ciąża, wyźrebienie, źrebak

Dzieki dziewczyny za kciuki. Mała zostaje w stajni na noc. Jutro znowu wet skontroluje. Dzisiaj byla na dworze i byla bardzo aktywna. Troche polegiwala jak sie zmeczyła, ale ogolnie jest duza poprawa. Wet mowi ze przezyje 🙂  😅
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 maja 2018 17:53
ufff jeny to super wiadomosć  😍 Tak sie cieszę  😅 🙂
KaNie, Super! może się wodami zachłysnęła albo  płucka nie były do końca dojrzałe? 🙂
Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie źrebole! Na początku myślałam, że miniaturka to mała świnka 🙂. Słodziak niesamowity.

Haru to już poważny mężczyzna, 1,5 miesiąca stukneło 🙂

Za duże zdjęcia.
Tajnaa
Nie mam pojecia. Ja sie wcale na zrebakach nie znam 🙁 niemniej jednak szybszy oddech nadal został i jak mala nabierze sil a to nie przejdzie, to i tak pojedzie na jakies konkretne badania. Wet mowił cos o problemach z sercem.

Swoja droga mamy zrebaki na padokach 24h na dobe. Roczniaki. I ostatnio jednego zaatakował... dzik. Na chwile obecna ratowanie nogi tego zrebaka to juz rachunek na 18tys euro... i w sumie nie wiemy czy bedzie normalnie chodził.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 maja 2018 19:14

Swoja droga mamy zrebaki na padokach 24h na dobe. Roczniaki. I ostatnio jednego zaatakował... dzik. Na chwile obecna ratowanie nogi tego zrebaka to juz rachunek na 18tys euro... i w sumie nie wiemy czy bedzie normalnie chodził.


  😲 🤔 pech to chyba mało powiedziane. 😕
Siesiepy   Ponczek bez rączek
27 maja 2018 20:43
KaNie trzymam kciuki aby z małymi było wszystko dobrze mimo wszystko!
Fahra toż to już mały przystojniak!

U mnie kobył do krycia znowu musi jechać, raczej nic się nigdzie nie ukryło, ogiera po sąsiedzku roznosić nie chciała. Ahh. A tak by się chciało już... U sąsiada biega mały szkrab i podbija moje serducho, a u mnie posucha. 🙁




Dzieciaki czują się coraz lepiej. Natomiast właściciele padają na pysk.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2018 07:29
Jaki cudak  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 maja 2018 09:15
falabana, jeeeeenyy, ale cudeńko 😍
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
28 maja 2018 09:39
Jaki słodki biedronek!  😍

Ramirezowa   Ania i Urania !
28 maja 2018 10:25
kucykowy maluch obłędny  😍 😍 😍
jak maskotka!  😍 😍 😍
Jezu wykoncze sie przez te zrebaki. Ledwo sie troche odstresowalismy po ostatnim, to dzis o 7 rano urodzila sie kolejna klaczka. 2 tygodnie za wczesnie. No i postanowila nie jesc. Walczyłysmy z moja luzaczka i wetem do 15. Nie miala pojecia jak ssac, nie chciala pic z butelki dla zrebakow, co najwyzej ze... spodka. Pojechalam kupic zwykla butelke dla dziecka i tym nauczylysmy ja pic. Dobrze ze kobyla byla cudownie spokojna, bo siedzialysmy we dwie pod nia i przystawialysmy zrebaka . Ogolnie o 15 zaczela klaczka pic sama i odetchnelysmy, bo juz bylysmy zalamane w pewnym momencie. Do 17 kilkanascie razy sama szukala cyca i pila, wiec teraz tylko co 2, 3 godziny ktos musi kontrolowac.  Jestem fizycznie i psychicznie wymeczona, bo to był kawal ciezkiej roboty.
Ale mala jest fantastyczna 🙂
Clinton x Hickstead White




A tu mloda o ktora bylo tyle stresu 🙂





KaNie, masz sie z tymi maluchami! Moja sie toczy, ale jeszcze w dwupaku...
Karolina
Ciesze sie, ze to nie sa moje klacze i nie moje zrebaki, bo bym oszalala z nerwow chyba. Jeszcze jedna klacz zostala. I mam mega stres, bo ma termin akurat jak moja luzaczka bedzie w szpitalu i zostane sama z tym. Moge miec tylko nadzieje ze wszystko bedzie ok. A Tobie wspolczuje oczekiwania.
Ja wczoraj pierwszy raz robiłam mojemu kopyta. Jestem w szoku, bo źrebak ledwo skończył miesiąc, a roboty było tyle, że szok. Poprzedniego robiłam jak miał 3 miesiące i tylko  ciut podskrobałam, a u tego z 1cm z kątów zeszłam /widać na zdjęciu/. Na razie tylko przody, bo zadnich jeszcze tak ładnie  nie daje.



