czegoś tańszego niż ta zabawka na ścianę...
BUCK, o właśnie takich opinii potrzebuję... chociaż szkoda bo o Eponie najbardziej myślałam ;-)
Licytację derki wygrał użytkownik Nirv kwotą 120 zł
https://www.facebook.com/naturalmagicsnacks/

Wyglądają smacznie te lizawki  😜
Gaga, teraz miałam okazję testować lizawki HorseLyx - 4 rodzaje. Najmniejsza ma wagę 650 gr i jest w pudełku, dobra do dawania w nagrodę, zabawy ze schylaniem ale też można postawić na ziemi czy włożyć do żłobu.. Cena - 30 zł. większe 5kg - cena ponad 100 zł, taki duży blok, są też specjalne podstawki do nich rodzaje sa takie: original - taka ogólna, Garlic - z dodatkowym olejkiem czosnkowym, respiratory z dużą dawka wit c plus olejki anyżowy, eukaliptusowy i mentolowy, mobility - z dod. glukozaminy i msm .
Konsystencja lizawek jest zwarta ale jest bardziej miękka niż typowe lizawki.  Jak będziesz zainteresowana to dam Ci bezpośredni namiar do dystrybutorki.
Tu link:
https://www.facebook.com/horslyxpl/
Grace, mam w stajni podobną z biotyną... drugi czy trzeci rok 🙁 nie cieszyła się zainteresowaniem niestety, a wrzucanie do żłobu kończyło się wypłukiwaniem z lizawki paszy 🙁 Sprawdzę jutro jakiej firmy. Wiem, że nie była tania i ... no i że jest do kitu wg moich kopytnych 😉

Aktualnie przemycam toto po trochu do meszu dla Darco, coby mu sodu więcej przemycić (słabe wyniki krwi wyszły, a on generalnie nie lizawkowy noo chyba że mówimy i likitach).

Myślałam raczej o czymś słodkim, czego nie da się pogryźć 🙂
to może zrób sama lizawkę na bazie miodu? dodasz co chcesz - słonecznik, ziarna, zioła, można uformować niewielkie kule.
Grace, niby chętnie, ale kiedy... Wychodzę z domu tuż przed 6 rano, jestem szczęśliwa jeśli wrócę koło 19 , a bywa że i wracam koło 21 - i mogę się "wtedy wówczas" wziąć za obiad. "Po spożyciu" 😉 generalnie staram się pamiętać o ściągnięciu z tyłka bryczesów przed wejściem pod prysznic... 😂
Czasami odcina mi zasilanie przed wejściem pod prysznic a spanie na kanapie w bryczkach to słaby pomysł dla mojego popsutego kręgosłupa  🤔wirek: ale trudno... wtedy budzę się koło północy wlokę w kierunku łazienki marząc aby "rano był weekend i można było pospać tak do 6 chociaż" , przy czym udaje mi się spełnić to marzenie 2 razy w tygodniu - zatem nie jest źle  🤣
ushia   It's a kind o'magic
21 marca 2016 08:42
albo kup te z ep[ony i do "mini sznurka" dowiąż taki który daje możliwości manewru
Jest opcja, ze tak się skończy 😉
Przeszukam jeszcze dziś Internety w poszukiwaniu czegoś fajnego, ale i nie za drogiego (priorytety wszak mamy inne aktualnie).
Czyli to wszystko oznacza że akcja zakończyła się powodzeniem i już nie zbieramy datków??
Jakby coś to mam to ogłowie do oddania na szczytny cel 😀
kozdanda, akcja jak najbardziej się powiodła, tj. cały czas mam środki na leczenie konia (np. dziś wet, jutro kolejny w piątek znów prowadzący - przyjeżdżają do nas 3 osoby), oraz wspomaganie (w weekend poszło w sumie ponad 650 zł na suplementy - witaminy z dużą dawką wit A, oraz pasze utrzymujące masę (Senior Musli, Structur Mix) zioła, itp. do tego torba na siano i ... cukierki ziołowe aby przekupiać podawanie leków  :icon_redface🙂. Do tego leki (same krople do oczu to ponad 100 zł tygodniowo do tego p.bóle, immunostymulanty, w międzyczasie był Biovetalgin - dziś uzupełniam zapas aby w razie W móc działać od razu). Przelewów jako takich już wolałabym nie dostawać, bo za 3 tygodnie wypłata z premią, więc dam radę 🙂 Jednak warto by doprowadzić do końca zaczęte akcje, aukcje, itp.  🏇
Leczenie jeszcze potrwa , bo p. bóle prawdopodobnie zwolniły wzrost naczyń krwionośnych zatem rogówka jeszcze nie ma się z czego regenerować. Co tydzień w poniedziałki robię zdjęcia oka - zrobię i dziś i jutro będzie można porównać...
Myślę o jakiejś osłonie na żołądek jeszcze, bo te p. bóle mam dopaszczowe 🙁 pogadam dziś o tym z lek wetem... Omeprazol może?
Zacznij od Ulgastranu (ludzkiego) dopaszczowo na pół h przed podaniem leków i gluta z siemienia lnianego raz dziennie. Omeprazol to już ciężka artyleria.
tulipan, glut z siemienia codziennie w formie meszu, wiec luzik 🙂
A co do osłonowych porozmawiam z lek wetem dziś (jednym) i jutro (z drugim)... może coś doradzą 🙂 Dzięki 🙂
Są jeszcze fajne suplementy Ulcosan np., ale cena wysoka. Rokitnik też jest super  🙂 Wszystko przetestowane na moim wrzodzie.
Gaga, probiotyk (np em15) plus drożdże codziennie, ziele kozieradki - b. dobre  również na oczy.
Dziewczyny dzięki za wszelkie porady!!
Tak czy siak zanim cokolwiek kupię musze skonsultować to z weterynarzami, bo koń dostaje tyle leków, że wolałabym jej nie zafundować jakiś dodatkowych atrakcji, przez np. źle dobrane zioła, które w połączeniu z antybiotykiem wywołują coś niedobrego 🙁
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
21 marca 2016 12:57
Aukcję kompletu Fair Play wygrała Nirv z kwotą 300 zł 😉 Czekam na pw zwrotne od niej.
Puściłam wczoraj przelew z licytacji derki u Magda M., (chyba już powinno być u Gagi?). Chwilowo spłukałam się na pasze dla starego (wypiął się na wysłodki, otręby ryżowe i generalnie to co mu obecnie daje do jedzenia, a na samym owsie zaraz by wyglądał jak szkielet). Niebył by to problem jak bym wpłaciła za kilka dni (najpóźniej ok pierwszego kwietnia)? Nieprzewidziałam dodatkowych paszowych zakupów...
Nirv, przelew derkowy dotarł , dziękujemy z Byśką  :kwiatek: 😀
I oczywiście, że poczekamy. Na tę chwilę Byśka jest finansowo zabezpieczona , leczenie się jak widać przeciąga, także na początku kwietnia też pewnie coś się jeszcze przyda. A jak nie, to - oczywiście za zgodą Nirv, i aniapa, - może przekażemy to komuś innemu, kto jest w potrzebie?  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się