Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

o , dzięki bardzo. Kurczę, w takim razie to raczej nie dla mnie.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
23 maja 2010 13:51
Przepraszam, że znów Was dręczę, ale nie mam kogo zapytać, a już raz mi pomogliście  :kwiatek:
Czy ktoś zna, lub słyszał o pani Kristinie Johansen albo o czymś/kimś co nazywa się Henrik Juul?? Są z Danii.

Podaję stronę:
http://www.staldjuul.dk/index.php
Klamka zapadła, za dwa tygodnie wyruszam do Londynu na 3 miesiące  😀 Póki co wybieram mieszkanie ( ceny powalają  😲 ) i piszę liste rzeczy do zabrania ze sobą

Może jest tu jakiś voltowicz który był/jest w Londynie nie tylko w celach turystycznych? Będę wdzieczna za wszelkie rady, spostrzezenia...  :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 czerwca 2010 23:58
a ja się powoli żegnam z Anglią. i o dziwo- będę tęsknić  🙁
pudła już spakowane, kurier umówiony. samolot mam raniutko w czwartek. szybko zleciały mi te 3 lata.
Edytka to gdzie teraz ruszasz?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 czerwca 2010 00:09
chwilowo Warszawa, potem Amsterdam  🙂 chyba że mnie piorun walnie i stanie na VetMed, wtedy Nottingham.
tego Amstusia to zazdroszcze🙂 straszliwie!!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 czerwca 2010 00:12
wiesz, miejsce na kanapie się zawsze znajdzie 😉
U mnie tez klamka zapadła 10.07 witaj Norwegio 🙂 Sama nie wiem czy sie cieszyć czy nie,ale odwrotu juz nie ma...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 czerwca 2010 20:57
a ja się powoli żegnam z Anglią. i o dziwo- będę tęsknić  🙁


Ja też tęsknię za UK, chociaż będąc tam wydawało mi się to niemożliwe. Ale zostawiłam tam bardzo wielu przyjaciół, i w ogóle - tęsknię za uśmiechniętymi otwartymi ludźmi. A dla Ciebie to 3 lata intensywnego studenckiego życia, więc to już w ogóle szmat czasu.


ami_071 , Norwegia jest cudowna  😍 Na długo?
BTW, to chyba jeden z najdroższych krajów na świecie  🤔wirek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 czerwca 2010 22:02
no właśnie- codziennie narzekam na Wielką Brywanie, codziennie znajduje jej wady, a mimo wszystko już tęsknie  🤔wirek:
cóż, kolejny rozdział zamknięty, myślę, że całkiem udany.

wrzuć jakieś zdjęcia z Danii  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 czerwca 2010 22:13
Ja za miesiąc lecę na graduation, już nie mogę się doczekać  💃

A z DK zdjęć mam niewiele, z jakiegoś powodu brakuje mi nastroju, żeby łapać za aparat.
Daję linki do albumów na fb.
http://www.facebook.com/album.php?aid=157254&id=560544239&l=dbc8785563
http://www.facebook.com/album.php?aid=166665&id=560544239&l=6515207168
http://www.facebook.com/album.php?aid=162927&id=560544239&l=f40a1f358b
http://www.facebook.com/album.php?aid=166667&id=560544239&l=f64f9b2077
i koniowate, muszę obfocić nową stajnię, ale ona wciąż niegotowa  🤔
http://www.facebook.com/album.php?aid=170570&id=560544239&l=e36a205765
ami_071, do jakiego miasta jedziesz? Na stałe?
[/quote]

ami_071 , Norwegia jest cudowna 😍 Na długo?
BTW, to chyba jeden z najdroższych krajów na świecie 🤔wirek:

Jeszcze nie wiem czy na długo, po cichu mam nadzieje,że na dłużej 🙂
No niestety tanio to tam zdecydowanie nie jest

[quote author=małaMi link=topic=1321.msg629142#msg629142 date=1277157251]
ami_071, do jakiego miasta jedziesz? Na stałe?


Będę w okolicach Oslo, chciałabym zostać,ale życie pokaże...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 czerwca 2010 13:16
Lotnaa Holy smoke! Dania wygląda jak z bajki  💘
podreperuj nastrój żeby nas jeszcze 'zalać' tak basniowymi sceneriami.

mnie graduation omija, wypada w wybitnie nieprzychylnym terminie 🙁 trochę żałuje, bo liczyłam na zdjęcie w 'kiecce' i 'kapelutku'
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 19:19
hehe, no fajna jest, ale tam też tanio nie jest.
czysto, praktycznie- dobrze zorganizowane miasta, ale ludzmi trudniej i imprezy takie nie w moim guście 😉
ale na pewno jak się tam mieszka od urodzenia, to ma się swoje miejsca. ja bym chętnie jeszcze odwiedziła jeszcze danię, mój tata jeszcze ciągle tam jeździ w różnych sprawach
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lipca 2010 12:31
jest tu może jakiś re-voltowicz(ka) mieszkający czy też mieszkająca w Edinburghu? lub okolicach..  :kwiatek:
ja tez niedlugo bede imigorwac...

