Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

karolina_, widzisz na czarno białym zdjęciu, że zaczyna siwieć? Jak? 😅
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 stycznia 2024 00:36
zembria, skąd wiadomo, że pod derką jest wychudzony koń?
Zły wątek
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2024 08:17
Dementek, Zobacz jak wygląda to co wystaje z pod derki, same kości. Kłąb, o co widać łopatki, góra szyi. No widok pożal się Boże.
karolina_ Jakby tak 3 latek wyglądał, to też bym powiedziała, że jest niedożywiony. Roczniak, na pewnym etapie, to jeszcze luz, czy tam świeży kastrat. N ale koń do reklamy sprzętu sportowego za grube pieniądze? No nie bardzo to wygląda 🙄 Dla mnie to antyreklama.
a ten koń nie ma jeszcze siodła na sobie? Są konie które w sumie wyglądają jak takie sarny, mimo że są w dobrej formie. Trudno chyba wyciągać wnioski o stanie konia po takim zdjęciu
xxagaxx, myślę tak samo.
Trudno ocenić cokolwiek po kawałku czarnego foto.

Tak może choćby wyglądać 4* koń chodzący wkkw w sezonie.

Ja raczej obserwuje ,że ludzie tuczą konie , tak samo zresztą jak psy swoje. Potem zobaczą normalnego i mówią , że chudy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2024 09:05
Serio? No brzydko to wygląda, nie zachęca absolutnie. Do zrobienia fotki to można znaleźć ładniej wyglądające zwierze w pierwszej lepszej stajni 🙄 Ja nie przeczę, że czasem się zdarzy że koń gorzej wygląda, ale do reklamy takiego brać?
To, że konie sportowe (ale nie tylko) często mają atrofię nie powinno być oceniane jako „normalne”. Koń z tej reklamy wygląda słabo jako koń. A jako koń wykorzystany w reklamie bardzo drogiej marki to wygląda fatalnie pr-owo.
Nie wiem czy to ten sam koń (pewnie nie), ale inne zdjęcia derki na koniu takie są - tylko tu jakby bardziej naciągnięta i koń bardziej napakowany, więc możliwe że to jednak inna sesja 🙂
DSC7792.jpg DSC7792.jpg
Jeśli wy po kawałku fotki czarnej jesteście w stanie ocenić kondycję konia to gratuluję.
To trochę jak na grupie hated jeździectwo, kadr z filmu i cyk hejt na zawodnika.


jabooshko, pewnie ten sam, raczej sesję się robi jedną z jednym koniem niż kilka sesji z tą samą derką.
Jeszcze ewentualnie może to być ten koń hahaha ale mało widać
Screenshot_2024-01-11-09-51-25-385_com.instagram.android_1.jpg Screenshot_2024-01-11-09-51-25-385_com.instagram.android_1.jpg
jabooshko, ten ma grzywę na inną stronę, więc chyba nie ten 🤣
Hahahaha 😂😂😂😂
Perlica, ale to jest ich reklama. To co mamy oceniać? Na tej reklamie, na tym zdjęciu - wygląda to słabo. Można było wybrać dużo lepszego modela. I tyle.
Fokusowa, może nic nie oceniać? Skoro nie widać?
xxagaxx, no nie XD ktoś specjalnie wybrał tego konia i specjalnie wybrał akurat ten kadr do reklamy derki/firmy. Wystawia to publicznie, bo uważa, że to świetny materiał reklamowy, który jak ktoś zobaczy to pomyśli „o, ale super koń w super derce, muszę taką kupić dla mojego konia!”. Well, ten kawałek konia nie budzi takich uczuć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2024 11:27
Perlica, xxagaxx, Na prawdę według was tak powinien wyglądać kłąb i szyja zdrowego, poprawnie zbudowanego konia? Serio? Zachęca to was do zakupów za grubą kasę? Bo to nie reklama szkółki z Psiej Wólki, a reklama produktów wysoko mierzącej marki. Skoro się kreują na markę premium, to powinni się minimalną wiedzą jednak wykazywać w zakresie jak koń powinien wyglądać.
zembria, zdrowy? Mozliwe. Poprawnie zbudowany? Raczej nie, może mieć nawet i karpi grzbiet, nie widzę tego niestety. Czy to jakkolwiek sprawia że nie chce kupic ich produktów bo nie stoi tam napakowany ogier? No nie. Konie są różne. A na pewno nie wyciągnę wniosków czy oceny PO TAKIM zdjęciu. dla mnie robicie bezsensowną gównoburze.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2024 11:38
xxagaxx, Ja nie robię gównoburzy i oceniam to co widać, nie grzbiet przecież. Reklama jak dla mnie chybiona totalnie. Dobór fotki beznadziejny. Koń w stanie złym i tyle.
Dla mnie to wygląda jak reklama, ale zakładu pogrzebowego. Nie wydałabym złamanego grosza, żeby mój koń tak wyglądał (w tej derce). Nie zachęca, nie zachwyca, nie ciekawi. Wywołuje u mnie nieprzyjemne emocje. Nie nie nie.
Fokusowa, własnie nie jestem przekonana że to jest czarno-białe foto? Swoją drogą, ciekawa optyka, ja widzę stalowego siwka w czarnej serce, Ty czarno białe zdjęcie. Trzeba by znaleźć resztę fot z tej sesji, może by było wiadomo kogo oczy oszukują

