pensjonaty w okolicach trójmiasta

BGJ Ja do zeszłego wtorku stałam w Barniewicach i byłam bardzo zadowolona 🙂 Padoki są , może ilością trawy nie powalają, ale konie mają zawsze siano na padokach i ogromne wiadra z wodą. Konie raczej dostają 2 razy dziennie,chyba zależy od tego czy stoją na dworzu cały czas czy w stajni , nie wiem. Nie ma problemu z dawaniem jakichś dodatków do jedzenia ( pasze, suplementy itp) Pomieszczenie gospodarcze jest no i plac do jazdy jest również wydzielony , ale nie jest to plac z super podłożem, zwykły trawiasto- piaszczysty + komplet przeszkód i dodatkowo lonżownik.
:kwiatek:
Alexa:P a dlaczego odeszłaś? Jak padok do jazdy po deszczach i zimą wygląda? Jak z obornikiem? Siano do woli? Owsem karmią?
BGJ Bo mieszkam obecnie we Wro i po dwóch latach postanowiłam zabrać konia do siebie. Karmią owsem, siana dają dużo w boksach czysto, jeśli chodzi o plac to szczerze mówiąc nie wiem jak jest po deszczach i w zimie, być może ok skoro nie zarejestrowałam żadnego dyskomfortu.
Ogólnie moja kobyła genialnie tam wyglądała i super się czuła 🙂
Dziękuję za informacje
Po deszczach woda zbiera się przy wejściu na plac  i wzdłuż jednej ściany, gdzie tworzą się kałuże. Poza tym jest całkiem ok, nigdzie więcej na placu woda nie stoi, więc moim zdaniem nie ma tragedii. Nie wiem jak zimą, bo byłam w tej stajni tylko wiosną i latem przez dwa lata. Zawsze można pójść do lasu, który jest tuż za płotem  🙂
A jaki adres jest tej stajni? Jaskółcza czy Borowiecka?
Jaskółcza.
Szukam ciekawej stajni ukierunkowanej najlepiej na sport, glownie ujezdzenie. Najlepiej w promieniu 30km od centrum Gdynii. Chcę porządnie trenować, na poważnie z myślą rozwoju. Chciałabym trafić pod skrzydla ciekawego trenera, ktory sie na serio mną zainteresuje i pomoże w osiąganiu kolejnych celow. Do kogo powinnam podbijac? Znajdzie sie cos takiego?
Wiem, że stajnia As Dream jest ujezdzeniowa. Jezdza na zawody regularnie. Prowadza treningi też na swoich koniach. Od Gdyni jednak jest to dosc daleko.
Jest tez stajnia pegad w Rumii, ale czy tam jest trener ujezdzeniowy i konie do jazdy - nie wiem.
Ujezdzeniowa stajnia jest tez jest w Rybnie
Dziewczyny mój znajomy szuka stajni, gdzie razem z bodajże 8 letnią córką mogliby zacząć naukę, polecacie coś? Celują bardziej w stronę Gdyni.
Druga sprawa - macie jakiegoś dobrego i rozsądnego kowala, który dobrze WERKUJE?
:kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 sierpnia 2017 19:33
Fokusowa, Wyślij ich do Justyny 🙂 niewiele miejsc, gdzie sie lepiej naucza jezdzic 🙂

