Pensjonaty we Wrocławiu

To z zawodów to u nas 😀
ovca   Per aspera donikąd
29 stycznia 2010 19:07
Ale tam dalej są szalone zdjęcia z jazd  😁
Już patrzę 😉 Wygląda jak z ul. Tymiankowej (jak się na Świniary jedzie).
Jest tam mały kasztanowaty kucys zwany kiedyś Judaszem  😁

P.S. Zdjęcia z tego fbl to 100% Tymiankowa
pewnie że to Tymiankowa na tych starszych zdjęciach... brrr, masakryczna stajnia - espanie pewnie żal 🙁
Czyli hmmm... kolejny zloty strzal grobli?? 🤔
ovca   Per aspera donikąd
29 stycznia 2010 20:17
Nie, oni chyba kieeedyś tam stali.
zdjęcia fakt ale kojarzę tą osobę że prowadzą w Gałowie teraz
Ta siwa kobyła ze zdjęć tej dziewczyny jest w Krzyżanowicach, i ona też, więc to jakieś starsze zdjęcia są z tej Tymiankowej.
He he- ludzie (i konie) -widma  😁
ovca   Per aspera donikąd
29 stycznia 2010 20:22
epk- tylko jedna kobyła? która? ta prawie-jak-palomino czy siwa?
🚫 Bombal, czy ty wiesz dziecko, że ja się próbuję dobić do Ciebie na gg  😤

sorki 😉,


czekaj, zobaczę która to na zdjęciach 😉 - generalnie Stokrotka jest w Krzyżankach i jeszcze jedna kobyłka, młodsza - córka któryś z tych kobył co tam są - jak coś nie pomieszałam (Revolty albo Sasanki)

siwa to ta:
http://www.photoblog.pl/fredka88/57078332/yeahhhh-d.html
Ehh, pamiętam ją jeszcze jako odpasionego super konia, na którym uczyłam się jeździć 😉
Nie da rady- jestem jeszcze we Wro po konferencji.. Tu nie mam gg.. Poczytam, jak wrócę 😉
EOT
ja wie ktos moze o stdninie koni w dolinie starych mlynow??
pewnie że to Tymiankowa na tych starszych zdjęciach... brrr, masakryczna stajnia - espanie pewnie żal 🙁


żal, aż serce boli 🙁 Muszę poszukać starych zdjęć z okresu, gdy konie dostawały jeść, z życia stajni, i wcześniejsze, z zawodów.
To były czasy, co?
darolga   L'amore è cieco
29 stycznia 2010 21:35
epk -  ta z fotoblogu amazonka-cośtam to nie jest siwa Stokrotka z Krzyżanowic. Ta nazywa się Perła, wg opisu, a druga Rajona. Choć ogrodzenie podobne. Dziewczyna ma też foty z Krzyżanowic, zatem jeździła tam w rekreacji. Ale patrząc po fotach kobyły imieniem Kabała - baaaardzo dawno.

Poza tym tutaj: http://www.photoblog.pl/amazonka171/46663604/z-perla-ostatni-dzien-wakacji.html widać w tle napis "Orion".
ovca   Per aspera donikąd
29 stycznia 2010 21:37
Właśnie chciałam napisać, że to nie jest ta Siwa-klaczki, o które pytałam, to właśnie Perła i Rajgona 😉
aa czekajcie, bo tam są namieszane zdjęcia z różnych stajni 😉 - ale na bank część z tych zdjęć jest z Tymiankowej
http://www.photoblog.pl/amazonka171/55709612/slalom.html
No i ta stajnia to masakra na chwilę obecną - byłam ostatnio obok, no płakać się chce...Espana wstaw zdjęcia z dawnych czasów - kurcze, to naprawdę fajne miejsce było.
Piszecie, że znacie te nowe osoby z Grobli więc może powiedzcie czego się można po nich spodziewać. Ja niedługo będę na etapie szukania pensjonatu i nie ukrywam, że lokalizacja jest tu nie bez znaczenia... ale mimo wszystko na pierwszym miejscu stawiam sposób w jaki właściciele traktują konie. Wie ktoś może na pewno czy będzie tam ten pensjonat? Wcześniej na forum ktoś pisał, że po likwidacji Oriona ma być tam nadal ale tam: http://www.konie.wroclaw.pl/ nie jest napisane zbyt wiele informacji 🙁
Właśnie raczej nikt nie wie, czy te osoby obecnie coś wspólnego z Groblą mają.
Jedynie niektóre zdjęcia na ich stronie robione były na Grobli, ale za czasów Oriona.
Żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć najlepiej zadzwonić pod któryś z podanych numerów 😉
Ale na wizytowce, ktora dorwalam w Mustangu jest jak byk napisane, ze jest/ bedzie (??) pensjonat.
Moze najlepiej zadzwonic albo napisac do tych ludzi i zapytac u zrodla.
Powiem Wam, że znam tą kobietę, bo w lecie trzymała konie w pensjonacie w Orionie. Potem się wyniosła, bo jakieś tam miały zgrzyty z właścicielką i tyle. Z tego co tu piszecie i z tego co poniekąd usłyszałam, najprawdopodobniej chce ona teraz przejąć to miejsce i jakąś tam swoją działalność rozpocząć.  Nie wiem jak będzie wyglądał ośrodek w jej rękach,ale z racji iż bywam na Grobli dość często u mojej znajomej, to jak będę coś wiedziała więcej, to dam znać 🙂
Kolejny dzierżawca na Grobli? Jakoś dobrze temu nie wróżę  🙄
😉witam kochane hmmm co do NA GROBLI 50  to z tego co mi wiadomo TO ZACZNE TAK  wczesniej stajnia zwała się CENTAURUS  potem ESPERANNA  i była prowadzona przez pania ELE  ta co trzymała konie w oronie ale po nie palceniu rachunkuw na grobli i po zgrzycie z pania z ORIONA  wyniosła się do wojanowic potem tam miała problemy i przeniosla sie i znajduję się w Okulicach .
Mogę napisać ze jedziłam tam dawno temu zanim był centaurus i esperanna u pana JACKA  miał fajne konie i wszystko było naprawde w świetnych warunkach orpucz braku krytej chali potem się przeniusł nie wiadomo gdzie  😕
wracając do tematu na grobli to konie wcale nie były głodzone jak chodziłam ja dostawaly jesc chyba ze nie bylo pieniedzy na siano to wtedy nie dostawaly albo kto nie placil za konia na czas to kon mial glodówke to pomysł właścicielki  ale konie czASEM BYLY  bite przez pijaka ktory niby prowadzil tam jazdy konne bez papierow  i nie raz widizlam jak kopnol konia itp. blanka ktora ma konia fryzyjskiego GERKE  trzymala go tam  piękny koń fryzyjski byłam swiatkiem jak ten menszczyzna go szrpał  teraz bym nie poznala tego konia bo wyglonda wspaniale czysto zadbano a wtedy malo ze dziewczyna placila kase za konia to jeszcze biedny nie mial opieki z strony stajni .....to był przykłat albo koty i psy biedne szkoda ich bylo nie dostawaly jeszc itp czlowiek sam z domu przynosil kocia i psie ciastka albo kupywal niepodal w biedronce natrauguta .......wiem ze straz miejska poszukuje eli i koni dlatego tak czensto sie przenosi  podobno jej chca zabrac konie i tyle niedlugo dowiem sie wiencej to napisze pozdrawiam




