Kącik WKKW

Facella, pełna zgoda, też uważam że gdyby jechał wcześniej to pewnie urwałby trochę na wyniku. No i jechał dość zachowawczo, spokojnie.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 lipca 2024 14:33
Brytyjka Laura Collett pojechała właśnie na 17,5 pkt - piękny przejazd
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2024 14:39
bjooork, ojjj tak, poleciała mi łezka czy dwie, a jak ona się cieszyła tam! Niesamowity wynik, jeśli dowiezie go do końca to będzie legendą.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 lipca 2024 14:45
Jechała wspaniale i to był dotychczas najładniejszy obrazek na tych IO.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2024 16:23
bjooork, nie sprawdzałam tego, ale komentatorzy angielscy powiedzieli, że pobiła rekord olimpijski jeśli chodzi o ujeżdżenie w WKKW. Czyli w sumie już jest legendą.

Michael Jung z niewielką stratą, 17.8 pkt! Równie piękny, harmonijny przejazd.
Ależ będzie zażarta walka na crossie i parkurze.

Czemu większość koni ma aż takie problemy z lotnymi 🙈 Mirek Prihoda miał taki ładny przejazd, a posypały się czwórki za lotne i skończył z 35 punktami. I nie tylko on stracił punkty za lotne.
Facella, - dużo gorących koni pali styki w lotnych 😅 Mam wrażenie, że ich trudność w pewnym momencie nie polega tyle na wykonaniu i technice, co żeby Ci się koń nie ugotował mózgowo.
No, a na nie gorącym koniu ani nie zrobisz czworoboku na 20 punktów, ani crossu 4* nie pojedziesz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2024 16:35
keirashara, czworoboku na 20 punktów nie zrobi się też z lotnymi na 4. I niestety u wielu tych koni problem nie leżał w tym, że się gotowały, a tym że technicznie nie były przygotowane.
Facella, - kurcze, nie oglądałam wszystkich, więc nie dam sobie ręki obciąć jak było, ale nie raz widziałam, jak jednego dnia koń się totalnie palił w lotnych, a drugiego trzaskał elegancko serie na 8. Dlatego wiem, że ten element potrafi być podstępny.
Aż dziwne, żeby wiele z koni wkkw nie było technicznie przygotowanych do lotnych.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2024 16:55
keirashara, choćby Kanadyjka teraz doskonale pokazała o czym mówię.
I te konie robią lotne, ale robią je takie, żeby działały w crossie i na parkurze - szybkie i płaskie, niekoniecznie zaczynające się od zadu.
Ujeżdżenie w WKKW długo było traktowane jako zło konieczne. Szczególnie że reguły dyscypliny nie stawiały na nie takiego nacisku, jak obecnie. Można było odklepać czworobok jako tako, a i tak ostatecznie wylądować na pudle, bo cross kosił bardziej. Krzywa wyników po ujeżdżeniu też była bardziej płaska ze względu na stosowany przelicznik procentów na punkty. Teraz bez dobrego wyniku z czworoboku nie ma co liczyć na topkę. To dobra zmiana, ale jak widać nieco problematyczna dla niektórych.
Bardzo ładny przejazd Pana Roberta, szkoda tego spłoszenia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2024 17:16
Robert z wynikiem 34.7pkt, jego to już w ogóle skrzywdzili tym sędziowaniem. Jechał zachowawczo w dodaniach, jak wszyscy Polacy na każdych igrzyskach, normalnie powinniśmy z tego przestać robić znak rozpoznawczy, ale naprawdę niezły przejazd.
Szwedki koń jest przykładem gotującego się przed zmianami. Ale np. u Roberta było widać już w narożniku, że ta pierwsza zmiana będzie zła, nie było jakościowego galopu i brakowało przygotowania do tej zmiany. I o tym mówię.
Tak nawiasem, nie wiem kto wymyślił żeby obsługa od wjazdu/wyjazdu z czworoboku siedziała w "krzakach" ale sporo koni faktycznie się tam patrzy, mimo że teoretycznie na crossie nie takie cuda widują
Myślałam że my jednak trochę lepiej sobie radzimy .
Ale fakt, że jakoś nisko posędziowali Janka.

