strzyżenie / golenie koni

Oczywiście, że można kupić różne, pisałam o tych które są w komplecie z maszynką  😉
Ja polecam golarki z lidla,jak są.Golą mega krótko ale za to bardzo dokładnie (ja akurat uwielbiam prawie na łyso) i bardzo długo wytrzymują.Swojego golę przez cały rok,golarka ma półtora roku i wciąż dobrze działa 🙂
Dziewczyny, golicie swoje konie na lato? Mój golony ostatnio miesiąc temu powoli odrasta, i zastanawiam się czy nie golić go na okrągło cały rok. Są jakieś przeciwskazania?
Padok i poparzenie słoneczne?
A ja mam konie ogolone na blanket clip i w tamtym roku je zostawiłam tak, ale się zastanawiam czy nie  powinnam teraz ogolić po całości bo wszystko mam w sierści, którą gubią.
Z drugiej strony jeden koń niszczy derki i jak ogolę będę musiała dłużej derkować ....
olson, ja golę cały rok- w całości.Mój wprawdzie na padok nie chodzi,ale myślę że spokojnie możesz wsadzić na lato w dziurkową derkę i będzie dobrze.Polecam te bucasowe na muchy 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 marca 2016 13:00
Padok i poparzenie słoneczne?


Ja goliłam latem (czerwiec) tak na 3 mm i nie było problemu z padokiem, derki nie trzeba było. Krócej nigdy nie ryzykowałam jeśli miał wychodzić.
Dzięki, mój na padok też nie chodzi więc no problem.
Pytanie było, czy są jakieś, no to jakieś są, co nie znaczy, że nie da się z nimi poradzić 😉 Swego czasu miałam pod opieką konie, które kazano mi ogolić w lecie, wychodziły wcześnie rano na 2-3h i nic się nie działo.

Constantia, widać jakąś rzeczywiście różnicę, jak się ogoli na 3 mm? Mam teraz takie ostrze, na tyle bym się rzeczywiście nie bała zostawić na lato nawet z padokowaniem
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 marca 2016 21:53
To zależy jaką koń ma sierść. W sumie to miałam tylko trzy konie golone również latem, bo miały dość długie jak na upały kłaki. Teraz mam takie konie, które golę tylko na zimę i to nie wszystkie.
deborah   koń by się uśmiał...
29 marca 2016 08:31
asds, [[a]]http://camrysklep.pl/product/search?query=Strzy%C5%BCarka[[a]]+dla+zwierz%C4%85t+Camry+CR2821  są tam tez ostrza zapasowe.
Angeel, mi ostrza nowe starczyły na ogolenie 5 koni. cena ostrza koło 20 zł  o ile pamiętam. i te stare zakładała później do golenia poprawkowego i nadal tną.

maszynka o tyle fajna, że działa i akumulatorowo i z zasilaczem..
lusia722, ja tez za namowa anai kupiłam i naprawdę jestem mega zadowolona...  fakt, że goli krótko ale w sumie nie ma to dla mnie znaczenia. Próbowałam golić z nasadką 3mm ale wtedy zostawia smugi i ząbki takie jak na twoim serduszku 🙂
deborah, jak tak chwalicie to może i ja się skuszę, koszt żaden a na moje 2 konie będzie jak znalazł 🙂
A brofę sobie rozkręce i skręcę i będę miała dwie 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 marca 2016 10:33
ja tez po rekomendacji anai kupiłam ta golarkę I dobrze się sprawdziła  😉
[s]Czy te golary są jeszcze do dostania? Bo nie wiem nawet jak model się nazywa, a link anai jest nieaktywny 😡
[/s]
Edit: już znalazłam 🙂
Poszukuję maszynki, chwilowo do "zabawy" bardziej. Co polecacie w rozsądnej cenie?
Patrzyłam na tą Camry co anai polecała, ale 40 min podobno max będzie działać, a kabelek ma chyba za krótki by golić i ładować jednocześnie... a w 40 min całego konia to mało prawdopodobne dla niewprawnej ręki.
Myślałam jeszcze nad BASS:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6090229207&reco_id=d15ec5e0-f694-11e5-90d0-02eb15ce87d7&ars_rule_id=201

Zależało mi też na tym by maszynka nie goliła jednak zaraz przy skórze tylko jednak te 2 mm zostawiła i była cicha, z grubsza oczywiście :P
Piaffallo, ta camry ma dwa akumulatorki. Ja sobie naladowałam oba i jak jeden się wyładował, użyłam drugiego. Na kablu też  trochę  golilłam, ale faktycznie jest krótki  i delikatny  i trochę się bałam, że  mi go koń  uszkodzi.
anai ogoliłaś całego konia bez problemu na dwóch akumulatorach? Czy już z sił wysiadała bateria jak dokańczałaś :P ? Ile Ci zajęło całego konia nią ciachnąć i ostrza po jednym koniu trzeba wymienić?
te akumulatorki osobno się ładują czy trzeba mieć włożone je do maszynki by się ładowały?

