Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2017 08:01
wniosek o nowy dowód osobisty mogę złożyć w dowolnym urzędzie gminy niezależnie od miejsca zameldowania?
wniosek o nowy dowód osobisty mogę złożyć w dowolnym urzędzie gminy niezależnie od miejsca zameldowania?


Tak.
Polecicie torbę na laptop 15.6''? Ładna, wytrzymała, nie czarna i do 100 zł?  :kwiatek:
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 kwietnia 2017 16:57
Znalazłam przed chwilą zaplątanego w linki od pastucha ptaka (podobny do gołębia). Nie wiem ile tam przesiedział, mam nadzieję że zaplątał się po 15😲0 bo o tej godzinie wyłączyłam pastucha  😕 Odplątałam go, nie odleciał tylko poszedł pod krzaki. Jak podchodziłam do niego żeby go złapać to machał skrzydełkami ale unosił się troszkę do góry i lądował. Ogólnie ma mało piór, z tyłu na tym ogonie? 😡 nie ma prawie wcale. Jest przemoczony i przestraszony. Wsadziłam go do pudełka wyścielonego słomą i chyba zabierzemy go do weterynarza ale chwilowo nie możemy się dodzwonić. Możliwe że jest tak mokry że nie może latać? Skrzydła trzyma normalnie przy bokach, żadne mu nie opada.
Jak nie ma piór na ogonie to nie odleci. Ja miałam pod opieką takiego gołębia, którego najprawdopodobniej okaleczył jakiś kot czy pies. Oglądał go weterynarz i powiedział, że trzeba poczekać, aż pióra odrosną. Z tego co pamiętam, to pióra w ogonie służą między innymi do skręcania. Mojemu odrosły i któregoś dnia odleciał 😉 Możesz spróbować poszukać jakiegoś ptasiego azylu, powinni po niego kogoś przysłać, ewentualnie go tam zawieźć 😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 kwietnia 2017 17:18
On chyba jednak był strasznie przemoczony i przemarznięty, bo teraz wstał i zachowuje się zupełnie inaczej. Dam mu jeszcze chwilkę i poczekam na weterynarza, bo i tak na wizyty domowe jeździ po 20😲0.
Jeju, gdzie go trzymałaś zanim te pióra odrosły? Ja w panice wsadziłam go do pudełka i siedzi zamknięty w kabinie prysznicowej  😎 Okropnie boję się ptaków  😡
Miałam dużą klatkę chyba po króliku czy czymś takim. Ja go normalnie po pokoju puszczałam(jak byłam w domu) jak jeszcze nie latał, tylko wszystko miałam gazetami wyłożone bo jak to gołąb dużo .... 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 maja 2017 09:40
Polecicie torbę na laptop 15.6''? Ładna, wytrzymała, nie czarna i do 100 zł?  :kwiatek:

ja polecam Trust. ja mam akurat taką:

i jest spoko, nic się z nią nie dzieje, a sporo w nią pakuję czasami.
Poszukuję skarpetek Mountain Horse Sigma  Wie ktoś coś?
Czy są jakieś wkładki do butów, które zakryją tą cześć z tylu nad piętą? Nie mogę się oduczyć ściągania zasznurowanych butów i w dwóch parach popękały mi w tych miejscach i ostatnio rozwaliły całą nogę, bo wystaje coś ostrego. Obie pary są praktycznie nowe wiec szkoda się ich pozbyć a poki co nie nadają się do noszenia..  😵


I drugie pytanie do palaczy. Palę okazyjnie, kupuje zawsze te same papierosy (l&im forward link) i czasami trafiają mi się śmierdzące i smakujące jakąś jakby zgnilizną(?), No ogólnie obleśne. Ostatnio właśnie znowu mi się takie trafiły. Wyrzucałam paczki do kosza i zwróciłam uwagę, ze te poprzednie (dobre) były w tym jakby pazłodku a te niedobre w takim białym sztucznym papierze. Czy to może być przyczyną? Dlaczego te same papierosy mają w kartoniku inne opakowania?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 maja 2017 17:00
Cos takiego można kupić klik
Oooo, super ! Ma to jakąś nazwę ? Bo nie mogę nic wyszukać a nie chciałabym czekać miesiąc. Muszę w czymś chodzić.  🤣
abre   tulibudibu
08 maja 2017 20:35
Sonkowa, możesz naklejać na pięty plastry compeed. Powinny zabezpieczyć pięty przed otarciem.
No niby mogę ale to są nowe buty, w których chciałabym pochodzić przez najbliższy czas i nie chciałabym codziennie chodzić obklejona plastrami. To nie jest przejściowa sprawa, która się po czasie rozchodzi.  🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 maja 2017 20:49
ja bym dała do szewca, żeby to podszył i pamiętała o rozsznurowywaniu 🙂



I drugie pytanie do palaczy. Palę okazyjnie, kupuje zawsze te same papierosy (l&im forward link) i czasami trafiają mi się śmierdzące i smakujące jakąś jakby zgnilizną(?), No ogólnie obleśne. Ostatnio właśnie znowu mi się takie trafiły. Wyrzucałam paczki do kosza i zwróciłam uwagę, ze te poprzednie (dobre) były w tym jakby pazłodku a te niedobre w takim białym sztucznym papierze. Czy to może być przyczyną? Dlaczego te same papierosy mają w kartoniku inne opakowania?


