Pensjonaty we Wrocławiu

Iskra de Baleron one ją taką kupiły, w takim stanie i przez wiele miesięcy nic nie zrobiły żeby jej stan polepszyć a w terenach zapierniczała tak samo jak wszystkie konie i do tego lonże i plac. Jeździły na niej osoby nie mające żadnego doświadczenia czyli obijały non stop kręgosłup bo była typem konika nic nie kombinującego, tylko szła na drugim koniem potulnie jak cień
Perlica, 1200 za to że trzeba samemu boks sprzątać, konia karmić i wypuszczać i ściągać?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 stycznia 2024 09:20
xxagaxx, tak, jak za darmo
i placu oświetlonego czy hali też nie ma
xxagaxx, Najlepsze są odpowiedzi pod postem, że to norma, bo takie mamy ceny 🙂
Biorąc pod uwagę, że są pod Wrocławiem niewiele droższe stajnie z halą i padokami to... No ciekawe dla kogo ta oferta. Może dla kogoś kto nie płaci za paliwo i ma czas dojechać 2 razy dziennie ( bo konia wypuścić i wpuścić do stajni) plus pokarmić, posprzątać ... Samo paliwo na dodatkowy raz dziennie może spowodować, że cena się zrobi jak przy najdroższych. A gdzie plac sensowny, hala (choć to nie każdy potrzebuje).
xxagaxx, nooo😁
a chociaż jakas turbolokalizacja?
Powiem wam, ze w Polsce nie widziałam jeszcze oferty na pensjonat bez niczego. W sensie bez karmienia, sprzątania. Bo jeszcze bez wypuszczania to się zdarza, zwłaszcza na hipodromach. Ale wtedy zwykle są osoby które za kasę wypuszczają.

Wieki temu Hipodrom miał opcję, ze można było wydzierżawić sam boks. Reszta we własnym zakresie. Ale jak dobrze pamiętam,to było to ok. 250 zł. Całość, mieściłam się w 550 zł (siano, słoma, ktoś do karmienia i sprzątania i owies).
Jeśli dobrze myślę to to bardziej okolice Strzelina niż Wro czyli nic specjalnego, chyba że dla osób z tamtych okolic lub kogoś mieszkającego w okolicach Bielan / Żernik. Dojazd bocznymi drogami, które potrafią mieć dość średnią jakość. Nie widzę dojazdu tam z Wro 2 x dziennie, żeby zrobić wszystko przy koniu. Chyba, żeby się wymieniać z innymi osobami - ktoś jest rano a ktoś po południu. Ale to serio idzie znaleźć stajnie z opieką w tej cenie bez problemu.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
22 stycznia 2024 22:37
Ej ale mamy DIY, 1100zl+23% vat sam wynajem boksu (bez siana/słomy, bez utrzymania, sam boks bez korzystania z udogodnień) w Poznaniu na hipodromie.

No ale to "raczej" bardziej centralnie jest niż to co opisujecie 😅

A z tymi stajniami z "opieka" bywa różnie. Ja to jak słucham historii z mniej lub bardziej okolicznych stajni (u siebie, wepchałam się na nie swój wątek bo mnie zaciekawił temat) to w sumie na papierze niby wszystko jest a w realu wychodzi "zrób se sam"
Hop, hop odnośnie Ramiszowa ? Moze jednak ktoś ma jakieś świeże informacje 😉 ? Albo inne przydomowe stajnie w kierunku Trzebnicy/ Oleśnicy?
Juula, Pod Oleśnicą jest Wietrzna Stajnia, warto zajrzeć 🙂
Hej dziewczyny, jakie są (tak mooocno średnio) ceny pensjonatów w bliskiej okolicy Wrocławia (powiedzmy do 25km?) czy do 1500zł da radę znaleźć coś w miarę sensownego (czytaj z oświetlonym placem do jazdy/halą, trawą dla koni, a nie błotem po kolana)? Pytam orientacyjnie bo po cichu marzą mi się w końcu swoje 4 kopyta i chciałabym wiedzieć czy się pospinam finansowo 😉
raxa, Nie wiem jak północ Wrocławia, ale południe słabo, chyba Picador ma cenę 1500 za miesiąc, pozostałe stajnie z halą drożej.
Smolec czy stare Wojnarowice mają dużo taniej z halami, ale nie są to miejsca, które można by polecić. W budżecie i w miarę sensowne - Głoska, Foresta, Biskupice Oławskie. Pytanie, z której części Wrocławia ma być te 25 km.
Ozorowice ledwo bo ledwo ale obecnie mieszczą się w tej cenie
espana, póki co ogólnie z każdej strony od granicy, tak oczywiście mniej więcej jak będzie 3 km dalej to też 😉
Ja to tutaj tylko tak zostawię.... Może ktoś zechce coś z tym zrobić, a może nie...

https://pomagam.pl/w9ayn9?fbclid=IwAR3uaGnE9-EQKqGE66wfsDwHkSKjF1rGAI2IuDwCvUXMtMyrQg6uE0vb6l8
espana, Biskupice się nie mieszczą w tym budżecie, obecnie 1800.
kitty, bo ta zbiórka też jest na innym wątku.
Ale to jest ta stajnia co konia zagłodziła a potem robi zbiórkę na niego?
Bo ja już się pogubiłam?
Perlica, dokładnie ta
Ale jajca!
Perlica, to już drugi raz. Wcześniej jak koń padł na kolkę nie mając dostępu do wody i siana, zrobiły zbiórkę na ogrodzenia stwierdzając że koń został otruty.... Po zbiórce kupiły nowe konie.... z nimi serio jest coś nie halo
kitty, jezu, może napisz w wątku przypiętym u góry, bo to serio nie jest normalne
BUCK   buttermilk buckskin
26 stycznia 2024 10:39
SORKI wszystkim, kompletnie opacznie zrozumiałam wpis kitty
Zaczynamy etap znikających postów. Być może śmierć ogiera i jego wyczyny parkurowe oraz oczekiwane potomstwo nie pasowały do aktualnych potrzeb informacyjnych. Ahhh ta siła revolty.
413924879_670189105286636_3625483207115441256_n.jpg 413924879_670189105286636_3625483207115441256_n.jpg
kitty, PIW nie może z tym czymś zrobić porządku?
Iskra de Baleron, nie mam wiedzy o działaniach PIW w tym kierunku, szczególnie że dziewczyny zmieniły gminę bytowania. PIWy niestety z założenia zajmują się wszystkim poza dobrostanem zwierząt. Jednak każdy z nas ma prawo składać doniesienia do dowolnych służb/ instytucji/ portali... Ja korzystam z tego prawa kiedy uważam, że to konieczne i niezmiennie polecam to każdemu.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 stycznia 2024 22:19
kitty, A czego oczekujesz od IW? To nie DIOZ, że robi najazd i zabiera zwierzęta bez względu na to, czy jest taka potrzeba, czy nie.
Dementek, eeee to do mnie? chyba się nie poczuwam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się