Nasze końskie KOLEKCJE !

SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
04 lutego 2010 13:35
Od 2 lat są teoretycznie niedostępne, a ja wczoraj kupiłam kobyłkę ze źrebakiem w sklepie, więc wałacha też pewnie można jeszcze gdzieś kupić.
Kejti, a kojarzysz który Empik lub Smyk?
Ja kobyłkę widziałam w sklepie na początku stycznia.

Ja chodzę do Empika i Smyka w Arkadii (Warszawa).
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
04 lutego 2010 19:23
To jak będziesz następnym razem i będzie wałaszek to daj od razu znać. Z góry dziękuję :kwiatek:
ale wałacha dużo wcześniej wycofali ja chodze po wszystkich empikach smykach zabawkowych i innych i nigdzie juz nie mieli wałacha klacz i zrebak w sklepach to ostatnie sztuki na wyczerpaniu poniewaz jako same figurki nie sa juz produkowane
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 lutego 2010 04:34
Znowu powracam z zaświatów szaleńczej nieobecności na tym wątku   🏇
(nieobecności oczywiście ciałem, bo duchem jestem i przyglądam się Waszym rosnącym zbiorom  😁 )

NAf1,
Sorki, że dopiero odpisuję. To się kobieto napracowałaś ! Podziwiam.
U mnie na razie zastój całkowity -brak czasu, a do tego nadal nie mam masy  modelarskiej pod ręką.

Alice
Kolejny  👍 . Masz zbliżenie czarnula?
Tylko fotki nam większe wrzucaj, bo na tych Twoje figurki ledwie widać.

pamelfa
O masz już fryziątko ?
-To mój ulubiony źrebak Schleicha - uwiebiam go za tego real rozczulającego kozińca i dumne spojrzenie 😍

Fanga
Hehe skoczka zazdroszczę  🙂
(a pewnie nie szybko się go dorobię, bo jest za dwoma dresiarzami i ścigaczem w kolejce, oraz masą innych  😵 )

insanity,
O kurcze  😲 To już na maksa szmatocholizm !  Praktycznie masz inny na każdy dzień miesiąca !No to masz niezłego hopla ( jak coniektórzy tutaj ) 😁
Co to jest za czaprak, ten jasny na samej górze?
No i tez się cieszę, że u mnie tez  miejsca brak na dodatkowe czapraki.  🙂

asds
No  w końcu nam objawiłaś swoje zbiory  😀
Hehe nie taka skromna w końcu, nie tylko wielkość się liczy... 😁.  A pasiaki zdominowały Ci kolekcje  😀

kylie
To witamy  ! 😅: Swoją droga wielka kolekcja. A może masz jakieś foty swoich zbiorów ?
W Utterly Horses można zamówic tylko takie modele, figurki jakie maja w danym momencie. Oni nie przerabiają, a jedynie sprzedają. O figurkę -portret własnego konia, musiałabyś uderzyć do artystów -modelarzy np. do  Naf1 lub za granicą. A może udałoby Ci się po prostu znaleźć figurki podobne do Twoich Kobitek ? (w Utterly są tylko obecnie produkowane figurki, a na eBayu , zwłaszcza USA - tam jest na prawdę masa figur także ze starszych wydań itp. )