Nigdy mi się nie trafiły takie obleśne fajki, a też kupuję te same co Ty i faktycznie niektóre mają biały papier, inne to sreberko ale nie zauważyłam do tej pory żadnej różnicy w smaku. Natomiast dlaczego mają inne opakowania- może wprowadzają nowe (to białe) a w sklepach jeszcze "nie zeszły" partie ze sreberkiem?
Nie wydaje mi się, ze to nowe. Jeszcze w tych starych paczkach bez obrazków były białe.
Sonkowa, szukaj pod hasłem "zapiętki", może znajdziesz takie duże 🙂
Napisałam już do pucybuta i odpowiedzieli, ze mi to ładnie naprawią.  😉

Przepraszam za post pod postem ale piszę w nowej sprawie.

Jak na youtube ustawić żeby dało się obejrzeć film jedynie po otrzymaniu linku do niego a w wyszukiwarce nie był wyszukiwany? Szukam i nic nie mogę znaleźć.  🙁

Scaliłam.
Sonkowa, jeśli już masz dodany film, wchodzisz w menadżera filmów, edycja, i tam masz pod filmem po prawej stronnie button 'publiczny' zmieniasz na niepubliczny. Jeśli dopiero film ładujesz, od razu ustaw niepubliczny.
Czy może mi ktoś pomóc? chodzi o stronę, namiary na kamerkę w parku w Wielkiej Brytanii, miasto Carlisle.
Potrzebuję podglądu

Sonkowa, jeśli już masz dodany film, wchodzisz w menadżera filmów, edycja, i tam masz pod filmem po prawej stronnie button 'publiczny' zmieniasz na niepubliczny. Jeśli dopiero film ładujesz, od razu ustaw niepubliczny.


No właśnie tez coś tak kojarzyłam i po zmianie na niepubliczny nadal można film wyszukać w wyszukiwarce ..

Edit. Dobra, chyba nie udało. Przekierowuje na resztę moich filmików ale tych konkretnych nie pokazuje.  😉
Mam pytanie-problem. Poszukuje na prezent dla faceta czegoś, w czym będzie mógł trzymać portfel (mały), telefon, kluczyki do auta, dowód rejestracyjny i e-papierosa. Taki se chłop prezent wymyślił, a ja staje na uszach i wizji nie mam w czym mógłby to targać. Do tej pory pakował to w kieszenie, ale lato kurtkom nie sprzyja i strasznie mu się spodnie od tego wycierają. Fajnie, jakby to "coś" pasowało do luźniejszych rzeczy i do takiego "business casual" stylu. I żeby poręczne było, nie "pedalskie" i nie dziadkowe (i frytki do tego). Ktoś, coś? :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 maja 2017 15:14
Jedyne, co mi przychodzi do głowy to taka podpinana do paska torba, moze skorzana zeby bylo bardziej elegancko. Ale pojecia nie mam gdzie mozna to kupic 🤔 moj kumpel taka nosi juz wiele lat i sobie chwali, pasuje do takiego luzno-eleganckiego stylu (on chodzi zazwyczaj dzinsy+koszula).
keirashara, a zerknij sobie na torby Daag, to taka klasyka, może coś w jego stylu wpadnie Ci w oko. Ja swoją mam już 5 lat albo i dłużej, jakość naprawdę świetna. Mam akurat taką większą, mnóstwo książek w niej nosiłam, nic a nic nie ucierpiała. Polecam bardzo! 😀
CzarownicaSa, - właśnie tak myślałam, tylko nie wiem, czy mu paska nie urwie, bo i telefon z rodzaju wielkich (ponad 5 cali), no i e-papieros, który swoje waży (nie taki tyci, tylko konkretna krowa z modem)  🙄 Popatrzę, dzięki.
maiiaF, - a zerknę i dla siebie 😎 Tylko nie wiem, czy torba to akurat to... torbę ma na lapka do pracy, tu by się coś bardziej tyciego przydało.
keirashara, są też mniejsze, takie niemieszczące A4, przy każdej podane wymiary jakby co 😀
keirashara, brat ma chyba coś takiego i sobie chwali, ja tam wolę kieszenie
Scottie   Cicha obserwatorka
11 maja 2017 19:49
Mam pytanie-problem. Poszukuje na prezent dla faceta czegoś, w czym będzie mógł trzymać portfel (mały), telefon, kluczyki do auta, dowód rejestracyjny i e-papierosa. Taki se chłop prezent wymyślił, a ja staje na uszach i wizji nie mam w czym mógłby to targać. Do tej pory pakował to w kieszenie, ale lato kurtką nie sprzyja i strasznie mu się spodnie od tego wycierają. Fajnie, jakby to "coś" pasowało do luźniejszych rzeczy i do takiego "business casual" stylu. I żeby poręczne było, nie "pedalskie" i nie dziadkowe (i frytki do tego). Ktoś, coś? :kwiatek:


Mój narzeczony dokładnie z tego samego powodu kupił sobie taką "torebunię", którą wstawił na zdjęciu ogurek. Jest bardzo zadowolony, kupił w CK na wyprzedaży za niecałe 90 zł 🙂
Mam nadzieje, ze nikogo nie urażę, ale te torby przez ramie nie dodają męskości 😉 zdecydowanie wolę nerki.
Np: http://blancz.pl/saszetka-nerka-nike-ba4601-067-czarna.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się