ZAKŁADY TRENINGOWE I LICENCJA HODOWLANA OGIERÓW

Żeby móc ocenić jakim ogierem jest 8-9 koń, musi zacząć krycie jako czterolatek, ocenianie w tym wieku na podstawie wyników sportowych ma taką samą wartość jak ocena po treningu stacjonarnym. Różne związki różnie do tego podchodzą
sporo zagranicznych elitarnych związków uznaje konie bez ZT, daje licencje czasowe itp. O te dwa trakeny jestem dziwnie spokojna, szczególnie o Peregrine. Mówimy o wartości użytkowej- na ZT masz ocenę wielokierunkową w sporcie najczęściej już koń jest ukierunkowany na to w czym jest lepszy, w moim mniemaniu taka ocena jest bardziej wiarygodna. Poza tym jednak w sporcie "trochę" inne konie się pokazują.
Bielic nie znam, wiem jak bywało w Bogusławicach (10dni codziennych obserwacji treningów, rozmów z jeźdźcami, kierowniczką ZT, a potem z właścicielami/hodowcami koni i ich późniejszymi jeźdźcami) i wiem jak bywało w Starogardzie (byłam na 2 ZT jako widz, na jednym jako właściciel klaczy, na szczęście polówka)- dzięki tej wiedzy moja klacz nie poszła na stacjonarkę i nikt nie miał szans zepsuć roboty wykonanej wcześniej przez Olę Szulc. Grzyba też nie przywiozłam😉
Ogórek, żeby oceniać to przede wszystkim należy posiadać wiedzę, coś sobą reprezentować, być kompetentnym, udowodnić swoją wiedzę na własnym przykładzie i być uczciwym.
Ja się wcale nie zachwycam idą ZT, uważam, że (może dlatego, że duża część moich klientów to arabiarze) od kiedy siły obronne państwa przestały zależeć od jakości pogłowia koni obowiązkowe licencję nie mają sensu
Karla - Ale poprzez sport to jak to tak ??? Nie da się nic zachachmęcić , zwłaszcza w skokach  🙄 Takie ZT gdzie decyduje Kumisja jest lepsze. Zawsze można  czempiona wśród swoich wybrać . 🤣
Uff, jak dobrze, że jest ten obiektywny sport
http://ujezdzenie.blogspot.com/2016/02/przejazd-pary-uthopiadujarden-amsterdam.html?m=1


Dlatego tak im skoki solą w oku. Niewiele da się wydrukować  😁 😁 😁
od kiedy siły obronne państwa przestały zależeć od jakości pogłowia koni obowiązkowe licencję nie mają sensu


To dlaczego obowiązują na całym świecie i nikt nie myśli żeby z nich zrezygnować, wręcz przeciwnie, ciągle się zaostrza kryteria ? Nigdzie siły obronne nie zależą od koni
.
Natomiast cały szum wokół ZT ma mało sensu. Wpływ ogierów po ZT na hodowlę jest żaden. Realnie na hodowlę oddziałały szerzej chyba tylko dwa ogiery, które w ostatnich latach ukończyły ZT - Imequyl i Frazes, ale i tak większe zainteresowanie Imequylem nastąpiło dopiero wtedy, kiedy zaczął startować w wyższych konkursach i pokazał potomstwo.
Jak się patrzy na kariery hodowlane i sportowe ogierów po ZT to można dojść do wniosku, że te licencje służą najczęściej tylko zaspokojeniu ambicji właścicieli. Sporo ogierów nie kryje wcale, prawie wcale, albo tylko klacze właściciela i są dostępne tylko w kryciu naturalnym, z dostępnością świeżego nasienia też wesoło nie jest, ilość tych, które są zamrożone jest minimalna  nawet spośród tych które chodzą w sporcie, są takie, które wykastrowano zaraz po ZT.
Prawdopodobnie najbardziej zależy na przepchnięciu ogiera przez ZT tym, którzy nie chcą wydawać kasy na jakieś lepsze nasienie i weterynarza i chcą mieć pod ręką jakiegokolwiek byle własnego  ogiera na swoje klacze, bo to najtaniej wychodzi. 
Panie Heykowski po raz kolejny wprowadzasz Pan czytelników forum w błąd,  fakt jest jeden Zt nie prowadzi do postępu hodowlanedo tylko dlatego ze to ostatnia deska ratunku dla koni kolesi Pzhk, tak jak napisałeś większość koni po Zt zanika, kryje u siebie swoje klacze lub jest wykastrowany i w większości są to konie komisji Zt, przewodniczących, kierowników i kolesi członków tych ze komisji. Uważasz że to jest ok dla reszty  hodowców?.Bywałem na Zt," co roku zgłaszam konie wszystkie są nie takie ale jak tylko
sprzedam są granice wszystkie ogiery mojej hodowli zostają repreduktorami. Heykowski nikt inny tylko Pzhk i ludzie powiązani z pzhk doprowadzili polska hodowlę do ruiny i naleźy ich z tego rozliczyć, a prezes Pzhk Pan.... Niech się wstydzi za swoich ludzi.
[quote author=Skaner-A link=topic=14564.msg2497276#msg2497276 date=1455622641]
w większości są to konie komisji Zt, przewodniczących, kierowników i kolesi członków tych ze komisji.[/quote]
To ciekawe. Podaj jakieś konkrety. najlepiej komisji, kierowników i przewodniczących którzy sami sobie pouznawali ogiery.  Kolesi nie uznaję, bo świat koniarzy to mały światek i wszyscy się znają. A uznawanie ogierów tylko od tych hodowców których komisja absolutnie nie zna albo powoływanie do komisji ludzi spoza tego światka np. ze Związku Producentów Pieczarek to niedobry pomysł.


