Kącik Ujeżdżenia

Courtney King-Dye miala wypadek... 🙁...... jest nieprzytomna, peknieta czaszka i krwawienia w mozgu.......mlody kon, ktorego trenowala, wywalil sie  z nia, nie nosila kasku........niewiadomo czy z tego wyjdzie. Wiecej tu : http://eurodressage.com/news/dressage/america/2010/usa_kingdye2.html

i tu: http://www.ultimatedressage.com/forums/viewtopic.php?f=9&t=181270

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 marca 2010 12:36
jakby miała kask, to zapewne obrażenia byłyby mniejsze...

Och ale przecież dresiara w kasku? To nie uchodzi!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 marca 2010 15:56
no nie uchodzi, a tem bardziej jeźdźowi takiego formatu 🙁
K. Milczarek wygrala GP w Bremen.  🏇 Obstawa byla niezla, wiec na prawde gratulacje  👍
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 marca 2010 18:32
halo, halo! jak tam aromer, jak wyniki?
Brawo Katarzyna!!! Dzis 76,950% i druga pozycja. Super bo bylo z kim walczyc, gratulacje!
Brawo Kasia 😅 ogromny sukces!!! 💃
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
08 marca 2010 09:24
Czy ktoś wybiera się na ZO + CDN do Zbrosów ???
Proszę Państwa... na dressage.pl znajdziecie informacje nt. pokazu ujeżdżeniowego na Torwarze. Co Wy na to, żeby jakoś się zorganizować i pokazać organizatorom, że na ujeżdżeniu na tych zawodach nam zależy?

Przyszły mi do głowy dwie opcje:

1) opcja standard: maksymalna owacja po pokazie (tylko dajmy Czantorii wyjść)

2) opcja extra: przybycie na pokaz np z cylindrem -> fotka grupy osób siedzących na trybunach w cylindrach ładnie by przemawiała do wyobraźni

Ta druga opcja to taki trochę happening, ale chyba warto?

a moze:

3) opcja hardcore: chociaż parę osób ubranych jak do startu? walniemy fotkę, ja już temat pociągnę dalej.

Pozdrawiam,
MB
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 marca 2010 11:26
halo, halo! jak tam aromer, jak wyniki?

http://www.dressage.pl/wyniki/20100306_aromer.pdf
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 marca 2010 19:35
Mamy 2 zawodników w Finale Pucharu Świata 😅 http://www.eurodressage.com/reports/shows/2010/10wcf/lineup2.html

I coś na wesoło 😉
+div-r-20
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 marca 2010 08:47
I coś na wesoło 
+div-r-20


też się musial podszkolic koleś 😉

a ja znam i widziałam na własne oczy dziewczynkę która pokazy ujeżdżenia i skoków do 110 cm (!!) robiła biegając na czworakach!!! robiła totalnie wszystko: kłusy zebrane, wyciągnięte, piafy, pasaże, galopy i zmiany nóg w galopie. No i co najlepsze skała przeszkody. O ile mnie pamięć nie myli była to niejaka Paula Płaneta z Krakusa w Krakowie A pokaz nam kiedyś taki urządziła podczas kucowych zawodów  w Warce w 2005 lub 2006 roku. Jak ja żałuję że tego nie nagrałam bo to bylo naprawdę coś niesamowitego.
Koniczka cudowne wieści 🏇 !!! Myślę, że będzie w tym ukadzie rzeczy jakaś transmisja na żywo w tv
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 marca 2010 15:48
Ktoś się wybiera do Aro za 2 tygodnie? Ja planuję się wybrać na rundę seniorską HPWiM 🙂

P.S. Jaby ktoś chciał to będzie 1 miejsce wolne w przyczepie, ruszamy z Bajardo.
Ja się zastanawiam nad rundą amatorów🙂 Wiecie może jakie są ograniczenia dla tej rundy?Czy mamator to po prostu ktoś kto nie ma licencji czy jakoś inaczej to wymyślili?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 marca 2010 22:06
Podejrzewam, że może chodzić o osoby niezarejestrowane, albo takie które mają tylko licencję wstępną - najlepiej zadzwoń do p. Ratajczaka i dopytaj 🙂
Jasne,zadzwonię🙂Najpierw spytałam tutaj,bo myślałam,że może akurat ktoś wie.Ja mam III licencję ale w skokach,a na czworoboku w swoim życiu byłam tylko na odznace i 2 razy na zawodach towarzyskich,więc czuję się amatorem😉
Ktoś się wybiera do Aro za 2 tygodnie? Ja planuję się wybrać na rundę seniorską HPWiM 🙂



