Stajnie w Warszawie i okolicach

Smok10, nie zgodzę się. Jak jeszcze nie ma upału i trawa zroszona, czy pierwsza soczysta to owszem. Ale na pastwisku tak samo wody mi szło latem 2 wanny na dobę na 11 koni.
Koń który wychodzi na padok w lecie napoi się trawą ( o ile na padoku ma trawę a nie piasek)  😁


Zgadzam się...ogólnie konie jak sa na trawie to może być tak ,że piją mniej wody...w ogóle pobieranie wody przez konia jest uzalężnione od żywienia..najgorszym błedem jest podawanie elektrolitów: zaburzają one gospodarkę wodną organizmu totalnie..i to jest właśnie to: w stajniach mamy kupowac paszę ,elektrolity,sieczki i inne wynalazki bo jak nie to jesteśmy złymi właścicielami koni...a potem płaczemy ,że mamy wrzody,copd ,konie z gorąca głową lub odwrotnie leniwe i w ogóle multum przeróżnych problemów...a tymczasem jak szukamy stajni gdzie koń będzie miał : duży padok ,siano i wodę to zaczyna być mega problem... 🙁
najgorszym błedem jest podawanie elektrolitów: zaburzają one gospodarkę wodną organizmu totalnie...

👀
Że co? Czekam zatem na dyskusję o zasadności golenia i derkowania oraz podawania pasz treściwych innych niż owies, jeśli w ogóle jakichkolwiek.
Koniom poddanym dużym (dla nich! nie wg jakiejś obiektywnej skali) obciążeniom, które z treningu wracają mokre jak szmata (zwłaszcza w lecie czy skokach temperatur w innej porze roku) TRZEBA podawać elektrolity. Owszem, nie jest to naturalne, ale i wysiłek tego kalibru nie jest naturalny, a już na pewno nie codziennie. Jak ktoś ma konia pod wiatą i użytkuje w sposób wykluczający nadmierną utratę wody, to nie musi podawać, ale zdecydowanie wymyślono to po coś.
Tak samo jak pasze i wszelkie inne dodatki żywieniowe - by w ten sposób zrekompensować koniowi niedogodności związane z jego użytkowaniem i wynikającym z niego chowem,  dalece odbiegającym od naturalnego.
I nie, koń stojący 12h i dłużej na pastwisku trawą się nie napije - w naturze konie 2-3 razy dziennie wchodziły do koryta rzeki po łokcie i tam piły. Koń padokowany pół dnia napoi  się w boksie i często tyle mu wystarczy, o ile na padoku jest trawa. Jak są suche badyle i siano, to bez wody ani rusz.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 stycznia 2019 14:48
Koń który wychodzi na padok w lecie napoi się trawą ( o ile na padoku ma trawę a nie piasek)  😁

Również się nie zgadzam.
I wnioskuję to po ilości znikającej wody.
Pastwiskowce mniej piją tylko w deszczowe dni.
lillid błagam Cię  😉 to nie wątek na to ,ale jak bardzo chcesz to masz : https://thehorse.com/14726/electrolytes-and-endurance-horses/
Skład końskiego potu zmienia się w roku : w lato skład potu jest inny niż w zimę...do tego ile razy zrobiłaś test na odwodnienie zanim podałaś koniowi elektrolity? Koń musi mieć wodę!! I stajnia musi to zapewnić! Nie ma czegoś takiego jak nie pojenie koni bo woda zamarza. Takie miejsca w ogóle nie wchodza w gre...
P.S. Soczysta trawa daje koniom ok 50-90% zapotrzebowania na wodę ,więc ms_konik woda może poprostu parować.
Totalny off topic nam sie robi ale przeczytalam ten artykul od deski do deski I dla dobra tych ktorzy go Nie czytali skomentuję bo wnioski autora są inne niz RatinyZ. Owszem mówi on o zmianie składu potu z czasem i odpowiednim treningiem (wydalane jest wiecej wody a mniej soli) i odradza ciągłe (w znaczeniu codzienne a nie dostosowane do treningów) karmienie koni elektrolitami (wtedy ich organizm przyzwyczaja sie i wydala je zawsze -nie dostosowuje pracy nerek do wysiłku). Autor tez gani siłowe podawanie elektrolitów do pyska NATOMIAST kilkukrotnie podkreśla jak ważne jest zaproponowanie jako suplement/ dostęp do sypkiej soli ORAZ elektrolitów po wysilku i nadmiernym poceniu. Powiedzenie ze najgorsze co można zrobić to dawać elektrolity zdecydowanie nie było w mysl tego artykułu 🙂