[quote author=Skaner-A link=topic=14564.msg2497276#msg2497276 date=1455622641]
jak tylko  sprzedam są granice wszystkie ogiery mojej hodowli zostają repreduktorami. [/quote]
To po cholerę ci PZHK, ZT i to wszystko ? Gdzie masz problem ?
Heykowski, ja już wybrałem inna drogę,  droga pzhk dalej nie zajdziesz niż pzhk, pisze tak dla innych dla przyszłych następców,  nie zrezygnowałem z członkostwa pzhk, oczekuje zmian aby warto było wrócić do rodzimego związku. Podaj na priv tel zadzwonię i powiem Tobie kto frajerzy
[quote author=Skaner-A link=topic=14564.msg2497306#msg2497306 date=1455624654]
oczekuje zmian aby warto było wrócić do rodzimego związku[/quote]
Sam się nie zmieni i ja bym nie odpuszczał. Związek ma być dla hodowców. Jeśli ludzie chcą hodować konie srokate, tarantowate albo izabelowate to w każdej księdze półkrwi ( z wyj. śląskiej ) powinna być dla nich furtka - uznać ogiera nawet na płycie, dać licencję na rok, dwa lata i jak przekazuje maść i daje poprawne źrebięta dać mu kryć, jeśli są to pojedyncze przypadki. A czy hodowcy będą chcieli kolorowego ogiera używać to już ich ryzyko. Jeśli takich zgłoszeń byłoby już kilkanaście rocznie i zrobiłaby się duża hodowla to raczej już powinny iść przez normalny tryb  uzyskiwania licencji.
Co do kumoterstwa, korupcji - to jest kwestia jakiejś elementarnej uczciwości i to ze strony związku, i hodowców, nie ma nieuczciwych hodowców - nie ma nieuczciwych komisji i na odwrót. Coś widocznie z tą naszą uczciwością jest nie tak.
[quote author=Skaner-A link=topic=14564.msg2497306#msg2497306 date=1455624654]
oczekuje zmian aby warto było wrócić do rodzimego związku

,,........................ Coś widocznie z tą naszą uczciwością jest nie tak. "
[/quote]

