Styl western (dawniej kącik)

ovca   Per aspera donikąd
05 stycznia 2010 20:02
[quote author=Dodofon link=topic=27.msg427935#msg427935 date=1262686151]
z tego co pamiętam na CZANCE startować może koń POWYŻEJ 6 lat!

powyzej 6 lat to koń MUSI startować na kiełźnie z czanką.
[/quote]

uzupełnię- do 6 roku może, powyżej musi.

a jak jest z szybkościówkami? widziałam szybkościowców na "starych" koniach na snafflu albo bosalu, ale w przepisach nie widzę żadnego wyjątku... 🤔wirek:
W szybkosciówkach jest kiełzno dowolne, niezaleznie od wieku konia. Można też na 2 ręce 🙂
ovca   Per aspera donikąd
05 stycznia 2010 20:24
A tak z innej beczki...kogo na jakich zawodach będzie można spotkać w przyszłym sezonie?  😅
http://plwir.pl/pliki/kalendarz/kalendarz_2010.xls
My chyba pojedziemy na wiosnę i do Jaworzyny  i do Harendy, zobaczymy jeszcze. I na pewno do Wrocławia bo mamy najblizej.  Nie wiem na 100% jeszcze dużo zalezy od czynników "ludzko finansowych" 🤣 I na szkolenie z Wojtkiem bym chciała, może Marek zrobi na wiosnę....
ovca   Per aspera donikąd
05 stycznia 2010 20:40
U mnie właśnie w tym sezonie nic a nic nie wiadomo...czy dam radę kobyłkę przygotować do startów po roku przerwy, jak będzie z maturą (  😁 ), i kto wie, może jakieś inne sportowe opcje się wyklują w międzyczasie  😎

ale jako kibic na pewno się stawie w Jaworzynie, Harendzie, Wrocławiu...i jak dobrze pójdzie, może na Roleski4spins?  😅
MOja jazda z instruktorem  west narazie niestety  nie jest mozliwa. Ogónie czytałam duzo książek, przejżałam internet ale czegoś klarownego trudno się doszukać. Od niedawna mam 10 letniego araba, był jeżdżony klasycznie,  jest po torach i miał różne przejścia w życiu, problem z akceptacja wędzidła. Chciałabym z nim się dogadać powoli i bez pośpichu, przestawić go na styl west i siebie także. Może ktoś ma pomysł od czego mam zacząć jak, ta praca ma wyglądać? krok po kroku.
Wichurkowa   Never say never...
05 stycznia 2010 21:31
I ja sie tez powinnam pojawić na jakis zawodach z Amber i Speddy🙂 I może w połowie sezonu jeszcze na Sharadzie i Royalu,ale zobaczymy bo sharada to dluga przerwe miała a Royal jest w trakcie zajeżdzania🙂 Też mam nadzieje ze bede ale jako widz na R4S😀
Romka, skąd jesteś? może warto byłoby wybrac się z koniem na jakieś szkolenie? Ja w sumie od tego zaczęłam, pojechałam na kurs z Wojtkiem Adamczykiem, kosztował sporo, ale od początku pod okiem dobrego szkoleniowca 🙂 np u nas będzie kurs  kwietniu (przed ostatni weekend), ale jak masz daleko do kuj-pom. to poszukaj w innych rejonach. Warto wydac te kilka stówek, na prawdę.
Mieszkam przy wschodniej granicy- Biała Podlaska, ogólnie jeździeckie zacofanie na zaawansowanym poziomie, nawet jak człowiek chce się czegoś nauczyc to trzeba daleko szukać. Chcę wybrać się do jakiegoś ośrodka westowego, pojeździć na wyszkolonym koniu, zobaczyc z czym to się je. Odkąd widziałam na własne oczy zawody reingowe i prawidzwe AQH west sni mi się po nocach i ten miedzianyy Turbo Chic Solano- takiej maszyny w życiu nie widziałam. 😍 Mam wielki zapał i chęci ale nie wiem co i jak...
zbliżają się ferie, może warto wybrac się na wycieczkę do jakiejś stajni, nawet na weekend 🙂 trzymam kciuki za spełnienie marzeń  😀
ovca   Per aspera donikąd
06 stycznia 2010 08:37
ten miedzianyy Turbo Chic Solano- takiej maszyny w życiu nie widziałam. :


mi się Tubiś nocami śnił, jak go pierwszy raz zobaczyłam, jeszcze Monika jest dosyć malutka i wygląda jak pchełka na psie, rewelacja  😅
Aleksander Syachin pisze tak:
Chcesz umówić się na prywatną lekcję, organizujesz szkolenie zadzwoń 513 663 729.

http://wwr.com.pl/artykuly/trening/Lotna_zmiana_nogi.html

Warto wykorzystać,zaprosić.
Mieszkam przy wschodniej granicy- Biała Podlaska, ogólnie jeździeckie zacofanie na zaawansowanym poziomie, nawet jak człowiek chce się czegoś nauczyc to trzeba daleko szukać. Chcę wybrać się do jakiegoś ośrodka westowego, pojeździć na wyszkolonym koniu, zobaczyc z czym to się je. Odkąd widziałam na własne oczy zawody reingowe i prawidzwe AQH west sni mi się po nocach i ten miedzianyy Turbo Chic Solano- takiej maszyny w życiu nie widziałam. 😍 Mam wielki zapał i chęci ale nie wiem co i jak...



