Jakie pasze dajecie swoim koniom?

"Zjechała z wagi" w sensie już nie jest gruba czy jest zbyt chuda?
sumire w sensie, że nie jest już tak gruba
To po co jej dokładać paszę, jak nie pracuje, a stoi na łące? Chyba, że ma niedobory...
Ponieważ widze, ze tak spada z masy, ze niedługo pojawia sie zebra, a tego bym nie chciała..
Ponieważ widze, ze niedługo pojawia sie zebra, a tego bym nie chciała..

ale że taka?


no nie, to chyba też bym nie chciała, żeby się taka zebra pojawiła na pastwisku....
Znaki diakrytyczne naprawdę czasem nie gryzą...

PS: Można poszukać jakiejś paszy dla rekonwalescentów. Sporo firm ma tego typu pasze w asortymencie... Zawsze jeszcze zostają trawokulki, słonecznik, mesz
Sankaritarina hahahhahahahahahhahahahahhahhahaaahahahhahaha ;D pisze z telefonu i słownik zmienia mi wyrazy, nie zawsze to zauważę
Kakela, Mnie ta era telefonów trochę zatrważa i usilnie próbuję nie widzieć pewnych rzeczy, ale czasem wychodzą takie ciekawe zbitki wyrazowe, że ojoj 😁 Napawdę - przeczytałam Twój post i moja pierwsza myśl była następująca: "ale jaka zebra? To w ZOO też można konie trzymać...?" 😉 😀
Witam. Mam pytanie, czy otręby ryżowe trzeba zaparzać? Czy można podawać w formie granulek?
Sankaritarina spoko, Twój post naprawde mnie rozśmieszył ;p
Kakela, ja bym raczej poszukała przyczyny chudnięcia zamiast dokładać paszę
Jeszcze nie spotkałam zdrowego konia, który przy całodniowym wypasie by chudł 🤔 zatem albo pastwisko kompletnie niejakościowe, albo ze zdrowiem konia coś nie halo.
secretary,  otrębów ryżowych się nie zaparza.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
05 lipca 2016 10:18
Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną paszę, która pomoże zwiększyć masę konia, ale doda mu jak najmniej energii?
Siano.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
05 lipca 2016 10:30
To jest oczywiste.
A oprócz siana?
Wizja żeby zwiększyć masę potrzeba jest energii. Albo energia ta przełożona zostanie na tłuszczyk, a lepiej jesli zostanie wykorzystana do pracy i przełoży się na masę mięśniową.

Jeśli dobrze rozumiem chodzi Ci bardziej o paszę, która doda energii ale tzw. bezpiecznej; wolnouwalnianej.
Wizja wysłodki? Otręby ryżowe?
To jest oczywiste.
A oprócz siana?

Trawa 😉
Napisz czego konkretnie potrzebujesz. Zwiększenia masy mięśniowej (otręby ryżowe + praca), dodania ciała koniowi po chorobie (objętościowe suche + mokre (wysłodki, marchew).
Czym karmic polrocznego zrebaka aqh/oo zeby ladnie i zdrowo  rosl?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
05 lipca 2016 11:52
Dokładnie, chodzi mi, zeby nie dodać mu tej "gorącej" energii. Kon z typu pobudliwych i gorących z natury.
Nie jestem w stanie zapewnić mu odpowiedniej dawki trawy pastwiskami, bo praktycznie ich nie posiadamy. Siano niestety tez średnie. Ale brak alternatyw jesli o stajnie chodzi.

Konia kupowałam jako nicnierobiacego grubasa. Po kastracji i wdrożeniu do treningu spadł mi sporo z masy. W tej chwili dostaje musli highlight, ale mu bie smakuje i wybiera polowe ...
Wizja, celowałabym zatem w wysłodki i trawokulki. Ewentualnie dorzuciłabym jęczmień gnieciony i otręby ryżowe.
Wizja,  ja karmie elektrycznego konia na L4 Faser-lightem Marstall. Daję pełnoporcjowo, nie pamiętam teraz dokładnie ale wychodzi chyba 1,3 kg dziennie według zaleceń producenta (pasza bardzo lekka), daję po miarce, taka klasyczna to 450g według Anieszki z Marstalla plus pół miarki sieczki na posiłek. Ciri jest z natury elektryczna i trudna do przytycia, bardzo spada z mięśni jak stoi. Na tym zestawie jest od ponad miesiąca i wygląda bardzo dobrze.
fanelia   Never give up
06 lipca 2016 16:13
Kochanie wklejam tutaj wiadomość, którą napisałam w wątku dla żółtodziobów, tu chyba bardziej pasuje:

Co sądzicie o takim karmieniu koni: w ciągu dnia na łąkach, na noc do boksów, gdzie nie dostają w ogóle siana, za to jest bardzo dużo słomy owsianej (b. dobrej jakości) i do tego dostają 1/4 kostki słomy żytniej ze źdźbłami traw, którą konie zjadają. Oczywiście rano przed wypuszczeniem na łąki i wieczorem po sprowadzeniu jest kolacja (owies + sieczka). Czy taki sposób żywienia jest zdrowy dla konia? Rozmawiałam z pensjonariuszami, którzy są tam kilka lat i nie mają zastrzeżeń, żaden koń nie łyka, nie ma wrzodów, ale ja nie jestem jakoś przekonana. Co myślicie?
Wizja ciekawa dlaczego Higlight mu nie smakuje. Jest tak zalany melasą, że myślałam, ze każdy koń go wciągnie nosem 😉 Poszukaj jakiejś paszy, która mu  po prostu będzie smakowała, a która ma wolnouwalniana energię.
Żeby próbować dokładniej powiedzie czego potrzebuje trzebaby wiedzieć co dostaje teraz i ile pracuje.
Wysłodki też są ok, ale ja nie lubię storować takich czystych, bo zawsze obawiam się, że zaburzę bilans Ca:P.  🤔wirek:

rosek0 najlepiej siano i trawa bez ograniczeń + paszę przeznaczoną dla koni w tym wieku. Źrebaki  powinny dostawać pasze już przebywając z matką - dowiedz się co jadł do tej pory i łagodnie przejdź na paszę dla odsadków. Istotne jest, by koń dostawał mieszankę przeznaczoną dla źrebiąt właśnie w tym wieku, bo wymagania organizmu są zupełnie inne niż konia dorosłego czy nawet rocznego.
jakieś opinie o paszy soymax "trener 2 temperament" ? 🙂
bądź masters struktuur?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
06 lipca 2016 21:55
k2arola - tez wczesniej podawałam highlighta i zawsze smakowała. A ten dziad wybiera i przebiera 😉
Aktualnie dostaje na każde z trzech karmien miarkę highlighta plus pol miarki owsa. Raz w tyg mesz marstalla. Siana niby duzo, ale jak wspomniałam jest kiepskie. Na padok wychodzi, ale szału nie ma tam z trawa ... A jak pracuje ? 6 x w tyg. Raz w tyg skacze poważniej. Raz w tym jakies wprawki na małych wysokościach. Ogolnie mysle, ze to dla niego dosc ciezka praca - w koncu teoche wiecej niz pol roku temu nie robił nic. Docelowo ma to byc kon na średnia rundę - zdaje sie, ze mozliwosci ma spokojnie. Tylko głowa gorąca. Wydolność i charakter z typu tych, ktore po godzinnej robocie , zlane potem, dostaną 10 min luzu i moga raz jeszcze pracować godzine ciezko ...
myśle, że pasujący wątek
http://horsetown.pl/pl/p/Glyx-Lobs/2169
Co o nich myślicie?
Dava   kiss kiss bang bang
07 lipca 2016 05:54
Tundralove o cukierkach dla koni? fajne i chętnie jedzone  🙂

Jeśli ktoś byłby zainteresowany jak wygląda produkcja pasz w Saracen Horse Feeds, to można obejrzeć  TUTAJ  :kwiatek:
Mam nadzieję, że każda fabryka tak wygląda  😁
rosek0 Ja polecam Baileys Prep Mix.

fanelia Mój by się na tym szybciutko przebiałkował. Stąd wydaje mi się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Siano jest jednak bardziej wartościowe niż słoma. Choć w przypadku wartościowego pastwiska, może nie potrzeba nic więcej i słoma dostarczy włókna. Chyba wszystko zależy jednak od jakości trawy. A idealnym rozwiązaniem byłoby dodatkowo powieszenie siatki z sianem, żeby koń mógł sobie wybrać czego potrzebuje.
O składzie,bo całkiem bogaty 😀
O składzie,bo całkiem bogaty 😀



Fajny skład ale po co ta izomaltoza ???

E 953 - izomaltoza
To sztuczna niskokaloryczna substancja słodząco zagęszczająca stosowana jako słodzik.
Występowanie: Izomaltoza dodawana jest do bezalkoholowych napojów bez dodatku cukru, dietetycznych produktów mlecznych, soków owocowych o obniżonej kaloryczności, deserów, wyrobów cukierniczych, cukierków, gumy do żucia, piwa bezalkoholowego, dżemów, marmolad, galaretek, wafli, pieczywa, śniadaniowych przetworów zbożowych, musztardy, sosów i likierów. Dzienna dopuszczalna dawka to 50 g. Izomaltoza zaliczana jest do substancji nieszkodliwych.
Działanie: Nadmiar tego środka powyżej 20 g jednorazowo może prowadzić do biegunki i podrażnień żołądka.
  😵
Już myślałam, że znalazłam cudowne smaczki  👿
Polecacie jakieś inne ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się