M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Też kocham skręcać te meble  🤣 Za to wizja ułożenia 50m desek w ten weekend trochę mnie przeraża
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 października 2017 21:05
Kanapa dotarła. Po 5 tygodniach. Ciemniejsze niż miała. Ale zostaje, bo trochę naszej winy... Ładna i wygodna, choć widać że budżetowa.
Ramires Dacie rade z dechami! Ja dalam rade pomalowac w sumie dobre tysiac metrow kwadratowych scian w domu (sama!) i wierze, ze chciec, to moc (lub musiec, to chciec jak kto woli).

malenstwo Poka kanape! Z Agata Meble braliscie, si?


To ja sie pochwale stolem, ktory zamowilismy. Mial byc kompletnie inny, cudaczny, bardziej industrialowy albo indyjski albo sama nie wiem jaki, bo pomyslow bylo sporo. W koncu jednak zdecydowlismy sie na solidna klasyke z super lookiem:

KLIK
i do tego takie krzesla (nogi oczywiscie beda bielone):



Juz sie nie moge doczekac 😜

I nie moge spac z przejecia, bo w piatek bedzie montowana kuchnia!!

Pierwsza fotka trochę za duża.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 listopada 2017 13:36
Pandurska, nie, nie z Agaty. z jakiejś małej firmy. Jutro skręcimy jeszcze witrynę, to pokażę cały salon.
Bardzom ciekawa Waszej kuchni 🙂

Sorry, post pod postem, ale coś wątek spadł...

Ta daaam, mój salon! Witryna jeszcze pusta, właśnie ustawiam ksiażki.




No i nie pokazywałam nigdy łazienki. Wspomniany fatalny kolor, choć majek miała rację - nic a nic brudu nie widać!


Scaliłam.
Malenstwo fajnie i przytulnie 🙂
Ja bym na twoim miejscu machnęła garbą do kafli i od razu szybki remont łazienki z głowy 🙂

Dziś docinaliśmy i montowaliśmy drzwi - nieźle trzeba było się nagimnastykować prowadząc skrzydło metr nad ziemią na mini krajzedze, ale obyło się bez ofiar w palcach i skrzydłach🙂

maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 listopada 2017 14:35
azzawa, taki jest plan, ale raczej już nie w tym roku. Choć trochę mam obawy, jak taka farba daje radę na podłodze, czy się zaraz nie wytrze...
maleństwo, haha łazienka podobna do mojej 😀 u nas idzie do wymiany cała pewnie po nowym roku, ale to dlatego, że nie mogę patrzeć już na ten prysznic. Jakbym miała tak jak u Ciebie to bym malowała, na pewno się zetrze, ale na fb ludzie wstawiali i naprawdę nie było źle po kilku latach a różnica w wyglądzie ogromną.
Cricetidae, gdzie na fb? :kwiatek: W jakiejś grupie? Też się przymierzam do przemalowania, ale nie znalazłam zbyt wielu zdjęć "po", chętnie poczytam, co tam jeszcze ludzie piszą na ten temat. 🙂
sumire, wyzwanie urządzam mieszkanie, dużo ludzi tam siedzi, tematy czasem bez sensu, ale niektóre mi się przydały 🙂
Ja tez znalazłam opinie na necie (w róznych miejscach), że farba do kafli zadziwiająco dobrze daje radę nawet po kilku latach. Dużo szukałam kiedy sama jeszcze miałam taki plan na łazienkę. Stety/niestety miałam wannę, ktora zajmowała jej większą częś, więc ostatecznie wyleciała razem z okropnymi kaflami.
Pandurska mam nadzieje, ze chcieć to móc, bo ja bardzo bardzo chce... mam dość betonu. Btw ładny stół

Mam pytanko do tych, którzy kładli sami panele (ktoś kładł?). Co daliście pod dechy? Mam piankę 2mm, ale czytałam, że niektórzy dają dodatkowi jakieś folie, grunty, albo różne inne wynalazki, a ja się cały czas boję, że będzie chrzęściło, bo ciężko beton do końca odkurzyć.
maleństwo, Jeśli boisz się malować kafle na podłodze to je zostaw! Myślę, że gdyby ściany zostały pomalowane na biało, to podłoga na pewno by nie raziła. Do tego ręczniki i inne "dodatki" w odcieniach kafli i będzie pięknie 🙂
Ramirez ja kladlam. Ppd piankę jeszcze folię paroizolacyjną. Nic nie chrzęści😉 ukladanie paneli jest proste, spokojnie dasz radę🙂

