dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Tylko że mam konia leczącego się z kontuzji i zastanawiam się czy gelapony fast nie działa na tyle mocno przeciwbólowo żeby dać mi mylny obraz przebiegu leczenia?
moim zdaniem nie,
mój dostawał przy naderwanym ścięgnie i bynajmniej nie przestał od tego kuleć, natomiast wyraźnie mniej sztywno się poruszał wychodząc z boksu
http://www.consult-s.pl/elektrolyte.html a te ktos dawał?

ja regularnie od 2 lat podaje, moim zdaniem b. dobre, moj ciapek po nich odzywa. Zreszta wszystkie pasze i dodatki tej firmy, ktorymi do tej pory karmilam, sa moim zdaniem rewelacyjne!
Gdzie mogę dostać i za ile środek do neutralizacji amoniaku w boksie? :kwiatek:
Może mi ktoś powiedzieć, gdzie mogę nabyć BB Spillersa ? Szukam w różnych sklepach internetowych i jakoś nie mogę znaleźć.
BB czyli Body Buildera?
Dramka
ROKALE Einstreuzusatz - wystepuje w 2 pojemnościach 500 g i 1500 g.
Ten mniejszy kosztuje w sklepach ok 40 zł a większy 100 zł.

Polecam bo skuteczny
Sierra - tak 🙂
szemrana Wielkie dzieki  :kwiatek: Właśnie zamówiłam z ANIMALIA  💃
Kuuurcze... nadal mam problem z wyborem. Zastanawiam się nad MSM Cortaflexowym i Gelapony Fast. Chcę podawać coś na wzmocnienie i regenerację ścięgien. Cenowo o wiele lepiej wypada MSM lecz doniesienia o tym że odkłada się w mózgu i może mieć nieprzyjemne skutki ubocze jakoś hamują mnie przed zakupem...
No i co ja mam teraz biedna sierotka zrobić?
zapytać weta...?
mi weterynarz na ścięgna zalecił MSM, Gelapony dawałam równocześnie, ale bardziej z myślą o pozostałych nogach, bo koń miał przymusowe stanie w boksie
a co to za teoria, że MSM się odkłada w mózgu?
poczytaj w wątku o MSM
A czy dawanie w tym samym czasu tych 2 rzeczy to nie za duzo? Weta nie mam co pytać bo to nie ma być sposób leczenia a tylko dopełnienie...
czy nie za dużo? mój koń tak dostawał i mu nie zaszkodziło, a czy pomogło, to też nie wiem, na pewno po Gelapony Fast była wyraźna i widoczna różnica w ruchu, ale stosowałam to tylko doraźnie przez niedługi okres czasu, MSM właściwie daję już ponad rok (z przerwami)
raczej nie spodziewałabym się  nadzwyczajnej skuteczności po tych preparatach, lepiej jest zainwestować we wspomaganie hialganem czy np. Cartrophen Vet w zastrzykach



nie ma
Biotynę ma  EQUISTRO Biotin Forte oraz EQUISTRO Kerabol
Moim zdaniem ma, ale w niewielkiej ilości.

Większość premiksów witaminowych na rynku ma jakieś ilości biotyny w swoim składzie.

mam opakowanie przed sobą.
Nie ma śladu biotyny w składzie

Komponenty preparatu
węglan wapnia 40%
wapń 20%
fosforan dwuwapniowy 20%
dekstroza 22%
chlorek sodu 10%
tlenek magnezu 1%
sód 4,5%
fosfor 4%
magnez  0,6%

Analiza
wilgotność 2,5%
popiół surowy 76,8%
popiół nierozpuszczalny w HCI 3,7%
tłuszcz surowy 0,9%
białko surowe 0,3%
włókno surowe 0,3%

1 kg preparatu zawiera:
witamina A 1 200 000 j.m
witamina D3 125 000 j.m
witamina E 5 000 mg
cynk (tlenek cynku) 2 900 mg
wapń 200 g,
DL-metionina 2 500 mg
mangan (siarczan manganu) 1 180 mg
fosfor 40 g,
magnez 5 g,
sód 45 g,
żelazo (siarczan żelaza) 1170 mg,
miedź (siarczan miedzi) 500 mg
Dziwne. Nawet w Vitofasach i innych premiksach, nawet z niższej półki, w koncentratach witaminowych zawsze była biotyna (lub wit H, zamiennie).

