ciąża, wyźrebienie, źrebak

ash   Sukces jest koloru blond....
05 marca 2024 16:02
brj, co do apetytu to chyba nie reguła. Moja klacz żarła podczas porodu 🙄 nogi już były na wierzchu a jeszcze wstała, skubnęła 2 razy sianko i dopiero się położyła żeby urodzić 😂

Jesteśmy po usg wczoraj, mamy zielone światło na ten sezon 😍

gratulacje tfu tfu paskud
ash, teraz już widzę że faktycznie różnie z tym jedzeniem 😅
Hejka gratulacje zrebaczkow 🙂 moja ma termin na początek mają. Jeszcze nigdy nie miałam porodu klaczy więc stres mega będzie. A planuje zakup drugiego konika..i teraz pytanie czy bede tego nowego konika mogła wprowadzić do stajni czyli boksu obok obecnej.klaczy ? Czy lepiej wprowadzić po porodzie klaczy ? Pozdrawiam🙂
Everest, trzymasz źrebną klacz bez innych koni?
Obok stoi w tym momencie nie mój konik z którym się bardzo dobrze dogadują, ale ten konik będzie u mnie do końca miesiąca. I pojawia się pytanie czy mogę kupić drugiego konika przed porodem klaczy czy może już lepiej po porodzie.
Everest, zmiany przed porodem to nic dobrego ale w tym przypadku to sugeruje by nie została sama jednak. Najlepiej jakby obecny kon został 🙂
Czy wasze klacze które nabierają wymię, mają na strzykach takie jakby suche strupki 🤔 To nie są świeczki, ale widziałam już u kilku klaczy i zastanawiam się czy można to zdrapać. 🙈
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2024 11:40
secretary, ja myłam gąbką i ciepłą wodą
Po co ruszać, to normalne, natura
secretary, a jak one wyglądają? Bo moja tez dzisiaj na jednym strzyku ma jakby zaschnięte osocze i się zastanawiam co to czy meszki cos pogryzły czy coś się dzieje
Sisi, Tak to wygląda. To nie są świeczki (chociaż wyglądają!) I zwyczajnie zastanawiałam się czy można to zdrapać. Miała już wcześniej zawsze na sutkach takie kropki, nawet nie będąc w ciąży, ale teraz tak się zastanawiałam nad tym.
IMG_20240308_222154.jpg IMG_20240308_222154.jpg
ash   Sukces jest koloru blond....
09 marca 2024 07:06
secretary, a to ja o czymś innym pisałam. Nie ruszam tego. To nie świeczki ale już się wydzielina pojawia i zasycha. Nie ma co za dużo przy wymieniu grzebać.
secretary, u nas jest to bardziej strupkowate, wet nie widzi powodu do zamartwiania sie.
Ile wam zostalo do terminu tak z ciekawosci?
Sisi, 15.04 ma termin ale lubi się wyźrebić 2 tyg wcześniej.
ash, masz zdjęcie jak to wyglądało u Ciebie?
Dla porównania wymię, jak jeszcze nie nabierała..
Zawołałam weta do usg, zbadam ją dla świętego spokoju...
IMG_20240309_094838.jpg IMG_20240309_094838.jpg
to ja się tfu tfu pochwalę 😁 małą acz ogromną klaczką PRE 😍
48d3f077-057b-4a86-95c8-2abbfdcfec02.jpg 48d3f077-057b-4a86-95c8-2abbfdcfec02.jpg
any, gratulacje 🤗
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 marca 2024 07:30
any, gratuluję! Będzie taka "szara" czy jaka to maść?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2024 07:46
any, Przepiękna 😍 Mysza będzie, czy bułeczka?😁
Evka, Pati2012, zembria, hatfuuu - nie dziękujemy 😉
klaczka jest jelenia (tatuś perlino) - sama jestem ciekawa jak się ostatecznie wybarwi 😅
any gratki , wielka 🙂
any przepiękna, po czym to? 😍
any, gratulacje!
blucha, postaram się załączyć zdjęcie gdzie choć trochę można ocenić gabaryty - ja nie mam pojęcia gdzie ona się zmieściła 🤐 (jak się uda to i fota dzień przed wyźrebieniem będzie) klacz ma niewiele ponad 160cm (dawno nie mierzyłam) ogier wg danych z oferty stanówki 171cm oboje rocznik 2019 więc to jeszcze minimalnie zmienne
A! Źrebię nie ma pełnej doby jeszcze, a zdjęcia zrobione z pół h temu

feno, ojciec to Picasso LH z oferty centrum reprodukcyjnego Los Callejones del Duende (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwy)
https://www.instagram.com/reel/C0KKWMBtEU4/?igsh=MWVpaDdycTIwdjRheg== (nie wiem czy link zadziała)

Iskra de Baleron, 🌷
IMG_20240316_125330.jpg IMG_20240316_125330.jpg
IMG_20240316_123601.jpg IMG_20240316_123601.jpg
IMG_20240314_235035.jpg IMG_20240314_235035.jpg
Bardzo fajny Picasso! Nie słyszałam jeszcze o tym ogierze ale ma ładny papier, Yeguada Militar y Yeguada Escalera z obu stron i nawet Ilusión z naszej katalońskiej Maynou, skąd pochodził mój pierwszy PRE (mam ogromny sentyment 😍😉. Niech się dobrze chowa, słodziaczka.
Hej hej, zawiozłam seniorke na badania i do ewentualnej inseminacji. Ma cysty. Jakie są Wasze doświadczenia z zaźrebianiem cystowych księżniczek?
👑👑👑
Kuniaa, dopilnuj, żeby była dokumentacja cyst przed inseminacja, dokładnie gdzie są i w jakim rozmiarze, najlepiej też film z USG. Zazrebic się zazrebiaja, ale wśród pierdyliona cyst znaleźć zarodek i mieć 100% pewnosci że jest tylko jeden jest trudno/nie da się jeśli cysty nie sa wczesniej zmapowane. Moja cystowa ma 18 lat i jest w kolejnej ciąży jeśli to Ci dodaje otuchy
Nie słyszałam jeszcze o tym ogierze.
feno, młody jeszcze to nie bardzo jest co słyszeć 😅 teraz dopiero drugi rocznik źrebaków od niego się zaczyna rodzić - jak kryłam swoją klacz to (na tamten moment) nie posiadał żadnego zarejestrowanego potomstwa 😉
karolina_, dodaje bardzo � Bardzo bym chciała mieć coś od tej cudownej klaczy, ale po dzisiejszym badaniu jestem podłamana. Mam dobrego weta więc trzymajcie kciuki za starszą Panią 💪
any - gratki śliczności 😍

Ja się sama zastanawiam czy w tym roku kryć, mam jedną i to pierwiastke, zastanawiam się czy jest sens, rynek kiepski. Co robicie, co myślicie??
Kuniaa, moja też cystowa i to całkiem sporo ich ma a zaźrebiała się za pierwszym i za drugim razem . W tym roku po rocznej przerwie będę znowu próbowała a będzie obchodziła w październiku swoją osiemnastkę .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się