Dopasowanie siodła

No to czytaj ze zrozumieniem....moj post dotyczył konkretnego siodła i słowem nie wspomniałam o wielkości jezdzca TYLKO o wielkości siodła!!!..że akurat mam diamanta pod ręką to zmierzyłam panele...ty piszesz o jakiś tam innych 18..ja o konkretnej 18 konkretnego producenta i kontkretnym modelu...do tego ZERO o jakiejkolwiek wielkości tyłka kogokolwiek,więc proponuję wyluzować  😉
karolina_, ja popularnego Winteca 18 nie mogę sprzedać, bo duże. Kieffera 17" sprzedałam w 2 tygodnie.

Rozmiar siodła w calach nijak się nie ma do wielkości pod kątem tyłka. Bez problemu zmieściłam się w 16 Prestige LD, komfortowo jeździ mi się w 1 Kieffera czy 17,5 Albiona. Za to w 17,5 Daw Maga wyglądałam jakby mi miejsca na pół tyłka zabrakło. Siodła mierzone w ciągu kilku miesięcy przy tym samym rozmiarze tyłka 😉
RatinaZ staram się czytać ze zrozumieniem, ale z Twojego posta nie wynikało jednoznacznie, że się odnosisz do jednego konkretnego modelu- napisalaś: 18 to wielkie siodło - i do tego się odniosłam.
Aczkolwiek wolałam się upewnic- stąd ostatnie zdanie mojego wpisu.
Więc czytanie ze zrozumieniem - działa w dwie strony...
Luz- obecny... 😁
vissenna   Turecki niewolnik
27 stycznia 2018 14:37
Mnie bardziej zastanawia dlaczego patrząc na ich stronę na FB jest tak mało opinii negatywnych.
Porównując to z historiami o nich jakie słyszałam tu na forum i poza nim, to jednak ocena jest wysoka.
Wiele niezadowolonych osób nie wystawia opinii i potem dziwnym staje się, że nabierają nowych klientów i można się nieźle naciąć.
Ja wiem, że wiele osób po negatywnych doświadczeniach nie chce mieć potem z nimi nic wspólnego, jednak jeśliby wszyscy zostawiali opinie, to może kogoś ustrzegłoby to przed pakowaniem się w takie bagno...
Visenna, moze kasuja?

Ratina Z- zmierze z ciekawosci dlugosc paneli jutro, to jest ten starszy diamant (czerwony znaczek), moze jest jak mowisz. Sprawdze i dodam do ogloszenia bedzie jasnosc
[quote author=karolina_ link=topic=95.msg2751801#msg2751801 date=1517066014]
Visenna, moze kasuja?

Ratina Z- zmierze z ciekawosci dlugosc paneli jutro, to jest ten starszy diamant (czerwony znaczek), moze jest jak mowisz. Sprawdze i dodam do ogloszenia bedzie jasnosc
[/quote]
Mnie tez si wydaje ,że mogą kasować...

Jak mierzysz to zmierz juz wszystko co popadnie: długość tybinki od zamka,długość paneli, długość w calach samego siedziska : różni producenci różnie mierzą swoje terlice..może się okazać,że ta 18 jest bliższa 17,5 i wtedy myślę,że może być prościej je sprzedać...a i potencjalni kupujący mogą "otworzyć swój umysł" i nie skreślać siodła z miejsca.. :kwiatek:
RatinaZ, karolina_, raczej nie mogą. Prowadząc stronę można zablokować i usunąć komentarz, ale nie ma możliwości usunąć oceny. Właśnie sprawdzałam jakie są opcje przy FP.