Pandurska ja mam zagłówek lóżka tapicerowany diy. To też jest proste😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 listopada 2017 18:37
Qaida, to też rozważamy! 🙂
Ramirez ja kładłam w ten weekend tylko że na warstwę starego parkietu i 5 mm podkład z takiej pseudo tektury. W kuchni pod podkład smarowaliśmy folią w płynie.
2 mm podkładu to wg mnie troche mało zwłaszcza jak bezpośrednio na beton zwlaszcza w kwesti tłumienia dzwięku.
maleństwo, strasznie przytłaczająca łazienka, ale mieszkanko super fajne i na pewno za jakiś czas i łazienka będzie super ekstra 🙂

Ja kończę zmagania z papierkami od kredytu, po czym zacznę w końcu 'uczyć się' co i jak z wykończeniem wyposażeniem itd 😉 Kolega ma mi pomóc, mam nadzieję że jego rozeznanie wystarczy by choć wystartować z tematem  😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 listopada 2017 19:47
magda, na żywo chyba mniej, bo na zdjęciu jest jej jakieś 2/3,jest duża i wysoką, więc ma potencjał 🙂 Jest w na tyle dobrym stanie, że może poczekać. Ech, te priorytety... Ale powiem Wam, że mieć salon po 5 tygodniach czekania, to jest mega uczucie!
Dzięki, dokupię chyba tę folię izolacyjną 🙂

azzawa to jest niby pianka tłumiąca dźwięki, na dodatek mam deski z drewna, więc tłumią lepiej niż panele sztuczne. Ja się tylko obawiam o to, czy będzie równo i czy nie bedzie chrzęścić :p nie mogliśmy brać grubej pianki, bo by się podłoga nie spasowała z płytkami niestety
A co tu tak cicho? 👀

Meise, nie chcesz się czymś pochwalić? 😁

maleństwo, fajne wnętrza! Takie przytulne! 🙂 Choć faktycznie kanapa trochę ciemna wyszła. Co to się podziało?

Ramires, my kładliśmy pod panele podkład piankowy i oprócz tego uparłam się na folię. Wszyscy pukali się w głowę, że po co dokładać sobie roboty, ale w trakcie naszego kładzenia u znajomej panele "wstały" i została przyznana mi racja. W nowych blokach często posadzki nie są całkiem suche - niby wyglądają ok, niby nic mokrego na nich nie ma, niby po włączeniu podłogówki nic nie paruje, ale jednak po położeniu paneli podłoga oddaje wilgoć i mogą się z panelami przykre rzeczy podziać, właśnie tak jak u znajomej. A że jej blok z podobnego okresu, co nasz, to wolałam nie ryzykować. Oprócz tego folia dodatkowo izoluje.
malenstwo zawsze mozesz polozyc w lazience panele winylowe albo jakies fajne pcv (teraz juz mozna kupic pcv o swietnej jakosci i wygladzie). My mamy teraz 2 deski i reszta beton, bedziemy klasc winyle.

My wywiezlismy juz gruz, zostaly drobne prace hydrauliczne i wreszcie dzisiaj wszedl tynkarz. A my gryziemy paznokcie i modlimy sie zeby wszystko poszlo jak najszybciej, bo musimy wyprowadzic sie do konca miesiaca...
nerechta, my w miesiąc uwinęliśmy się ze wszystkim poza kuchnią (bo długo czekaliśmy na meble). 29 czerwca wypłacono nam kredyt, a 29 lipca przewoziliśmy rzeczy, więc da się! 😎
asds   Life goes on...
03 listopada 2017 09:16
A ja jutro jadę oglądać dwa kolejne mieszkania - jedno Warszawa Włochy,a drugie na Ursusie. Cena mniej więcej ten sam pułap, ale różnica w metrażu spora (to na Ursusie jest 4 pokojowe).

