SIODŁA

Czy ma ktoś porównanie łek stubbena 31/32 z czerwonym winteca lub 33 prestiga?
[quote author=pawel_asola link=topic=31.msg650239#msg650239 date=1279024248]
byłem u nich , niestety bez konia, mają chyba z 500 siodeł na magazynie, używane róznych marek i swojej produkcji marki NOMAD , ktoś kupował ? mam jakies opinie? prosze o info


LOGOS Sp. z o. o.
ul. Zjednoczenia 118
65-001 Zielona Góra
tel: 068 / 458 26 80
tel. kom. 502 413 742
[/quote]

up
czy ktoś coś więcej wie??
Potrzebuje opinii na temat tych siodeł firmy "Pleszew":
1.Leszek

2.Konrad

3.Olimpijskie

Miał ktoś? Jak wrażenia w jeździe? Potrzebuje siodeł do "podskoków" maksymalnie 100cm na koniach do 145.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 lipca 2010 08:29
Chytruska ja mam Konrada, jak na takie rekreacyjne skoki to jest świetne, kolano dobrze przylega, ogólnie siodło jest wygodne jak dla mnie i póki co nie zamienie go na żadne inne 😉

bajaderka-zorro masz dokładnie tan sam model co wstawiałam?( bo chyba był jeszcze drugi model Konrada :???🙂 A jaka sprawdza się w jeździe po płaskim podłożu?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 lipca 2010 08:49
bajaderka-zorro masz dokładnie tan sam model co wstawiałam?( bo chyba był jeszcze drugi model Konrada :???🙂 A jaka sprawdza się w jeździe po płaskim podłożu?


nie ma innego modelu (kiedyś chyba były teraz już nie) jest po prostu z dwóch rodzajów skór jeden tańszy drugi droższy. Ja mam z tej lepszej skóry. Dla mnie po płaskim rewelacja, siodło ogólnie spisuje bez zarzutu. Z resztą od 18 lat jeżdżę w tych siodłach i w końcu postanowiłam kupić swoje 😉
Chytruska, Nie wiem jak podchodzisz do zdjęć, które wstawiłaś, ale mam niejasne wrażenie, że one są przekłamane.[chyba, że zmienili profil siodeł]

Miałam kiedyś pleszewskie siodło, nie pamiętam niestety które, ale wyglądało kropka w kropkę jak ten konrad:


Fakt, moje zdjęcie też nie jest robione idealnie "z lini prostej", by ukazać profil siodła, ale  i tak nie wydaje mi się by te siodła były aż takie płaskie.

Skakałam w nim do metra, bardzo wygodne na tego typu rekreacyjne skoki oraz w teren. Nie wiem na jakim poziomie skaczesz - ja mając to siodło byłam na poziomie "stylem rozpaczliwym, ale z sercem", więc mnie się dobrze skakało we wszystkim, co miało lekki profil skokowy. 😁 Do pracy po płaskim było mniej wygodne 😉 Przedni łęk "wystawał"? był jakoś inaczej "podszyty"? miał "klin"? - nie wiem co tam było, ale jak się człowiek za mocno pochylił/inaczej usiadł, to się dość nieprzyjemnie nadziewał.😉
ale te siodła są nie do zdarcia. Moje 3 letnie wyglądało jak nówka, tego typu siodła w rekreacji mające spokojnie lat 10 również nie wyglądały źle.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 lipca 2010 20:03
Sankaritarina to jest Konrad 😉
a co do tych orginalnych zdjęć to są przekłamane i to bardzo.
bajaderka-zorro, Dziękuję, dobrze wiedzieć jakie siodło miało się jakiś czas temu 😁 a byłam pewna, że to ten "model olimpijski" 😁
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 lipca 2010 20:33
no bo niby są podobne 😉 pewnie gdybym nie miała takiego samego to bym pomyliła z tym olimpijskim 😉
Tez mam konrada i tak samo jak sadze ze po płaskim można sie nadziać.Będę w przyszłym roku kupować 2 nowe siodło i konrad to nie będzie, bo  ja raczej mało skacze, a to truptania i terenów mi nie leży...
a jak sprawa wygląda z kupnem?? Jest jakiś przedstawiciel, który ewentualnie mógłby przyjechać i dopasować, czy kupowałyście w ciemno??
busch   Mad god's blessing.
22 lipca 2010 00:09
Oooo... pamiętam tego Leszka 😫


Myślicie, że na tym się nie dało dobrze usiąść? Dobrze myślicie - jeżdżenie na tym siodle było straszne, nie brałabym nawet za dopłatą  🤔wirek:
Chytruska, ja kupowałam w ciemno 😁 Tzn - to było pierwsze siodło na młodego, dopiero się zaczęłam z tematem "bawić", moja wiedza na temat dopasowywania siodeł była jeszcze w powijakach i wiedziałam, że je kiedyś sprzedam, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że ono i tak leżało na młodym całkiem całkiem. Kupiłam używane [ale w stanie świetnym po prostu] od znajomej. Jak człowiek zaczyna kombinować to i sprawy również zaczynają kombinować.
No, ale, nieważne:
Tu jest ktoś, kto te siodła robi:
http://www.siodlarz.partnet.pl/
Możesz zadzwonić i się zapytać, jak sprawa z kupnem i pasowaniem wygląda.