ola8719...., krysiex213,
A co dokładnie chcecie wiedzieć o eBayu?
Sama  mam malutkie doświadczenia. Zarejestrujcie się, najlepiej od razu załóżcie konto Pay Pal i uzupełnijcie tam dane kart płatniczych (na pewno można płacić paypalem z karty kredytowej, a czy z debetowej nie jestem pewna, ale chyba tez od jakiegoś czasu można). Jak znajdziecie coś co Wam się podoba- możecie zadać pytanie w odpowiednim języku (tu można wspierać się translatorami- sama korzystam z google translator), w tytule będzie oznaczenie o co pytacie (np. koszty wysyłki/ koszty zbiorowej przesyłki/zapytanie o przedmiot). Licytujecie jak na allegro, po wygraniu aukcji macie z info o wygranej automatycznie link do "zapłać" wybieracie np. Pay Pal, przenosi Was do strony logowania. Tam widać kwotę w walucie i przeliczoną na PLN, zsumowaną z kwotą opłaty za wysyłkę - wystarczy kliknąć zapłać.
Jak kupujecie kilka przedmiotów - nim zalicytujecie, zadajcie pytanie sprzedawcy jakie byłyby koszty łącznej przesyłki za konkretne przedmioty. Jak dostaniecie odpowiedz, po wylicytowaniu przedmiotów poproście o wystawienie faktury zbiorowej ( zazwyczaj automatycznie dostaje się takie zestawienie). Jeśli w aukcji nie było info o kosztach wysyłki, a znacie te info- po wygraniu aukcji po zlogowaniu do Paypal uzupełniacie dodatkowe puste pole w kwotę kosztów wysyłki, tam zostanie to podliczone z ceną za przedmiot i gotowe.  😀
Generalnie dużo pisania, a w trzeba samemu sprawdzić, że w praktyce jest to bardzo proste. Może wręcz z czasem okazać się za proste 😁

Alten,
Fotki, czekamy na fotki  🙂

kejti,
Ale one mają swój czar  🙂  Judasz śpiewak i Rols Ten Co Najlepiej Zna Świat  wymiatają  🤣  A fajowo, że  je dokładnie obfociłaś.
17 z nich i psiaka miałam niektóre nadal mam  - przetrzymam jeszcze i może sprzedam jako zabytek  😁

tunrida,
Hehe aja takiego nigdy nie miałam, buu 😉

akzzi,
O losie następna szalona maniakalna kolekcjonerka końskich szmat !  😁 A jak ślicznie kolorkami am: Masz foty pozostałych ?
Pokażę Wasze posty  facetowi jak mi będzie mówic, że mam za dużo szmatek  😁 

Z moich nowości
Doszły z Hong Kongu kolejne Breyerki w skali tej co Schleich (choć minimalnie są przerośnięte):
- Breyer Paddock Pals Saddlebred (na żywo jest piękny, wyniosły i wygląda jak okazała statua w mniejszym formacie  :kocham🙂


- Breyer PP Palomino Appaloosa (na rzeźbie xx)

- Breyer  PP Quarter Horse (wygląda na kasztanowatego dereszka)


Do tego doszły mi
- trzy  malutkie Steblemate (których już nie mam siły sfotografować)
- źrebak pasący się arabek Schleich
- kuc Dartmoor (nie pamiętam czy już pisałam o nim),
- klacz trakeńska -"antyczna" Schleich upolowana dzięki linkowi od Pamelfy  :kwiatek: 
- klacz Holsztyńska  tak samo upolowana, "antyczna" (obdrapana- co w rzeczywistości mniej widać niż na focie, a i tak zamierzam ją malować) 😅

Tu większa część razem


No i tam ta dam
NOWOŚĆ 2010 (doszedł już ok 12 stycznia) ogier FRYZ

w pierwszej odsłonie -jutro postaram się zrobić wyraźniejszą fotę. Generalnie jest boski  😜

I na razie daje sobie samej szlaban na modele i figurki, miejsca już mi totalnie brak 😵
O matko chyba popełniłam najdłuższy post, a napewno najdłuższy w tym roku  😡
Dorotheah, a wiesz, że te koniki z PRL'u są całkiem drogie na Allegro🙂
Dorotheah ten jasny na samej górze to żółty equi-theme. Swoją drogą odkąd robiłam to zdjęcie kolekcji przybyły mi 4 nowe szmatki i chyba dorosłam do tego by kolekcje uszczuplić choć troszkę. I tak ponad 20 z tych to anky, eskadron i euro-star więc tak z 5-6 tych "innych" sprzedam
Dorotheah

Z tych co mam w olsztynie to te mozna bylo pokazac. Reszta lezy w domu (dzieki takiemu podziaowi jecze mie z domu ie wyrzucili, bo nigdy w calosci tego nie widzieli   😎 Nawet jak cos kupuje to jedno idzie tu, a drugie tam hehe )  jak tylko  bede w domu to pstryke fotki kolekcji i wrzuce. Swoja droga to mary mi ie zrobienie fotki takiej calosci, ale to by bylo za bardzo ryzykowne...

