Siodła z niższej półki, co polecacie?

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 lipca 2009 23:36
Pytanie do uzytkownikow wintecow--> jaki jest najszerszy lek mozliwy do zainstalowania w modelach z wymiennymi lekami przednimi?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
13 lipca 2009 08:37
znalezione na ebayu niemieckim:

WEIß: Kammerweite: 33-34 (extra breit)

ROT: Kammerweite: 32

BLAU: Kammerweite: 31

SCHWARZ: Kammerweite: 30 (normal)

GRÜN: Kammerweite: 29

GELB: Kammerweite: 27-28
asds   Life goes on...
13 lipca 2009 10:36
Ja mogę z ręka na sercu odradzic siodła syntetyczne Black Horse. Znajomej po niecałym tygodniu użytkowania przetrała się syntetyczna powłoka siodła po wierzchniej stronie w miejscu przylegania łydki
Mam takie pytanie, co polecacie jeżeli chodzi o siodła skokowe, o profilu skokowym, najlepiej skórzane, miękkie.
patataj   tyle smaku - we fraku
13 lipca 2009 13:27
Grafitkowa, jak o profilu skokowym to może Daw-Mag Hubert? Jak dla mnie super siodło. Cena bardzo atrakcyjna, skóra bardzo dobra, aczkolwiek zależna od wersji (eco, standard, exclusive, super). Ja jeździłam w standardach i sprawić by popękała będzie bardzo trudno
millenium jest bardzo wygodne, dobrze trzyma poduszka kolanowa, siedzisko jest miękkie, to siodło CC
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lipca 2009 17:07
Diakon'ka  dzieki wielkie, czyli najszerszy juz teraz bylby przymaly... no swietnie :/
MajaK   Tina 2000-2013
13 lipca 2009 17:08
Pytanie do uzytkownikow wintecow--> jaki jest najszerszy lek mozliwy do zainstalowania w modelach z wymiennymi lekami przednimi?

[quote author=Diakon'ka link=topic=520.msg296039#msg296039 date=1247470664]
znalezione na ebayu niemieckim:

WEIß: Kammerweite: 33-34 (extra breit)

ROT: Kammerweite: 32

BLAU: Kammerweite: 31

SCHWARZ: Kammerweite: 30 (normal)

GRÜN: Kammerweite: 29

GELB: Kammerweite: 27-28

[/quote]

Jest jeszcze poza katalogiem łęk różowy i fioletowy co odpowiada rozmairom 35 i 36 - niestety nie pamiętam który kolor do którego. Są do sprowadzenia w Horsepolu w Wawrszawie bo pytałam.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lipca 2009 17:15
MajaK i Adam, dziekuje bardzo za ta informacje :kwiatek:
MajaK   Tina 2000-2013
13 lipca 2009 19:29
MajaK i Adam, dziekuje bardzo za ta informacje :kwiatek:


Nie ma problemu, jakiś czas temu zastanawiałam sie nad siodłem z wymiennymi łękami, widziałam na Ebay.de własnie te inne kolory ale spytałam w Horsepolu, właścicielka sie postarała sprawdzić czy faktycznie są i jakie wymiary mają. Bo ja teraz mam siodło z łękiem 34 więc biały łęk mnie nie interesował.
Natomiast Wintec Wide - taki szeroki to za 1800 zł mogli sprowadzić, nie wiem jak teraz.
Maja i ty mi nic nie powiedziałaś! Zaraz lecę do Horsepolu ale czekam na info od Ciebie czy będa czy nie te łęki.
MajaK   Tina 2000-2013
13 lipca 2009 20:54
Yyyy znaczy ja nie zamawiam póki co  👀  Łęki na zamówienie są w Horsepolu albo na Ebay trzeba sobie upolować. W Horsepolu trzeba dokładnie wytłumaczyc bo panowie obsługujący nie mieli pojęcia, że takie łęki są i czekałam kilka dni na telefon z informacjami czy faktycznie są.
Ja to teraz czekam aż się Tina rozsypie  i wyssie i wtedy zobaczymy co z niej zostanie i czy trzeba nowe siodło czy nie.
Póki co nic na nią nie pasuje  😎 znaczy nie, pasuje jedno - Prestige Trekker (ale to nie ten wątek bo ono z niższej półki absolutnie nie jest)  😉
Aaaaa jeśli chodzi o grubcie,  jest taki sklep tylko dla grubasów....siodła są z łękami bodajże do 46 czy 48....ale znów ciut drogie...

Burza - specjalnie dla Ciebie www.kaltblutshop.biz
Maja zapomniałam, że ona się zaraz rozdzwoi, ajajajjj! Wchodzę na linka, ale moje zdolności finansowe są w tej chwili wybitnie żałosne 😉

Edit- nie lubie Cie, znalazłam normalne siodło uj z rozstawami łęku nawet 42, szkoda tylko że przy dzisiejszym kursie euro siodło wychodzi w granicach 5 tys zł, a to nierealne... a na wtórnym rynku nic, na ebay, itp- cisza. Bu.
MajaK   Tina 2000-2013
13 lipca 2009 21:09
Maja zapomniałam, że ona się zaraz rozdzwoi, ajajajjj! Wchodzę na linka, ale moje zdolności finansowe są w tej chwili wybitnie żałosne 😉

Edit- nie lubie Cie, znalazłam normalne siodło uj z rozstawami łęku nawet 42, szkoda tylko że przy dzisiejszym kursie euro siodło wychodzi w granicach 5 tys zł, a to nierealne... a na wtórnym rynku nic, na ebay, itp- cisza. Bu.


