Kącik folblutów

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lipca 2023 10:23
Ruda_nuda, Może zamień tego eggersmanna na np. Re-leve? Kaloryczność wyższa, białka więcej, tłuszczu też.
zembria, dobry pomysł składowo, ale tak czy siak dałabym otręby bo Re-leve wbrew pozorom składu nie powoduje zupełnie przybierania. No i cenowo lepiej wyjdą otręby. Ale w pozycji do tego Eggersmana powinna być lepsza, no ale nie bedzie tanio.
Używam tej paszy na poor doer do odchudzenia jej.
No i to jedna z droższych pasz, polecana do podawania z otrębami przez Optifeed.
Za to testowana na jednym wrzodowcu z wykonaniem gastro, bez omeprozalu, zredukowała wrzody do 0 praktycznie, tylko sama ta pasza.


zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lipca 2023 10:49
Perlica, eggersmann getreidefrei i Re-leve są w takiej samej cenie dokładnie, więc podmianka cenowo wyjdzie na jedno. A odżywczo na korzyść Saracena. Otręby jak najbardziej można dorzucić, choć nie wiem czy nie zostawiłabym ich jako składnik tego dodatkowego posiłku, meszu, a na co dzień do paszy dodała np. słonecznik cały, skoro nie ma możliwości dolewania oleju (brak lodówki), to tak też sporo tłuszczu/kalorii się doda.
zembria, Serio? 😱Nie karmimy już Egge, więc nie śledzę cen, ale zawsze to było 15 kg w worku,ale za to najtańsze co było w ofercie Egge.

Jezusie zerknęłam i ta pasza kosztuje 145 pln , teraz ma worki 20 kg, f.ck....
W życiu bym jej nie kupowała za taką kasę....
diuk, koń jest obecnie zdrowy, bez wrzodów, stan ustabilizowany, kolka byla pod koniec pazdziernika, od miesiaca jest wsrazany do pracy pod siodłem, wcześniej tylko lekką pracą z ziemi i spacery. On ma tendencję do zatkań i tyle, możliwe że to problem fizjologiczny z budową jelit ale tego bez otworzenia nie sprawdzimy. W swoim 8 letnim życiu miał 5 kolek z zatkania, wszystkie szpitalne ale żadna nie wymagała operacji. Na usg stan jelit nie wzbudza niepokoju.
Ruda_nuda kolka, niestrawione ziarna czyli pytanie o stan zębów
BUCK, zęby ma robione co 5-6 miesiecy, bo ma wadę zgryzu.
Perlica, zembria, Serio? 😱Nie karmimy już Egge, więc nie śledzę cen, ale zawsze to było 15 kg w worku,ale za to najtańsze co było w ofercie Egge.

Jezusie zerknęłam i ta pasza kosztuje 145 pln , teraz ma worki 20 kg, f.ck....
W życiu bym jej nie kupowała za taką kasę....

Perlica,
No właśnie cena już jest totalnie nie współmierna do .jakości tej paszy, poniosło ich mocno... Brandon xs zresztą też moim zdaniem powinien być tańszy, zła na niego jestem jak diabli, już 150 zł za worek, ciężka to związek jest, średnio raz na 2 miesiące chce się z nim pożegnać ale to jedyna pasza której koń nigdy nie odmówił spożywania, wiec się wkurzam ale grzecznie od 5 lat kupuję.
BUCK   buttermilk buckskin
07 lipca 2023 11:36
ma wadę zgryzu, to może korelować z tendencjami do kolek, przyjrzałabym się "budowie" tego czym jest karmiony, może trzeba dostosować paszę, karmę do sposobu ścierania tychże, czy też raczej właśnie nie-ścierania
Ruda_nuda, to spojrzyj sobie jeszcze na Kombi z Eggersmana, u nas konie sportowe to jadły w połaczeniu z Releve, ale były za grube, więc Kombi poszło w odstawkę.Może na XX zadziała dobrze?
Masz 25 kg w worku, poziom skrobii na poziomie Brandona, a jest taniej.
Dziewczyny, bardziej niż co zmieniać w diecie zależy mi na tym, żebyście powiedziały ile dajecie paszy i przy jakich obciążeniach. Nie wiem ale mam wrażenie, że obecnie daje za mało, mimo że przy tej ilosci i jakości siana jaka mamy w stajni, to mój j tak dostaje najwięcej treściwego... no ale on jest 1 z 3 folblutów u nas, reszta to konie z małym dolewem xx no i w sumie że wszystkich xx to jednak co by nie mówić, to mój wygląda najlepiej obecnie ale dla mnie to jeszcze nie jest, to do czego zmierzam. Fakt, że xx bez treningu marnieją w oczach, a my dopiero wracamy do regularności
Ruda_nuda, to spojrzyj sobie jeszcze na Kombi z Eggersmana, u nas konie sportowe to jadły w połaczeniu z Releve, ale były za grube, więc Kombi poszło w odstawkę.Może na XX zadziała dobrze?
Masz 25 kg w worku, poziom skrobii na poziomie Brandona, a jest taniej.