Na razie nieoficjalne i jeszcze niepotwierdzone informacje, ale już cos jest. Może to Cię zainteresuje?
Otóż w tym roku zapowiadane jest szkolenie west w stajni w Kraśniku niedaleko Lublina. Dla chetnych, nie tylko sportowców. Szkolenie ma prowadzić Ewelina Zoń - doświadczona trenerka i szkoleniowiec zarówno koni jak i ludzi. Wiele można się od niej nauczyć. Warto zainwestować.

Trzymamy kciuki, żeby się udało to szkolenie zorganizować ...  Byłoby to pierwsze profesjonalne szkolenie west na Wschodzie Polski.

Wspaniale, cudownie 🤣 mam nadzieję że wypali ja byłabym chętna jak najbardziej o ile portfel by pozwolił  😉 Jeżeli się nie uda to pewnie bliżej nie znajdę...  Trzymam mocno kciuki za powodzenie misji 😉
damarina - dodaj, że na południowym wschodzie. Ty wiesz ile ja mam do Kraśnika?
a to taka Landryna hasajaca, listopadowa 🙂




i Karolas na koniu, sie zdarza


My Royal Treasure  😅


Mr. Pan Leo
ooo karolass więcej! kantar na Royal Tresure podkreśla jeszcze krągłośc jego łba (ganasze!) piękny czarnulek 🙂 landryna jest fotogieniczna sama z siebie, ale też domagam się więcej, chocby w ZNK  😅
coś więcej Pan'a Leo?
ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2010 20:17
Prosiek jaki okraaągły  😁

i czy ja widzę, widzę...różowe kowbojki?  👍

ja w myśl zasady, że jak się nie jeździ najlepiej, to trzeba przynajmniej wyglądać, zaniosłam do krawcowej projekt koszuli...jeszcze tylko później znajdę materiały i będę błyszczeć  😅
(o ile w ogóle wystartujemy z Mychą w tym sezonie  😁 )
Prosiek jest teraz okrgaly - to juz kwestia dni, tygodni, bo piersi juz nabrzmialy...  😵

a treasure to czolowy ogier w naszej stajni.  Odznacza sie piekna budowa, inteligencja i jest super sportowcem. tak wyglada w calej okazalosci:


Jednak jesli chodzi o ogiery to ja mam swojego ulubienca, Leo. Trzykrotny medalista ME, ojciec smart chic olena. Tak inteligentnego konia w zyciu nie widzialam. Tego po prostu nie da rady opisac  😍



A to moja kluska. Jeden z moich podopiecznych. Nie odznacza sie talentem ani wygladem, sportowiec z niego zaden. Ale ma cos takiego w sobie, ze zawsze sie usmiecham jak na niego patrze. Bo milosc jest slepa  😁 A i sie zgadza, rozowe kowbojki. Grunt to lans.




Tutaj trener



gdzie trener tam i pies


i inne bzdurki



ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2010 21:06
To to cielak-olbrzym  👀

pokażesz któregoś ze "swoich" podopiecznych na zawodach w pl?
To chyba nie cielak, raczej krowa.😉 Więcej tego czarnego ogiera! 😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 stycznia 2010 14:15
KarolassA ja się zapatrzyłam na jednego  z koników na fotkach ;]  Landryna to cudenko 🙂 mmmmmmmmmmm marzenia ;] 😍
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
08 stycznia 2010 14:50
Karolass  twoja landryna super...pamietam ze jak ja zobaczylam w Poczerninie (bodajze wtedy jako 3 latkę) to bylam zachwycona...ta masc...te umiesnione dupsko🙂wyjątkowy konis 🙂 👍
Trenera masz fajnego 🙂heheh...a takie krowy to gdzie chowają???Bo takiego bydlaka z białą mordą to ja nigdy nie widzialam 😉 😀 🤣

Musze wam sie pochwalic...ostatnio mialam okazje siedziec w siodle west  😀 (a wlasciwie to nawet kawalek stepem sie paradowalam)przyznam ze dziwacznie mi bylo...ale jakze te siodla głebokie🙂albo ja jestem dziwna i tylko takie wrazenia z podniecenia mialam 🙂hehehe
Moze to dla Was dziwaczne ze mialam taka ucieche...ale cuz...u mnie niecodzienne zjawisko😉

Respekt dla Was westowcy  😉
Karolass , Treasure to jak uosobienie Ilczi z mojej wyobraźni. 😜 Cudo. Ale spojrzenie Teo jest niesamowite.
Super FOTY ! Jeszcze , jeszcze! 🙇
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2010 18:01
Karolass, pokaż jeszcze jakieś foty 🙂
Mam takie trochę głupie pytanie ;p Już kilka razy widziałam (na zdjęciach, no ale widziałam), jak w stajniach westowych konie mają zaplecione ogony na treningach. Zwisające swobodnie wam w czymś przeszkadzają czy to ot tak, widzimisię? ;p
ovca   Per aspera donikąd
08 stycznia 2010 20:57
W czasie sliding stopu i energicznego cofania po nim koń może nadepnąć na ogon.
ovca, dziękować, od pewnego czasu mnie to męczyło ; )
Karola, Ty juz wiesz.. Jak dla mnie to Leo boski!!!! ale kare stowrzenie tez piekne 😍
No to i ja cos wstawie..
Nasze zrebaki🙂


3 latki🙂


mnie tez sie zdarza wsiadac na konia haha🙂 Nasza jakas taka nieudolna ostatnio wspolpraca..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się