Heh co ja poradzę, Twój to jakoś tak w miarę ale moja ma jeszcze nieograniczone pokłady rozszerzania się. Mnie się maży taki Prestige Trekker no ale....cena tez nieosiągalna jak dla mnie.
Pozostaje mi moje siodło kaltblutowe - goliathowe  😉
MajaK i Adam, gdybym nie marudziła na uj to w ogóle nie miałabym żadnego problemu. Pojadę w poniedziałek do Horsepola i zaryzykuję, zamówię ten łęk 36. Może wtedy siodło przypasuje lepiej :/
Grafitkowa ja mam siodło Daw Mag Hubert  (kupione od jednej z voltowiczek) jest naprawdę wygodne do normalnej jazdy, skoków jak i w teren. Mięciutkie siedzisko i poduszki kolanowe. naprawdę polecam  🏇 😅
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 lipca 2009 20:09
Grafitkowa chcesz na Grafita siodło kupować? według mnie nie ma sensu, przecież zaraz urośniesz i może już za pół roku będziesz na niego za duża (ja tak miałam z Traszką  🙄 ) na siodło jeszcze przyjdzie czas  😉

ale to tylko moje prywatne spostrzeżenia..  :kwiatek:
Ja również dołączam się do dawmagowców Hubertów 😁 też kupione od jednej z Voltowiczek. i nie oddam za żadne skarby świata 😀iabeł:
Jak już jesteśmy przy dawmagowskich siodłach to mam pytanie  😀 Które jest wg Was najlepsze, bo zastanawiam się nad kupnem. Millenium, GrandPrix czy Hubert??? Nie wiem na co się zdecydować. Dużo osób poleca GP. Chciałabym, żeby dobrze mi łydkę trzymało  😀 Co polecacie?  😅
yga   srają muszki, będzie wiosna.
16 lipca 2009 13:39
a ujeżdzeniówka do ok 2,- tys.?
nie wchodzi w grę  😀 musi być o profilu skokowym  🏇
patataj   tyle smaku - we fraku
16 lipca 2009 13:50
Cekinkowa, jeździłam w Grand Prixie kiedyś dużo, a teraz mam Huberta. GP jest bardzo wygodny, ale Hubert moim skromnym zdaniem wygodniejszy i lepiej trzyma łydkę. Jeśli zależy Ci na trzymaniu łydki bierz Huberta!

Już pełnoprawnie dołączam do posiadaczek siodła Daw-Mag Hubert 😅

yga, może Daw-Mag Sylwester?
patataj, dzięki  😀 tak mi się właśnie wydawało, że to GrandPrix jakieś płaski o.O A jakby co to którą brać wersję (standard, exclusive, super) ?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
16 lipca 2009 14:22
co sądzicie o Stubben'ie excalibur ?
patataj   tyle smaku - we fraku
16 lipca 2009 14:27
Cekinkowa, zależy jaka masz zasobność portfela. Ja jeździłam głównie w standardach i są bardzo dobre, aczkolwiek zdarzyło mi się jeździć w exclusive Maxie i skórka byłą taką mięciutka. Na pewno super jest super, tylko, że ja wolałam kupić standard a za oszczędzoną kasę np. jakieś ochraniacze.
Cekinkowa GP to typowa skokówka, koleżanka ma i miałam okazję siedzieć. Hubert tak jak już Ci powiedzieli lepiej trzyma. a co do skóry. mój Standart jest dziwnym trafem miększy od Exclusive tej koleżanki mającej GP. smarować i sie wyrobi 😉 w każdym razie jakby nie było porządna skóra za ludzkie pieniądze. i jak już wspominałam NIE ODDAM 😁
Jeśli chodzi o tańsze siodła ujeżdżeniowe to bardzo polecam DAW MAG Sylwester, jest mięciutkie, głębokie. Jakość w porównaniu do ceny jest rewelacyjna.
vissenna   Turecki niewolnik
17 lipca 2009 10:10
Cekinkowa ja też jeżdżę na Hubercie i uważam, że to świetne siodło.
Bardzo fajnie trzyma łydkę.
Na dodatek poduszka kolanowa jest na tyle sprytna (wyprofilowana przeszyciem, że super trzyma przy skoku na krótszych strzemionach ale też nie blokuje łydki jak się chce podresić na dłuższych puśliskach 🙂
Huberta mogę polecić ale jako siodło do rekreacji/terenów/LL. Skacze się w nim (przynajmniej na dużych koniach) źle.
Ramires, fakt na większe skoki bardziej polecam GP jeśli mówimy o Daw-Magach. choć mi się w Hubercie niewysokie przeszkody na niewysokich koniach skacze dobrze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się