Ogłowia

Czy ktoś ma może naczółek Solibel Elegance taki jak ten: http://www.okser.pl/solibel-naczolek-elegance-p-2131.html
Czy te naczółki są trwałe? Może ma ktoś na modelu?
Burza jak będzie trzeba dostanie misia pod spód
każdy ma swoje widzimisię, mi nachrapnik nie jest do niczego potrzebny, szukałam ogłowia bez nachrapnika
Helcia Czy nachrapnik nie jest zbyt nisko zapięty?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
05 lutego 2010 18:59
Dramka miałam nadzieje że tak będzie dobrze. Spróbuje zapiąć go wyżej, chociaż trochę czarno to widzę 🤔. I tak jest zapięty na ostatnią dziurkę  🙄.
Jeśli będzie tak zapięty to będzie to kobyłce przeszkadzać, będzie jej niewygodnie?
A mówiłam mamie nie-wyrzucaj-paragonu :emot4:
miałam gdzies zbliżenia tych naczółków (tzn. portrety koni w nich) ale nie mogę ich znaleźć...
tamte wyglądały bardzo fajnie bo nie odstawały nigdzie 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
06 lutego 2010 17:00
Mam pytanie jak to jest z wodzami ze sprzączkami (karabinczykami?) do przyczepiania do wędzidła?
Jak to się sprawuje? Jest jakaś różnica dla konia/dla ludzia w jeździe czy tylko w wygodzie?

Zastanawiam się nad takimi, bo mnie męczy odpinanie i przypinanie wodzy tak jak są ;-) i muszą to być takie specjalnie wodze czy do zwyklych mozna sobie kupic lekkie karabinczyki?


Jestem na kupnie wodzy dlatego pytam ;-)
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 lutego 2010 17:09
Manta ja mam takie wodze i nigdy nie wrócę do normalnych. snapsy działają bez problemu, nigdy się nie odpieły, a dla mnie to pełna wygoda, bo w sekundę można odpiąć wodze (np do lonzowania).
myślę, że jakiekolwiek wodze będą pasować, ale lepiej zabrać snapsy do sklepu i przymierzyć czy da radę. ja już kupiłam 'gotowe' 😉
😎
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 lutego 2010 21:06
Paris wydaje mi się , że rozmiarówka jest  ok, tylko nachrapniki jakieś takie małe do reszty.
Manta, kocham! snapsy, na razie mam do wodzy ale już się czaję żeby paski policzkowe też do nich dopiąć, podoba mi się jak wyglądają 🙂 i absolutnie się nie odpinają 🙂
Paris wydaje mi się , że rozmiarówka jest  ok, tylko nachrapniki jakieś takie małe do reszty.



w 100% się zgadzam. Kupiłam chevala full i bałam się ze bede musiała dorobic dziury w pasku od nachrapnika ( moja  dziewczynka ma dosc wąski pysk) a zapinam najluźniej jak się tylko da.
Remedioss   2* Parelli Professional
06 lutego 2010 22:57
mnie nadal bardzo się to podoba :


bo jest takie inne 🙂


Gdzie można dostać to ogłowie?
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 lutego 2010 23:23
każdy sklep sprowadzający kieffera (to jest model Ulla Salzgeber II), albo z np. z Niemiec
ale nie jestem pewna, czy dokładnie takie ogłowie jest nadal w sprzedaży - w grudniu rozmawiałam z panią z konik.com.pl i widziałam nowszy model tego ogłowia - podobno w tym było za dużo jasnych elementów i mimo ze ogłowie sie ogólnie podobało (tak jak i siodło dwukolorowe "do kompletu"😉, to jeźdźcy bali sie go używać na zawodach. więc zmieniono nieco design - boki pasków nie są już jasne, jest zupełnie inny naczółek.
w każdym razie - popytaj i zwróć uwagę na to który model jest dostępny.
Remedioss   2* Parelli Professional
06 lutego 2010 23:36
Kurcze a ja właśnie chcę takie jasne!

Na tego kawalera:


Albo może podpowiecie mi w czym byście go widziały?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Moderacja postów na 3 dni. Ostrzeżenie niestety w tym wypadku nie odniosło  żadnego skutku, użytkowniczka mimo tego nadal umieszcza zdjęcia przekraczające 800x800 pikseli.
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 lutego 2010 23:42
na niemieckim ebay'u są takie jasne 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
07 lutego 2010 08:25
Burza - a kupiłaś wodze ze snapsami już czy do zwykłych wodzy dokupiłaś snapsy?
Remedioss Tu masz bardzo podobny model KIEFFER Andromeda
Manta, dokupiłam snapsy będąc u rymarza.
Mam takie
http://www.allegro.pl/item911924892_karabinczyk_do_wodzy.html

Zaraz zresztą będę domawiać więcej.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
07 lutego 2010 18:32
Ja mam snapsy przy paskach policzkowych i jestem bardzo zadowolona. Wygodna rzecz  😉
trzynastka   In love with the ordinary
07 lutego 2010 19:28
każdy sklep sprowadzający kieffera (to jest model Ulla Salzgeber II), albo z np. z Niemiec
ale nie jestem pewna, czy dokładnie takie ogłowie jest nadal w sprzedaży - w grudniu rozmawiałam z panią z konik.com.pl i widziałam nowszy model tego ogłowia


ciekawe gdzie je tam widziałaś i macałaś  😁  :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2010 19:30
w Katowicach 😉
o zgrozo Pani chciala mi jeszcze pokazać na żywo to siodło... byłabym doszczętnie skończona 🤣

na szczęście skończyło się tylko na kantarku 😉
trzynastka   In love with the ordinary
07 lutego 2010 19:33
przecież też Cie na to ogłowie namawiałam ! Trzeba spełniać marzenia  😁
A siodła tam nie widziałam  👀
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2010 19:41
i ty Brutusie przeciwko mnie? :P
A siodła tam nie widziałam  👀

bo na szczęście go nie było na miejscu... ale mogli je dowieźć 😉
trzynastka   In love with the ordinary
07 lutego 2010 20:01
i ty Brutusie przeciwko mnie? :P
[quote author=ninevet link=topic=39.msg476134#msg476134 date=1265571188]
A siodła tam nie widziałam  👀

bo na szczęście go nie było na miejscu... ale mogli je dowieźć 😉
[/quote]

Ty w szoku nie odróżniasz stron, ja jestem przed/przy Tobie a nie przeciwko !  😉

trzeba było mówić ! to bym się "złośliwie" o nie upomniała  😁 wtedy było by już po Tobie  😁
Czy ktos moze bedzie w najblizszych dniach/tygodniu u p. Marka? I moglby sie o cos zapytac? Przez telefon moglabym tego nie wytlumaczyc. Albo ktos ma meila do p.Marka? wyslanie zdj poczta bedzie dlugo trwalo.
Macie jakiś sposób na konserwowanie czarnego ogłowia ze sporą ilością białych przeszyć? Chodzi mi o takie ogłowie http://www.hooks.se/product.aspx?productid=300670&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC .

Zupełnie nie mam pomysłu jak zadziałać żeby nie zasmarować nitek na czarno ;/
Takie ogłowie konserwuje się "normalnie" smarem do skóry. Przecież smar do skóry kupujesz bezbarwny.  😉
No tak, racja. Nie pomyślałam o tym. 😂
Dziękuję i pozdrawiam
co sadzicie o oglowiach rurkowych ? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się