dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

arlyn ja z kolei bardzo polecam yarrowia hooves - na poprawę jakosci rogu, oraz biotyna officinalis jesli chodzi o szybki przyrost.
Chociaz mysle ze ten preparat polecony wyzej tez moze byc super ale osobiscie nie probowalam.
Dziękuję! Poleciłam właśnie te i mam nadzieję że będzie zadowolona 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2016 20:08
arlyn u nas na szybki przyrost najlepiej sprawdziła się Hoof Formula
Uratowała nam sezon kilka lat temu cały sezon, bo pękło kopyto przy koronce na początku sezonu otwartego na tyle mocno, że cały sezon stał pod znakiem zapytania.
Z kolei Equinox Hooves podawałam mojemu kucykowi i też rewelacyjnie się sprawdził, ale u niego bardziej chodziło o poprawę jakości rogu.
Teraz przeszłam na zwykłe drożdże Equinox Yarowia.
Nie wiem czy było - szukajka mi nie wypluła - co na potencjalny niedobór wapnia - koń na diecie siano plus kilka marchewek zaczął bardzo ochoczo lizać ściany. Dostaje ogólną mieszankę witaminowo-mineralną, ma lizawkę zwykłą i z selenem. Nic "treściwego" typu wysłodki/otręby nie wchodzi w grę - mamy etap rozruchu po kontuzji i każda dodatkowa energia to duży problem😉. :kwiatek:
Hej ;3
Od jakiegoś czasu podaję mojemu koniowi siemię lniane, 1/2 w tygodniu, owsa do tego nie dodaję, czasami jakieś otręby czy marchewki :3 i tak, kupuję czasami mielone odtłuszczone albo zwykłe pełne ziarna. To zmielone zalewam wrzątkiem i zakręcam słoik aż powstanie papka, mieszając kilka razy w międzyczasie, potem czekam aż wystygnie i daję koniowi. Co do pełnego, daję pół litra wody i kilka łyżek ziaren, gotuję na małym ogniu około 1h, co jakiś czas mieszam, powstaje taki glut, ale ziarenka są widoczne, wlewam do słoika i czekam 30min/1h ostudzam i daję koniowi. Jedna znajoma mówi, że ona gotuje tak długo aż ziarenek prawie w ogóle nie będzie, bo to niezdrowe dla koni a inna twierdzi, że tylko zalewa wrzątkiem i czeka. Ja wolę tą opcję z gotowaniem, jakoś lepiej to wychodzi, ale nie jestem pewna czy dobrze je robię, w sensie czy te szkodliwe kwasy dalej tam są? Czy po 1h gotowania jest już bezpieczne?  ^^ Szukałam w wielu wątkach ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.

Jak nie ten wątek to przepraszam;/
BUCK   buttermilk buckskin
27 marca 2016 11:18
Nie wiem czy było - szukajka mi nie wypluła - co na potencjalny niedobór wapnia - koń na diecie siano plus kilka marchewek zaczął bardzo ochoczo lizać ściany. Dostaje ogólną mieszankę witaminowo-mineralną, ma lizawkę zwykłą i z selenem. Nic "treściwego" typu wysłodki/otręby nie wchodzi w grę - mamy etap rozruchu po kontuzji i każda dodatkowa energia to duży problem😉. :kwiatek:


potrzebujesz wapń : na skróty to np. Baileys Limestone Flour - mączka wapienna.  w innej formie to lucerna - np. w pelecie (na allegro, albo w agrokompleksie) 🙂  o otrębach to nawet nie myśl, bo je się podaje aby wspomóc fosforem ! 🙂 podając wysłodki również podaje się wapń, tak jak w lucernie 🙂  🙂
BUCK :kwiatek: właśnie tak kombinowałam, ale chciałam się utwierdzić czy dobrze.
Hej ;3
Od jakiegoś czasu podaję mojemu koniowi siemię lniane, 1/2 w tygodniu, owsa do tego nie dodaję, czasami jakieś otręby czy marchewki :3 i tak, kupuję czasami mielone odtłuszczone albo zwykłe pełne ziarna. To zmielone zalewam wrzątkiem i zakręcam słoik aż powstanie papka, mieszając kilka razy w międzyczasie, potem czekam aż wystygnie i daję koniowi. Co do pełnego, daję pół litra wody i kilka łyżek ziaren, gotuję na małym ogniu około 1h, co jakiś czas mieszam, powstaje taki glut, ale ziarenka są widoczne, wlewam do słoika i czekam 30min/1h ostudzam i daję koniowi. Jedna znajoma mówi, że ona gotuje tak długo aż ziarenek prawie w ogóle nie będzie, bo to niezdrowe dla koni a inna twierdzi, że tylko zalewa wrzątkiem i czeka. Ja wolę tą opcję z gotowaniem, jakoś lepiej to wychodzi, ale nie jestem pewna czy dobrze je robię, w sensie czy te szkodliwe kwasy dalej tam są? Czy po 1h gotowania jest już bezpieczne?  ^^ Szukałam w wielu wątkach ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.