karolina_, patrząc na zdjęcia siodła z Twojego ogłoszenia trudno mi je ocenić. Widać na nim mankamenty, ok. Ale brakuje mi zdjęć pokazujących symetrię siodła, kształt poduszek, kształt obrysu przodu.
Ja bym też tych 18 nie demonizowała. Mam teraz u siebie dwa albiony - jeden 17,5, drugi 18 - po zmierzeniu w linii prostej długości siedziska jest może cm różnicy, a długość paneli w zasadzie taka sama.
Ale miałam kiedyś 18 kiefferowską i dosłownie pływałam w tym siodle. Więc naprawdę różni producenci i dwa różne rozmiary.
olq, ja ma 18 Winteca i to jest bardzo duże siodło. Ja w nim pływam a też nie jestem drobnej budowy. Bardziej pasuje na męża, który do  szczupłych nie należy. Tak samo nie wiem jak bym siedziała w 18 Prestige, skoro w juniorskim dałam rade pojeździć.
Warto złapać dużo pomiarów, to siodło wygląda na zdjęciach na długie, ale centymetr prawdę pokaże 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 stycznia 2018 16:09
Winteci w ogóle wypadają jako spore siodła.
Mam 3 modele, wintec Lite - 16,5, wintec 2000 pro - 17,5 i wintec wide 18. W 17,5 i 18 latam jak przysłowiowy Żyd po pustym sklepie, najlepiej pasuje mi 16,5 z ich rozmiarówki. Mąż jeździ w 17,5 i 18, ale 18 jest dla szczupłego faceta jednak za duże. Winteca 2000 w rozmiarze 18 miała też moja znajoma należy ona jednak do puszystych pań i jej pasowało.
O a ja właśnie sprzedałam swoje siodło za granice  🤔 myślałam,że tylko Polacy kupują używane siodła z Niemiec i opychają w PL jako super cudowne,markowe itd. 🙂 oczywiście jest gro fajnych siodeł z zagranicy no ale większość to 30 letnie trepy...

Karolina_ jak masz nietypowe siodło to nietypowo je opisz : trafisz do większej liczby potencjalnych odbiorców, np.: pasuje na konie sp z dużą dolewką "ziemnioka", albo ślązaka itd. Zrób zdjęcie siebie w siodle: zobrazujesz,że nie jest wcale aż takie ogromne i człowiek w Nim nie utonie...jak masz ochotę to możesz podać swoją wagę (zawsze to też jest mierzalny punkt odniesienia)..powodzenia ze sprzedażą..

Co do Kliniki cały czas się biję z myślami co do wchodzenia z Nimi w jakieś interesy...hmmm...ciekawe jak się sprawa zakończy a w sumie czas mnie nagli bo swoje sprzedałam i zostałam : bez siodła a za kilka dni wypada już zacząć trenować a tu lipa...

Bera7 a to nie wiedziałam...
Co do Kliniki Siodła - kontaktowałam się z nimi ostatnio, bo myślałam o sprzedaży siodła za ich pośrednictwem. Pani na fb wyceniła siodło o ponad tysiąc złotych mniej niż było warte. Jak spytałam dlaczego tak, to się dowiedziałam, że siodło ma według niej lateksowe panele (oceniła na podstawie zdjęć, które jej wysłałam) i to bardzo obniża wartość. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, że jest na wełnie, na co babka zaczęła się ze mną spierać, że przecież wie lepiej  😵 sprzedałam w końcu sama za tyle za ile chciałam, ale ta rozmowa rozłożyła mnie na łopatki. Nie polecam.
Bera 7 - jak zrobic zdjecie zeby pokazywalo symetrie ? Na koniu?

Ratina Z - Mam duzo zdjec w tym siodle, nawet i filmy i moge spokojnie pododawac, ale wagi raczej nie chcialabym upubliczniac  😁
To z innej beczki - jak się ma łęk 31 prestige do miarki wg kieffera?

karolina_, z telefonu nie mam jak Ci pokazać,  ale zobacz zdjwcie 4 i 5 z mojego ogłoszenia.  3 gdyby siodło stało idealnie w pionie tez pokazywały symetrie a nie tylko stan poduszek.

olq, kieffer nie ma oznaczenia. Najbezpieczniej patrzyć centymetrem.
Kieferra też onaczają 30,31 33 to już bardzo szeroki.
bera7 dzieki  :kwiatek:
Dzięki - koleżance ktoś zmierzył konia i jej powiedział, że ma łęk 31 wg prestige/27 wg kieffera i się zastanawiam czy to na pewno tożsame.
anil22, gdzie tu widzisz oznaczenie szerokości ?

Rozmiar łęku Kieffer:
Szerokość łęku mierzona między końcami terlicy ustawiona jest dla każdego siodła na 32 cm, niezależnie od wielkości siedziska. Jednakże pomiar ten jest zmienny w zależności od budowy paneli.  Szerokość łęku może być indywidualnie dopasowana do konia w zależności od potrzeb.

