M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 10:07
mundialowa, hmmm, faktycznie, ciasno w kuchni ale jeśli wyburzycie ściankę to będzie więcej miejsca. Może coś takiego? Na co dzień pewnie będziecie potrzebować przy stole miejsca dla dwóch osób, jak będą goście to stół wędruje bardziej na środek, krzesła z garderoby/składziku? 😉
Ogródka zazdroszczę 😉 przyglądałam się jednemu mieszkaniu tego typu ale lokalizacja kompletnie je zdyskwalifikowała.
smartini, myślałam o czymś takim i bardzo mi się podoba pozostawienie przestrzeni otwartej, ale obawiam się, że w takim układzie nie pomieścimy się ze sprzętami tak, by zostało jeszcze miejsca na puste blaty robocze. Chociaż jak na to patrzę, to w sumie mogłoby się udać. W każdym razie wydrukuję Twój pomysł i podsunę dziś projektantce, może to jakoś wciśnie w tą małą przestrzeń. 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 10:29
mundialowa, zawsze można się jeszcze posiłkować rozwiązaniami typu suszarka na naczynia w szafce nad zlewem (wtedy zlew bez ociekacza), Ikea ma dostosowane do blatów deski do krojenia, dzięki czemu podczas niekorzystania ze zlewu zyskujesz trochę przestrzeni (do krojenia chociażby). Robot kuchenny z czajnikiem w małoużytkowy narożnik. Znalazłam też fajną, wąską i wysoką lodówkę (szer.59, wys.201) 😀 dacie radę ;D
Znacie może jakieś dobre i nie zabijające ceną sklepy internetowe z płytkami różnorakimi (ściennymi i podłogowymi)?
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 11:08
Alveaner, ja chyba stąd będę zamawiać, akurat jest promocja na te, które chcę
http://www.victori.pl/
a tutaj za to tańsza dostawa
http://magiaplytek.pl/

generalnie to chyba najlepiej wybrać płytki a potem szukać, gdzie wyjdzie najtaniej 😉

jeszcze w kwestii płytek - na oficjalnej stronie Pradyż można sobie wygenerować 15% voucher zniżkowy ;D

smartini, dzięki Tobie wzięłam plan mieszkania, ołówek i korzystając z małego ruchu w firmie - kombinuję. 😀 Już mam co najmniej cztery wizje na kuchnio-salon. 😁 Zamierzam wszystkie przedstawić projektantce, żeby zrobiła realistyczną wizualizację, która będzie najkorzystniejsza.
P.S.: przesłałabyś mi ten sam rzut, na którym rysowałaś, tylko bez dorysowanych elementów? chodzi mi o taki przygaszony obraz - na kompie w pracy nie mam jak tego sama zrobić, a chciałabym, żeby moje bazgroły były w miarę czytelne. 😁

dopisek: voucher dopisuję do listy pt. karty rabatowe, kupony na zakupy, itd. 😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 12:11
mundialowa mówisz masz 😉
fajnie, że natchnęłam do gryzdania. Ja z kartką i kredką (jako że nie lubię ołówków) spędziłam sporo czasu, to najlepszy sposób.
Fajnie jest też wyciąć sobie elementy w skali z kartki kolorowej i poukładać na planie (np salonu) żeby zobaczyć jak co się mieści

tu jest pełna prezentacja ikeowskich patentów zlewowych - ja 'biorę wszystko' 😀
smartini, jesteś moim guru. 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 12:35
:kwiatek:
wycinane elementy z kartki są super, tak np. decydowałam jaki chcę układ półek nad łóżkiem (górny rysunek 'oryginalny', dolny  nałożonym kawałkiem kartki z samymi półkami w innym układzie
kartka w kropki a nie w kratkę się świetnie nadaje 😉
Jak dobrze mieć taki dzień jak dziś - szef na urlopie, klientów mało i można do woli przeglądać homebooka. 😁 Znalazłam niemal identyczne pomieszczenie, jak u nas, urządzone dokładnie w takim stylu, jak chcemy. 😍
smartini bardzo fajny pomysl na podest 🙂 I te zlewowe patenty tez rewelacyjne! Az sie zaczynam zastanawiac nad zlewem, bo wybralam niemiecki Teka ( http://www.electro.pl/zlewozmywaki-stalowe/zlewozmywak-teka-universo-1-1-2c-cn-stal-matowa,id-185767 )...  🙂

W necie mnostwo jest outletow plytkowych, ale najlatwiej jest tak jak mowi smartini, wybrac plytki i szukac gdzie najtaniej. Nam na szczescie odpadaja plytki w kuchni (robimy "backsplash" z farby magnetyczno-kredowej), a w lazience kladziemy tylko pod prysznicem i wybralismy bardzo fajne a'la betonowe z Obi.

