WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

halo, szanowanie cudzych poglądów nie jest jednoznaczne z przyjmowaniem ich bezkrytycznie. Jako dziecko nigdy nie obrywałam pięknym motylom skrzydeł. Bezmyślnych decyzji dotyczących polskich stadnin koni arabskich, bo o tym ten wątek nic nie usprawiedliwia. Ani Bóg ani Honor ani Ojczyzna.
ganasz, ano - nie usprawiedliwia. Ale napisałaś do mnie coś innego. Nie zrezygnuję z Boga, Honoru, Ojczyzny dlatego, że coś jest Źle. A ty mi o zabijaniu, że jak X to i Y.

Murat_Gazon, przecież to jest MASA pracy! Tego nie robi się jednym kliknięciem. To skandal, że tak nie było, że NIKT o to nie dbał. Co do ANR, to nigdy nie miałam podstaw, żeby być dobrego zdania w tematach "końskich", a poważnie bałam się, że będzie jeszcze gorzej, bo PiS ma wybitnie mieszczański rodowód.

s.heykowski, nie śledziłam spraw arabów, dlatego nie ma pojęcia jak jest (inna sprawa, że gdybym śledziła, pewnie też bym nie wiedziała), dlatego czytam uważnie co piszesz. To jak to jest ze stadninami? Są ważne dla układu na świecie, bo... jak pisałeś, coś w stylu kuriozum-matecznika, czy są marginalnym marginesikiem? Szanowane, ale nieistotne? Cenne ale bez znaczenia? Bo się pogubiłam. Dobrze jest mieć polskie araby czy to ujma?
Ponieważ większość osób pisząca w tym wątku mocno siedzi w sprawach dotyczących polskich koni arabskich i żeby rozwiać wątpliwości co do ich znaczenia w świecie - Equator hodowli Stadniny Koni w Michałowie - hodowca Jerzy Białobok właśnie wygrał puchar w Las Vegas 😅 halo to  było o tych którzy podejmują bezmyślne decyzję zapominając o tych ważnych słowach.
halo chyba nie ma na świecie liczącej się hodowli koni arabskich, która by nie miała polskich koni. Mało tego, jest coś takiego, jak "Pure Polish" - tak między sobą zagraniczni hodowcy opisują należące do nich konie, które mają czysto polski rodowód. I to jest powód do dumy, swego rodzaju prestiż dla tego konia.
Oczywiście, że to jest masa pracy, ale wobec tego tym bardziej skandalem jest, że tę masę pracy wykonali dla stadniny prywatni ludzie "w czynie społecznym", bo ANR nie zadbał o to, żeby najlepsza hodowla na świecie nie miała swojej strony. Ale to ładnie się łączy z tym, co obecnie ANR stworzył jako stronę Janowa. Promować nasze konie? Opisywać ich sukcesy? Dać ludziom możliwość zapoznania się z rodowodami? Pokazywać, co się dzieje w stadninie, jakie źrebięta się rodzą, jakie ogiery kryją? Po co.  👿

s.heykowski, nie śledziłam spraw arabów, dlatego nie ma pojęcia jak jest (inna sprawa, że gdybym śledziła, pewnie też bym nie wiedziała), dlatego czytam uważnie co piszesz. To jak to jest ze stadninami? Są ważne dla układu na świecie, bo... jak pisałeś, coś w stylu kuriozum-matecznika, czy są marginalnym marginesikiem? Szanowane, ale nieistotne? Cenne ale bez znaczenia? Bo się pogubiłam. Dobrze jest mieć polskie araby czy to ujma?