Nie wiem ile w tym prawdy  🤔
Bera , ta 1 pod spodem to rozmiar siedziska. A co do leku, to tez slyszalam ze w standardzie jest 32.
Ja się kontaktowałam z Kiefferem, żeby odczytali mi numer z tybinki, bo chciałam dowiedzieć się jaki mam rozstaw łęku. Cytuję: "The saddle has been delivered with medium wide tree of 32 cm between the tree tips but the width is adjustable and could has been changed in the meantime. The width is never declared on our saddles because most of them are adjustable. "

Na tybince Kieffera nie znajdzie się rozstawu łęku, jest rok produkcji i rozmiar siedziska.
olga96, karolina_, dokładnie takie same mam informacje 🙂 Dlatego zapytałam anil22, gdzie to oznaczenie. Ja mierzyłam centymetrem i mój pomiar potwierdziło siodło Prestige koleżanki. A wg tej numeracji najczęściej ludzie podają rozmiar.
Generalnie powinno być to ujednolicone i wszystkim ułatwiłoby życie 😉
No ja wlasnie nie bardzo wiem czym miałaby być ta miarka wg kieffera i jak to się ma do 31 prestige???
Szczególnie, że rozrzut między 27 a 31 cm. Zmierzyłam sama i wyszło mi  31 cm. Pic na wodę czy faktycznie jednak jakaś miarka kieffera istnieje?

edit: literówka😉
a czy ktoś probowal przerabiac siodla kiffera tj poszerzyc łek, dopchac poduchy i poszerzyc kanal? jak tak to gdzie takie zmiany mozna wykonac?
redhorse - konik.com.pl spróbuj
redhorse, ja poszerzałam, koleżanka będzie wymieniać wypełnienie.  Korzystamy z polecenia z usług elfab horse.
Ja się kontaktowałam z Kiefferem, żeby odczytali mi numer z tybinki, bo chciałam dowiedzieć się jaki mam rozstaw łęku. Cytuję: "The saddle has been delivered with medium wide tree of 32 cm between the tree tips but the width is adjustable and could has been changed in the meantime. The width is never declared on our saddles because most of them are adjustable. "

Na tybince Kieffera nie znajdzie się rozstawu łęku, jest rok produkcji i rozmiar siedziska.



gllosia, i w sumie niezbyt dobrze, że nie podają tylko piszą "is adjustable". Bo Prestige jest też "adjustable" a jak zmieniają szerokość łęku to pod oryginalną szerokością dobijają przerobioną. Przynajmniej wiesz z czym masz do czynienia o ile ktoś przerabiał u serwisanta producenta.
DanceGirl, zgadzam się. Obecnie mam Kieffera i ani ja ani Kieffer nie wie jaki jest rozstaw łęku, bo siodło jest stare i nie wiadomo ilu miało właścicieli i czy w nim coś zmieniali czy łęk jest oryginalny.

I podzielam również zdanie bera7, powinny być te oznaczenia ujednolicone, a tak to jedni oznaczają co dwa numery (28 30 32) inni co jeden (30 31 31) a inni idą od jedynki (1 2 3). I potem jest tak, że ma się siodło powiedzmy z numerem 32 i potrzebny jest większy rozstaw to często przy innych markach nie wiadomo kompletnie co brać, czego szukać.

Ja teraz też mam problem, bo potrzebuję coś węższego niż ten Kieffer, ale nawet nie wiem na jakie rozstawy łęku patrzeć 🙄
Dance Girl - zgadza sie chociaz plus jednego standardowego rozmiaru jest taki, jesli nie było przy siodle grzebane to zawsze latwiej znalezc siodlo do przymiarki - ja pozyczylam od znajomej siodlo ktorego nie chciala sprzedac, pasowalo, wiec sciagnelam sobie takie samo z DE. Mozna uniknac testowania miliona siodeł i płacenia polowy ceny siodla za wysyłki.

Z drugiej strony,.ciekawa jestem jak się mają siodła 'fabryczne' do tych robionych na miare np przez Daw Mag albo Ryszarda Andersza. Czy rzeczywiście zyskujemy dopasowanie idealnie pod siebie i konia, ale bez modnego znaczka (co mi akurat wisi), czy to troche jak z kupowaniem sukienek na chinskim ebayu - mialo byc niby super a wyszlo bardzo średnio. Jakies doświadczenia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się