Też bym się już na drugie takie nie zdecydowała.
EKornik   404 Not Found
22 lipca 2010 13:32
Te siodła z Pleszewa są całkiem fajne do rekreacyjnej jazdy, swoje stare siodło (też model Konrad) bardzo miło wspominam 😉
Też miałam Konrada, ładnych parę lat. I do małych skoków jest super, do zwykłej jazdy czy w tereny też polecam😉
do mnie przyjechał przedstawiciel ale tylko dlatego ze jeździ przez nasze miasto i miał po drodze.W ciemno nie wydałabym 2,5tys 😎
A czy ktoś z was jeździł/skakał w siodle Daw Mag Grand Prix ?
Egonowa, Przejrzyj wątek siodeł, skokowy i przede wszystkim - wpisz w wyszukiwarkę "daw mag grand prix", a dostaniesz wszystkie odpowiedzi. Dużo ludzi ma/miało tu ten model daw maga...

Donia Aleksandra, nowego też bym w ciemno nie kupowała 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 lipca 2010 09:22
A czy ktoś z was jeździł/skakał w siodle Daw Mag Grand Prix ?


Za te pieniądze to lepiej kupić używane porządnej firmy. Naprawdę można teraz znaleźć siodła w bardzo dobrym stanie za nie aż tak wielkie pieniądze. A różnica w jeździe i w jakości duża.
epikea ja tez u nich bylam
maja mnostwo siodel i duzo sprzedaja tez przez neta. ale mysle ze z canami roznie, takie starocie starocie sa dosc tanie, ale cos lepszego w cenach niewiele nizszych od nowych.
tak samo z popregiem czy strzemionami.
i siodla do przymiarki daja za oplata, ale jezeli cos wybierzesz jest bezplatnie

pozdrawiam 🙂
Gillian   four letter word
23 lipca 2010 09:48
[quote author=Egonowa link=topic=31.msg657694#msg657694 date=1279827271]
A czy ktoś z was jeździł/skakał w siodle Daw Mag Grand Prix ?


Za te pieniądze to lepiej kupić używane porządnej firmy. Naprawdę można teraz znaleźć siodła w bardzo dobrym stanie za nie aż tak wielkie pieniądze. A różnica w jeździe i w jakości duża.
[/quote]

tak, na plus dla Daw Maga...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 lipca 2010 10:02
Jeździł ktoś w rajdówce Daw Mag? Jakie odczucia?Ciężka jest?

Wyszukiwarka niewiele tez mówi o skokówce Euroriding Diamant.Jakie są o nim opinie? Ja teraz jeździłam w tym siodle i bardzo je lubię-wygodne,dobrze trzyma,ale niestety nie pasuje już na konia.
porównując tych xx siodeł skokowych (tych takich znanych, popularnych) w których jeździłam - przed Daw Magiem Grand Prixem jest tylko jedno siodło - Euroriding, którego modelu nie znam.

Osobiście uwielbiam to siodło, koń też bardzo je lubi 🙂 Jest super wykończone, skóra też bardzo fajna, osobiście polecam  😍
Ja kupiłam Euroridinga Achat skokowego - super wygodne , ale niestety za wąskie na mojego konia ;/ i muszę się pozbyć , ale tak to siodełko rewelacja jak dla mnie.
Może ktoś orientuje się w siodłach Daw-Mag i pomoże mi zidentyfikować to oto siodło:


dostałam je wraz z dzierżawionym koniem i jestem ciekawa co to za model.


[sub]Myślę także o jego sprzedaży lub wymianie na siodło pasujące na hucuła. [/sub]
[quote author=Egonowa link=topic=31.msg657694#msg657694 date=1279827271]
A czy ktoś z was jeździł/skakał w siodle Daw Mag Grand Prix ?


Za te pieniądze to lepiej kupić używane porządnej firmy. Naprawdę można teraz znaleźć siodła w bardzo dobrym stanie za nie aż tak wielkie pieniądze. A różnica w jeździe i w jakości duża.
[/quote]

Żeby to ktoś tylko miał do sprzedania używane  🙄 Szukam ciągle czy ktoś chce sprzedać ale nic nie widzę.

Jeździł ktoś w rajdówce Daw Mag? Jakie odczucia?Ciężka jest?


Ja jeździłam. Jest naprawdę super wygodna, mięciutka. Czy jest ciężka nie wiem  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 lipca 2010 17:31
Egonowa, jest ciezka, ale bardzo wygodna dla konia. Wspaniale siodlo.
widzę, że pojawiły się dwa moje siodełka. Otóż osobiście Pleszewa Konrada polecam. Dobrze trzyma, ale mimo, że miałam go rok dużo powiedzieć nie mogę, niestety było na mnie duże i topiłam się w nim, więc najlepszych relacji z nim nie miałam ; ) wymieniłam niedawno na grand prix daw-maga i czuję, że to siodło będzie mi towarzyszyć do końca kariery, jest super : )
MartucHa!, niezależnie od tego co to za siodło- to jakaś koszmarna masakra. Nie pasuje w ogóle na tego konia, sprawdziłaś czy nie jest połamane?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się