Strzyga No pewnie! Pomroczność jakaś mnie dopadła, ze o tym nie pomyślałam!  :kwiatek:
dea   primum non nocere
11 sierpnia 2017 21:09
Adventure Park, jedno i drugie 😉
Dziekuje za podpowiedzi. A czy moglabym uslyszec opinie o stajni Majestic i P.Arku jako trenerze (chyba, ze ktos inny tam uczy?)? Jak ktoś woli na priv, to zapraszam  🙂
Hej ,szukam jakieś fajnej stajni z dobrym trenerem i fajna atmosfera  ,najlepiej gdybym w stajni była możliwość dzierżawy konia  okolice Redy RUmi , Wejherowa coś polecacie ? 🙂
Hej hej, poszukuje stajni w trójmieście i okolicach koniecznie z halą, żeby dojazd autem zajmował około 30-40 minut z Gdyni. Z góry powiem, że Pegaz, Morina, Darboven, Hipodrom, Pomerania odpadają😉 no i tak do tysiaczka. Z góry dzięki😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 września 2017 17:12
fero, Dąbrowka?
KJ Jackiewiczów polecam bardzo ! Tam po ostatniej stajni koń mi się bardzo odbił i doszedł do siebie  (ostatnia to  Dzikowy Skarb w Pierwoszynie , którego noe polecam jeżeli dbasz o dobre żywienie koni przez stajnie, mój  koń bardzo mi schudł pomimo dożywiania paszami dodatkowo. Ps nie ma robaków  były robione badania ). Maja hale , myjki z ciepła woda no i dużo zielonych pastwisk plus bdb jakości ściółka i siano. Polecić tez mogę z czystym sumieniem stajnie KOPYTKO w Koleczkowie ale konie są na dworze do 14 No i siano popo się dokupuje dodatkowo.
Jeżeli jednak hala nie jest mega ważna to równie z czystym sumieniem Stajnia bursztynowa w Zdradzie.
Cennik
Kopytko 800 w dolnej stajni gdzie zazwyczaj są miejsca na nowe konie
K
KJ Jackiewiczow w Połchowie 800
Bursztynowa 600 (jak ja tam stałam z ponad rok temu ) maja kryty bardzo duży lonzownik.
Popieram Oluche co do stajni.
U Kj J masz wszystko co trzeba na poziomie ale warto uzgodnić wszystkie dodatki przed przeniesieniem się czy nie trzeba dopłacać, bo z tym różnie, bo w jednej stajni płacisz za coś a w innej nie co jest uzasadnione.
Co do Dzikowego to nie nie nie nie nie..więcej mydlenia oczu niż spełnienia obiecanych gruszek na wierzbie. Dużo do myślenia powinno dać ze w krótkim czasie odeszło aż 5 koni!
Wiele koni jest tam bardzo chudych bo trawy juz dawno brak a siano beznadziejne.
Jest też stajnia Barłomino co ma wszystko co trzeba dla konia i jeźdźca za uczciwe pieniądze. Do każdego podchodzą indywidualnie i bezproblemowo 🙂
Co do bursztynowej to bardzo fajne miejsce 🙂
Jak to jest w Barłominie ? Czy za korzystanie z hali i maneżu trzeba dodatkowo płacić ?
Teraz jest jedna cena z halą, placami ale jej wysokość jest ustalona w zależności w jakiej stajni stoisz tzn starej, nowej czy angielskiej. Najlepiej dzwonić i pytać.
A co powiecie o Lipcach?
fero nie wiem czy jest sens w ogóle komentować tą stajnie. Konie karmione średnio, wyliczane siano (byłam świadkiem dzielenia kosteczki na 5 koni na jeden posiłek), nie wyprowadzają na padok, ograniczane do minimum trociny. Hala zapadająca się na głowę gdzie szkółka chodzi kilka godzin dziennie, popołudniowe. Druga postawiona nowa, ale nie wiem czy to też dla pensjonariuszy, bardzo wąska. Stajnia ciemna, właścicielka dobra, kochana kobieta ale niestety odnoszę wrażenie, że boi się koni. Byłam świadkiem jak wyprowadzali konia, z przełożonym uwiązem i konisko tylko przyśpieszyło kroku, lekko podskoczyło i już panika i koń puszczony aby krzywdy nie zrobił.

Dużym plusem i jedynym jak dla mnie jest lokalizacja i komunikacja. Jednak w teren średnio pojechać, lasek mały, a na żuławy (nic ciekawego) trzeba przejechać kawałek drogi, a tam wszędzie już może tylko na 2 h pojechać, wieje i ścieżki średnie. Bliskość S7 i domów.  Ale może niech ktoś inny się wypowie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 września 2017 21:30
Szukam konia do jazdy na hipodromie 🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/71864
Strzyga od wczoraj jakaś kobyła jest w ogłoszeniach, na hipo. (Nie chcę linkować, ale świeże ogłoszenie)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 września 2017 07:05
Fokusowa, wiem, pisałam, ale juz kolejka chętnych 🙁
Poszukuję stajni godnej polecenia, w której konie są trzymane 24 godziny na dworzu, ale nie na piasku. Ktoś coś poleci?
A ja polecam Stajnię Kawaleryjską w Mrzezinie. Fajne warunki. Mój koń stał tam pół roku i zrezygnowaliśmy tylko dlatego, że dla nas było za daleko, bo mieszkamy w Pruszczu Gdańskim, a nie mamy samochodu.
Lord star w jakim sensie nie na piasku? Zimą konie po pastwisku raczej nie chodzą...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się