Jak nie ten wątek to przepraszam;/



Szkodliwe kwasy powstają podczas zbyt długiego poddawania siemienia dużym temperaturą, wiec im dłużej gotujesz tym więcej kwasów się utlenia i tym więcej powstaje tłuszczów trans. Najlepiej zalać i zostawić na jakiś czas, albo krótko gotować ;-)
charlieeee, ciekawa teoria. Możesz ją proszę poprzeć jakimś opracowaniem naukowym?
Dodam, ze w siemieniu są związki cyjanku, które dezaktywujemy poddając siemię działaniu wysokiej temperatury.
famka   hrabia Monte Kopytko
29 marca 2016 07:51
i jakie to są te szkodliwe kwasy  ?
famka, charlieeee, pisze o tłuszczach trans, nie o kwasach
Tłuszcze trans są rzeczywiście niezdrowe , ale powstają albo w bardzo wysokich temperaturach (niemożliwych do osiągnięcia przy gotowaniu siemienia), albo podczas przemysłowego utwardzania olejów roślinnych... Dlatego chętnie poczytam w jaki sposób można je uzyskać gotując mesz 🙂
Arlyn. ja swojemu cały czas daje HUF Perfekt Masterhorse i nie mam żadnych już problemów. Mój Wałaszek miał słabe kopyta i mu często pękały. Wiadro mi starcza na 2 miesiące bo sprzedawca zalecił żeby dawać tylko 75g i to się sprawdza tutaj link http://witaminydlakoni.eu/produkt/huf-perfekt/
Czy dostanę w PL Zylkene Equine? Ktoś stosował i mógłby podzielić się efektami?
Dla wlaścicieli koni grymaszących na suplementy - moje wielkie odkrycie i przebój: suszona marchew.

Rozmawiałam z Marcinem Podkową i poskarżyłam się, że muszę maksymalnie odchudzać suplementy, bo rudy nie dojada. Okazało się, że Podkowa ma teraz w ofercie suszoną marchew w dwóch postaciach: płatki i proszek. Wypróbowałam obie wersje, obie jednakowo skuteczne, rudy zjada wszystko. Nie wiem z czego to się bierze, bo kiedyś tarłam marchew, a i tak nie dojadał. A ile miałam zachodu z tarciem!

Niezmiennie i niezmiernie uwielbiam Podkowę!    😅
Poszukuję suplementu dla młodego konia (6 lat) w treningu skokowym  wspomagającego ścięgna i stawy. Chciałabym go nieco wspomóc, w szczególności zależy mi na szybszej regeneracji po treningach. Czy ktoś może coś polecić?  :kwiatek:
Egonowa a myślałaś o ziołach?
Ja jestem ziołomaniaczką 🤔wirek: i mieszankę na stawy też podaję. Na przykład przy wzmożonym wysiłku, a szczególnie jak robię kuracje innymi suplementami (z msm, chondroityną kolagenem itp) mojej starszej kobyłce.
Jakie zioła na przykład ? Nie brałam ich nawet pod uwagę 🙂
Egonowa ja używam gotowych mieszanek Nuba Equi Stawy i ścięgna : http://nubaequi.pl/pl/ziola-dla-koni-peletki-ziolowe/66-stawy-i-sciegna.html
Wiem, że niektóre inne firmy też mają mieszanki na stawy. 🤣