Cudny był Siwek Szwedki 😍
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 lipca 2024 19:56
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 lipca 2024 21:59
Facella, tak - wcześniejszy należał do Davida O'Connora. Ustanowił go w Sydney.

Ucieszył mnie też przejazd najstarszego konia w Paryżu i to jak się nim zajmują na co dzień- można znaleźć artykuł o nim na H&H.
Nevermind   Tertium non datur
27 lipca 2024 22:37
Makrejsza, Facella, obecnie nie liczy się wyjazdu o ile koń pozostał w środku chociaż jedną nogą.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 lipca 2024 23:42
Plan na jutro
IMG_0429.png IMG_0429.png
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2024 00:33
ash, no ale nazwiska na wallu to można było zasłonić...
Gdzie jeszcze można oglądać IO jeżeli nie ma się max i TVP Sport?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2024 06:18
drabcio, pojedyncze transmisje są na TVP zwykłym.
Mega dziwne w tej transmisji jest to,że pokazują imię konia, ale nikt ni slowem nie zająknie się o jego pochodzeniu.
No nic, zero….
Perlica, hmm, wczoraj na ujeżdżeniu angielski komentator przy większości mówił rasę, przy wielu kraj wyhodowania i przy paru jakieś szczegóły dotyczące pochodzenia. To igrzyska, a nie jakieś mistrzostwa wkkw, komentarz musi być przyjazny dla osób, które z okazji igrzysk chcą obejrzeć coś innego, a nie interesują się tym na co dzień 😉 myślę że szczegóły dotyczące kilku pokoleń wstecz nie są informacją pierwszej potrzeby dla takiego przeciętnego Kowalskiego, wręcz zniechęcają jak się słucha czegoś, co nic nie wnosi 🙂
ale różnica w liczbie osób na widowni dziś i wczoraj 😅
Nie oglądałam wcześniej trasy krosu, ale na pierwszy rzut oka przeszkody znacznie bardziej 'naturalne' niż były w Tokio.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2024 10:46
Perlica, na Maxie angielscy komentatorzy wspomnieli, że Jard jest home-bred, ale SK Rzeczna ich pokonała 🤣 o innych koniach też wspominał, no ale nie będzie nikt na igrzyskach omawiać rodowodu do piątej linii włącznie 😜

infantil, wczoraj była podła pogoda, ale też ilość miejsc na trybunach jest ograniczona i podobno było bardzo ciężko dostać "normalne" bilety, bardzo dużo było zarezerwowanych dla sponsorów do ich dyspozycji, a ogromna pula to były "hospitality tickets", w pakiecie z hotelem itd., co niekoniecznie zachęcało Paryżan.

Ależ ten cross jest piękny! Bardzo naturalny, techniczny, ale jak pięknie ulokowany, ten widok na Wersal jest niesamowity. Szkoda że nie ma kamery bocznej przy mostku i przejazd z Wersalem w tle oglądamy... od przodu 🤦
No i warto wspomnieć, że w jego tworzeniu wziął udział Marcin Konarski jako delegat techniczny.
Transmisja elegancka, ujęcia z kamery 3D i równolegle z rolki są fantastyczne!
Piekny cross, fajna ta łosiowa przeszkoda, a ujęcia z Wersalem w tle mega jednak co do kamer i filmowania to mam zastrzeżenia, bo rozmazany obraz, bo przycinanie, bo jakaś plama na środku..
Dajcie jakąś relację, bo TVP nie pokazuje 😡
ogurek, Eurosport/Max 😉 na Maxie jest wszystko z całych igrzysk i można też obejrzeć powtórki 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
28 lipca 2024 11:03
Post został usunięty przez autora
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2024 11:05
Makrejsza, Włoch dostał dyskwe za krew w pysku.
Japończyk, który zdeptał plotek jest normalnie na liście startowej.

Gosia 21.2 za spóźnienie, brak błędów na przeszkodach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się