No i teraz dylematy, dylematy - czy lokalizacja bliżej centrum, ale mniejsze mieszkanie, czy też większe ale dalej....
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2017 09:18
maleństwo, leć w łazience farbą wszystko prócz, podłogi (np biel wszędzie a na scianę za wanną jakić kolor pasujący do niebieskości na płytkach) a podłogę zostaw na razie, potem albo kuj (na raty), albo jak nerechta, pisze połóżcie winyl 😉
mundialowa ach powiem Ci ze mam stresa, no bo u nas jednak ogromny metraz do przerobienia, w wielu miejscach trzeba wtopic siatke, tynkarz mowi ze jeden pokoj zajmie mu ok 10 dni! Mam nadzieje ze jednak pojdzie szybciej, do tego lazienka mimo ze mikro to trzeba postawic 2 nowe sciany i zrobic cala lazienkowa reszte, aaa, masakra 🙂 No i nie mowie o podlogach, ale te bede cyklinowac i woskowac sama, mam na to urlop 2 tygodnie  😜

No i tez inaczej jak sie kupuje mieszkanie deweloperskie a nasza "ruinke"...  😁 Tyle, ze gdybym wiedziala jak to wyglada od strony terminow to na pewno zalatwialabym wszystko sama i pewnie bralabym firmy - byloby moze i drozej, ale szybciej i nie musielibysmy pol roku placic podwojnych kosztow... No ale kto to wiedzial, zwlaszcza ze terminy niby mielismy na polowe wrzesnia, a zrobil sie listopad.
Jestem tez zla na hydraulikow, bo roboty u nas tak naprawde bylo na 4 dni, a potraktowali nas jak robote z doskoku i zamiast wejsc i skonczyc w te pare dni to przychodza jak chca i ciagnie sie to juz miesiac... Dzisiaj mieli konczyc, w co nie wierze, jutro zobacze stan mieszkania...
Jedynie elektryk byl slowny i spisal sie super, mimo ze szczerze mowil ze nie ma terminow to przyszedl do nas w 2 soboty i zrobil co mial zrobic.
Ech, remonty...
Ale produkujecie......

Ramires My mamy podklad 2mm firmy Arbitron Super Acoustic czy jakos tak. Roznica z normalna pianka jest kolosalna jesli chodzi o wyciszenie. Poza tym nie kladlismy nic dodatkowego.

nerechta Wspolczuje wam terminow, a z tymi scianami, to tynkarz moze miec racje. Niestety takie prace sie ciagna i ciagna i nawet jak mielismy proste sciany, to byla masakra :/


Kuchnia miala przyjechac dzisiaj, a montazysci padli na grype i beda w poniedzialek..Normalnie wrrrrr!!!




Dziewczyny jak Wy sobie radzicie z ustaleniem i trzymaniem się jakiejś wizji? Już miałam wybrane wszystkie płytki do łazienki, już miałam zamawiać. Pojechałam dzisiaj do sklepu obejrzeć kible, weszłam na dział płytek i... już poprzednia wizja mi się nie podoba...  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2017 12:08
Fokusowa, po wybraniu płytek nie wchodzi się na działy z płytkami 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 listopada 2017 12:13
mundialowa, a, nieporozumienie. Poprosiliśmy kolory jak w głównym zdjęciu katalogowy. A Pan zrozumiał, że takie jak na zdjęciu poniżej, w opisie... Nie wymiksujemy się z tego, bo mogliśmy się upewnić, że patrzymy na to samo zdjęcie i pięć razy podkreślić. A tak, no co, miało być jak na zdjęciu, jest jak na zdjęciu... Ale wiesz, na żywo nie razi. Jest to IMO fajny kontrapunkt dla reszty, która jest cała jasna. Na szczęście jest mega wygodna.

Edit. Dzięki za rady łazienkowe. Wszystko rozważe. Tylko musi poczekać, na razie z kasą słabo, a idą święta, do tego wychodzi na to, że po zimie będziemy musieli zmienić auto... Rozumicie 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2017 12:18
maleństwo, znam to, u mnie miał być regał... będzie akumulator do auta :P
Meise, nie chcesz się czymś pochwalić? 😁


No nie wiem, jeszcze oświetlenia nie ma, cegły na kominie  👀
Ale już i tak ją kocham, jestem zachwycona efektem końcowym  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się