skoki luzem - zdjęcia/filmiki

http://www.youtube.com/user/Marcepana?feature=mhw4#p/a/u/0/YocPY-4PeDU
swierzo zrobiony filmik, skoki w korytarzu z wczoraj 🙂

dodam, że kobyła zaczeła skakac już jakiś czas, wcześniej ileś lat (ok 4-5)chodziła same tereny i rajdy a wszystko było na zasadzie "wsiadamy i wiksa do przodu" przez co jej początki w skokach wyglądały tak, że leciała rozpędzona z odwrotym krzyżem..przy czym taranowała przeszkody. Od jakiegos czasu jest uczona spokoju, bez pośpiechu, z czasem wpuszczana w korytarz..teraz chodzi co ok tydz-2 tyg w korytarzu i naprawde widać różnice z korytarzu na korytarz 🙂 moge dodać jeszcze to ,że kobitka bardzo szanuje drągi, wczoraj przy końcu raz zrzuciła krzyżaczka pierwszego..a tak to wszystko dygała 🙂 a Ambra ma 9 lat 🙂

Generalnie jest przestawiana z szalonego terenowca na "skokowca" jak by tak można powiedzieć.

czekam na opinie bo jestem ciekawa.
i tak przed nami jeszcze wieeele pracy 🙂
A to mój arabsky, jakieś starocie. Wiem że mało ekonomicznie. Jak znajdę więcej to wstawię :-) Sorry za jakość.

Marcepana, jak na moje oko trochę przesadzone ze zwolnieniem  🤔 . Lepiej chyba by wyglądało, gdyby tempo było ciut wyższe a odległości ciut większe. Chodzi o to, że gdy koń nauczy się "zawisać" nad przeszkodą, to trudno z tego "wyleczyć". Korytarz trzeba ustawiać tak, żeby koń nie tracił dynamiki. Oczywiście nie znam całościowego obrazu.
deborah   koń by się uśmiał...
16 marca 2010 20:26
Marcepana, strasznie ciasny ten korytarz. widać że ledwo się mieści. poza tym technicznie niezła jest
Jeden z pierwszych podskoków mojego kopytnego :-)
🤔 Ale on super skacze! Ty się na skoki przenoś!!  😜


Mój i skoki to porażka  😂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] całkowita edycja postów
tak czarek skoczek 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] całkowita edycja postów
Trzeba kiedyś puścić go w korytarz bo ma potencjał, nie to co Likier  😂
musimy zbudowac w jednym dniu korytarz zeby podwojnej roboty nie robic  🙂
Najlepiej byłoby chyba coś gimnastycznego? Ma ktoś jakieś pomysły? :kwiatek: 🙂
nigdy wyzej nie stawialam
Mój to ma taki talent, że przy większych przeszkodach ma technike na królika..  🤔
jak beda koniusie dobrze skakały to co sie pokombinuje  🏇
Może się kiedyś wyrobi, pamiętam jak w Kieźlinach w korytarzu na koniec potraktował lonże jako przeszkode  😂
darolga   L'amore è cieco
17 marca 2010 15:43
A coś o nas jeszcze?  :kwiatek:
Jakieś porady?

Teraz regularnie zamierzam stawiać mu małe gimnastyczki w korytarzu, żeby zaczął iść z kłębu i pracować szyją.
qwert, Likier a to można sobie całkowicie edytować posty? W pierwszej wersji się pogryzłyście, a teraz edycja i już sobie słodzicie? Dziwne 🤔
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
18 marca 2010 18:18
Moja kobyła wpuszczana w korytarz nie leci na środek przeszkody, tylko tuż przy bandzie co zwykle konczy sie wylamaniem, bo laduje z nosem na stojaku, mimo, ze bardzo chce skoczyć. Zrazila sie taym do skakania bardzo ostatnio. Co z tym zrobić? Jak ją zachęcić do skakania na środku, i co zrobić, żeby skoki w korytarzu z powrotem zaczela jej sprawiać przyjemność?  😵  🙇
🙄
Konie wyrzuca na zewnątrz, gdy mają za ciasny łuk "najazdowy". Prawidłowy korytarz powinien mieć drągi z jednej strony na uchwytach na bandzie = nie ma tam odkosów, słupków. Na środek przeszkody naprowadzają "koperty", krzyżaczki (zwał jak zwał). Jeśli się zraziła to odpuścić, dać odpocząć i zapomnieć, zacząć od początku.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
18 marca 2010 19:36
Halo Dziękuję 🙂
Problem w tym, że nie ważne jak szeroki będzie łuk najazdowy ona i tak wyląduje na ścianie...
Odpocząć jej dam teraz od korytarza napewno. Potem zaczne ustawiaś krzyżaki, sprobuje znaleść jakiś patent, zeby nie musiec ustawiać stojaka przy bandzie...
:kwiatek:
darolga   L'amore è cieco
18 marca 2010 21:34
Odkos z jednej strony? Zabudować jakoś tę "wolną przestrzeń" między bandą a stojakiem?
deborah   koń by się uśmiał...
19 marca 2010 17:25
postawiłabym odkos jak radzi Darolga.
Właściwie... nie próbowałam tego, ale chyba można by pociągnąć taśmę po wewnętrznej stronie odkosów przy bandzie? stworzyć druga bandę?  W ostateczności można położyć "ptaszka" od strony bandy, ale na niższy drążek (i to trudno zrobić, gdy "wprowadzająca" przeszkódka powinna buc niziutka  🤔, w dodatku trzeba być mocno zorientowanym, bo "ptaszek" myli odległość odbicia - wymaga zmodyfikowanych wskazówek). Próbowałabym tylko gdyby wszystko inne zawiodło.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 marca 2010 19:53
Halo, Deborah, Darolga dziękuję wam wszystkim  :kwiatek:
To może my też 🙂
Moje konisko w korytarzu prawie rok temu 😉 . Aktualnych zdjęć nie mam, bo od listopada zmagamy się z kontuzją.
Fantazja z wczorajszych kilku podskoków




darolga   L'amore è cieco
04 kwietnia 2010 19:28
Fantazja - drugie  😵  mega fajną masz tą kobyłkę, aaaale się składa, ale idzie z kłębu... miodzio!  😍
darolga, dziękuję  :kwiatek: , szkoda że jeździec to nie skoczek, dla mnie metr to już wysoko  😲
Alkazar z wczoraj (może nie tak fajnie jak Fantazja, ale... 😉):


Fantazja-Świetna kobyłka  👍
Nadia Fajny koń 😉

Jedno z mniejszych skoków luzem po zimowej przerwie :
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się