COPD

Od razu skorelowane z pojawieniem się przedstawiciela firmy w innym wątku. Serio wielu ludziom by się przydał fajnie działający preparat wyciszający ale zaufania nie wzbudzają te wpisy...
epk, muszę podpytać jedną z firm transportowych, bo chyba mieli współpracę i oferowali hempqualizer na transport:

https://www.facebook.com/TransportKoniPomorze/posts/pfbid02vtmycrm86LL2YkBBFZQZzfpDxjq7fGSnguB86rCSCWYDdntZtUsj62isSMwChtzql
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 stycznia 2024 13:26
xxagaxx, używam od dłuższego czasu min. na transport także i mogę polecić z czystym sumieniem. Konta nie mam nowego na r-v także anonim ze mnie żaden 😉 .
Jak na inne przypadłości, nie wiem jeszcze, ale zamierzam sprawdzić i na stawy i na tematy oddechowe na pozostałych moich koniach.
Ja też Hempqualizer w wyciszeniu wariatki 😁 bardzo mi pomógł. Teraz tylko kobyła dostaje w razie potrzeby czyli 1/2 razy w miesiącu i jest mega poprawa. I dzięki temu fajnie przybrała mi na wadze bo już tak się nie spala. W sylwestra konie też dostały i był pierwszy raz od lat totalny luz.

Teraz testuję na alergiku ale jeszcze nie mogę się wypowiadać o efektach bo za krótko podaję.
Poncioch, tak trzymać. Nic bardziej słusznego niż nie brać wszystkiego jak leci tylko sprawdzać opinie.informacje itp. Nie zmienia to faktu że do podzielenia się opinią mam pełne prawo niezależnie od tego czy regularnie coś tu publikuję czy nie 😉
Dziękuję wszystkim za podzielenie się opiniami i czekam na więcej zwłaszcza od osób w fazie testów bo to chyba jedyna rzecz jakiej mój kaszlak jeszcze nie dostał🙈
Jakie suple wspomagające odkrztuszanie fajnie działają?

Moja ostatnio zaczęła sporo kaszleć, ma ewidentny problem z odkrztuszaniem wydzieliny, kuracja z ACC pomogła na chwilę... Myślałam, że to jakaś lekka infekcja, ale chyba to jednak coś związanego z alergią (diagnozowałyśmy się kiedyś w kierunku alergii/COPD i ma takie skłonności). Już długi czas był spokój i nie wiem co teraz najlepiej się sprawdza 😅
Oczywiście wracamy do moczenia siana, trawki po pracy żeby wszystko spłynęło i powtórki ACC
julka177, mój koń odkąd pamiętam dobrze reagował na syrop z Equinatury w pomarańczowej butelce.
Bardzo dobrze się czuje po Bronchix Pure z Cavalora. Sporo ludzi poleca teraz Mucolitol.
Jeżeli macie gęstego gluta który jest ciężki do wyplucia to polecam miodunkę. Na naszego działa cuda i po tygodniu glut jak woda wypływa bez większego ruchu. Dorzucam 50g na dzień do posiłku ( pierwsze dni zaparzalam żeby lepiej zadziała i dawałam w meszu). Po 10 dniach glut wypluty, koń przestał kaszleć i się męczyć. Robiłam już drugi raz taką kurację gdy właśnie gluta uzbiera się więcej i jestem zachwycona. Działa na niego lepiej niż ACC.
julka177, u nas zawsze pod ręką Pulmostim, to ziołowy proszek. Zaleta taka, że poddajesz 3-5 dni (np weekend ) i przerwa. Pachnie tak, że sama się inhaluję😁
Zwracam się z pytaniem do was. Pytałam też weta o to, ale powiedział, żebym się nie przejmowała, ale czułam trochę jakby mnie zbył, żeby lecieć dalej z kolejnym koniem.
Moj Rudy dawno temu miał zdiagnozowane COPD, ale niezbyt zaawansowane.
Największy problem to był kaszel i przez to problemy z oddechem.
Zgodnie z zaleceniami, zmieniłam mu warunki i od kilku lat jest cisza.
W międzyczasie nie chodził też zbyt intensywnie, raczej spacery.
Od niedawna mogliśmy wrócić do normalnych jazd.
Po jazdach zaczyna mu cieknąć jednym nozdrzem odrobina rzadkiej biało-przezroczystej wydzieliny.
Nie wygląda on tak, jak do tej pory widziałam przy COPD, ale nie daje mi to spokoju.
Drążyć dalej temat z weterynarzem?



unnamed.png unnamed.png
Milla pewnie ze drążyć zwłaszcza że masz konia z astma
U mojego tez 5 lat po diagnozie byl spokój a potem równia pochyla a w zasadzie nic się w jego życiu nie zmieniło.. ani warunki (kaszlakowe) ani robota
Ot tak zaczęło się pogarszać i pogarszalo szybko do stanu ciężkiego
Astma to choroba postępującą wiec trzeba korzystac jak jest w remisji i leczy jak daje objawy

