galeria zdjęć dla forumowiczów-szmatoholików

Darolga-luzik.  😉 Twoja fotka i taka by się od biedy nadawała, bo jest ładna, choć mało widać.
Najgorzej kiedy nic nie widać i do tego jeszcze zdjęcie samo w sobie jest brzydkie, nie wykadrowane, z bałaganem w tle, nie dobrane kolory, itd itp
A na dole pytanie-"nada się?"
Jak dla mnie ten brud nadrabia jakość , kadr , kolor itd . Przyznam , że naprawdę chciałabym aby wyglądało to jak najlepiej i zmieniłabym parę fotek aktualnych.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lutego 2010 17:14
Tę fotę też dodatkowo bym dorzuciła - jest fantastyczna !
http://re-volta.pl/galeria/foto/2902
Fotka jest przepiękna, ale ja bym jej nie dorzuciła. Z bólem serca ale NIE.
No chyba, że byłyby inne fotki koni o tej maści bokiem i na nich widać by już było wystarczająco jak derka leży. Wtedy taką fotkę bym dorzuciła niejako "gratis", tak dla efektu. Bo zdjęcie prześliczne.  🙂
Tylko po co 3 fotki darolgi tej samej derki na tym samym koniu?
darolga bez obrazy :kwiatek:

Zdjęcia Koraba w ripstopach są bardzo fajne. Nawet ta robiona w przodu - kolory widać, derkę widać, zdjęcie ładne, czego chcieć więcej? 🙂
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lutego 2010 17:24
tunrida
Jest już bokiem na tym koniu http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/42/596#i

Fota wcześniej linkowana podobałaby mi się jako gratisowa, bo bardzo miło się na nią patrzy, a ważne, że też jest w innym świetle (a tamte jakby w cieniu). Ale jak chcecie. 🙂
Ja bym to od Darolgi foto dodała . http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/6/56#i wyzwanie dla graficiarzy usunąć konia z lewej strony :P Poza tym niektóre zdjęcia są po prostu śmieszne http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/11/482#i ... może zróbmy listę zdjęć które naszym zdaniem nie powinny się znajdować w galeri?  a co do rozmiaru to ja bym została na szerokości 700 bo z tego co widzę dużo fot takich jest. Zauważyłam jeszcze , że dużo fot traci jakoś dziwnie jakość. Aha... i fotki np od Kucunio są w mniejszej rozdzielczości i trochę głupio tracic tyle fot przez rozdzielczość ... choc na kompie powinna mieć większe , bo nie sądzę ze robił jej ktoś foty w takiej małej.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
04 lutego 2010 18:36
zrobiłam.. tylko nie wiem czy się nada? 👀
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
04 lutego 2010 18:48
Dal mnie to: http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/18/340#i zdecydowanie nie powinno znajdowac się w galerii.
nie tylko dla ciebie, przecież tam nic nie widać .  😵
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
04 lutego 2010 18:50
Raven, wg mnie też, przecież ono po dłuższym boku ma zaledwie 250 pikseli !
Obydwa nieostre - lepsze byłoby w stój  :kwiatek:

Czy któreś z tych zdjęć nadaje się?
Eskadron petrol


Czy poczekać i zrobić jakieś w stój?
A w dodatku kon zajmuje zaledwie maly fragmencik tego malenstwa.
Wrzucone tylko w Ankę, fajnie by było zrobić inne zdjęcie derki, bo zbyt podobne fotki będą wyglądać jak dubel w galerii...

anky madeira i eskadron lavender-stone

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dfd35e45fd22ffda.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a6728f9a9cbf65ab.html
dziewczynka, wrzucilas madeire razy dwa.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 lutego 2010 19:57
Kantar Eskadron  Tefee Gelb

Derka Toffee

Anky Grass
bo nie wiem które lepsze, niech zdecyduje osoba wrzucająca 😉
dziewczynka, kurczę, jak fajnie się komponuje ta derka z tym komplecikiem!
dziewczynka, aaa... sorry, slepa jestem. Pisalam, ze madeira i lavender stone i myslalam, ze to oddzielnie. Dopiero w tej chwili zauwazylam, ze lavender-stone to derka. 😉
Mam takie pytanie : Osoby posiadające kantary z kolekcji NICI : Jak ma się ich rozmiarówka do pozostałych ? Bo mam full petrola , i zastanawiam się czy full niciak bedzie taki sam... petrol jest na styk także nie chciałabym się rozczarowac  🙇
vissenna   Turecki niewolnik
04 lutego 2010 21:00
Chmmm... A ja się zastanawiam, czemu moja ANKY wasabi nie trafiła na szmatoholików...  👀

