strzyżenie / golenie koni

250g?  🤔 Mamy obecnie kilkanaście stopni na plusie

Ciekawe w czym będzie stała przy -15 stopniach  🤣
Mój koń ogolony 2 tygodnie temu po całości na 0.8mm stoi w 100g 🤔 Drugi golony w tym samym czasie na 1.2mm stoi w 50g, a na padoku w samej plandece..
Dostałam ostrzeżenie od admina, nie wiem czemu. Zdjęcie podobno za duże, ale przecież przeszło.... O co chodzi. NIe jest na całą stronę.

Pomyliłam się ta derka ma 200g nie 250g. Ale potem zmienię jej na mniejsze wypełnienie.

Jakie ostrza najlepsze? Bo ja już nie mam siły, heiniger starcza na bardzo krótko, aesculap wcale nie lepszy...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 października 2017 14:24
Jest jakas konkretna roznica w maszynkach Camry? Chodzi mi o modele 2821 i 2823 i 2811 ? Jedna kosztuje 100 zl a druga 200 zl. Jak czytam to generalnie niczym sie nei róznia?


Naprawde nikt więcej nie ma porownania?  :kwiatek:
episode, Heiniger to najgorsze ostrza jakimi przyszło mi golić. Nigdy więcej. Celuj w Wahl lub Andis.
Glossia a gdzie kupić takie żeby pasowało do dużej maszynki Heinigera, bo w polskich sklepach widzę tylko takie do mniejszych maszynek.
no właśnie chciałabym, ale nie mogę znaleźć innych ostrzy tych firm niż snap-on. Gdzie znajdę??  :kwiatek: :kwiatek:
Z Heinigera najlepiej ściąga z DE, przy większym zamówieniu lepiej nawet finansowo wychodzą.
Na przykład tutaj jest ogromny wybór ostrzy: https://www.schermesser-schleifen.de/Schermesser/fuer-Pferde:::3_4.html
Można zrobić zamówienie zbiorowe albo kogoś znajomego z DE poprosić o przywiezienie 😉
Chciałabym ogolić koniowi dół szyi i kawałek dolnej części brzucha.
Futro już ma konkretne, ale na pewno jeszcze urośnie. Po goleniu trafi pod stosowną derkę, zależnie od potrzeb (boks angielski).
Jest jakiś sens czekać z goleniem (nigdy nie goliłam) czy im wcześniej tym lepiej?
Jak sie zapaca i uważasz że lepiej mu będzie ogolonemu no to to jest ten moment 😉
Zwłaszcza, ze teraz dośc ciepło się zrobiło...
Ok, dzięki  🙂
A jak te duże ostrza oster? Lepsze/gorsze od heinigera?
somebody, episode, w temacie dużym maszynek nie jestem, więc tu nie pomogę. Myślałam, że potrzebujecie ostrzy snap-on.

Orietnuje się ktoś czy i gdzie można kupić ostrza do maszynki firmy Hauptner? Najlepiej w PL.
hej, hej. Powiedzcie proszę jakie golenie jest praktyczniejsze? *drugie zdjęcie z rv, niestety nie pamiętam czyje dokładnie 😡
Kobyła 1/2xtyg skoki, 1xtyg teren reszta po płaskim, od 8-18 na pastwisku, w stajni temperatura taka jak na zew.
Druga sprawa - jak radzicie sobie w terenach z tego typu goleniem? Półderki i heja, czy może to nie potrzebne?
Będzie golona po raz pierwszy ("cała"😉 i zastanawiam się co będzie lepsze..


edit:
Nie zauwazylam - na pierwszym jeszcze brzuch do golenia 😉
hej, hej. Powiedzcie proszę jakie golenie jest praktyczniejsze? *drugie zdjęcie z rv, niestety nie pamiętam czyje dokładnie 😡
Kobyła 1/2xtyg skoki, 1xtyg teren reszta po płaskim, od 8-18 na pastwisku, w stajni temperatura taka jak na zew.
Druga sprawa - jak radzicie sobie w terenach z tego typu goleniem? Półderki i heja, czy może to nie potrzebne?
Będzie golona po raz pierwszy ("cała"😉 i zastanawiam się co będzie lepsze..


