SIODŁA

faszka to do Ciebie bylo 😉 pomylily mi sie nicki, przepraszam
Ok.dzięki katka.
Proszę pomóżcie standard łęku w Kiefferach to ile porównując do Daw Mag czy Prestige.?


średni europejski to 30-31, daw-mag ma 29- dużo zależy od konstrukcji terlicy- dokładnie od długości tzw. sztycy i szerokości przedniego łęku.

Basznia, Ktosina bardzo cieszę się,że jesteście zadowolone  😀
A ktoś mi powie, jak mierzyc rozmiar łęku?  👀
mam pytanie, potrzebuję kupić siodło do 1tysiąca złotych, powiedzmy, że ma być to siodło robocze najlepiej o profilu skokowym dla młodego konia, brązowe jeśli to ma znaczenie. Czy możecie coś polecić?
[quote author=palcia_94 link=topic=31.msg711360#msg711360 date=1284922222]
mam pytanie, potrzebuję kupić siodło do 1tysiąca złotych, powiedzmy, że ma być to siodło robocze najlepiej o profilu skokowym dla młodego konia, brązowe jeśli to ma znaczenie. Czy możecie coś polecić?
[/quote]


ciężko dostać dobr siodło do tyś złotych. Najlepiej szukać coś używanego, może coś z Daw-Maga byłoby w tej granicy. Choć zdecydowanie lepiej odłożyć więcej, tak za 2,5-3 tyś już można coś fajnego dostać.
Nie każdy może sobie pozwolić na siodło za 2,5  🙄
Nie każdy może sobie pozwolić na siodło za 2,5  🙄


teraz bedziemy się czepiać swoich wypowiedzi żeby było fajniej??  😵 😵 Każdego stać, jak postara się i odłoży. Czasem lepiej jest odłożyć i kupić coś porządnego niż wydać kasę tylko po to żeby sobie i koniowi kręgosłup zepsuć i żeby siodło się kilka miesiecy później rozleciało na kawałki.
miałam dobre siodło, ale musiałam je sprzedać ze względów finansowych, potrzebuje siodło na teraz, nie drogie, poza tym koń młody, po jakimś czasie na pewno wymienię na lepsze 😉
[quote author=palcia_94 link=topic=31.msg711458#msg711458 date=1284925134]
miałam dobre siodło, ale musiałam je sprzedać ze względów finansowych, potrzebuje siodło na teraz, nie drogie, poza tym koń młody, po jakimś czasie na pewno wymienię na lepsze 😉
[/quote]

To bym radziła szukać w używanych, może coś się akurat fajnego trafi. Bo tych wszystkich pfifów i innych nie toleruję. Szkoda zwierzakowi psuć kręgosłup.
"Każdego stać, jak postara się i odłoży."

Jasne  😁

Tylko nie każdy może czekać rok żeby odłożyć kolejne 1000zł..
Taka osoba nie powinna mieć konia  🙄 Bo co zrobi w razie kontuzji/konieczności wykonania zabiegu/kosztownego badania? Będzie brała kredyt? Odda konia na rzeź? Jeździectwo nie jest tanim sportem i trzeba się liczyć z wydatkami  🙄
no dla mnie jasne  😲

Dlatego napisałam ze trzeba poszukać używanych markowych/dobrych siodeł... W ostateczności lepiej czekać rok i odłożyć niż kupić byle gówno i rozwalić koniowi plecy.. No ale przecież każdy ma swoje priorytety  😵

Taka osoba nie powinna mieć konia  🙄 Bo co zrobi w razie kontuzji/konieczności wykonania zabiegu/kosztownego badania? Będzie brała kredyt? Odda konia na rzeź? Jeździectwo nie jest tanim sportem i trzeba się liczyć z wydatkami  🙄


amen
nie koniecznie, osoba mająca młodego konia nie kupi mu siodła za 3tysiące, żeby za 3miesiące kupić nowe bo koń się nie mieści.
Dziewczyny, dajcie spokój  😉
"Taka osoba nie powinna mieć konia"

Poncioch A może właśnie weźmie kredyt? Np. Ja wziełam kredyt żeby kupić Dramke.

Albo sprzeda cały swój sprzęt żeby takiego konia wyleczyć, tak jak ja kiedyś.

A może szybciej taka osoba znajdzie kase na leczenie takiego konia niz taka osoba która ma siodło za 9000zł i jak koń się "popsuje" wymieni na nowego.

Każdego stać, jak postara się i odłoży.

Tak stwierdzić może tylko osoba, która nigdy nie miała problemów finansowych...
[quote author=BaŚ link=topic=31.msg711743#msg711743 date=1284935166]
Każdego stać, jak postara się i odłoży.