Wydawało mi się że w Mega Base również, ale mogę się mylić, bo tego nie stosowałam a rozmawiałam jedynie z przedstawicielem Equistro 😉

Pozostaje tylko dorwać kogoś od Equistro i się dopytać czy rzeczywiście nie ma nic, nigdy, za nic... 😉
Dramka, ja zdecydowanie polecam biotal ze sklep.horses
uzywam juz 3 opakowania
wczesniej kupowalam rokale, dezosan i zdecydowanie biotal sprawdza sie najlepiej
Sznurka, już zamówiłam 🙁

Jakie sa środki na częste urazy mięśni i czy są skuteczne?
Czy jak podam mojemu lekko pracującemu koniowi (ok 156 cm wzrostu, wraca do pracy po kontuzji, ma trochę skłonność do tycia) Preformance Concentrate (ok. 0,5 kg na dzień, ale ma wysoki poziom witamin i minerałów), średniej jakości siano do woli i trawę na pastwisku i do tego witaminę E z selenem i lizyna (np. z Makany) ok. 10g dzień i biotynę z cynkiem, miedzią i metioniną (np. też Makana) i od czasu do czasu do czasu elektrolity i zero owsa to bedzie to ok czy za dużo (tak orientacyjnie oczywiście, bo wiem ze każdy koń jest inny i trudno tak jednoznacznie określić)?
patataj   tyle smaku - we fraku
30 czerwca 2009 21:09
Co sądzicie o Hippovicie? Kto stosował, jak efekty i czy jakość proporcjonalna do ceny?
asds   Life goes on...
04 lipca 2009 15:53
patataj  Hippovetu raczej nie polecam, dośc kiepskie wg. mnie witaminy. Jak chcesz jakies kupic niedrogo , a wydajne i dajace efekt np. w postaci błyszczącej siersci dośc szybko to kup Bestermin za 30 zł/4kg. Starcza na jednego konia na około 120 dni
patataj  Hippovetu raczej nie polecam, dośc kiepskie wg. mnie witaminy. Jak chcesz jakies kupic niedrogo , a wydajne i dajace efekt np. w postaci błyszczącej siersci dośc szybko to kup Bestermin za 30 zł/4kg. Starcza na jednego konia na około 120 dni


30zł kosztują w wiaderku
te same 4kg w workeczku kosztują cos 15zl😉
asds   Life goes on...
04 lipca 2009 16:09
Hmm..a gdzie mozna kupic w woreczku? Zapytam tak..bo wiaderko mam :P
wiesz co ja u mnie na wsi w takiej hurtowni pasz dla zwierzat kupuje

wiem ze ich zaopatruje Przemek Orłowski z de heus
www.deheus.pl

w sumie bestermine wychodzi taniej niz Hippovit czy Dolfos 😉
mam pytanie - czy macie jakeis doswiadczenia z preparatami na podwyzszenie poziomu hemoglobiny..?
z badan krwi wyszlo hemoglobina/hematokryt ponizej normy.. polecano mi Equistro Hemolythan, znacie jakies inne preparaty z zelazem stawiajace konia na nogi...?
carmina, ja stosowałam Go Max firmy Farnam i zaobserwowałam dużą poprawę wydolności u konia. To jest preparat multiwitaminowy ze zwiększoną ilością żelaza. Nie robiłam wprawdzie badań przed i po, ale dało się odczuć zmianę podczas jazdy.

W ogóle uważam produkty z Farnama za jedne z najlepszych na naszym rynku. Chyba wszystkie preparaty, które podawałam, skutkowały wyraźnie zauważalnym efektem - na owady, preparat z żelazem, na sierść.
asior   -nothing but eventing-
09 lipca 2009 09:25
Jest tez Ferrapony z Orlinga.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się