A'propos lazienek - czy ktoras z was ma ubikacje bezkolnierzowa? Warto?
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 15:24
nerechta, dzięki 😉
Ja biorę ten

Są o tyle fajne, ze mają głębokie koszyki w odplywach z wysokimi sciankami +-mozna dokupic (za 14,99)zaslepki do nich. Razem z akcesoriami daje to pelen wypas 😀
Płytki - jako ze mam voucher rabatowy to najtaniej wyjda mi... u przedatawiciela w paradyzu w Krakowie :P nie dosc ze rabat to odbior osobisty. Czad 😀
mundialowa, naaajs 😀
jeszcze myślę nad łazienką, dlatego macie 2 pliki 😉

I gratis 3D 😀 KLIK
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
16 czerwca 2017 19:40
nerechta - ja mam. Łatwiej sie czyści to na bank. No i mam jakies takie wrazenie, ze ogolnie jest czyściej, bo brud nie ma sie gdzie chować.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2017 23:17

Ja się zabrałam za ogarnięcie wszystkich szpargałów związanych z wykończeniem...
jeden segregator na katalogi, drugi na ulotki, wizytówki, vouchery, szkice i wyrywki z gazet, teczka na podrzęczne rzuty, notatki i plany do noszenia ze sobą. I rozpiska w bujo.




Jutro kierunek Ikea obgadać projekt kuchni, potem castorama 😍
omg smartini,  jestem pod wrazeniem 😀
U nas potoczylo sie tak szybko, ze lecimy na totalnym spontanie... ogolnie mamy wizje kuchni, mniej wiecej lazienki (cudow sie tam nie wymysli, jest mikro i ma byc niezagracona) i przerobki sypialni ale jakos tak na spokojnie poki co. Zaraz sie zacznie dogrywanie fachowcow, szalenstwo wybierania materialow itd, ale tez ciesze sie ze potrafilam oddac paleczke w wielu sprawach mezowi i jakos tak ogolnie bardzo na luzie do tego podchodze. On z reszta tez, mam nadzieje, ze nie skonczy sie tym ze zamieszkamy w grudniu  🤣
A myslalam, ze bede swirowac i non stop siedziec w katalogach 🙂
Smartini wow  👍 zazdroszczę wizji! Ja w kwietniu na spontanie kupiłam mieszkanie, które przez rok wynajmowałam. Jak nie było moje to codziennie rozmyślałam co bym tu zmieniła gdyby moje było a teraz, kiedy już jest to mam taki mętlik w głowie, że czekam aż mi się poukłada. Póki co zrobiłam pokój dziecka. Najgorsze jest to, że każde pomieszczenie zrobiłabym 'z innej parafii', nie potrafię znaleźć wspólnego mianownika, nawet podłogi wszędzie inne. Dobrze, że jestem spłukana (mieszkanie kupione w całości za gotówkę) to mam czas i nadzieję, że mi wizja dojrzeje  👀
Mamy projekt kuchni! 😅 Nie do końca jeszcze dopracowany, ale główny zarys już jest. 😉



mundialowa Wrr, bardzo mi sie podoba! Lubie takie geometryczne formy, no i kolory tez moje!


Na naszym placu boju tez do przodu. Okazalo sie, ze znalezlismy mega, mega ekipe do prac ziemnych i plyty! Niestety wyszlo tez sporo niedorobek pani architekt zwiazanych z uksztaltowaniem terenu, ale na szczescie szef ekipy jest bardzo kumaty i pomaga nam ogarnac kwestie drenazu, odplywow, przekopania ogrodu itd. Narazie musimy wywiezc 500 ton ziemi  😂 W poniedzialek beda juz lac beton, bo wymienili 80-90cm podloza, pani z gminy klepnela rury i odplywy, geodeci pomierzyli.Wiec chwilowo jestesmy zgodnie z planem. 😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2017 14:35
Ja jestem cesarzową chaosu i nieogarnięcia, więc po prostu muszę tak, inaczej bym utonęła i zginęła marnie pod naporem obowiązków, spotkań i pomysłów :P
I w ogóle to właśnie zarzuciłam pomysł z płytkami w kuchni - będzie kolejna tapeta i w ten oto sposób wyzbyłam się jakiegokolwiek kafelkowania w mieszkaniu!
mundialowa, wszystko super wygląda! ale - te stołki barowe są zupełnie niefunkjonalne tak zastawione kanapą 😉

Ikea na kartę family zrobiła promocję na 'mój' wózek do kuchni 😀!
[s]Gorzej, że nie mają frontów na szafkę narożną z tego typu, który chcę............. [/s]
no dobra, problem frontu rozwiązany, nie będzie frontu i tyle 😀 tylko karuzela będzie do pomalowania
Pandurska, cudownie, że i u Was w końcu idzie tak, jak powinno. 🙂

smartini, aaa nieee, ten narożnik to totalny przykład. 😀 Ten z wizu ma 245 cm i jest stanowczo za wielki na nasz metraż - my docelowo chcemy kupić sofę na ok. 180 cm i do tego jakiś bajerancki fotel. 😉

