WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Bo hodowały  gówno i nie umiały się dostosować .  🙄

Udórz hodował gówno ???  (jeszcze niedawno przed prywatyzacją 3 konie w pierwszej dziesiątce w skokach ), Ochaby, Kozienice ???? Bogusławice z Głoskowskim były gówniane ??? A co teraz hoduje Pępowo, które finansowo stoi bardzo dobrze ? Jakość hodowli koni nigdy nie decydowała o  kondycji tych ośrodków i nie miała żadnego znaczenia przy ich prywatyzacji. Kto miał je dostosować ? Prezesi w rodzaju p.Pisteloka ? Piszesz o sprawach, o których nie masz pojęcia.


Ja tam jestem dumny jak Niemcy chwalą swoją hodowlę na cały świat , ale koni sportowych , a w Arabach to mogą nam buty lizać .

Ja nie, bo poza krótkimi epizodami bardzo dobrych hodowli w Marbach i Weil Niemców nigdy araby specjalnie nie interesowały, nie przywiązywali do ich hodowli wielkiego znaczenia, nie mieli  na tym polu żadnych ambicji i nie zamierzali się  nigdy z nikim ścigać. Polską hodowlę można porównywać z USA,  Półwyspem Arabskim czy choćby  z Belgią.

Tylko jakoś sobie nie wyobrażam żeby państwo Niemiecki rozwaliło to co od lat wspiera. 😉

Ja na razie jakoś sobie nie wyobrażam, żebyśmy mieli takie państwo jak Niemcy.
s.heykowski -Tak czy owak ,teraz Polska hodowla to konie prywatne . I wcale nie z tych sprywatyzowanych stadnin. Co takiego wspaniałego miały Kozienice przed prywatyzacją ? Bogusławice miał utrzymać jeden Imequyl ? Polska prywatna hodowla koni sportowych oparta jest w większości na hodowli niemieckiej , tak jak Holenderska czy Belgijska i z resztą prawie każda na świecie. Państwowe stadniny namnażały trupy , nic tam nie było do wzięcia z prawdziwego zdarzenia. Może się nie znam , ale jak każdy laik rozliczam z efektów . Janów , Michałów efekty swojej pracy miało reszta nie ,albo mizerne . Czasem trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Jak się całą Polską hodowlę opiera na zdaniu jednego p. B ... który jest guru bo ma 100 lat i dla niego podstawą jest płyta , piękny wygląd i Anglo-Arabskie pochodzenie a nie przydatność do sportu i wyniki sportowe , to teraz tak mamy. Każdą firmę rozlicza się z efektów jej pracy i wyników finansowych. Prywatne hodowle muszą mieć dobre konie bo muszą zarabiać ,może dla tego państwowych już jak na lekarstwo.  😉

P.S Od początku pisałem że żadne stadniny a tym bardziej państwowe nie będą istnieć bez sportu .  😉 I chyba trochę racji miałem .
s.heykowski -Tak czy owak ,teraz Polska hodowla to konie prywatne.

Jeżeli porównasz miejsca w rankingach koni  sp z hodowli państwowej (do 150 matek) z hodowlą prywatną (ponad 1000 matek) to państwowa jest nadal o wiele bardziej skuteczna.

I wcale nie z tych sprywatyzowanych stadnin.

90% hodowli prywatnej bazuje na materiale żeński z hodowli państwowej i o tym trzeba pamiętać. A to że jakoś tam możemy światu z polskimi końmi jeszcze coś tam podskoczyć używając ogierów z 2 czy 3 ligi zawdzięczamy temu, ze mamy starsze i lepsze rodziny żeńskie. I ciągle je jeszcze w hodowli państwowej mamy.

Co takiego wspaniałego miały Kozienice przed prywatyzacją ?

M.in. najlepsze folbluty do hodowli sportowej.

Bogusławice miał utrzymać jeden Imequyl ?

Nie, Andrzej Głoskowski.

Polska prywatna hodowla koni sportowych oparta jest w większości na hodowli niemieckiej , tak jak Holenderska czy Belgijska i z resztą prawie każda na świecie.

Tylko w liniach męskich. Całą hodowla na świecie ma międzynarodowe rodowody, liczy się hodowca a nie papier.

Państwowe stadniny namnażały trupy , nic tam nie było do wzięcia z prawdziwego zdarzenia. Może się nie znam , ale jak każdy laik rozliczam z efektów .

Chyba się jednak nie znasz, bo nie wiesz jak rozliczać efekty.

