Akupunktura, akupresura

Akupunktura, akupresura, masaż i streczing koni - jak w temacie

najbardziej osobiscie interesuje mnie akupunktura. Czy ma ktos osobiste doswiadczenia? Kto takie zabiegi w Polsce wykonuje? Jakie sa rezultaty? Ile cos takiego kosztuje?

Na AR we Wroclawiu jest taki blok 10cio godzinny z dr wet. Lee Hollen... moze ktos uczestniczyl?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 marca 2009 12:59
taki wątek już istnieje. Proszę to pytanie zadać tam.

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,53.0.html


Na prośbę jednej z forumowiczej otwieram, zmieniam tytuł - tu TYLKO akupunktura, akupresura, z masażem i strechingiem proszę się zwrócić do w/w wątku. 😉
Moja kobyła miała akupunkturę wykonywaną przez Panią Lee.  Koszt bardzo nie wielki bo ok. 100zł chyba. Pod koniec marca powtórzymy jak Pani Lee przyjedzie do Polski.
majeczka   Galopem przez życie!
07 kwietnia 2010 18:55
Mój koń w ubiegły czwartek miał robioną akupunkturę nie zapomniany widok konia-jeża. Jestem pod wrażeniem tego zabiegu był robiony razem z masażem i strechingiem więc ciężko mi określić czy sama też działa ale w komplecie czyni cuda. Gruby jest mega luźny elastyczny i taki jakiś bardziej wyluzowany. Szczerze polecam
A jak konie reagują na wbijanie igieł? Bo sama przeszłam serię zabiegów akupunktury i wiem, że czasem to nie było zbyt przyjemne uczucie...
Mojego czeka to w przyszłą środę. Jak nie zapomnę i będę mieć wolne ręce, to zrobię zdjęcia 🙂.
Ja nie widziałam żeby konie specjalnie reagowały lub okazywały ból.
majeczka   Galopem przez życie!
07 kwietnia 2010 22:30
Mój nie reagował źle nie widziałam żeby coś go bolało, co uwierzcie okazuje przy nastawianiu np potylicy;-)
te igiełki są mega cieniutkie i takie "mięciutkie"
Lee do nas zawita w przyszłym tygodniu  💃

Jestem ciekawa czy będzie potrzeba żeby nas nakuć.
dempsey   fiat voluntas Tua
07 kwietnia 2010 23:16
Dramka, do Was czy do Poczernina (czy po prostu to jedno i to samo, bo stoicie w P.)
pytam, bo na ich stronie jest tylko informacja o wizycie Lee we wrześniu zeszłego roku
majeczka   Galopem przez życie!
08 kwietnia 2010 07:57
Bo Lee tym razem nie przyjeżdża do Poczernina
Nie stoje w Poczerninie. Lee zawita do nas do stajni.
A może wiecie czy ktoś zajmujesię tym na Mazurach  😲  ?
odświeżam
czy ktoś z dolnośląskiego robi akupunkturę ?
U nas super efekty sa po akupresurze i akupunkturze robionej przez Lee i wet. Kasie Żukiewicz.
W jednym miejscu zwierz zareagowal bardzo gwaltownie na probe wbicia igly ( mial spore wklesniecie w miejsce "zwiazanym" z trzeszczka, umiejscowione gdzies na szyi) co tylko potwierdzilo, ze ta noga jest w slabym stanie. Poniewaz igly sie gieły a kon tak reagowal pozostalismy przy akupresurze tego wglebienia. W tej chwili nie ma sladu po wglebieniu i kon przestal skracac na trzeszczkowa noge.
dzięki, no my na Lee się nie doczekaliśmy, napisałam do p. Kasi czy wie może czy Lee przyjedzie, bo nie ukrywam że bardzo bym chciała ech
mój też skraca na trzeszczkową nogę dosyć długo i ja już nie wiem co robić, wierzę, że takie sesje by mu pomogły tylko i wyłącznie
Maxowa - kilka lat temu robił naszemu trupkowi akupunkturę doktor Kmiecik. Trzy sesje i koń był naprawiony.
ooo a na co dokładnie? bo u nas to takie proste nie jest, tzn nie widac z zew, a łopatki nie prześwietlisz żeby wiedzieć które miejsce, może wyniki termografi coś pokażą
EDIT:
Napisałam do p. Kasi kiedy Lee będzie także
a niech ma od każdego możliwego veta czy Lee  😲  może coś poskutkuje 😉
my mieliśmy wczoraj z K. Żukiewicz- jestem bardzo zadowolona, wskazała kilka rzeczy o których nie miałam pojęcia, Max był zachwycony masażem, nakłuwaniem i nastawianiem, streching Max wykonuje bdb za marchewką odegnie się wszędzie 🙂 ogólnie bardzo pozytywnie  😉
Podpisuję się rekami i nogami pod zdaniem maxowej.
U nas była dzisiaj i jestem zachwycona!!!!!!!
Dużo pracy przed nami, ale przynajmniej jest jasno wytyczony kierunek.
A u nas była dzisiaj 🙂
Równiez polecam. Dużo wiedzy i doświadczenia. Kobyłce sie nie podobało odblokowywanie potylicy, no ale teraz powinno jej byc lepiej. Okaże się w ciągu najbliższych dni 🙂 Ogólnie koń był nakłuwany, "nadotykany", ponastawiany i powyciągany. I dużo nowego dowiedziałam sie o jej ciele, duży plus 🙂
ja za miesiąc się piszę na wizytę 😉
Chiquita czyli to przez Was cholera tyle czekałam 🤬 🤬 🤬
akupunktura nie raz postawiono mojego konia na nogi.
Chiquita czyli to przez Was cholera tyle czekałam 🤬 🤬 🤬


Oj, no chyba tak  😉 Wybacz  :kwiatek:
Nie ma wina że koniowi się nie podobało nastawianie potylicy :P A swoją drogą to przed nami były jeszcze 4 inne konie więc nie tylko przez nas  👀
Pani Kasia będzie za 2 tygodnie we Wrocławiu znowu 😲... szczegóły w ogłoszeniu albo na priv dla chętnych 🙂
podbijam!

Vet Kasia Żukiewicz będzie we wrześniu (3 lub 10) we Wrocławiu, jeżeli kto chce skorzystać z wizyty to proszę o info w tym tygodniu (po weekendzie) gdyż będzie rezerwować bilet - szczegóły na priv
podbijam:

jakie rezultaty mieliście przy leczeniu kulawizn akupunkturą? jak skuteczne są takie zabiegi, w sensie czy efekty są widoczne juz od pierwszego razu czy nie bardzo?

no i najważniejsze: kto się zajmuje tym we Wrocławiu? czy lekarze podani wcześniej w poście są nadal aktualni? i jeśli tak to czy mogę poprosić o jakiś kontakt do nich?

z góry dzięki  🙇 🙇 :kwiatek:

edit: literówka 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się