Są ważne i cenne, i trzeba je mieć, tylko moim zdaniem ta władza od zasobów, o której piszesz (i część której być może się bawi w konie arabskie) chce od nich co najwyżej tego, żeby sobie dalej były takie jakie są, albo i lepsze. Bo z kim się będą ścigać w tym Tour de Arabia ? Przy okazji mają od kogo kupić szprychy, dętki albo pożyczyć pompkę jak im cos nie wyjdzie, co zresztą jest w tym najzabawniejsze. I są bardzo dumni, jak my też od nich coś pożyczymy. Ten marginalny marginesik. którym są polskie stadniny i wszystkie araby w ogóle, to jest  wielkość tego wycinka w stosunku do całego spektrum zainteresowań tej światowej władzy od zasobów. To miałem na myśli.
dea   primum non nocere
18 kwietnia 2016 06:56
Trochę to obok tematu, ale zadziwia mnie, że wystarczy machnąć istotnym hasłem i ludzie idą. Szukają, jak halo, przecież musi być przyczyna, bo to dobra zmiana, bo Bóg, Honor, Ojczyzna... bardzo szczytne, ale co, jeśli to tylko szyld, który niesie Szatan? Już jeden cyniczny biznesmen wyciera mordę Maryją. Mądry plan, naprawdę. Dawniej byli faryzeusze. Czy dziś to się nie zdarza?
Wygląda na to, że ta strona była naistotniejszym czynnikiem wplywajacym na hodowle arabow w Polsce. Tak samo, jak to ile placili prezesi za najem lokali, w ktorych mieszkali.
Nie dziwię się ludziom, obywatelom. Większość głosowała nie na PIS ale przeciwko PO. Myślę, że nikt nie spodziewał się takiej przewagi PIS. gdyby mieli liczącą się opozycję nie byłoby tak źle. Poza tym chyba nikt nie spodziewał się takiego bezczelnego "dojenia państwa". Po ich wygranej pomyślałam, że to koniec finansowania in vitro ale, że szarpną się na całkowity zakaz aborcji nie pomyślałabym a to co niby wykształceni ludzie opowiadają w mediach budzi we mnie furię. Wiem tylko, że to ostatnie tchnienie PIS a Trybunał Stanu czeka na niektórych.
Wieża Wiatrów zachowajmy proszę obiektywność, projekt ustawy antyaborcyjnej nie jest PiSowski, tylko obywatelski. I na 99% nie przejdzie.
Dlaczego więc temat aborcji zawsze wraca przy rządach PIS? Pewnie obywatele są bardziej odważni.
Mam nadzieję, że nie przejdzie ale też nie pomyślałabym, że można nie opublikować wyroku Trybunału
Mnie się wydaje, że aborcja oraz jeszcze parę innych dyżurnych tematów wraca zawsze, kiedy potrzebna jest "zasłona dymna" i jakieś nośne hasło, na które się ludzie rzucą i będą się kłócić do upadłego.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2530917#msg2530917 date=1460962237]
Mnie się wydaje, że aborcja oraz jeszcze parę innych dyżurnych tematów wraca zawsze, kiedy potrzebna jest "zasłona dymna" i jakieś nośne hasło, na które się ludzie rzucą i będą się kłócić do upadłego.

Masz absolutną rację.
a nie można tu tylko o temacie przewodnim wątku o koniach arabskich ?  tematy aborcyjne do towarzyskich poprosimy. :kwiatek: koni  póki co to nie dotyczy. No chyba , że żeby było po bożemu nowi wpuszcza ogiera do stada i niech się dzieje wola boża'
News żby wrócić do meritum  http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=185
Bardzo się cieszę, ze Equator wygrał. Czas pokaże, czym pochwali się nowa Pani prezes.
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2531066#msg2531066 date=1460978821]
Czas pokaże, czym pochwali się nowa Pani prezes.
[/quote]

A znowu wygrzebie z jakiejś szafy pismo, w którym będzie że p. Białobok płacił za mało za garaż i wyśle do red. Gmyza
Podobno plan stanówkowy na ten rok ma przygotowany przez poprzednika. będzie mogła pochwalić się "swoją" perełką, chociaż szczerze mówiąc i tak będę się cieszyć, że jest coś wyjątkowego
Zastanawiam się tylko jak wypromują konie, przecież minister obraził prawie wszystkich, strach konia brać w dzierżawę, bo nie zachowają poufności tranzakcji, masakra jakaś
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2531099#msg2531099 date=1460982238]
Podobno plan stanówkowy na ten rok ma przygotowany przez poprzednika. [/quote]

Plan stanówkowy też wyśle do Gmyza. To jest dowód na to, ze p. Białobok nawet na odchodne cos ukartował.