darolga   L'amore è cieco
02 lutego 2010 19:46
Bluesa - dzięki za info, ale sprawdzaj proszę ortografię przed wysłaniem odpowiedzi i staraj się pisać bardziej zrozumiale... A koń Blanki to GREKO nie Gerke...
przeprasza  za ortografie w notce powyżej sorka 😕
darolga   L'amore è cieco
02 lutego 2010 20:12
Nic się nie stało 🙂 Po prawej stronie od "wyślij wiadomość" masz opcję "sprawdź ortografię 🙂
Pamiętaj na przyszłość, przyjemniej się czyta ;]
end 🚫
a ja nie wiem wogole o czym tam bylo napisane, tzn o ktorym dzierzawcy. rowniez nie jestem pewna czy blanka chcialaby aby pisano o niej i jej koniu, dodatkowo wstawiajac zdjecie.
a tak wogole mam dwa pensjonatowe konie, i nie wyobrazam sobie ich nie nakarmic, nawet jesli wlasciciele zwala pewne sprawy.
O pani Eli to chyba było. I każdy mniej wiecej wie co sie dzieje po kolei w miejscach gdzie ona urzęduje i większośc ma swoje wyrobione na ten temat zdanie od dawna. Jej konie bywały w tragicznych warunkach i nigdy nikt jej tych koni nie zabrał, raz tylko policja sie zainteresowała i raz Straż dla zwierząt. Aha i raz sanepid, ale to jeszcze zanim ja kupiłam Brankę. No i koniec końców ona 2 młode konie oddała, ja jednego kupiłam, niestety  teraz znowu zaźrebiła swoje kobyły i wolę nie wiedzieć co ona z tymi wszystkimi źrebakami pocznie... jak sie nie ma pieniędzy to sie koni nie rozmnaża...
Teraz z tego co wiem powodzi jej sie lepiej i konie mają w miare dobre warunki, więc teraz jakieś akcje przeciw niej to dla mnie bezsens - to takie typowe u nas, jak jest źle to nie ma nikogo, jak jest dobrze, to wtedy sie szuka dziury. chyba, że na kolejne 'źle' nie będzie trzeba długo czekać - ale ja tego jej koniom nie zyczę, więc mam nadzieję, że będzie dobrze....
branka, ona piekne NNy kryla wspanialymi NNami 😵
Teraz pokryła małopolakiem, nie jakiś świetny, ale przyzwoity 😉 co nie zmienia faktu, że źrebaków z takich pochodzeniem nikt nie będzie chciał kupić - a zresztą ona i tak ich nie będzie pewnie chciała sprzedać. No ale nawet jeśli - to naprawdę najtrudniejszy towar do sprzedania takie średniawe źrebaki. więc nie wiem jak to będzie... mam sentyment do tcyh wszystkich kobył, bo one mnie wychowywały jeździecko - zresztą p. Ela też. No ale potem co sie działo wszyscy wiemy i ja sie tylko ciesze, że udało mi się kupic Branke i zabrać daleko stamtąd 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się