Co do trawy- wspomina ze trawa zawiera 50-90% wody a nie ze jest w stanie pokryć 50-90% zapotrzebowania konia na wodę- to troche jak jedzenie arbuza w upalny dzień- niby soczysty ale nie zgasi pragnienia tak dobrze jak szklanka wody.
RatinaZ też przeczytałam od dechy do dechy i wniosek mam taki, że Twój angielski jest bardzo wybiórczy 😉 A treść artykułu nijak nie przeczy moim dotychczasowym przekonaniom.
Nie znam nikogo, kto by podawał elektrolity codziennie, bez względu na obciążenie konia.
O tym, co jest dobre dla konia, decyduje jego samopoczucie, a nie przekonania właściciela 😉
Jak dla mnie EOT (który BTW sama zaczęłaś)
Planuje przeprowadzkę do Warszawy...czy mogę prosić o pomoc w znalezieniu stajni? docelowo chciałabym mieszkać w dzielnicy Saska Kępa, w związku z tym stajnie chciałabym mieć jak najbliżej tej lokalizacji..dojazd max 25/30 km.

Jeśli jest możliwość to najchętniej stajnia z boksem angielskim, pastwiskami trawiastymi, nie betonowymi 😉, ujeżdżalnia piaskowa oświetlona, super jakby była hala.
A jaki masz budżet?
amnestria 1300 zł max
Co do trawy- wspomina ze trawa zawiera 50-90% wody a nie ze jest w stanie pokryć 50-90% zapotrzebowania konia na wodę- to troche jak jedzenie arbuza w upalny dzień- niby soczysty ale nie zgasi pragnienia tak dobrze jak szklanka wody.


Zgasić pragnienie a się nawodnić to są dwie różne sprawy  😉  Konia odwodnionego dużo szybciej i łatwiej nawodnisz trawą jak wodą  🤣

Elektrolity podaje się po wysiłku a nie codziennie  🤣
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 stycznia 2019 17:42
Czy ktoś ma jakieś świeże info odnośnie stajni w Zawadach koło Radzymina?
ash   Sukces jest koloru blond....
21 stycznia 2019 18:17
Hermes, tam chyba stała Nirv
Miałem już ie pisać.  Ale ...
Kolega hodowca wie chyba że skoro zdecydował się na wolnowybiegową emeryturę dla koni to MUSI im zapewnić wodę  bo inaczej długo by starazyzna nie przeżyła. To jest OCZYWISTE i nie wnosi nic do tej dyskusji.
Natomiast koleżance sugerujacej słaby dojazd na parking proponuje nie ciągnąć koni lekką osobówką bo zjeżdżając z asfaltu często będzie dochodzić do sytuacji zakopania się po oś i urwanie tego czy owego.
Ale każdy pamięta z zawodów to co chce.



Ale przecież ja nie ciągnęłam koni.
Zerwałam zderzak bo leśna "drogą" nie była przystosowana w żaden sposób. Trawa wysokości ok 15 cm to nie wiem ale zwykła osobówką a nie jakimś minivanem to niestety nie zauważyłam jednego pie... Konara. A wystarczyło skosić i uprzątnąć drogę dojazdową do parkingu. Koszt tej wycieczki i nerwy kosztowały mnie sporo.
Czy ktoś opowie o stajni w Laszczkach ? To już nie jest Beckersport ? Jakie warunki tam panują- czystość, podłoże na ujeżdżalniach ?

I jeszcze jedno- co to za stajnia? http://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat/o/117432/?lokalizacja=6&sortowanie=0&strona=2
To jest Hubal (ta ładna koło Piaseczna), omijaj szerokim łukiem :kwiatek: Szeeeerokim :kwiatek:
Czy ktoś opowie o stajni w Laszczkach ? To już nie jest Beckersport ? Jakie warunki tam panują- czystość, podłoże na ujeżdżalniach ?