[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2531099#msg2531099 date=1460982238]
Zastanawiam się tylko jak wypromują konie[/quote]

Nic nie będą promować. Żeby nam  konie te podłe szejki i rolingstonsy wykupiły a Polfur jeszcze na tym zarobił ? W życiu...
A straty będą podstawą do sprywatyzowania lub likwidacji stadnin  😤

Nasz piękny Equator z Las Vegas (min.16😲6)
https://vimeo.com/channels/abwc2016/163116779
Z nieoficjalnych wiadomości . Nowy prezes chodzi po stajniach i pyta się co to jest ten plan hodowlany i czemu on ma służyć  😵
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2530857#msg2530857 date=1460957036]
halo chyba nie ma na świecie liczącej się hodowli koni arabskich, która by nie miała polskich koni. Mało tego, jest coś takiego, jak "Pure Polish" - tak między sobą zagraniczni hodowcy opisują należące do nich konie, które mają czysto polski rodowód. I to jest powód do dumy, swego rodzaju prestiż dla tego konia...
[/quote]

Tak. Tylko, że taki Equator to nie Pure Polish (ani z genotypu ani eksterieru) a grupa na Facebooku Old World Polish Arabian powstała, aby połączyć siły ludzi na całym świecie, aby ratować pule genetyczną polskiego araba (często za ostatnie swoje pieniądze), bo polskie państwowe stada tego nie czynią. Część tych hodowców za oceanu, Szwecji czy Niemiec w prywatnych rozmowach ze mną wyraża jasny pogląd na temat tego co się stało w ciągu ostatnich 20 lat. I nie jest to zdanie pozytywne.
Tak. Tylko, że taki Equator to nie Pure Polish (ani z genotypu ani eksterieru) a grupa na Facebooku Old World Polish Arabian powstała, aby połączyć siły ludzi na całym świecie, aby ratować pule genetyczną polskiego araba (często za ostatnie swoje pieniądze), bo polskie państwowe stada tego nie czynią.

Nie czynią, bo nie mogą. Muszą zarabiać na hodowli, a przynajmniej wyjść na zero jako cała firma, w odróżnieniu od różnych "ratowników", którzy się w to bawią za swoje niemałe pieniądze i nic nie muszą. Nie mamy takiego wsparcia finansowego, by wylansować na rynku polski typ araba, w starciu z szejkami nie mamy żadnych szans. To jest dysproporcja wręcz niewyobrażalna. Jeśli więc go nie wylansujemy i nie zdobędziemy ringów takim koniem, ceny na nasze konie będą znacząco niższe, co dla firm działających jako spółki handlowe będzie zabójcze.
I żeby było zrozumiałe - też mi się nie podoba i to bardzo ten typ konia, jaki obecnie rządzi na ringach, też bardzo podobały mi się polskie araby sprzed 30 lat.  Rozumiem natomiast bardzo dobrze, że państwowa hodowla, działająca w takiej formie jak obecnie albo się utrzyma na światowym rynku, albo padnie finansowo przeciągu 2-3 lat.

Część tych hodowców za oceanu, Szwecji czy Niemiec w prywatnych rozmowach ze mną wyraża jasny pogląd na temat tego co się stało w ciągu ostatnich 20 lat. I nie jest to zdanie pozytywne.

To niech sobie hodują te konie, albo poproszą swoje rządy żeby założyły państwowe hodowle. Nic bardziej wkurzającego jak takie opinie. Najłatwiej hodować cudze konie.

I tak a propos "pure polish" w sensie genetyki... Nazwalibyśmy tak Ofira, czy nie ?
Tak. Tylko, że taki Equator to nie Pure Polish (ani z genotypu ani eksterieru) a grupa na Facebooku Old World Polish Arabian powstała, aby połączyć siły ludzi na całym świecie, aby ratować pule genetyczną polskiego araba (często za ostatnie swoje pieniądze), bo polskie państwowe stada tego nie czynią. Część tych hodowców za oceanu, Szwecji czy Niemiec w prywatnych rozmowach ze mną wyraża jasny pogląd na temat tego co się stało w ciągu ostatnich 20 lat. I nie jest to zdanie pozytywne.

