Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia

No teoretycznie można podawać do paszy.
Ja to zazwyczaj daję do meszu i zalewam gorącą wodą, ale do paszy też mi się zdarza dosypywać. Mieszam też z innymi ziołami (np. kminkiem, miętą)
espérer, - na trawienie polecam esparcete 🙂 Mam drugi rok bez sraczki po odbiciu trawy, trochę bąków jest, ale poprawa lepsza niż po probiotykach i ziółkach różnych, na prawdę fajnie działa "brzuszkowo".
matrix właśnie mamy taki zestaw stworzyć: rumianek koper melisa mięta
keirashara a to jest w formie innej niż sieczka dostępne? My własnie chcemy zwiększyć produkcję bąków bo taki typ że się niestety dość mocno wzdyma na trawie.
espérer, - nie, to jest sieczka, ale właśnie taka brzuszkowa 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
30 kwietnia 2024 14:32
ja kupuję esparcetę w pellecie, a zaskoczył mnie zapach ''szczawiowy''
Świerk.. Mam dużo drzew na podwórku. Dużo młodych pędów mam, co można z nich zrobić? Suszyc? Syrop zrobić? 😀
Dzień dobry wszystkim! Mam pytanie. Chciałam koniu dawać jakieś ziółka na sierść i trochę na osłonę żołądka przed wrzodami. Polecacie jakieś gotowce? Co myślicie o ziołach w pellecie? Na olx widziałam pellet ziołowy 11 zł/kg. Fajne zioła ma grassland no ale 160 zł za 6 kg to dla mnie trochę dużo 😁 czy jednak najbardziej się opłaca kupować zioła w kg paczkach i mieszać? Ale jak wtedy ogarnąć proporcje?;D
Moon   #kulistyzajebisty
07 maja 2024 09:31
wilann, wychodzę z założenia, że chcę sobie ułatwiać życie, a nie utrudniać, więc raczej kupuję gotowe mieszanki, żeby właśnie nie musieć dumać nad proporcjami czy dawkowaniem.

Polski Żłób ma jeszcze taką mieszankę ziół dla wrzodów:
https://sklep.polskizlob.pl/ziola-dla-koni-wrzodowych

Dawałam to w okresie zimowym i jesiennym, dodawałam do meszu po prostu. Ciężko powiedzieć czy był efekt, bo stosowałam to jako profilaktykę, a nie wspomaganie leczenia. Wrzodziska nie wróciły, tfu, tfu, no więc mniemam, że całość moich działań i dobór żarcia dały radę.
Koko, podbijam do tego swierka. Czy ktoś suszy te młode pędy? 🙂
katarina, z nich się robi syrop. Na kaszel.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się