Janów , Michałów efekty swojej pracy miało reszta nie ,albo mizerne .

Hodowla arabów ma się nijak do hodowli sportowej.

Czasem trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Jak się całą Polską hodowlę opiera na zdaniu jednego p. B ... który jest guru bo ma 100 lat i dla niego podstawą jest płyta , piękny wygląd i Anglo-Arabskie pochodzenie a nie przydatność do sportu i wyniki sportowe , to teraz tak mamy.

Z angloarabskim pochodzeniem to się mylisz, bo nikt inny się z hodowli nie pozbył  właśnie tylu wartościowych angloarabów. Z resztą się zgadzam.


Każdą firmę rozlicza się z efektów jej pracy i wyników finansowych. Prywatne hodowle muszą mieć dobre konie bo muszą zarabiać ,może dla tego państwowych już jak na lekarstwo.  😉

Żadna hodowla nigdzie na świecie nie zarabia na koniach, z wyjątkiem produkcji na rzeź.


P.S Od początku pisałem że żadne stadniny a tym bardziej państwowe nie będą istnieć bez sportu .  😉 I chyba trochę racji miałem .

Całkowicie.
desire   Druhu nieoceniony...
15 kwietnia 2016 08:08
a propo konkursu:
Postępowanie kwalifikacyjne może być w każdym czasie  i bez podania przyczyny zakończone bez wyłonienia kandydata.

zakład, że tak właśnie będzie? stołek pewnie już obsadzony, albo mają kogoś na oku.
W Walewicach było tak samo, a po krótkim czasie pojawił się odpowiedni kandydat, bez konkursu.  😂 🏇
Ja tam Arabów nawet nie lubię ,ale jak można napisać że że folbluty są do sportu a Araby nie . Przecież też biegają .
Biegają to raz, są najlepszą na świecie rasą do rajdów to dwa. Może w Polsce rajdy nadal są traktowane nieco po macoszemu, ale to w Polsce.
Pamiętacie jak pisałam o przedsiębiorcach z okolic Janowa. Skomorowski zatrudnia panią od promocji stadniny i spotykają się z nimi w gminie aby podlizac się i władzom gminy i przedsiębiorcom. Najlepszy pomysł to wycieczki kajakowe. Chyba Skomorowski nie wie, że rzeka na wysokości Janowa to granica Polski.
Będę musiała wybrać się na wycieczkę do Janowa jak juz ruszy program. Mam tylko nadzieję , że nowo zatrudniona pani odpowie na moje  pytania o historii np. niektórych koni i juz nie będzie tam Skomorowskiego


,,

Żadna hodowla nigdzie na świecie nie zarabia na koniach, z wyjątkiem produkcji na rzeź.



Myślisz że Schockemole dokłada do hodowli  🙄 Albo hoduje konie na rzeź  🙄 Zastanawiające .  😲

P.S

Jeden Diabeł i jeden Imequyl to trochę cienko jak na duży sport w dużej stadninie .  😉
A to kolejna ciekawostka
Now strona SK, co ciekawe historia aukcji kończy się na El Paso... Żenada
http://skjanow.pl/

[quote=Podczas corocznych aukcji sprzedano ponad 1000 koni szlachetnej krwi, głównie do stanów zjednoczonych. Najdroższym koniem był El Paso sprzedany za 1mln Dolarów[/quote]
No rewelacja po prostu, żadnych istotnych informacji na tej stronie nie ma.  😵
desire   Druhu nieoceniony...
15 kwietnia 2016 11:17
a co z starą stroną?! da sie jeszcze odnaleźć?  👀
Nie mogę znaleźć starej strony a jeszcze wczoraj grzebałam w rodowodach. 🙁
Proponuję apel do państwa Pawłowskich o utworzenie strony o polskich arabach.  Nie wiem jaki jest z tego zysk, ale z danymi, które państwo Pawlowscy posiadają odwiedzin byłoby mnóstwo i może nikt nie zamykalby forum.