Jeździsz na hali czy na dworze?

Co do golenia w teren - najlepszym przykładem będą chyba konie rajdowe - ono chodzą praktycznie tylko w teren. I w polskich warunkach nie goli im się zadów. Konie wyścigowe, które stoją w bardzo ciepłych stajniach i praktycznie nie obrastają futrem na zimę (serio, prawie nie zmieniają futra, mają normalne, letnie, cieniutkie futerko) wyłażą ze stajni tylko w derce lub w półderce. Ale one "w rekreacyjnych realiach" to podpadają pod całkowicie ogolone.
Żeby odpowiedzieć na resztę - hala czy dwór?
Zapomniałam napisać o tym, fakt. Jeździmy na hali.  😉
Zapomniałam napisać o tym, fakt. Jeździmy na hali.  😉


Jeśli hala jest ciepła, a koń derkowany (skoro golony, to musi być derkowany), to lepiej wygolić więcej niż mniej. Ten pas na zadzie i tak Ci niewiele da, bo pod derką nie ofutrzy się zanadto.
Czyli - razem z brzuchem (oczywiście do tego porządna derka z pasami lub najlepiej z klapą), żeby Ci się koń nie gotował na hali, a w teren półderka. Taka jest moja opinia. A jeśli hala nie jest ciepła, to ja bym goliła tak:



Szyja, łopatki i klata. Na to możesz założyć lżejszą derkę, a w teren jechać bez.
Bez urazy Sivrite, ale to na ostatnim zdjęciu to wygląda jakby ktoś zaczął golić, a nie skończył.. A co do tego co piszesz.. My hali ciepłej nie mamy, stajni też nie i wszystkie konie golone są po całości i mają się dobrze. Nikt na hali w półderce nie jeździ (oprócz mnie 😁 ale ja golę na krótko i częściej) tylko się zarzuca polar na stęp przed i po. Żaden wśród kilkudziesięciu koni nie ma derki z klapą na brzuch..

Shantowa, w teren polecałabym korzystać z półderki.
Bez urazy Sivrite, ale to na ostatnim zdjęciu to wygląda jakby ktoś zaczął golić, a nie skończył.. A co do tego co piszesz.. My hali ciepłej nie mamy, stajni też nie i wszystkie konie golone są po całości i mają się dobrze. Nikt na hali w półderce nie jeździ (oprócz mnie 😁 ale ja golę na krótko i częściej) tylko się zarzuca polar na stęp przed i po. Żaden wśród kilkudziesięciu koni nie ma derki z klapą na brzuch..

Shantowa, w teren polecałabym korzystać z półderki.


Przecież pisałam o półderce w teren, a nie na hali. "Co do golenia w teren". Zdjęcie jest z Google'a, koń rzeczywiście ogolony na odwal się, chciałam tylko pokazać sposób. Znał całą stajnię tak golonych koni i żaden nie wygląda, jakby ktoś zaczął, a nie skończył.
A co do klapy na brzuch - spotkałam konia, który tak się panierował w śniegu, że mimo derki dostał zapalenia płuc. Specjalnie się kładł brzuchem w tym śniegu. Ponadto - klapa umożliwia praktycznie czyszczenia, jest wygodna. W innym przypadku często masz "prawie czystego konia", ale nie do końca i i tak szorujesz. Ot co, wygoda.
Hmm, właśnie zastanawiam się z goleniem brzucha bo kobyła z tych lubiących się tarzać. Z jednej strony ogolony bebech szybciej wyschnie? A z drugiej jednak sierść chroni coś tam.
Co do zadu: bardziej chodziło mi o wygolenie okolic słabizny, nie samego zadu 😉