Brawo ,ze przyznajesz rację 😉

Brawo ,ze przyznajesz rację 😉



to tylko taka ogólnarodowa refleksja
Czy ktoś był w ZT Bielice na wejściu ogierów  wczoraj i przedwczoraj ? Jakieś zdjęcia filmy, newsy ? Jaka komisja, czy zmieniło się podejście do hodowcy prywatnego ?
Nabór jest dopiero 19-21.06
Dobrze, to znaczy, nic nie przeoczyłam, postaram się być . 😀iabeł:
Byłam pierwszy dzień, i podsumowując ; dalej komisja preferuje konie duże ciężkie w starym typie.   Rozumiem że warto użyć dobre rodowodowo konie , ale ................. Ogólnie w tym roku stawka ogierów bardziej wyrównana, bardzo ciekawe angloaraby, w tym 3  po Dioklesie (2 słabo pokazały sie w skokach, miało się wrażenie, że były wcześnie gdzieś ,,wsadzone " w duże oksery, bo obydwa walewickie  odmawiały skoku). Prywatny, był super, ale niestety bardzo nieprecyzyjny w budowie przednich kończyn). Moim zdaniem , najlepszy z xo to Dżagas po Szkrabie, świetny ruch, kapitalny w skoku, bardzo elastyczny w żebrach, niestety dostał tylko 26,5 pkt :/ .  Rozczarował mnie syn San Louisa xx , Bajard, dość dobrze się ruszał, ale skokowo na razie nie zachwycił :/  Wygląda na to ,że przebił tu Hebab,  po którym jest jego matka . Ciekawym koniem dla hodowców wydawał by się Jasny Elsing, ale komisja go niestety odrzuciła. To bardzo poprawny koń, z dobrym ruchem (  pchał się tyłem , trochę gorszy przodem, z takim arabskim ruchem ) ), bardzo urodziwy, ze świetną techniką zadu w skoku.Świetnie ruszał się Lotos( Huzar), i nie źle skakał. W mojej ocenie  ( i nie tylko mojej )najlepiej skaczącymi  ogierami były Cinnamon( Clinton II/Laurion),   Akcel ( Casanova/Sir Neel), i filigranowy Gio Candio  ( Candia Volo/ Imequil/Fanimo). Z tym ,że pierwszy nie ma samczego wyglądu, drugiego pokazano ze słomą w ogonie, a trzeci ma tylko 161 cm wzrostu. Ten ostatni wykazał się wyjątkowym zrównoważeniem i spokojna głową, ponieważ wchodząc pomiędzy komisję wplątał się w taśmy, po czym ze spokojem pokonał szereg, zatrzymał  się i cierpliwie czekał na obsługę. Najładniejszym i chyba najlepiej ruszającym się koniem był prześliczny kary MADRYT ( Barros KWPN / Impuls śl/ Buncol xo) hodowli Piotra Kukawki z Rawicza. Świetny w ruchu, w nowoczesnym typie, poprawny,  elegancki , robiący ogromne wrażenie. Chciało by się powiedzieć, że jest to koń idealny do ujeżdżenia. I tym optymistycznym akcentem chciała bym zakończyć na tę chwilę .
Titina, a coś o Astil L, kasztan rodowód mi się podoba, a jak koń ?
[quote author=Skaner-A link=topic=14564.msg2560879#msg2560879 date=1466522903]
Titina, a coś o Astil L, kasztan rodowód mi się podoba, a jak koń ?

[/quote]

Ładny koń, dobry w ruchu,świetna technika zadu, ale dużo gorsza przodu,  muszę  jednak dodać , że większość koni źle skakała przodem , nie wiem jaka była odległość pomiędzy przedostatnią a ostatnią przeszkodą, ale nawet mały gumowy i elastyczny Gio Candio miał problemy, dla mnie i niektórych obserwatorów było za ciasno .. Do tego zaraz ściana wyrastająca po skoku . Mała ta hala ... warunki też kiepskie, ani nie było gdzie usiąść, zimno podwiewało , deszcz lał się na plecy. Nie ma nawet gdzie postawić małych trybun by ludzie usiedli . Stał nawet  nowy prezes PZHK , i większość hodowców, to nie jest fajne :/   Do tego dochodzi mała rozprężalnia, mało miejsca w stajniach . Moim zdaniem  ta impreza powinna być w takim miejscu jak np Łąck. Piękna duża hala ze sporymi trybunami, duże stajnie , do tego centralne miejsce w Polsce, każdy miałby podobną odległość . Jest gdzie konie rozprężyć, jest płyta, duży plac , rozprężalnie. Nie jest to tylko moja opinia, ale takie głosy dało się słyszeć w kuluarach. Atutem Bielic, jest kapitalna załoga , no i kierownik z ekipą jeźdźców , trzeba się zastanowić, czy nie warto było by tych ludzi przerzucić  w inne miejsce ??? 😉 Oczywiście razem z końmi 😉

Z dzisiejszego dnia;
Astin L, dostał 80 pkt i został zakwalifikowany, to samo Madryt.
Znalazłam na facebooku na profilu Karolina Wengerek EQUINE PHOTOGRAPHY galerie z Bielic.
Ktoś był dziś w Ksiazu? Jakie szlachetne zakwalifikowano do zakładu? Jakies zdjęcia?
Chyba mało kto tu zagląda, ale wrzucam linka, propozycja / projekt polowej próby użytkowości ogierów.
http://pzhk.pl/blog/2016/09/01/projekt-polowej-proby-uzytkowosci-ogierow/
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
25 września 2016 22:40
kto się wybiera do Bielic? jest może gdzieś rozpiska czasowa?
Ja dla odmiany 😉
Jeśli jutro się czegoś dowiem, dam znać
Amazonka: ja już swoją opinię wysłałem.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
26 września 2016 16:53
pojawiła się rozpiska czasowa na pzhk 🙂 środa od 09😲0
Będzie relacja ŚK
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 września 2016 21:39
Szkoda, że nie będzie relacji z próby terenowej 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się