To się pewnie spotkamy.
I coś na wesoło 
+div-r-20


też się musial podszkolic koleś 😉

a ja znam i widziałam na własne oczy dziewczynkę która pokazy ujeżdżenia i skoków do 110 cm (!!) robiła biegając na czworakach!!! robiła totalnie wszystko: kłusy zebrane, wyciągnięte, piafy, pasaże, galopy i zmiany nóg w galopie. No i co najlepsze skała przeszkody. O ile mnie pamięć nie myli była to niejaka Paula Płaneta z Krakusa w Krakowie A pokaz nam kiedyś taki urządziła podczas kucowych zawodów  w Warce w 2005 lub 2006 roku. Jak ja żałuję że tego nie nagrałam bo to bylo naprawdę coś niesamowitego.


przepraszam za off topa
tak to Paula Płaneta, cuż niestety ja nie widziałam, ale moje koleżanki widziały jak ona skacze 120 na czworakach!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 marca 2010 08:51
ale moje koleżanki widziały jak ona skacze 120 na czworakach!

no ja widziałam na własne oczy - ale wtedy jeszcze 110 cm było. Widać sie podszkoliła od tego czasu 🙂
Dzwoniłam do p.Janka i amatorzy to osoby bez licencji III-może komuś przyda się ta informacja. Mam dwa pytania dotyczące przepisów:
1)Na regionalkach mogę jechać z batem a na MWiM i AMP?
2)Wiem,że są zmiany dotyczące kolorów fraków,ale chyba nadal nie mogę jechać w krótkim w kolorze brązowym w prążek?
[s]1. Żadnych Mistrzostw nie można jechać z batem.[/s] mit obalony 😉
2. Myślę, że nie.
na MWiM na pewno nie
Dzięki.W takim razie muszę wydobyć swój czarny,który jest o 2 rozmiary za duży😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 marca 2010 19:46
1. Żadnych Mistrzostw nie można jechać z batem.


Może warto nie wygłaszać takich autorytatywnych stwierdzeń nie mając do nich żadnych podstaw w przepisach? Regulamin Ujeżdżenia PZJ ( http://www.pzj.pl/upload/dl/A_Ujezdzenie/Przepisy/Regulamin_ujezdzenia_2010.pdf ) na stronie 9 mówi wyraźnie:
"10. We wszystkich zawodach z wyjatkiem MP, PP, OOM zawodnicy moga
startowac z batem, którego maksymalna długosc okreslaja przepisy
ujeżdżenia."

To że na MWiM jeździ się bez bata jest sprawą zwyczajową, zaznaczaną z góry w propozycjach. W propozycjach Pucharu nie ma nic na ten temat, dzwoniłam do p. Ratajczaka żeby się jeszcze upewnić, ale powiedział on, że jeżeli przepisy nie narzucają zakazu jechania z batem to będzie można z batem jechać. A że w przepisach takiego zakazu nie ma...
Koniczka,wiedziałam że można na Ciebie liczyć :kwiatek: To na AMP można z batem?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 marca 2010 19:51
A to zależy... 3 lata temu stwierdzili, że jeździmi bez bata, no bo Mistrzostwa Polski. 2 lata temu jeździliśmy z batem, bo przecież przepisy nie nakazują jechania bez bata w AMP, a poza tym są to zawody robione tylko w oparciu o przepisy PZJ. Jak było rok temu i wcześniej nie wiem. Ja będzie w tym roku też ciężko powiedzieć.
Dzięki.Na wszelki wypadek nastawię się na jazdę bez bata.
Oo, byłam przekonana, że akurat w tym pierwszym punkcie mam na pewno rację. Dziękuję Koniczko :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się