zembria trzylatki, które są mocno wyklebione a nie są ogierami potrafią tak wyglądać. Ten dół trzeba zapełnić mięśniami a to trwa. U ogiera zapełnia go tłuszcz.

Mój większy problem z tym foto jako z reklamą jest taki, że derki nie widać :P
karolina_, pewnie to też kwestia ekranu. Zaraz ta reklama będzie miała mnóstwo wyszukiwań 😂
Mi ta reklama wyskoczyła dosłownie 15min temu jako sponsorowana na IG: Koński Świat, wcale nie czuję się inwigilowana 😂😂😂
Uważam dokładnie jak xxagaxx, : nic nie widać na tym wycinku fotki. Nie wiem co to za koń, więc nie jestem w stanie się odnieść.
Czepiacie się wg mnie.

CT i tak kupuje, mam od nich frak i uważam że jest cudowny 😍
"ogólny stan dobry niestety siedzisko troszkę słabiej"

https://ogloszenia.re-volta.pl/siodlo-daw-mag/o/570301/?&strona=2

Złamana terlica?
rudziczek, bardzo możliwe. Na pewno przy potencjalnym zakupie takie pomarszczone siedzisko powinno mocno niepokoić.
rudziczek, pomyśleć, że jakiś koń w tym chodzi 😟
Jeśli wy po kawałku fotki czarnej jesteście w stanie ocenić kondycję konia to gratuluję.
To trochę jak na grupie hated jeździectwo, kadr z filmu i cyk hejt na zawodnika.



Perlica, zgadzam się z powyższym. I jeszcze wsadzę kij w mrowisko:
1. tam nie ma mięśni.... tam jest więzadło karkowe - a to różnica 🙂
2. ono może być dobrze (prawidłowo) rozwinięte i nadal w specyficznych pozycjach konia, dać taki obraz (delikatnego wklęśnięcia) - wystarczy, że to młody koń i zadek został daleko a koń uniósł szyję w pozycji "alert, może trzeba wiać".
3. U koni z niewielką ilością tkanki tłuszczowej, gdy nie będą w zebraniu, a szyja będzie wysoko - zawsze tam będzie wklęśnięcie.

Mam wrażenie, że u nas pojęcie o tym odcinku szyi ukształtowała książką, pani prof. z mojego macierzystego uniwerku. ... Bo ona "robiła badania"... trzeba tylko pamiętać, że RPA to jest (a wtedy gdy ona robiłą ta publikację wybitnie był) trzeci świat i stawka koni, którą ona dysponowała.... no znacznie odbiegała od tego, co dziś kryje się pod pojęciem "nowoczesny koń sportowy".
kotbury, ale o tym wklęśnięciu mówi też sporo Carl Hester w kontekście treningu. Jeśli koń ma dobrze nadbudowana szyję i obręcz barkowa i unosi szyję z kłębu (a nie jeździec ja dźwiga) to tam nie powinni być rowu mariańskiego.

Inna sprawa luzem, konie mają różną budowę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 stycznia 2024 11:10
Takie tłumaczenia, że może to młody koń, a może źle stanął, a może schudł nieco ze stresu, albo cokolwiek innego, to tak jakby tłumaczyć plakat z modelką anorektyczka, że może chora była, może ze stresu tak schudła, a może ma 14-15 lat szybko urosła i dlatego tek wygląda i się czepiamy 🙄 Promowanie takiego obrazka jest złe. Zwyczajnie złe. Potem jedna z drugą przysłowiowa "kuniareczka" stwierdzi że skoro jej koń ma same kości na kłębie, górę i nasadę szyi zapadniętą, to może nie jest tak źle.
kotbury, Tam powinien być mięsień czworoboczny, a u tego konia jest w zaniku, przyjrzyj się lepiej. Więzadło karkowe to masz wyżej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się