Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Ja stosowałam olej . Działa. U jednej mojej kobyły wystąpiła reakcja alergiczna ? Poparzenie ? Nie wiem w każdym razie u jednego na 4 konie trzymane w tym samym środowisku / zupełnie tak samo . Więc dziwne . Łuszczył się jej naskórek w miejscu użycia oleju ( tak po tygodniu nie od razu ) nie mniej olej pomaga
u nas sie olej wgl nie sprawdził, nie wiem albo za mało tego daje no efektu nie widze
Ja smaruję brzuch - owady nie siadają, ale trzeba uważać, bo można koniowi poparzyć/odparzyć skórę. Nie jest to opcja na codzień.
RR4, niestety potrzebuję na padok 😔
MarthaCzornyj,
to jest poparzenie sloneczne
jak nasmarujesz konia olejem i puscisz na slonce to po prostu sie poparzy, tak jak u czlowieka
Plamkakochanie,
Ale jeden z 4 ? I nie było jakiś upałów ..pewnie trafił mi się delikates .w każdym razie odstawiłam narazie olej ale efekt był
Dancerzasta   dorwać rudego!
21 lipca 2024 19:55
Szukam derki siatkowej padokowej, koniecznie z kapturem. Najważniejsze kryterium - ma być przewiewna.
Aktualnie mamy Decathlonową, ale przy panujących upałach koń się w niej gotuje.
Więc przewiewna, względnie trwała, cena nie gra roli, ale wiadomo im tańsza tym milej dla portfela,
Pomożecie? 😉
Dancerzasta, przy tych temp i bez derek są ugotowane. Ale najlepsza derka ever to Horsewere rambo.
Dancerzasta, osobiście polecam PE: https://www.gnl.pl/kon/derki/letnie-i-siatkowe/derka-przeciw-owadom-premier-equine-super-lite.html

Najlżejszą jaką widziałam. Nawet w największe upały koń na spokojnie w niej stoi.
xxagaxx, mi w tej rambo wypłowiały czarny koń z początkami astmy dyszy w słońcu mniej niż bez niej, więc też polecam 🙂
Dancerzasta   dorwać rudego!
22 lipca 2024 00:52
Dziękuję za polecenia 😉
Już wiem w co celować.
Kupiłam u wetów płyn do polania na grzbiet przeciw muchom, kleszczom, itd. Dla krów. Podobno nie wykupili licencji na konie, ale ludzie stosują. Ja też -najpierw próba w małej ilości, teraz normalnie, cała strzykawka na grzbiet. Much nie ma, nawet na pysku. Zobaczymy, jak długo wytrzyma.
jak sie nazywa ?
BUCK   buttermilk buckskin
22 lipca 2024 13:49
rzepka podaj, please, nazwę bo takich preparatów jest kilka
BUCK, u nas w stajni Sputop Spot On prawie wszyscy kupili, ale ja nie widziałam żadnej różnicy.
MarthaCzornyj,
tak 1 z 4 jest jak najbardziej mozliwe! Moj gniady sie poparzyl od spreju na muchy na bazie oleju a jego kara kolezanka z padoku zadnej reakcji na tym samym spreju!
Buck dowiem się, jak pojadę do wetów. Dostałam w strzykawce 20 ml, bez opisu, więc nie wiem. I nie wiem, jak się zachowuje jak spadnie deszcz albo koń się spoci. Ale to daje się na skórę, nie na sierść, więc ponoć wchłania się do krwi i jakoś działa(?). A drugi środek- tym razem do oprysku stajni to Draker 10.2 Daje sie 30 ml na 1 l wody i pryska po stajni. Juz zaczyna się 2-gi tydzien a much nie ma😀
xxagaxx, ale która rambo? Optimo? Natura Summer? Protector?
Kuniaa, nie wiem czy oni mają jakąkolwiek ktora nie jest do polecenia. Ja mam protector.
xxagaxx, tak tak ja jestem ich psycho fanką tylko że mam rambo VAMOOSE no i to jest świetna derka ale strasznie gruba i kobył mi się w niej poci w wyższych temperaturach. Dlatego jestem ciekawa która jest z tych lekkich. A jak rozmiarówka? Bo Optimo wypadają większe a te standardowe?
Kuniaa, trudno mi porównać, bo z owadowych mam tylko Protectora. Jest z takie dość sztywnej siatki. Jak jest turbo ciepło to kobyla wraca spocona, ale trudno mi powiedzieć czy w innej pocilaby się mniej 😅 na pewno derka się łatwo zaklada przez to, że jest sztywna, do tego kon, pomimo tego że chodzi od czerwca nie jest wytarty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 lipca 2024 09:23
Melduję, że u nas od około 2 tygodni muchy w zaniku 💪 Konie przestały cały dzień koczować w stajni, normalnie wychodzą do lasu, albo na pastwisko, śpią na dworze. Od maja w zasadzie nie wychodziły ze stajni w ciągu dnia, czasem któryś wylazł na zwiady i szybko wracał trzepiąc się.
zembria śląsk ta sama sytuacja. Wręcz mogliśmy zdjąć w końcu maski. Mam nadzieję że już tak zostanie do końca sezonu 🙏
Słuchajcie, jakiś turbo środek na muchy do pomieszczeń? Mamy inwazję much :/
J0anna, K-othrine flow
Post został usunięty przez autora
J0anna, polecam te pułapki , pochłaniają muchy w konkretnych ilośćiach.
IMG_20240801_183734.jpg IMG_20240801_183734.jpg
JOanna -pisałam powyżej, Draker 10.2 od 3 tygodni nie mam much w stajni.
Mamy plagę strzyżaków. Niektóre konie dostają dosłownie szału i zaczynają się zachowywać niebezpiecznie. Mój znosi w miarę cierpliwie, ale dziś po powrocie z terenu jakiś mu ewidentnie siedział na pałce ogona, bo gryzł ten ogon jak wściekły i drapał nim o ściany. Niestety - bandyty nie znalazłam - wyjęłam tylko dwa w zagłębieniach przy odbycie. Ten w ogonie tak się ukrył, że mimo 20 min szukania nie udało mi się go złapać.

Widziałam, że ktoś polecał Linomag. Czy smarowanie tych okolic faktycznie odstrasza strzyżaki? Może jakaś tłusta maść, cokolwiek, żeby nie właziły pod ogon i w te zagłębienia? Może ktoś wpadł na jakiś pomysł, który zadziałał i mógłby się podzielić. Te france psują radochę z terenów, a w te aktualnie jeździmy niemal codziennie. Mam wrażenie, że z dnia na dzień jest ich coraz więcej...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się