Albo hoduje konie na rzeź  🙄 Zastanawiające .  😲


Jak się policzy ile kończy na haku a ile na elitarnych aukcjach ...
[quote author=Smok10 link=topic=99140.msg2529617#msg2529617 date=1460704969]

Albo hoduje konie na rzeź  🙄 Zastanawiające .  😲


Jak się policzy ile kończy na haku a ile na elitarnych aukcjach ...
[/quote]

Nie tylko sprzedaje na elitarnych aukcjach. Możesz kupić konia i ty. A jak trafią się destrukty to i na hak też trafiają . Tylko nie wystawiają koni na hak na próby dzielności jak to miało miejsce u nas. ( sam woziłem  😂 ) Małopolaki  😁
Skoro takie tajne , to coś się dzieje .  🙄 Przelot z Dubaju to 24h z transportem, na miejsce do boksu na kwarantanne .  🙄
Uff. Jeszcze jest 🙂
http://www.janow.arabians.pl/
Mi sie nie ładuje
Mnie również nie.
Dziwne.
Znalazłam, otwarłam, "pomyszkowałam" i wkleiłam linka.
Może za dużo Nas chce tam wejść w jednej chwili? Oby.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 kwietnia 2016 12:18
Wiecie coś w tej sprawie ? http://swiatkoni.pl/news/10800,pinga-ktokolwiek-widzial-ktokolwiek-wie.html


Na rybę zadał pytanie rzecznikowi ANR oraz stadninie. W efekcie dostałam (dość sprawnie) 'oficjałkę'

"Szanowni Państwo,


Klacz Pinga jest w drodze powrotnej z Królestwa Arabii Saudyjskiej, była
dzierżawiona przez Aljawza Stud, podczas dzierżawy odniosła takie sukcesy
jak m.in: brązowy medal czempionatu klaczy starszych międzynarodowego pokazu
klasy A w Katarze, wygrana w swojej klasie wiekowej i srebrny medal w
czempionacie podczas Pucharu Narodów w Aachen (Akwizgran), tytuł Platynowej
Czempionki Świata podczas Czempionatu Świata w Paryżu, oraz w styczniu tego
roku wygrała swoja klasę wiekowa, zdobyła tytuł czempionki klaczy starszych
i została najwyżej ocenionym koniem prestiżowego pokazu jaki sie w tym roku
odbył -  Prince Sultan bin Abdulaziz International Arabian Horse Festival, w
Arabii Saudyjskiej, tym samym zarabiając na konto Stadniny Koni w Janowie
Podlaskim znaczącą kwotę. Przyjazd klaczy do stadniny opóźnił sie, ze
względu na miesięczną kwarantannę jaka musiała przejść przed odlotem. W tej
chwili czeka na zaplanowana na koniec kwietnia podroż do Europy. Wszyscy w
Janowie oczekujemy Pingi z niecierpliwością."
Mnie się też nie otwiera...
Wiem, że chłodny ogląd z boku ostatnio nigdzie nie jest dobrze widziany, ale mnie tam rybka.
Jeszcze wyjaśnię, z nadzieją na ograniczenie czepiania się mnie, że biorąc pod uwagę całość dostępnych mi danych, bardzo się zasmuciłam zmianami w stadninach arabów, choćby dlatego, że "lepsze jest wrogiem dobrego", a rozwalić łatwo, zbudować trudno.

Patrząc na chłodno, o ile nowy członek zarządu (przecież nie prezes) uczestniczył w kontrakcie na dzierżawę Pingi, to ten kontrakt stworzył poprzedni prezes, tak? I to on ponosi odpowiedzialność za to komu, i na jakich warunkach wydzierżawił klacz, tak? To nie była/jest jego klacz prywatna, tak?

Druga sprawa, to sprawa strony internetowej. W XXI wieku zasoby informacji to cenne dobro. Każda porządna firma dba o to, żeby władać swoimi zasobami informacji, swoimi danymi. Skąd pomysł, żeby powierzyć coś takiego osobom prywatnym, wolontariuszom, którzy w każdej chwili mogą "zwinąć zabawki"? Mają do tego prawo, to Ich dobra wola, w rezultacie to Ich zasoby informacji, Ich wysiłek. Wychodzi na to, że duża firma powierzyła  "wrażliwe dane"... komuś, "osobom trzecim", bez żadnego kontraktu. To, że wiem jak to się mogło stać, że w warunkach stałego niedostatku bazowało się na ludzkiej dobrej woli, nie zmienia sytuacji. Tak być nie powinno. O ile gros zarzutów wobec poprzednich włodarzy stadnin jest, baaardzo delikatnie mówiąc, od czapy, to taki nie. Taki zarzut to ewidentna niegospodarność i działania na szkodę firmy. W XXI wieku.
Michałów też już się nie otwiera.  😕

Ale pojawił się taki komunikat:
Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Może jednak...
Udało się i do Michałowa też.

http://www.michalow.arabians.pl/
Jeżeli coś działa od lat i działa dobrze to każda forma jest do przyjęcia. Niegospodarność to narażanie na straty ,a tych strat pod auspicjami poprzedniego zarządu ciężko się było dopatrzeć . Straty wizerunkowe , know how oraz marki są niebotyczne i obawiam się że trudno odwracalne a w przypadku trwania przy swoim nieodwracalne.
halo- Ty chcesz zmienić swój wizerunek ALE !!! trwać przy swoim i bronić swojego. Tak się nie da . Jak coś jest złe to jest i żadne odwracanie kota ogonem tego nie zmieni.