[/quote]


Equator to piękny ogier i już, a że nie nadaje się do rajdów,  czy na sluzewiec, cóż. Wg dzisiejszej mody piękna kobieta, to wysokie i anorektyczne dziewczę z silikonowym biustem i zadkiem .  Jest piękna,  ale czy nadaje się do rodzenia dzieci albo uprwiania sportu?  Dziela impresjonistow są niesamowicie piękne i do niczego nieprzydatne i dzieki Bogu, ze są. Piękno,  to kwestia mody, czasów,  w których zyjemy i zawsze wybitne dzieła są  nam potrzebne.
Na powaznie, czy hodowla tylko Pure Polish to nie będzie hodowla wsobna? Znajdziemy nabywców na te konie za tak niesamowite pieniądze,  jeśli kon nie będzie miał szyi i głowy Pianissimy? Chyba należy zachować pewną równowagę i pilnować ciągłości naszych rodzin i rodów ale też mieć co modnego pokazać na pokazach i mieć co sprzedać.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=99140.msg2530857#msg2530857 date=1460957036]
halo chyba nie ma na świecie liczącej się hodowli koni arabskich, która by nie miała polskich koni. Mało tego, jest coś takiego, jak "Pure Polish" - tak między sobą zagraniczni hodowcy opisują należące do nich konie, które mają czysto polski rodowód. I to jest powód do dumy, swego rodzaju prestiż dla tego konia...


Tak. Tylko, że taki Equator to nie Pure Polish (ani z genotypu ani eksterieru) a grupa na Facebooku Old World Polish Arabian powstała, aby połączyć siły ludzi na całym świecie, aby ratować pule genetyczną polskiego araba (często za ostatnie swoje pieniądze), bo polskie państwowe stada tego nie czynią. Część tych hodowców za oceanu, Szwecji czy Niemiec w prywatnych rozmowach ze mną wyraża jasny pogląd na temat tego co się stało w ciągu ostatnich 20 lat. I nie jest to zdanie pozytywne.

[/quote]

ale to nie wynika z decyzji prezesów, tylko z decyzji odgórnych ANR, jak już tłumaczyłam - ANR chce hodować linie 'modne', a prezesi robią co mogą, by ratować nasz materiał... a w każdym razie robili, dopóki byli prezesami. Nowi prezesi raczej takich gwarancji nam nie zapewnią...

a co do mieszania liń - przecież arab to rasa pustyni. Do dziś zwozi się ogiery złapane na pustyni, by dolać oryginalnej orientalnej krwi, by pojawiły się nowe geny, bo tak to mamy 100 źrebaków po Eksternie, 100 po Laheebie, 100 po Marajju, 100 po Kahilu/Marwanie/Gazalu itp itp... nie ma nic złego w korzystaniu z innych liń, byleby zachowywać te nasze 'polskie' cechy eksterierowe. A np. w Pogromie czy Equatorze widać je po prostu świetnie. Zresztą odsyłam co do cech polskich arabów do wywiadów z Markiem Trelą na ten temat.
ANR chce hodować linie 'modne

Uściślijmy, ANR chce kasy, bo tego wymaga prawo handlowe. W ANR jedyną osobą, która miała pojęcie o koniach arabskich była p. Stojanowska. Oprócz niej i p. Wachela zajmującego się folblutami i półkrwią nie ma tam nikogo, kto miałby jakiekolwiek pojęcie o koniach. Nie wiem co wie o koniach zastępczyni p. Stojanowskiej, wyjdzie w praniu.
no dokładnie, ANR prowadzi stadniny w formie spółek, a spółka musi mieć zysk. I dla ANR jest nieważne, czy będzie hodować jednorożce, czy salonowe pieski... jedyni ludzie, dzięki którym to wsyzstko miało ręce i nogi to Prezesi + ich współpraca z np. panią Stefaniuk czy panią Helak, i jak myśle długie wspólne rozważania, jak pożenić płynnośc finansową spółki z podtrzymywaniem polskich cech hodowlanych. To nie jest łatwe. To może osiągnąć tylko wybitny specjalista. Pan Humięcki mówi wprost, ze takich speców jak Trela i Białobok u nas w Polsce nie ma, więc sam przyznaje, ze nic dobrego z tego nie wyniknie. I nie ma ŻADNEJ podstawy, by tych decyzji o odwołaniach bronić.
s. heykowski- O gustach sie nie dyskutuje , jeden woli Rubensowskie kształty, drugi wyznaje typ . Wargi do piersi , piersi do warg a wargi do ziemi a trzeci jak pies leci na kości  😉
s. heykowski- O gustach sie nie dyskutuje


A co to ma do rzeczy ?
Że jednemu podobają się bratki a drugiemu córka sąsiadki  😉 Że kanony piękna zalezą tylko od prywatnych preferencji  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się