[ 👀 chyba, żeby o ziołach debatować musimy zmienić wątek na "Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia"]
k2arola Dziękuję bardzo  :kwiatek:  Po konsultacji z wetem stanęło jednak na czystym MSM i wit C  🙂
ushia   It's a kind o'magic
20 maja 2016 11:18
sa jakies róznice w probiotykach EM

wetka mi zostawiła takie z greenlandu, ale sie koncza i chcialam dokupic - najwygodniej by mi bylo w animalii, ale tam sa EM15 z Probiotics
jakas roznica czy to jedn pies? 😉
ushia pewnie jak każdy inny produkt, są takie lepszej i gorszej jakości. Duży wpływ ma ich postać (forma) i sposób przechowywania (np zbyt zimna temp może prowadzić do umierania kultur).
Ja używam probiotyków Biogen dla koni - producent dokładnie opisuje jakie kultury bakterii się w nim znajdują i w jakiej ilości. O ile pamiętam inni nic o tym nie piszą.
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
05 czerwca 2016 07:08
Hej szukam ogólnie suplementu do uzupełnienia witamin w paszy, dla różnych koni (klacz w treningu ujeżdżeniowo-skokowym, klacz karmiąca-niepracująca i źrebak)   patrzę po większości dostępnych w sklepach i niemalże wszędzie są wypełniacze. Znacie może takie bez tych dodatków, z wszystkimi potrzebnymi pierwiastkami i witaminami i z dobrze zbilansowanym składem?  Wypełniaczami są dla mnie wszelkie mąki, mączki i np otręby.

Co myślicie o NAF General Purpose Supplement albo Equipower Mineral? A może Podkowa lub coś innego?

Ja powróciłam do używania EMów po prawie rocznej przerwie i znowu widzę poprawę (u kobyły w treningu z copd), to że zrobiłam tą przerwę to była głupota  🤦 też myślałam nad wypróbowaniem Biogenu K, jak się sprawdza?
Z emow polecam em15, ale brac prosto od dystrybutora, bo ceny lepsze, fajne jest animal biosa- dunskie szczepy i cenowo bez porownania, do tego sa na ziolach🙂 w Wawie mozna dogadac odbior osobisty
Biogen K używam od lat -jesteśmy obie (konia i ja) bardzo zadowolone. Przynajmniej nie ma problemów trawiennych na świeżej trawie 😀
Hej szukam ogólnie suplementu do uzupełnienia witamin w paszy, dla różnych koni (klacz w treningu ujeżdżeniowo-skokowym, klacz karmiąca-niepracująca i źrebak)   patrzę po większości dostępnych w sklepach i niemalże wszędzie są wypełniacze. Znacie może takie bez tych dodatków, z wszystkimi potrzebnymi pierwiastkami i witaminami i z dobrze zbilansowanym składem?  Wypełniaczami są dla mnie wszelkie mąki, mączki i np otręby.

Co myślicie o NAF General Purpose Supplement albo Equipower Mineral? A może Podkowa lub coś innego?


Używałam wielu suplementów i niestety konie itak miały niedobory (głownie miedź i cynk), dopiero dietetyk uświadomiła mi, że większość suplementów ma zbyt wysoki poziom żelaza, co blokuje wchłanianie cynku miedzi i manganu. To była dla mnie największa bolączka przy wyborze jakiegokolwiek dodatku do owsa. Jako tako sprawdzała mi się Equina Meganutril, ale jest trudno dostępna.

Z kolei jeśli chodzi o suplement dla klaczy źrebnych i karmiących nie znalazłam niczego wartego wydania kasy🙁
Co sądzicie o sumplementach VetFarmlab ??
I jeszcze z innej puli pytanie, czy stosował ktoś plus vital ATP??  Sprawdza się,  jakieś opinie?
Klami nie słyszałam ani o jednym ani o drugim 👀
A do czego to ma być?
Gillian   four letter word
04 lipca 2016 09:58
Klami, bardzo dawno temu, chyba na poprzedniej volcie lostak pisała o podawaniu ATP Plusvitalu, efekty były spektakularne z tego co pamiętam.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 lipca 2016 13:09
Szukałam ciekawego preparatu dla moich sportowców i znajoma namówiła mnie na przetestowanie preparatu Equicoden Effect.
Słyszał ktoś, może używał? Ciekawa jestem opinii i efektów, bo bardzo fajnie się zapowiada.
Amabilis   Two of us against the world
04 lipca 2016 13:20
Pomocy! Szukam czegos baardzo dobrego na stawy,cena w tym momencie nie ma znaczenia. Chodzi mi o efekty.  Przerwa Bensona okazala sie troszke bardziej powazna niz sie spodziewalam wiec musze go teraz bardzo pilnowac i powiedzmy bardziej obudowac kosc koronowa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się