I jeszcze jedno- co to za stajnia? http://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat/o/117432/?lokalizacja=6&sortowanie=0&strona=2


napisałam priv 🙂
Grace, na to wygląda. Szkoda, bo to chyba na dziś jedna z lepszych stajni w tej okolicy.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2019 18:43
Ojej jak szkoda. Stajnia była fajnie prowadzona do tej pory, a z dzierżawcami to różnie bywa
czy ktoś zna powód? 2 ogłoszenia na 2 stajnie...
Ojej jak szkoda. Stajnia była fajnie prowadzona do tej pory, a z dzierżawcami to różnie bywa


A kto powiedział ,że to weźmie dzierżawca na pensjonat... 😉
RatinaZ, no na pensjonat przy takiej stawce za dzierżawę to się nie kalkuluje raczej. Po dołożeniu kasy na paszę to nawet na stajennego nie zostanie. Szczerze nawet na stajnie na własne konie to średnio się kalkuluje, chyba że szkółka.
Bera7 wiem 🙂 umiem liczyć  :kwiatek: dlatego wątpię w pensjonat całym sobą ..opcje są trzy:
1. Szkółka i zastępy typu PGR Bródno ( w okolicy są 3 przedszkola i 2 szkoły minimum)
2. zawodnik ze swoimi końmi w treningu /na handel
3. ktoś kto postawi hale od ręki i część koni będzie w treningu a część pensjonatowych ok ,ale wtedy cena w górę i to nie o 200zł  🤣

Zresztą w sumie nie moja juz bajka od dawna... kto mądry szuka stajni... problem w tym ,że NIE ma stajni ( Vega nie jest totalnie żadną alternatywą po tym co tam się ostatnio dzieje, a napewno nie w tej cenie ) więc jesli zaraz tak naprawdę 2 stajnie po ok 30 koni przejda w stan niebytu lub bytu ,ale za dużo większe pieniądze to będzie zdrowy ZONK... KOCHAM swoje pole 10 razy bardziej  😍
Nie rozumiem trochę... skoro stajnia jest do wynajęcia to po co ogłoszenie o wolnych boksach  🤔
RatinaZ, no na pensjonat przy takiej stawce za dzierżawę to się nie kalkuluje raczej. Po dołożeniu kasy na paszę to nawet na stajennego nie zostanie. Szczerze nawet na stajnie na własne konie to średnio się kalkuluje, chyba że szkółka.


Żeby się kalkulowało , to musi być Hala , podłoża i 2 x tyle boksów . Jak zwykle ktoś kto nie ma pojęcia o końskim bizneise usłyszał że stajnia to dobry deal a teraz szuka jelenia który by to wynajął i płacił frajerskie  😁 😁 😁
Moniorek Bo jest większa szansa, że wynajmujący będzie miał na start pensjonariuszy? Wiadomo, że część odejdzie to raz, dwa za te pieniądze dzierżawca szybko się nie znajdzie. Ciężko ryzykować dzierżawę połowy ośrodka, nie wiedząc z kim tak naprawdę będzie się dzieliło ujeżdżalnie 😉 tzn podejrzewam, że opcje są dwie, do wyboru. Druga część pozostanie we władaniu właścicielki, w końcu ma swoje konie
Megane tam nic nie ma o stajni drewnianej i angielkach ,więc myślę,że o swoje konie zadbali  😉 A skąd wiesz ,że nei ma zainteresowania?

Smok10 nie trafiłeś z diagnozą ..ta stajnia istnieje już od dawna ,wcześniej właściciele mieli hodowlę koni arabskich i to nie były konie arabskie niższego sortu...naprawde fajne klacze kryte dobrymi ogierami ( zreszta klacz ich hodowli pewnie w przyszłym roku pobiegnie w MP w SRK ) ...mieli ochotę ,mieli z tego frajde,chcieli to robić to było i to były najpiekniejsze czasy tego miejsca .

MonioRek a to dobre pytanie 🙂

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 stycznia 2019 20:44
Grace, na to wygląda. Szkoda, bo to chyba na dziś jedna z lepszych stajni w tej okolicy.

My tu gadu gadu a właściciel chyba sam się nie może zdecydować na cenę wynajmu ... przynajmniej tendencję spadkową utrzymuje - chyba, że to dwa odrębne obiekty na tym samym terenie są wynajmowane.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się