Solą w oku ludzi było że Prezesi stadnin byli pośrednio celebrytami w świecie hodowli koni Arabskich. Że jeździli po świecie i świat się nimi fascynował ,a przecież byli pracownikami państwowymi . Budowanie luksusowej marki przez dyletanta w waciaku to nie jest sposób na sukces w świecie biznesu . Każdy komu się wydaje że może wskoczyć na ich miejsce zostanie sprowadzony do parteru. Komuna promowała chłoporobotników na Dyrekorów , Prezesów Ministrów i nikomu to dobrze nie służyło. p. Jurgiel się o tym przekonał ,ale zacietrzewienie i pycha nie dają mu możliwości wyjścia z tego impasu. Problem będzie tylko narastał ,a ucierpią na tym stadniny , konie i marka na która pracowały pokolenia przez 200 lat  😤 😤 😤
Myślisz że Schockemole dokłada do hodowli  🙄

Do samej hodowli tak, jak wszyscy.  Nadrabia to  potężnym ośrodkiem treningowym dla handlu końmi, nie wiem jak teraz ale kiedyś było ich tam parę tysięcy.  I potężny biznes pozabranżowy, z którego głównie żyje.


Albo hoduje konie na rzeź  🙄 Zastanawiające .  😲

Jakieś 25% całej tej twojej genialnej hodowli niemieckiej tam właśnie trafia. To co się nie sprawdza w robocie również, chyba  że kupią Polacy albo inne demoludki.



Jeden Diabeł i jeden Imequyl to trochę cienko jak na duży sport w dużej stadninie .  😉

Bogusławice to nie stadnina, rolą stadnin jest hodowla zarodowa a nie wielki sport. Sport jest potrzebny stadninom do oceny własnego materiału i do sprzedaży dobrze podrobionych młodych koni. Miejsce dla sportu stadninowego jest w MPMK.

Tylko nie wystawiają koni na hak na próby dzielności jak to miało miejsce u nas. ( sam woziłem  wysmiewa ) Małopolaki  hihi

No to jest najlepsze podsumowanie twojej fachowości. Tym bardziej cenne, że własne.


Patrząc na chłodno, o ile nowy członek zarządu (przecież nie prezes) uczestniczył w kontrakcie na dzierżawę Pingi, to ten kontrakt stworzył poprzedni prezes, tak? I to on ponosi odpowiedzialność za to komu, i na jakich warunkach wydzierżawił klacz, tak? To nie była/jest jego klacz prywatna, tak?

Nie znamy szczegółów kontraktu, nie wiemy jaka była formalnie rola pośrednika i jak się z niej wywiązał.

To, że wiem jak to się mogło stać, że w warunkach stałego niedostatku bazowało się na ludzkiej dobrej woli, nie zmienia sytuacji. Tak być nie powinno.

Warunki stałego niedostatku stwarza właściciel firmie, a nie firma sama sobie. A to, że jest zmuszona do szukania najtańszych rozwiązań (właśnie z powodu gospodarności) to nie jej wina. Tak też być nie powinno.

Taki zarzut to ewidentna niegospodarność i działania na szkodę firmy. W XXI wieku.

Jakby się nikt z kilofem (w XXI wieku) nie dobierał do porcelany, to by żadnej szkody nie było.

No to jest najlepsze podsumowanie twojej fachowości. Tym bardziej cenne, że własne.


Mnie tylko poproszono o transport . Dodatkowo miałem wątpliwą przyjemność oglądać i słuchać wszystkiego od A-Z

Polacy i Demoludki kupują także najlepsze i najdroższe  konie z aukcji , więc nie staraj się obniżyć możliwości nabywczej naszych krajan porównując ich możliwości finansowe ze swoimi .  😉
Jakby się nikt z kilofem (w XXI wieku) nie dobierał do porcelany, to by żadnej szkody nie było.

Brawo, bardziej trafnie nie można było.  🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się