Szybko zlecial ten rok, ale sama podjelam decyzje o powrocie. W domu buduje sie... dom i stajnia, a ja siedze miliard kilometrow dalej. Bez sensu  🤔wirek:
O Karolas serio wracasz do PL?? Ja zostaje na ziemiach niemieckich i to raczej na stale.. alez zycie weryfikuje nasze plany i poglady 🙂😉
Jakos tak sie melancholijnie porobilo w tym watku.
  My w angli zostajemy na stale trawka dla koni zielona caly rok a to naprawde duzy +
Choc do spazmów mnie doprowadza angielaskie myslenie "mówi z akcentem = nic nie wie" 😤 👿
a znalesc dobrego instruktora graniczy z cudem  😵
O Karolas serio wracasz do PL?? Ja zostaje na ziemiach niemieckich i to raczej na stale.. alez zycie weryfikuje nasze plany i poglady 🙂😉


Ja juz osiadlam zagramanica  😉  life is life
To i ja pozdrawiam z Londynu , powiem szczerze że nie jest lekko, pierwszy i ostatni raz pojechałam za granicę w ciemno... pracę znaleźć cholernie trudno i niestety mi się jeszcze nie udało 🙁
Teraz to chyba wszędzie cieżko o prace.Ja siedze w Norwegii i tez nie jest łatwo a do tego bardzo,bardzo drogo  🙁
olga napisz na priv gdzie dokladnie jestes to moze podam ci kilka adresów a moze ci sie poszczesci.
Ja w prawdzie nie mieszkam w londynie ale w okolicach.
Revoltovicze  emigranci jednoczcie sie  🏇
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
16 lipca 2010 19:09
ooo to może ktoś ma ochotę spotkać się ze mną w Londynie w jakiś czwartek? Obecnie siedzę w Hook Norton i pracuję w stajni  😉 Mam godzinę drogi do Oxfordu czy do Birmingham, ale strasznie chciałabym zobaczyć Londyn. Niestety wolne od pracy mam tylko w czwartki...  🤔wirek:

perdolinska- zależy kto czego szuka  😉 Ja w każdy poniedziałek mam treningi z naprawdę rewelacyjną babką i z każdego treningu wynoszę jakąś sensowną, nową wiedzę  😉 Przynajmniej tak mi się wydaje  😁
okwiat i inni z Londynu 😉 ja siedze w samym Londynie , 4 przystanki metrem na Camden 🙂 Także jak już mi sie wszytsko uda załatwić z pracą i bede miała grafik to może jakieś voltowe spotkanko  😀
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
18 lipca 2010 11:29
oo  😁 super! to ja czekam na informacje  😉 tylko błagam, jak będziemy się dogadywać co do miejsca spotkania, to weźcie pod uwagę, że będę w Londynie pierwszy raz w życiu  😉
Ja do londynu mam jakas godzinke ale jak chcecie spotkac stara babe czemu nie  🏇 🥂

Perdolinska miala wczoraj kolke wiec siedzialam z nia do pólnocy naszczescie dobrze sie skonczylo i musze przyznac ze wet byl w pól godzinki. Teraz marzy mi sie spanie bo niestety musialam pójsc do pracy ( a pracuje od 6 rano )  😵
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
31 lipca 2010 12:54
A jest tu moze ktos kto mieszka w UK - West Sussex? Ja mieszkam w niewielkim miasteczku pomiedzy Portsmouth a Brighton, siedze tu juz ponad pol roku i pewnie jeszcze dlugo tu zostane, mam prace niezwiazana z konmi  🙁 Zaczyna mi powoli brakowac koni i chcialabym znowu jezdzic ale nie mam pojecia jak to wszystko wyglada w UK (zadalam kilka pytan w watku Odp: Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...).
Moze jest tu ktos z moich okolic i moglby polecic jakas stajnie?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 lipca 2010 13:03
viikaa, Kaprioleczka mieszkała przez 3 lata w Southampton, może ona kojarzy jakieś stajnie.
Chociaż od Ciebie to wciąż kawałek :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się