DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

No to przedstawiam moje bryczki DIY  😀

fraziu   Grażka, weź przestań
23 kwietnia 2017 20:07
azzawa, próbowałam z ochraniaczami i trochę poległam. Ale chyba zrobię kolejne podejście :-D
flote, dzięki :-) używam gąbki tapicerskiej, bodajże T19, grubość 1 cm.
anil22, bryczki od zera robiłaś? Czy tylko doklejałaś lej? Własnie mi uświadomiłaś, że zdecydowanie POTRZEBUJĘ bryczesów moro :-D

A ja tymczasem złożyłam zamówienie... może we wtorek przyjdą materiały i zacznie się SZAŁ SZYCIA. Mam już 4 zamówienia na czapraki :-D
Miałam spodnie moro z C&A i się troche sprały, ale mega wygodne i kupiłam ten silkon do skarpetek i zrobiłam lej silikonowy  😀
Anil22 dawaj więcej fot 😀 dziala ten silikon? ja wlasnie sie zabieram do bryczkow jeansowych dla ubogich - czyli bede do jegginsow (tregginsow - czy jak to się zwie  :oczopląs🙂 probowala doszyc lej. Musze tylko znalesc jakis dobry nieslizgliwy materiał?
Ja tez chciałam doszywać, ale silikon to mniej roboty i lepiej trzyma w siodle ja juz uwielbiam te spodnie. Troche sie kurz go czepia.
Martwiłam się że lej za mały ale jest spoko do jazdy.

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 kwietnia 2017 21:38
Anill a ile zuzylas takich 100ml buteleczek? 👀 przymierzam sie do kupna i nie wiem ile zamówić 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2017 21:49
Czym najlepiej odmalować sprzączki w ogłowiu? W związku z niemożnością dostania ogłowia takiego jak bym chciała, chcę spróbować zreanimować swoje.]
edit. Dodam, że chodzi o kolor złoty, który się wytarł/zbladł/zlazł...
CzarownicaSa nawet jednej nie zuzyłam 🤣
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 kwietnia 2017 07:54
Bomba! 😀
zembria, może jakiś galwanizer by ci się podjął.
Zupełnie prowizorycznie to możesz spróbować dobrać hamerrite. Będzie odpryskiwać, ale jakiś czas wytrzyma.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 kwietnia 2017 18:28
halo dzięki, poszukam o Hamerrite info 🙂 Obawiam się że galwanizer by potrzebował, żeby te sprzączki "wyizolować" z ogłowia 😉 A może coś ala lakier samochodowy?
Lakier samochodowy potrzebuje warstw podkładów. To już szybciej lakier... do paznokci. Plus utwardzacz. I co jakiś czas zabieg ponawiać. Nie próbowałam, ale można kupić proszek brązujący i wymieszać na gęsto z bezbarwnym lakierem, może tak by się udało.
jeansowe bryczesy dla ubogich 1.0 🤣
jako, że to prototyp, sa strasznie koślawe. Zrobiłam po drodze parę błędów, ale przy następnych będzie mam nadzieję dużo lepiej, muszę tylko jakieś legginsy upolować na olx  😁. koszt materiałów to 30 zł. Lej jest wszyty (nie nasztyty). Użyłam sztucznej elastycznej skóry. w dotyku jest taka gumowata wiec mam nadzieję, że poślizgu nie będzie - testy dopiero jutro 🙂


azzawa Dobry początek, myśle że więcej z tyłu powinno byc wiecej jak z przodu 🙂 Powodzenia
fraziu   Grażka, weź przestań
29 kwietnia 2017 22:36
Jak na pierwsze koty za płoty to bardzo fajnie wyszły! Czekam na rozwój talentu 😀

Ja dzis ewoluowalam krawiecko i opanowałam overlock i lamownik. Jutro wpadne z fotkami :-)
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 kwietnia 2017 07:51
Azzawa prezentują się bardzo fajnie! 😀 Ciekawe jak będą się sprawdzać 😀
Czyli po prostu wycięłaś część materiału i na jej miejsce wszyłaś lej?
Też się pochwalę pierwszą podkładką:
na zewnątrz tkanina memo - pianka lekko perforowana, wypełnienie piankowe, na wierzchu dodatkowo pas tkaniny gumowej antypoślizgowej

Przy okazji potrójne romby 😀
okunka piękna podkładka, czy tu został uzyty jakiś specjalny materiał?
azzawa bryczesy wyglądają jak kupione.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 maja 2017 08:59
czy ktos moze robil juz derke do jazdy taka np jak ma thermatex?


Może nie taką, ale ze starej cienkiej kołdry i koca polarowego robiłam dłuższy czaprak do woltyżerki. Używam go do siodła australijskiego i świetnie się sprawdza.
majek   zwykle sobie żartuję
02 maja 2017 10:41
Dementek, dziex.

Na szczescie juz sie cieplo zrobilo. Ale chyba przerobie stara derke na cos do jazdy. Na przyszly sezon.


Azzawa, czad te Twoje bryczesy!
okunka piękna podkładka, czy tu został uzyty jakiś specjalny materiał?
azzawa bryczesy wyglądają jak kupione.


Na wierzchu jest tkanina piankowa memo, taka a'la neopren z wypustkami, delikatnie perforowana 🙂
fraziu   Grażka, weź przestań
02 maja 2017 19:17
Zdjęcia nowości, niestety mocno poglądowe, ale może nowe właścicielki zrobią godne fotki katalogowe :-D
Jakie piękne kolory  😍
fraziu   Grażka, weź przestań
02 maja 2017 20:49
Dzięki. Jakbyś potrzebowała, to podam źródło, zamówiłam z allegro. :-)

Ten pomarańczowy to ortalion, fioletowy hawana, a zielony elanobawełna.
Dziewczyny dzieki🙂 zapewniam ze na zywo daleko im do idealu  😁
Niestety maszyna z lidla pozostawia wiele do życzenia i non stop mi sie rozregulowywuje.
Bryczki jeszcze nie testowane - za zimno 🙁 a i leginsy i skórka cienka
czarownica w przyplywie bezmyslnosci najpierw zdjelam forme z bryczesow, a potem probowalam wyciac je z ledżinsów pi razy oko, oczywiscie obie formy wyszly zupelnie inne ale i tak je zszyłam. I troche sie porozjezdzało 😁

Fraziu z allegro polecam tkanine "lana" obiciowa- ja z niej szylam torby jest miekka, milisia w dotyku i ma piekne kolory
fraziu   Grażka, weź przestań
04 maja 2017 21:00
Dzięki, na pewno się przyjrzę :-)

A tymczasem mam bad sewing day... Normalnie każdy jeden szewek do sprucia... :-(

Czy rozpoznałby ktoś może co to za materiał? Nie znam nikogo kto by tak znał się na szyciu jeździeckiego sprzętu jak wy, a potrzebuję wiedzieć co to za materiał.
Chyba drelich
Watpię, żeby marynarka konkursowa była z drelichu 😉
Kiedyś taki materiał nazywał się... bistor 😉. Prawdopodobnie jest to dzianina poliestrowa, może z poliamidem, o splocie udającym tkaninę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się