Wybraliśmy dziś drzwi i podłogi. To znaczy jeden rodzaj paneli, który będzie w korytarzu, kuchni i salonie, ale zastanawiamy się, czy nie dać takiej samej w pozostałych pokojach. 🤔
mundialowa, Bardzo ładna kuchnia. Mogłabym taką mieć 🙂
smartini, Wyczuwam w Tobie bratnią duszę... Mam zeszyt w którym wszystko zapisuję, rysuję, mnóstwo ulotek, wycinek, wydruków itp itd, mimo, że do faktycznych wyborów teoretycznie jeszcze kupa czasu 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2017 17:41
mundialowa, no chyba że, wtedy to super-ekstra 😀
Qaida, ja bez zapisywania i rozpisywania wszystkiego to jak dziecko we mgle, życie 'dorosłego człowieka' nadal mnie przytłacza i bullet journal + teczki to mój jedyny sposób na odnalezienie się w rzeczywistości 😀
Wybory im szybciej tym potem mniejsze zamieszanie, sama teraz odczuwam 'wewnętrzny spokój' bo wiem co chcę i zachodzą tylko drobne, kontrolowane zmiany. Gdyby nie to to już bym była w popłochu i załamana
abre ogólnie racja, kolory wpływają na odbiór więc bezpośrednio wpływają na cenę ale szczerze to nie wiem jak oni to policzyli. Średnio taniej-drożej od czego? Od identycznego domu? Pokoju? Od 'białego'? Za dużo zmiennych żeby to sobie tak liczyć jak na mój gust ale ogólne opinie na temat kolorów sensowne 🙂
Nie kupuję tylko żołtego w kuchni. ZA_NIC_W_ŚWIECIE 😀
Qaida, a jak u Was idzie planowanie wnętrz? 😉

Mnie smartini zmotywowała do działania - właśnie sprzątam na naszym homebooku, bo do tej pory mieliśmy wszystko wrzucone w jeden folder i patrząc po czasie na niektóre zdjęcia nie wiem, dlaczego je dodałam. 😁 Zaczęłam też szukać odważniejszych akcentów (przynajmniej dla nas odważniejszych, bo my raczej tradycjonalistami jesteśmy :hihi🙂 typu biało-czarna mozaika na podłodze w łazience, czarna farba tablicowa zamiast kafelków w kuchni, czarna cegła na ścianę w sypialni.😉 Tylko ze ścianą za telewizorem mam problem - chciałabym ją zrobić "inną", ale mocniejszy kolor lub wzór może męczyć oczy - może macie jakiś pomysł, jak ją podkreślić? A może ścianę za sofą pomalować na mocniejszy kolor (marzy mi się czerń lub kobaltowy :kocham🙂? Tylko czy to nie zmniejszy optycznie pomieszczenia? Nie podobają mi się takie całkiem jasne, blade ściany. :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2017 17:59
mundialowa, telewizor bardzo fajnie wygląda w towarzystwie dużych ramek w jakiejś ciekawej, ale zrównoważonej kompozycji. Co do koloru - ciemne 'przyciągają' ścianę więc uważaj, żeby nie zwęzić pomieszczenia pogłębiając tym jego podłużny kształt.
A może pas tapety? (tak, zakochałam się w nich)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 czerwca 2017 18:28
mundialowa, na blogu juzjawasurzadze był temat o ścianie za telewizorem
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2017 18:33
Zawsze jest też mój ukochany pinterest  😀
'Tv wall ideas'
mundialowa, Chyba w końcu z całej "burzy mózgów" i tysiąca pomysłów, inspiracji na minutę klaruje się ostateczna wizja. Najbardziej obawiałam się, że nie będę potrafiła stworzyć spójnego wnętrza, ale im dłużej patrzę na te moje wizualizacje tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie będzie tak źle 🙂 Co do ściany z TV, u nas będzie... drewniana 😀
mundialowa, - jedna podłoga we wszystkich pomieszczeniach wizualnie powiększa metraż i wpływa na spójność wystroju 🙂 Ja mam jeden pokój 3,3x3,1, więc niewielki, w beżu (buttery biscuit z beckersa) i z jedną ścianą ciemno bordową (3 warstwy red wine beckersa), wyszło imo bardzo ładnie. Nie ma klaustrofobii, zrobiłabym zdjęcie, ale mam tam nieziemski syf 🤣 Wcześniej były tam żółte ściany, a przed nimi błękitne i wcale więcej miejsca wizualnie nie było.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się