Myślę ze na tym etapie radykalne leczenie nie potrzebne jeszcze ale niech go chociaz vet osłucha
Jakieś suple nie zaszkodzi włączyć. Lepiej nie czekać na pogorszenie
sweetie, ile dni podawać? Tydzień, 10, czy do skutku? 🙂 spróbujemy.
Evka, ja za pierwszym razem dawałam 3 tygodnie bo to akurat 1kg które zamówiłam ale po jakiś dwóch już nic nie leciało. Teraz dawałam 10 dni i po tym czasie też już czysto więc chyba obserwować najlepiej.
Czy suplementował ktoś kwasy Omega na astmę i był efekt?
izkadul, dziekuje! Niby nie wygląda to jak do tej pory przy COPD, ale pojawia sie to randomowo przy niektórych jazdach. Tym razem skonsultuje to z innym wetem.
izkadul, dziekuje! Niby nie wygląda to jak do tej pory przy COPD, ale pojawia sie to randomowo przy niektórych jazdach. Tym razem skonsultuje to z innym wetem.
Milla,

Ale to właśnie jest COPD. NIe chcę Cię tu dołować ale tak wygląda początek COPD, szczegolnie ze u Was juz wczesniej były objawy i diagnoza. Pocieszające jest to, że glut schodzi, a nie zalega
U nas też jest podobnie. Diagnoza już dawno, a czasem zero objawów, czasem po wysiłku płynął kisiel z nosa.
Epikea, żadne dołowanie. Wiem przynajmniej, żeby nie odpuścić tematu. Umówiłam innego weta.
Dziękuję!
Hej dziewczyny, moja kobyła ma copd już od kilku lat, ale zawsze mieliśmy duszność bez żadnej wydzieliny. Na jesień mieliśmy wyciszenie, teraz też jest fajnie bez duszności i kaszlu, ale kobyła ma wypływ śluzu z jednej dziurki. Osłuchana i przebadana przez weta, wszystko ok gorączki nie ma, miała kurację antybiotykową ogólną na grudę, i zaczął się ten wypływ z nosa.
Najpierw było że przeziębienie , później glut był minimalny po jeździe, teraz znów większy po acc i inhalacjach jest rzadszy na jazdach widać że wylatuje ale ciągle z tej jednej dziurki kolor biały bez zapachu ale taki budyniowaty jest na początku później rzadszy.
Wydzielina pojawia się po ruchu, czasem widać że leci jak pobiega na padoku.
Podaję NAC plus inhalacje z NAci 15 ml przez flexineb przed jazdą.
Mój wet lokalny chce dać antybiotyk znowu, ale nie wiem czy najpierw nie dać tej wydzieliny do badania.

ewelin_n, i jak kobyła ?
Tulula,
Jak zaczęłam inhalacje to glut zaczął spływać gęsty, ale na szczęście już rozrzedzony leci swobodnie.
Był VET nasz lokalny w płucach czysto , podaję jeszcze Ventipulmin, plus inhalacje dwa razy dziennie. Trochę się przestraszyłam bo jak zaczęłam inhalować to na jeździe koń zero wydolności i bardzo się męczył ale to wydzielina ją zatykała. Teraz jak leci rzadki kisielek to oddycha lżej. W spoczynku oddech ok. Na razie lonża i dużo leci wydzieliny. Mam nadzieję że się oczyści i będzie ok.
Cześć wszystkim. Widzę, że macie tu sporą wiedzę, wielu z was odradza krycie klaczy z COPD, ale... mam możliwość kupna klaczy po ogierze u którego właściciel twierdzi, że wystąpiło RAO (niestety nie wiem w jakim wieku, ale chyba nie jest w żaden sposób leczony, a ma już ponad 20 lat). Znalazłam opinie może ze dwóch osób, które mają po nim konia i twierdzą, że u ich koni nie wystąpił ten problem, że wydolnościowo nie odbiegają od reszty rówieśników, a sam ogier ponoć utrzymywany był jedynie w boksie i trenując sportowo, później rekreację pod dziećmi rzekomo dość intensywnie mimo wieku. Klacz, którą się interesuję chciałabym kiedyś w razie możliwości zaźrebić i użytkować w siodle (raczej ambitna rekreacja, tereny niż aspiracje na GP). Dlatego mam pytanie. Czy są jakieś badania, które mogę zrobić, żeby dowiedzieć się czy klacz to odziedziczyła? Chcę wierzyć, że jej ojciec rzeczywiście miał trochę pecha co do warunków i to był powód jego zachorowania. Po konsultacji ze swoją znajomą wetką usłyszałam, że póki nie ma objawów (kaszel etc.) to ciężko coś stwierdzić. Klacz ma dopiero 2 lata, więc nie sprawdzę jej w siodle na treningu... Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Dzięki za podpowiedzi! Spróbuję z miodunką, bo najtaniej wychodzi, a jak nie pomoże to zawołam weta.

Macie jakiś patent jak zrobić inhalacje bez inhalatora? Pomyślałam, że to też mogłoby jej pomóc
julka177, najprościej gorąca woda do wiadra z olbasem i pod ryj albo przerobić inhalator ludzki
Potrzebuję na cito endo worków powietrznych rejon Katowic plus minus, ma ktoś jakieś namiary na weta?
Zapytaj czy dr Biazik nie będzie w okolicy.
Niestety do dr Biazik dodzwonić się nie da. Szukam innych lekarzy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lutego 2024 19:03
adriena, Blanka Wysocka?
Dzięki za pomoc, jednak musimy wieźć do SGGW bo tam zrobią pełną diagnostyke.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się