KaNie, Kobyły się chyba rzadko źrebią w terminie. Kreć się dużo koło niej to się nie oźrebi 😉
Tajnaa
Faktycznie sporo. Fajnie ze mozesz sama robic, przynajmniej nie wyhodujesz sobie na przyszlosc konia ze sztorcem.

Kurde nie da rady kolo niej chodzic. Mam w pracy dwie stajnie. Jedna gdzie jezdze i mam hale, a 2 wlasnie dla klaczy zrebnych i zrebakow. Zeby sie dostac z jednej do 2 to uzywamy stajennego samochodu. Jedyne co to to ze maja kamery w boksach i wiemy kiedy cos sie dzieje. Bo ja 99% czasu spedzam na jezdzeniu w glownej stajni. I tych klaczy nie mam w obowiazku nawet dogladac. Tylko jak luzaczka pojdzie na L4 to bede musiala pomoc.

Dzisiaj mam wolne, ale czuje sie jak wrak po tym zrebaku wczoraj. Mam wszedzie siniaki i wszystko mnie boli od dzwigania. Czuje sie jakbym go sama urodzila 😉  😁
Spoko, podglądaj na kamerce i jak się zacznie to najważniejsze przerwa worek jak nos wyjdzie, a jak się noga podwinie to wepchnąć źrebaka z powrotem i odwinąć nogę. Przy grubszych akcjach wet już raczej potrzebny. Ale spokojnie większość klaczy doskonale sobie radzi, a jeśli to wieloródka to już w ogóle 🙂
No normalnie wysyp - kolejna maskotka urodziła się dzisiaj rano. Mąż nie widział żadnych objawów i rano "wyrzucił" na pastwisko i poszedł do pracy - 20 min później myślałam że majaczę, bo coś małego i rudego krążyło dookoła Pani nieobliczalnej. Trochę problemów z trafienie do cyca więc skarmiłam siarę strzykawką, ale teraz już dobrze. Mama przestała być zazdrosna o druga maskotkę i kucyki mogą spokojnie powrócić do wspólnego pomieszczenia. Uf. Jeszcze jedna została.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 maja 2018 21:34
falabana, takie pastwisko z minikucykami to musi być najcudowniejsze miejsce na świecie  😍
safie - jak w krainie jednorożców. Ale tylko (aż?) 2, 4 do wyźrebienia to tez pełnowymiarowe stworzenie.

Małe , rude - jedyna oznaka tarantowatości przekazana przez tatusia to "ludzkie" oko... ale jest szansa, że jeszcze coś się zmieni. No cóż, jak co to będzie konkurować z siostrzyczką poprawnością budowy bo pod tym względem naprawdę zachwyca (takie małe to czasami wychodzą z cechami karłowatości - a to nie jest ładne).

no.. i na razie 3/3 klacze  🏇



falabana absolutnie przecudowne  😍 😍
aż zatęskniłam za takim pluszakiem... ale niestety moje kucysie źrebaków raczej nie będą miały

U mnie w poniedziałek 3 chłopak

Trzymajcie kciuki za moją ostatnią, kobył ma problemy z donoszeniem ciąży. To miał być jej ostatni źrebak, oby donosiła...
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 maja 2018 06:40
falabana  jakie to urocze  😍
Wszystkie źrebaczki piękne ale te malusie są cudowne. Jak byłam sceptycznie nastawiona do zaźrebienia naszej Balbinki tak teraz chyba poważniej się nad tym zastanowie 🙂 bajkowe takie maleństwa 🙂$£
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 maja 2018 07:41
falabana, obłęd w ciapki, dosłownie! Ta ruda jaka zgrabniutka. Cudowne. A ludzki zrebak skóra zdjęta z Ciebie, jeszcze bardziej z każdym rokiem!
Jakie śliczne pluszaki  😍 czy ja dobrze widzę w boksie jest huśtawka? A ja poproszę o kciuki dzisiaj nadszedł ten dzień, klaczucha w klinice i czekamy na nasionka, chyba zwariuję  😵
falabana, o matko, ten ciapek chyba najpiękniejszym revoltowym źrebakiem 2018! Masakra! Biedronek
Moja Czarna w pt do badania.


ansc, Będzie dobrze, w klinice mają najlepszy obraz tego co się dzieje na jajnikach z godziny na godzinę 🙂
No i dzisiaj spodziewam się ostatniej tarantuli.. od jelonki. Trzymajcie kciuki.  Siara kapie - zbieramy. Myślę, że kwestia godzin.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 czerwca 2018 14:22
Zaciśnięte! 😀 Ciekawe co się wykluje.
A ja Wam pokaze foto naszego  zrebaka. Kupowalabym ja w ciemno!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się