Dzięki dziewczyny za odzew :kwiatek: :kwiatek:
Hmm, właśnie zastanawiam się z goleniem brzucha bo kobyła z tych lubiących się tarzać. Z jednej strony ogolony bebech szybciej wyschnie? A z drugiej jednak sierść chroni coś tam.
Co do zadu: bardziej chodziło mi o wygolenie okolic słabizny, nie samego zadu 😉

Dzięki dziewczyny za odzew :kwiatek: :kwiatek:


Ogolony bebech szybciej wyschnie, ale jak reszta jest ogolona, to brzuch nie powinien być mokry. Konie raczej się nie pocą na brzuchu, raczej im pot spływa na te brzuchy. Zad jest sensowniejszy według mnie na tym drugim zdjęciu. Na pierwszym ten pas niby jest, ale tak naprawdę kij on da.
Przecież pisałam o półderce w teren, a nie na hali.


Tak, ale napisałaś, że jak hala zimna to ogoliłabyś koniowi tylko szyję i pierś czyli właściwie koń byłby prawie wcale nie ogolony. Moją odpowiedzią na to jest, że my mamy zimną halę murowaną i wszyscy konie golą po całości więc to nie jest przeszkoda.

A co do klapy na brzuch - spotkałam konia, który tak się panierował w śniegu, że mimo derki dostał zapalenia płuc. Specjalnie się kładł brzuchem w tym śniegu. Ponadto - klapa umożliwia praktycznie czyszczenia, jest wygodna. W innym przypadku często masz "prawie czystego konia", ale nie do końca i i tak szorujesz. Ot co, wygoda.


Ja nie mam nic do klapy na brzuch, jedynie potwierdzam, że żadne ze znanych mi golonych koni tej klapy nie ma i żyją. Swoją drogą jakby nie patrzeć nie widzę w sprzedaży derek z klapą więc to chyba żaden mus, a konie goli coraz więcej osób 😉 Oczywiście fajnie mieć, zawsze to dodatkowa ochrona zarówno jeśli chodzi o ciepło jak i o czystość.


Konie raczej się nie pocą na brzuchu, raczej im pot spływa na te brzuchy.


Jedynie pod popręgiem. Najlepiej by było wygolić pasek na popręg, ale jakby to wyglądało 😂 A reszta brzucha faktycznie raczej się nie poci.

No i też uważam, że golenie z drugiego zdjęcia jest lepsze. Zad jest zakryty, za to słabizna jest wygolona, a tam koń się poci najmocniej.
Shantowa, w twoim przypadku brzuch bym zostawiła nieogolony 😉
Jak myślicie jakie derki (chodzi mi o wypełnienia) w tym sezonie zimowym się przydadzą (koń golony)?
Haha przeglądam wątek i widząc tego konia z ogoloną jedynie szyją i łopatką pomyślałam "O mój tak jest ogolony wlasnie teraz!" - bo zaczęłam a potem się ściemniło i jeszcze nie skończyłam. A potem przeczytalam komentarz Gllosi 😀. Także tak - masz rację, tak wygląda koń którego ktoś zaczął golić a nie skończł :P.
Ja mam takie pytanie o golenie. Zawsze golę na blanket klip,ale się zastanawiam czy nie polecieć po całości prócz nóg i głowy. Czy macie derki z kapturem jak szyja po całości? Konie mają ciepłą stajnie,padok 3h,Hala w miarę.
Jak myślicie jakie derki (chodzi mi o wypełnienia) w tym sezonie zimowym się przydadzą (koń golony)?


jak będzie taka zima jak teraz, to żadne :P


Ja mam takie pytanie o golenie. Zawsze golę na blanket klip,ale się zastanawiam czy nie polecieć po całości prócz nóg i głowy. Czy macie derki z kapturem jak szyja po całości? Konie mają ciepłą stajnie,padok 3h,Hala w miarę.


Ja też tak w tym roku zaszalałam i będzie chodził bez kaptura. Ale ja golę na 3mm, a zanim się zimno zrobi, to pewnie jeszcze trochę odrośnie.
Perlica u nas większość koni stoi bez kapturów.
Ja na swoją zakładam przy większych mrozach, szczególnie jak na padok wychodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się