Perlica, kombi z tego co kojarzę ma sporo otrąb pszennych, a po nich tak samo jak po wysłodkach mamy sraczki 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lipca 2023 11:41
Ruda_nuda, Tylko, że przy takim koniu jak opisujesz, to bezpieczniej dać inną paszę o wyższych parametrach, niż zwiększać ilość kg na dobę. Do tego, jak koncentracja składników większa w tej samej dawce, to zje więcej siana, niż jakby dostał te 2kg więcej treściwego.
ma wadę zgryzu, to może korelować z tendencjami do kolek, przyjrzałabym się "budowie" tego czym jest karmiony, może trzeba dostosować paszę, karmę do sposobu ścierania tychże, czy też raczej właśnie nie-ścierania
BUCK, dlatego od lat jest głównie na brandonie xs i miękkich sieczkach, a po ostatniej kolce żre na mokro, siano też dostaje miekkie
Ruda_nuda, no to niestety prawda z tymi otrębami.
Też masz rację, pracujące XX to nawet 7kg żarły by dobrze wyglądać, ale to w treningu wyścigowym. I jak nie pracują to od razu wieszaki.

W takim razie dodaj te otręby ryżowe i chevinal, bo nie wiem czy podajesz suplementy jakieś?

zembria, ma rację, bo byłoby bezpieczniej.

No i ja stoję w stajni sportowej teraz, więc dawkowanie nie pomoże ci nic, bo to 30% dolewu pełnej krwi, one tyją z powietrza.

Perlica, dostaje witaminy mastralla w połowie zalecanej dawki, drożdże yea sac i chelat magnezu z tlenkiem magnezu plus okresowo kuracje vitaminami z grupy B. A i daje mieszankę aminokwasow (lizyna, treonina, metionina i trypto) wymieszałam sama w zalecanych dla xx proporcjach przyjmujących, że dzienne zapotrzebowanie przeżyciowe dla lizyny to 27gr/doba - podaję połowę.
Chyba zrobię tak, że zwiększę Brandona do 1,2 na dobę i dorzucę 300 gram otrąb ryżowych plus sieczka i to nam wyjdzie 1,9kg na dobę do podziału na 2 posiłki. Koniu od rana do 21 lata po pastwisku, już co prawda marnym, bo przez suszę wyschniętym i zamiast trawy to jest na nim raczej siano ale głodny z niego nie schodzi
Ruda_nuda, Tylko, że przy takim koniu jak opisujesz, to bezpieczniej dać inną paszę o wyższych parametrach, niż zwiększać ilość kg na dobę. Do tego, jak koncentracja składników większa w tej samej dawce, to zje więcej siana, niż jakby dostał te 2kg więcej treściwego.
zembria, boję s8e zmienić Brandona, to jedyna pasza które nigdy nie odmówił nie zależnie od samopoczucia i etapu choroby wrzodowej więc widać mu służy. Drażni mnie jej producent, bo co chwila zmienia parametry, raz energo 12,5 za chwilę znowu 8 więc loteria na jaki worek trafisz, skład też często modyfikują.. Kiedyś podawałam Brandona z releve mix ale w pewnym momencie odmówił żarcia re lewe
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lipca 2023 12:21
Ruda_nuda, Ja nie pisałam o zamianie Brandona, a tego eggersmanna. No ale skoro nie jadł, to słabo. A ten słonecznik rozważ jeszcze jako dodatek do każdego posiłku.
Ruda_nuda,
Nie pocieszę Cię - moja folblutka pracująca po płaskim
( ale konkretnie, nie tuptanie) 5/6 razy w tygodniu wygląda dobrze o mocy ma za trzech a dostaje tylko po miarce sieczki na posiłek. Nie je w ogóle treściwego. Poprzednie dwa egzemplarze przy treningu do L skoki do N ujeżdżenie jadły 6-8 kg treściwego i tylko na takiej ilości wyglądały dobrze.
Także chyba nie ma jednej recepty.

A na tuczenie chudzielców jeżeli nie ma przeciwwskazań, to polecam paszę Mega FAT , wysokotłuszczowa.
Kącik folbluci śpi 😅

Odgrzebujemy go z Obiecanką 🙂

Akurat sezon intensywnego zakupu koni przed i po torach, może ktoś jeszcze ma nowego ogonka? 😉
2023110111111156257-Obiecanka_3_Easy-Resize.jpeg 2023110111111156257-Obiecanka_3_Easy-Resize.jpeg
Haru, kupiona na tej szalonej aukcji, na której sprzedało się z 5 koni? 😅
Sivrite, zgadza się 🤣 Upatrzona jako miesięczny źrebak, zobaczymy jak się potoczy współpraca 😉

Ostatecznie chyba 10 czy 12 się sprzedało 😉 Jednak jak na 36 wystawionych to nie poszaleli... teraz po aukcji widziałam jeszcze kilka wystawionych.