Tak stwierdzić może tylko osoba, która nigdy nie miała problemów finansowych...
[/quote]

chciałabym zeby tak było 😉 Konie to nie jest tani sport. jak kogoś nie stać lepiej się w to nie pakować.
jednak jeśli jesteś zmuszony kupić tańsze siodło to nie dlatego, że chcesz zrobić koniu krzywdę, gdyby te siodło na prawdę były takie złe, nie byłoby ich aż tyle na rynku. Ludzie z tego korzystają jako siodła tymczasowe, do szkółek, siodła robocze.
A co powiecie o Parkurach? Słyszałam, że to fajne siodełka to wszechstronnej, skokowej pracy.. 😉
zamienię DawMaga 18,5 na 17,5, więcej w "porzyczę-wymienie..."
" Konie to nie jest tani sport. jak kogoś nie stać lepiej się w to nie pakować."

Przed wszystkim nie dla wszystkich konie są sportem.  🙄
[quote author=palcia_94 link=topic=31.msg712226#msg712226 date=1284989847]
jednak jeśli jesteś zmuszony kupić tańsze siodło to nie dlatego, że chcesz zrobić koniu krzywdę, gdyby te siodło na prawdę były takie złe, nie byłoby ich aż tyle na rynku. Ludzie z tego korzystają jako siodła tymczasowe, do szkółek, siodła robocze.
[/quote]

Oczywiście ze nikt nie chce robić koniowi krzywdy 😀 Ja mojego krzywdziłam i nie miałam o tym pojęcia, bo nikt mi nigdy nie tłumaczył ze dopasowanie siodła ma znaczenie, że musi leżeć tak a nie inaczej bo uciska koniowi plecy i nie pozwala bez bólu pracować.
Ale te siodła naprawdę w większości nie są dobre, ludzie nie mają pojęcia co kupują, a ze tanie to i jest popyt. Dlatego pisałam że lepiej poszukać używanych siodeł. Nawet na allegro znalazłam prestiga, daw-maga i chyba kieffera w granicach tych tysiaca złotych. Lepiej naprawdę poszukać i kupić coś lepszego.
palcia_94, Korzystają, bo wydaje im się, że tanie, ok, do szkółki dobre, ale tacy użytkownicy nie interesują się jak to siodło będzie wyglądać za rok-dwa i w jaki sposób wpływa na grzbiet konia oraz na dosiad człowieka. Mnie się w pfiffie beauty siedziało niespecjalnie, nie kupiłabym sobie tego siodła. Te siodła się w kilka miesięcy rozwalają, rozklepują, wycierają się na maksa i na serio nie nadają się do jazdy. Już lepiej sobie kupić nortona albo daslo, przyjemniejsze wrażenia dla końskiego grzbietu i ludzkiego tyłka.
Poszukaj na allegro - do 1000 zł masz szansę na winteca, stubbena, starego lemetexa, czasem się kieffer w takiej cenie zdarzy, passier albo nasze polskie daw magi i pleszewy.
Co sądzicie o KenTaurze model Seneka. Jakieś opinie od użytkowników? Czy rozmiar łęku II w KenTaurach odpowiada 32 33 Prestige? Proszę pomóżcie.
faszka, Tak, wydaje mi się, że odpowiada 33 prestige. II jest takie.... szersze niż węższe.
A ogółem siedzisko bardzo miękkie, przyjemne poduszki, panele wypełnione owczą wełną i dość spore - wrażenie siedzenia daleko od konia, ale rozmiary wychodzą dość spore -> 16,5 wyjdzie jak 17, 17,5 jak 18. Miałam Senecę 17,5 i mnie osobiście się siedziało źle, bo to siodło było wieeelkie - łydka ledwo co dostawała do boków konia, po siedzisku się telepałam i było mi niewygodnie, ale to tylko wrażenia mojego, prywatnego tyłka.🙂
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11743754
http://www.siodlarz.com.pl/index.html

Siodła Pleszew, modele Konrad i Marek.

Czy ktos ma te siodla? W miarę nowe? Bo stare Konrady mozna spotkac w stajniach a nowe?
I czy Pleszew szyje tez na miarę?
Epikea szyje, szyje i w dodatku są bardzo wygodne z fajnej skórki, jeździłam w Konradzie, rozważałam nawet zakup, ostatecznie kupiłam Pleszewskiego Rysia i wielbie to siodło, jedyne do czego mogłabym się przyczepić to, że siodło było brązowe, po 8miesiącach zaczął mi się ścierać kolor, ale zostało ono przyjęte do reklamacji,  niestety nie wiem jak problem został rozwiązany, ponieważ byłam zmuszona się z tym siodłem rozstać.
Wiem jedno, jak tylko skąbinuję trochę kasy kupię je sobie raz jeszcze, bo na mojego Prestiga Meredith mnie nie stać  🙄
A co powiecie o Prestige Arezzo? Jak się siedzi? itd
faszka pierwsze wrażenie: miękko i wygodnie 😉
a później, czy jakaś praca ujeżdżeniowa jest w nim przyzwoita?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się