Edit: heheh swojemu pokazuj... Byle by tego moi domownicy nie dojrzeli  😁
Dorotheah  😅 Piękne nowe figurki, a na fryza chyba sama się skuszę.

U mnie słychać tylko jednostajny szum Dremela, postanowiłam sprawić go sobie w końcu i takie narzędzie, szczególnie z końcówkami grawerującymi, to ogromna pomoc dla modelarza. Na razie wyżywam się na Abdullahu Breyera, który coraz bardziej przypomina Navcia.  Zmiany są jednak za małe, żeby je pokazać, ale oczywiście wkleję zdjęcia jak tylko się da, może po położeniu podkładu.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 15:19
Dorotheah
Szał ciał  😜
Na słowo ci wierzę, że fryz boski!
Ja muszę w końcu się ruszyć i poszukać QH i oba dorosłe fryzy, bo mam źrebię takie osamotnione...  🤣
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
06 lutego 2010 17:58
Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka i pomoże mi złożyć zamówienie ze sklepu Amazon.com?
http://www.amazon.com/
Wiem, że zamawiałyście koniki z zagranicy, jak przedstawiają się koszty transportu?
Z góry dziękuję za wszystkie informacje :kwiatek:
Hej to znowu ja Przyjemnie patrzeć na te kolekcje...Ach  👍 Oj zdjęcia... ciężko będzie... Mam 12 lat niewiem ile wy ale o kolekcjach to Co tam =)
Zdjęcia muszę komórką ale...Ma okropny aparat 😵 Ale myśle że to nie jest żadna przeszkoda więc wstawię kilka z nich I wybaczcie że bez opisu ale mi się nie chcę  😁 Nie umię dodać powie ktoś jak? Dam jako odnośniki...
A!!!! Jednak zadziałało 😅  🏇
Jeszczę kilka Kiedy indziej dodam więcej:
No to może ja też pokażę moją małą kolekcję 🙂
1.Zdjecie przedstawia moje dwa najukochańsze koniki,które wieeeeel przezyły 😀😀
Gniady to Szafranka,a czarny to Czarny Książe mam do nich cały osprzet,który był w komplecie z konikami,ale jakoś nie mogę go znaleźć:/
2. Konik prezent-bardzo udany zresztą🙂 Się nie nazywa.
3. Moja stajnia🙂
4. Koniki na tle stajni(miałam ich wiecej,ale gdzieś je wcieło:/).Jak widać,jeden przeżył operacje amputacji nogi,ale ma sztuczną. Musiała zostać ona przeprowadzona,ponieważ wpadł do wąwozu i noga była złamana w kilku miejscach 😀😀 taaaaak xD
C.d 🙂
5.Pegaza i Khana(konia Mulan) ma pewnie wiele z Was🙂 Miałam gdzieś jeszce jednego bajkowego konika,ale się zapodział:/
6.Karino!Tego konika dostałam na moje 2 urodziny🙂 Zresztą widać po jego stanie,że ma już pare lat 😀😀 Przezył nie jedną operacje,milion zastrzygów z różnego rodzaju mieszanek,złamania,obcinanie grzywy(jak byłam mała to myślałam,że odrosnie 😀😀),i nawet raz próbowałam mu wypalić znaczek(po obejrzniu ciekwego filmu xD) na zadzie,ale to się skończyło dziurą i kolejnym zszyciem 😀😀
7.Albinos!Z czasów kiedy już wiedziałam,że pluszakom grzywa nie odrasta 😀😀
8.Grafit! Ma około roku i z nim też śpię,jak z dwoma poprzednimi 😀😀
ja tez mam takiego czarnego pluszaka
poza tym u mnie w piwnicy lezy z 50 figurek i wtym pluszakow  😁  😵
No,no ładne kolekcje 🏇  Jak myślicie dać zdjęcia moich wszystkich koni w tym pluszaków itp? Z tych lubię najbardziej jednego ogiera ale byłam mała i nazwałam ją Baśka 😁  Większość tych koni dużych ma tak zwiniętą przednią nogę  🙄
Rita:Ale słodkie te konie najbardziej podoba mi się ten szary pluszak  :kwiatek:  a i jak byłam mała też podcinałam koniom ogony xD a jak dostałam takiego z długą grzywą i ogonem to podcięłam na tak bardzo krótkie bo wymyśliłam że szykuje się na zawody  🏇 Mój pierwszy koń to taki gniadosz średniej wielkości i nazywał się...Motylek  😂 Dobra nie będę was zanudzać Kolejne kolekcje czekają na opublikowanie nie? 💘
A jeszcze zrobiłam jako-takie fotki pozwólcie że wkleję ich "kilka"
1.Oto i Baśka  😉
2.Czarna rodzina  😁
3.Kilka...
4. Pluszak 'Megi"