Obiecanka jest po Caccini od Obiekcji po Sorbie Tower.
Może ktoś kojarzy któreś z jej rodzeństwa? Była chyba Oceanika, Oceanik, Omar jakiś czas temu sprzedany. Teraz ściga się na płotach Oksymoron i chyba poszła w trening Obfitość (?).
9, z czego 3 to janowskie araby, dostawione tam na dosłownie 2 dni przed. Reszta sprzedała się poza aukcją i nawet nie podano, które i za ile, co jest normalną praktyką za granicą, żeby potencjalni kupcy wiedzieli, czy jest sens pytać o wystawione konie. Nie chodzi o inwigilację żadną, po prostu ludzie pytają po aukcji o konie, które się nie sprzedały, a PKWK nawet tego nie podało. 😅
Rozumiem, że nie idzie na tor młoda?
Sivrite, no organizacja mogła być lepsza, to fakt.

Co do toru to nie wiem. W gonitwach płaskich ani jej mama, ani rodzeństwo się nie pokazało. Oksymoron teraz biega lepiej te płoty.
Młoda jest dość duża i dwulatką raczej nie ma opcji, żeby coś pobiegała. Ja osobiście też wolę jak się młodzież pastwiskuje do 3. roku życia 😉
Dość często wpadam na Służewiec jako widz albo oglądam transmisje i zasadniczo na tym się kończy moje doświadczenie związane z wyścigami. Nie wiem czy jest sens ją sprawdzać na torze 😅 Tym bardziej, że docelowo ma być do ambitnej rekreacji albo małego sportu i może kiedyś też do hodowli, zobaczymy.
Haru, moja opinia o hodowli folblutów w Polsce jest dość... niepochlebna, więc nie widzę żadnego sensu w wysyłaniu jej na tor. Nawet najlepsi synowie Cacciniego wygrywali tylko gonitwy dla PASB, ewentualnie starszymi IV grupę lub handicapy. Nie ten klimat, nie ten odchów. A jak jej się jeszcze urosło szybko do tego, to tym bardziej bez sensu. O wiele lepiej się nada do rekreacji czy małego sportu później, niepotrzebny jej tor.
A jak jeszcze grzeczna i miła, to po co jej to robić, szczególnie widząc wyniki rodzeństwa. 😅
Sivrite, też mi się tak wydaje 😉 Nie szukałam folbluta na tor, więc tak czy owak w ogóle mi to nie przeszkadza 😁
Żeby tylko zdrowo rosła i jej się wszystko dobrze między uszami układało to już będzie fajnie 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 listopada 2023 09:38
To ja też się pochwalę nowym nabytkiem. Co prawda nie z aukcji, ale nasze drogi się skrzyżowały. Nigdy nie sądziłam, że kupię folbluta, ale można powiedzieć, że sam mnie znalazł 😉

Panda czyli paszportowo Confuchias (CZE) (Zazou (GER) - Chaitanya / October (USA))

Plany jak wyzdrowieje i zrośnie mu puszka kopytowa to mała rekreacja i spacery do lasu. Koń ma super charakter, niestety kupiłam ochwaconego. Na razie się spacerkujemy.
369787174_122137213712023533_8645432462789916753_n.jpg 369787174_122137213712023533_8645432462789916753_n.jpg
LatentPony, dużo zdrówka dla koniucha <3

A miałaś już wcześniej do czynienia z folblutami czy to był w ogóle zupełny strzał z zaskoczenia?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 listopada 2023 19:25
Haru99, jeździłam przez pewien czas na Służewcu i pracowałam w SK Moszna.

Ale nigdy intencjonalnie nie chciałam mieć folbluta, więc pod tym względem to strzał z zaskoczenia 🙂 ale cóż... jest, to jest 😉 mam nadzieję że uda mu się w pełni wrócić do formy, bo to młody dzieciak jest, 6 lat ma.
LatentPony, wiedziałeś o tym ochwacie, kupując go? Bo jeśli nie, to byłby kolejny przypadek konia z Czech, kupionego z dużymi problemami zdrowotnymi..
Wybacz, że pytam o taką prywatę, jak nie chcesz, to nie odpowiadaj.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
26 listopada 2023 00:28
Sivrite, koń kupiony był w Polsce 🙂 I tak, wiedziałam, było to wprost zaznaczone w ogłoszeniu, więc już jadąc oglądać go wiedziałam po co jadę.
Swoją drogą kupiony z ogłoszenia na re-volcie 😉

Najpierw biegał na Służewcu, potem trafił do klubu polo. Tam się ochwacił i to było powodem sprzedaży.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się