Za słaba jakość?
A może jestem jednak niewyględna?  😁
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
04 lutego 2010 21:05
Koniczka jeszcze Twojej Hortensji nie ma 😎
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 lutego 2010 21:08
Raven, wiem, wiem, ale nie mam żadnego zdjęcia w niej, które by się nadawało 🙁
darolga   L'amore è cieco
04 lutego 2010 21:10
Boziu jedyna, człowieka przez 2 h nie ma, a tu tak obgadują  😁

Trolinka, dorotheah – na tej fotce fajnie się konik NICI zaprezentował, ale chyba też bym jej nie wrzucała. Nie wiem, same oceńcie.
tunrida – jestem tego samego zdania, ale to nie zmienia faktu, że postaram się o lepsze.
m0niSka – jakie tam bez obrazy, jestem tego samego zdania 😉 Ale z drugiej strony to Dorotheah ma rację o innym świetle.

Sama nie wiem. Gdyby to nie była moja fota, to chciałabym, żeby była w galerii. Ale że jest moja, to trochę mi głupio tyle razy się tam pojawiać, więc same oceńcie. Niewątpliwym atutem jest konik, którego super widać. Ja nie wiem, decyzję zostawiam Wam 😉

A co do ripstopa w kratkę – w mojej galerii jest dużo fot w tej derce, możemy wspólnie wybrać najlepszą.
Coś tam pokadrowałam, żeby się możliwie mało poza koniem na fotce działo.

Może się nada 🙂

darolga   L'amore è cieco
04 lutego 2010 21:13
angelika, trzebaby wykadrować i wymazać bloki z tła, podrzuć większe, pokombinujemy.

a jednak nie mogłam wrzucać  🤔
przecież nie napisałabym że nie moge skoro bym mogła i tylko dlatego je pomniejszyłam. Wrzucajac zdjecie Azbuki czy Darolgi wyskakiwał mi jakiś dziwny komunikat:

Application error
Exception information:
Message: File '../public/foto/org/625.jpg' appears to be an invalid image source.


i nie mogłam wrzucić...


korsik, a z jakiego Ty programu to wrzucasz, albo inaczej, skąd wzięłaś te fotki? 😲 Bo zajrzałam w bebechy strony, zdjęcia większe są na serwerze, ale się nie przekonwertują na stronę, bo w środku nich jest koszmarna sieka. Niby są zapisane z rozszerzeniem .jpg, ale to fotki to czyste bitmapy. .Bmb nie przyjmie upload na stronie.
Nie przeciągasz chyba myszką fotek z przeglądarki internetowej?  😲
Po próbie dodania fotki zmniejszyłaś i zapisałaś jako .jpg i już weszły bez problemu na stronę. Jeśli fotkę zapiszesz jako .jpg bez zmniejszania jej wielkości to będą działały i możesz spokojnie wrzucać 700-800 pikseli. Musi być poprawny format pliku.
Ja i tak przepuszczam wszystkie foty przez program graficzny, żeby podstawowo poprawić kadrowanie
Wrzucisz większe czy ja mam wrzucić?

vissenna, nie wiem czemu nie trafiło, ja bym wrzuciła... Przejrzę, co tam pojawiało się na stronie od ostatniego mojego wrzucania, bo chyba się narobił bałagan.

darolga, a mi się to zdjęcie z derką bardzo podoba. Naprawdę luz i nie wrzucajmy samych fotek konia z boku (może jeszcze koniecznie w stój w pozycji zootechnicznej?)  🤔wirek: 1000 razy bardziej wolę wyraźne zdjęcie pod kątem i w ruchu niż statyczne boczne ujęcie na tle śmietnika... Zobaczcie sobie kolekcyjny katalog dajmy na to Euro-Stara, zdjęcie z boku jest tam jedno, reszta w dowolnych konfiguracjach, w tym nawet koń w derce zdjęty od tyłka - a przecież taki katalog ma tym bardziej pokazywać sprzęt.
Najgorsze są zdjęcia mikro-malutkie albo masakrycznie niewyraźne.

Na marginesie - to jest już zdjęcie roku:

Kto wrzucał tę fotkę? 😁  😂 To znaczy ja wiem nawet kto 😉

Edit: zmieniłam link, bo usuwam fotę z galerii, ale to zdjęcie jest przurocze i nie chcę, żeby zaginęło 😉
darolga   L'amore è cieco
04 lutego 2010 21:46
quanta - w zasadzie racja. Hmmm, no to wrzućmy 😉


hahaha, fakt, to jest zdjęcie roku  😵
Korona szmatocholików większa od konia ;D
Dziewczynka a nie dało by rady tak bardziej z profilu zrobić zdjęcie ? jedno żeby było widac bardziej madeire z derką na zadzie i drugie  z derka zarzucona na konia ? bo komplet bardzo fajny tylko tą derke mało widac  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się