W tej maszynce co podałaś widziałam regulację ostrzy od 0,8 - 2 mm, goliłaś na tych 2 mm?

Nie chce się wpuścić w kanał z maszynką dlatego pytam.

A i jeszcze gdzie kupiłaś? bo na stronie producenta widziałam, że niedostępna jest, a chciałabym za jednym zamachem dokupić do niej od razu ostrza przy jednej przesyłce 🙂
U producenta już nie ma. Kupiłam ostatnią, ale przeszperaj allegro.
Piaffallo, golilłam  coś około półtorej godziny  (bez głowy i nóg ), na dwóch akumulatorkach. Ten drugi nie umarł  pod koniec. Natomiast jak golilłam  całego  konia to golilłam na raty. Pierwszy raz  goliłam  zresztą  całego i trochę to trwało. Ostrze wymieniłam  pod koniec 3 golenia. Ale dostało mocno w kość  przy goleniu mega zarośniętego  i brudnego seniora. Goliłam na te 2mm. Nie wiem czy akumulator ładuje się bez maszynki, kupowałam  na stronie producenta.
okey dziękuję🙂 widziałam na allegro, ale Ci co sprzedają maszynki nie mają ostrzy, a Ci co ostrza, to nie mają maszynki  😜

Chyba jednak się na nią skuszę 🙂 Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
A mogłybyście jeszcze podrzucić link do ostrzy do tej maszynki Camry CR 2821? :kwiatek:
edit. już znalazłam  😀
Mam takie pytanko, chciałabym ogolić swojego kuca ze względu na to, że podczas treningów mocno się poci. Nie chciałabym derkować, więc w jaki wzór golić aby było jej lżej a za razem nie zimno?
Mam kucke 26 lat i problem z zmianą siersci z zimowej na letnia. Myslę o ogoleniu jej. Kucyk nie pracuje pod siodlem i spedza cala dobe na wybiegach. Mamy problemy z swedzaca skórą i łupieżem. Wzięłam ją z fatalnych warunków i dopiero teraz od grudnia jest codziennie czyszczona i ma zbilansowana diete. Nie za zimno na golenie jej jeszcze? I czym ogolić kuca aby nie kupować maszynki strikte do golenia koni za kilka set złotych?
Goliłam raz konia, który miał problemy hormonalne i zamiast zmienić sierść z zimowej na letnią zarósł jeszcze bardziej. To był spory koń, ale dojechałam na tym futrze ostrze, także nie wiem, czy jakąś inną maszynką uda ci się to zgolić, jeśli jest naprawdę długie czy gęste. A przynajmniej będzie to bardzo męczące. Może lepiej po prostu ściągnąć kogoś z maszynką końską? I ogolić na troszkę dłuższą sierść, żeby w nocy nie zmarzł, dziwna ta pogoda teraz...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 kwietnia 2016 15:09
megruda to dość zaawansowany wiek. Rozumiem, że konia badał weterynarz i jest z nim wszystko w porządku.
Oczywiście możesz ogolić, ale będziesz musiała derkować.
vissenna   Turecki niewolnik
23 kwietnia 2016 12:11
Mnie w przyszłym tygodniu czeka golenie dwóch kucy. Szetlanda i fiorda...
Jeszcze nigdy nie goliłam takiego karzełka jak szetland - pochwalę się rezultatem na pewno 😀
vissenna, polecam zaopatrzyć sie w okulary bhp i ochraniacze ogrodnicze na kolana - brzucha i paszek inaczej niz na lezaco-kleczaco nie ogolisz. Ja mam trzy kurduple i rozważam zakup leżanki warsztatowej 😁
vissenna   Turecki niewolnik
23 kwietnia 2016 15:01
Orzeszkowa o widzisz! Dzięki bardzo za rady! Trzeba będzie w drodze do stajni wybrać się do Castoramy  🤣
vissenna   Turecki niewolnik
03 maja 2016 16:02
Przepraszam za dubla, ale przyszłam się pochwalić  😡
Wzorki robiłam dużą maszynką, bo małej nie miałam ze sobą, więc szału nie będą robiły.
Mój pierwszy ogolony szetland:
W trakcie golenia. Pół taczki kudełków nacięłam...

Efekt:



Oraz fiord już po strzyżeniu (grzywa to mój pomysł):

Mam pytanie do użytkowników maszynek Heininger. Co ile koni wymieniacie ostrza? Wyszukiwarka mi niestety nic nie wypluła.

I takie ogólne pytanko: Jaka dł. włosia jest najbardziej popularna? W zestawie są chyba ostrza 2-4 mm, ale widziałam też mniejsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się