dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
29 października 2009 21:55
podaję codziennie ale nie w proporcji podanej na opakowaniu, tylko po garstce każdego wychodzi spora garść wszystkich trzech. Mój się trochę jakby przeziębił po ostatniej kąpieli, kiedy luzaczce wydawało się że jest jeszcze dostatecznie ciepło a nie było 🙁 i wywaliło mu węzły chłonne. Problem się nie powtórzył, koń dostał chevinal od razu i te zioła, teraz wygląda jak pączek w maśle i jest w świetnej kondycji - chevinal odstawiony od miesiąca, zioła nadal dostaje 🙂
szemrana może potwierdzić  😎 😁 bo go widuje regularnie 😉
efka, dlaczego chevinal odstawiony? Pytam czysto teoretycznie🙂😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
29 października 2009 21:59
efka, dlaczego chevinal odstawiony? Pytam czysto teoretycznie🙂😉


bo go dostaje co miesiąc - dwa - wyżera litr i robię przerwę bo mi konia roznosi po ścianach 😉
efka, rozumiem. My teraz męczymy baniak 5l na spółę z koleżanką stajenną😉 Póki co rozsadzania nie zauważyłam😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
29 października 2009 22:03
jeszcze poczujesz 😉 w zeszłym roku potrzebowałam dla niego dopalaczy, bo mi gasł na treningach, w obecnej chwili raczej starannie dawkuję dodatki  😁 😁 😁 😉
Oby to się stało jak najpóźniej;p Póki co odpowiada mi jego poziom energii😉)
a na ile starczają Ci mniej więcej te zioła (razem wychodzi 1.5kg?)
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
29 października 2009 22:20
na ok 2 msc na pewno (mieszanka trzech)
aha, chyba się zaopatrzę w echinace i kupie secrete pro- ile podajecie? napisane jest że 12.5-35g a pierwszych dniach dawkę podwoić przez np. 3 dni czy np. tydzień?

są jakieś preparaty dla koni z łupierzem? moja ma w grzywce, troszeczkę w grzywie, były momenty, ze miała też trochę na szyi czy w innym miejscu (ale troszeczkę), z ziół to mniszek lekarski? a jakieś inne preparaty?
asior   -nothing but eventing-
29 października 2009 22:34
Ja dawalam zawsze przez pierwszy tydzien po 2 miarki, pozniej po 1.

Gdzie mozna dostac Chevinala jeszcze?
teraz wygląda jak pączek w maśle i jest w świetnej kondycji - chevinal odstawiony od miesiąca, zioła nadal dostaje 🙂
szemrana może potwierdzić  😎 😁 bo go widuje regularnie 😉

też bym tak wyglądała po takich porcjach samawieszczego  😀iabeł: 😀iabeł:
Ale faktem jest, że qń wygląda zarąbiście.

Ten litrowy Chevinal z Alledrogo ma zarąbistą cenę.
Podpytajcie sprzedawcę przed kupnem o datę ważności.
Jeśi data jest ok to fiu fiu
asior   -nothing but eventing-
30 października 2009 13:58
Juz napisalam maila do nich  🙂
Zna ktos firme RAPIDE? Pojawilo sie tego pelno dzisiaj na Amigo-konie. Dobre? Cenowo w miare fajnie, a moze i skuteczne?

http://www.amigo-konie.pl/index.php?cPath=15_176
asior   -nothing but eventing-
10 listopada 2009 16:17
Kupilam Chevinala. Smierdzi nieslychanie, ale Siwy i Glut wcinaja az milo  🙂
asior to sie teraz mocno trzymaj- jak Ci sie Narcyziasty "wysyci" to dopiero bedziecie kicac😀
od stycznia tez zaczniemy sie chevinalowac🙂
asior   -nothing but eventing-
10 listopada 2009 16:28
Karla, on uwielbia brykac  😁 Szkoda, ze mnie juz wysadzil raz z siodla. I nie tylko mnie  😂  Zrobie jeszcze dwom stworom badania krwi, zeby byl komplet  🙂
a taki spokojny gówniarz w Białce był😀
asior   -nothing but eventing-
10 listopada 2009 16:45
Jego poprzednia zawodniczka mowila, ze wlasnie zawsze wesoly i brykajacy  😉 Ale mis jest i tak.
na czempionacie w lapce pokazywany wydawal sie byc stonowanym mlodziencem🙂 nie wiem jak pod siodlem, ale chevinal  raczej  go jeszcze bardziej rozweseli😀
Lepszy jest Force z Marstalla czy Vital z Pavo? Macie jakieś doświadczenia?
Jakiej firmy dodatek z BIOTYNĄ na sierść i kopyta jest najbardziej opłacalny i dobry? Nie orientuję się  😡
trakenka, z przeliczeń wynikało, że biotin plus z eggersmanna😉
A stosował ktoś z was  GP Equine Muscle Builder ? Widać jakieś efekty? Czy może lepiej w Pavo Muscle Builder zainwestować?

Koń chodzi 5-6 razy w tygodniu po około godzinę. Raz w tygodniu mamy trening skokowy. Chcę mu dać coś na mięśnie ponieważ "opadł" trochę po przerwie 2 miesięcznej gdzie chodził jakieś 2-3 razy w tygodniu.  😉
asior   -nothing but eventing-
12 listopada 2009 22:20
Equistro Excell E, albo Equitop Myoplast (co drugi miesiac).
Wyszukiwarka nic nie wypluła, ale pewnie było gdzieś - co podawać młodemu koniowi na strzykające stawy? Strzyka i na początku i pod koniec jazdy czasem. Mam wrażenie, że teraz jak jest zimno mu się to nasiliło (latem b. mało strzykał, po stępie początkowym przechodziło).

I pytanie - czy jeśli podaję paszę equifirsta  energetyczną, do tego chevinala i biotynę, to preparat na stawy nie będzie za dużym szczęściem na raz?
asior   -nothing but eventing-
12 listopada 2009 22:44
Dzionka, ja bym dawala biotyne na zmiane z czyms na stawy, albo oba jednoczesnie, ale wylaczajac z tego Chevinala. Moze jakis wet sie wypowie, bo sama ciekawa jestem.
Dzionka
Wypróbwany i skuteczny Cortaflex Glucosamine 10000 plus MSM.
Strzykało - przestało.

I jeszcze warta uwagi cała jest gama produktów Orlinga.
Jeśli nie ma kontuzji a samo strzykanie to proponuję Orling Gelapony Arthro.
Dzionka,
a może Mobility z Dodson&Horrel kuracja na miesiąc kosztuje ok 120zł. może być w płynie lub suszone.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się