No...Jeszcze schleich  🙂 😉 😀 🤣 🏇
👀 Tylko tyle po mnie zostało z zachwytu - jak zobaczyłam te PRZESUPERAŚNE KOLEKCJE figurek i maskotek Koni i Kucyków rzeźby koni i to wszystko....Kurcze a jak mnie ekspedientka widzi w sklepie ma taką minę jakby z ledwością powstrzymywała się od puknięcia się w czoło...Ja także zbieram figurki koni ale też i innych zwierząt ale nie stać mnie na schleich i inne więc kupuję okazjonalnie po złotówce albo np:kolekcję po cenie do dychy włącznie.To moje kolekcjonowanie zaczęło się jak żył mój śp Dziadek a ja miałam kilka lat.Ale teraz mam już tych lat o wiele wiele więcej i nadal zbieram Zwierzaki i Konie chociaż po tych dziecinnych kolekcjach ślad zaginął... Nie zamieszczam foto bo myślę że przy tych wszystkich Pięknościach moje konie i zwierzaki wyglądałyby dziwnie. Pozdrawiam Wszystkich Zbieraczy i życzę nowych jeszcze Piękniejszych figurek i gadżetów  🙂 🙇
Viki pokazuj koniki!
Norquina   Life is too important to be taken seriously
12 lutego 2010 21:03
Viki post mnie przekonał żeby się do wątku dołączyć,  😡 choć nie popiszę się typową kolekcją.
Ponieważ mam szczęście trochę po świecie jeździć z każdego odwiedzonego kraju przywożę figurkę konia, najczęściej wykonaną w charakterystyczny sposób dla danego kraju(malowanie + wypalanie zakup z Chin  🙇 dla wykonawców), ale z Polski też mam kilka okazów.
Moja podstawowa zasada: nie kupuje  w Polsce nic typu "made in" , tam jadę i kupuję !!
Nie muszą być piękne ale orginalne np. muszelkowy koń z Egiptu.
ktoś mnie prosił jakiś czas temu o zdjęcia czapraków anky i eskadrona z mojej kolekcji, więc oto one:
ANKY:


ESKADRON:
insanity 2 i 3 od lewej eskadron to jakie to  😜
wine i iceblue  🙂
wine? lol...on ma taki kolor czy aparat zmienil/ bo myslalam ze on bordowy bardziej...
wine w brillancie ma dokładnie taki kolor jak na zdjęciu, natomiast w cottonie jest typowo bordowy 🙂
o ja 😜 obled!! 😍  Pewnie juz nie do dostania...?
1 sztukę ostatnią mają jeszcze w okserze, ale to chyba ostatnia w Polsce dostępna 🙂 a kolor jest naprawdę cudowny 😍
wlasnie zalazlam...ale cena tez niezla  😵
Pursat   Абсолют чистой крови
13 lutego 2010 21:20
Copper śliczny. 😜 Jakbyś przestała go lubić, to pamiętaj o mnie. 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się