Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

Ucięty 😉
I trochę mu ciasno...
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 września 2010 21:43
No i ok, teraz trochę teorii i można się zabrać za ćwiczenia w plenerze.
wątek zamknięty
noen   A story of a fighter of our human race
06 września 2010 21:45
jutro po szkole zaczynam studiować a jak przeczytam cała lekturę pójdę porobić fotki 😀 życzcie powodzenia  😜
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
06 września 2010 22:43
Znalazłam jeden przypadkowy widoczek.



Wkurza mnie ta pogoda, jest słońce. Biegnę się pakować i ubierać, jeszcze nie zdążę dobrze wyjść z domu już leje. :/

edit:
Kocham zabawę w "a do czego jest TEEEN suwaczek? "  😁
wątek zamknięty
ninevet, z pogodą mam podobnie. Wychodzę do lasu i wyciągam aparat - zaczyna padać. Więc zawijam się do domu. Gdy już jestem pod drzwiami wychodzi słońce. Pech... i złe ubranie, które nie pozwala mi przeczekać deszczu pod chmurką 🙂

Warsztaty fotografii krajobrazowej: http://magia-krajobrazow.fotoszop.pl/program.aspx
Zapowiada się ciekawie dla nieco zaawansowanych i i tych zaawansowanych bardziej.
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 września 2010 08:37
Drogie voltopiry. Czy jest jakaś możliwość kupienie PS za mniej niż 3tyś? Strzyga pisała kiedyś o opcji studenckiej - jeśli zleciłabym studentowi zakup PS, jak to wygląda z licencją? Da się to jakoś obejść?
Ewentualnie, moglibyście polecić jakiś dobry program do tyś zł?
:kwiatek:
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 września 2010 09:52
Lotnaa, kupujesz fotoszopa, skanujesz legitkę, oni przysyłają Ci activation key. Tylko dotsępność studenckich fotoszopów jest strasznie, strasznie marna. Ale odkąd kupiłam, nie ogarniam tematu.
wątek zamknięty
Lotnaa, jeśli kupisz go na kogoś będzie tak samo nielegalny jak zwyczajnie spiratowany.

A do czego Ci jest potrzebny PS? Może inny program spełni Twoje oczekiwania?
wątek zamknięty
Dworcika ja się zlituję moim laickim okiem, napiszę tak z wyczucia  :kwiatek:

W pierwszym podoba mi się głębia  😉
W drugim kadr, tylko troszkę denerwuje ta biała plama za głową węża, nie wiem co to, odbicie światła na kamieniu?
Trzecie ma super kolory!
Czwarte podoba mi się najmniej, jakoś się w nim gubię, ale niestety nie umiem określić dlaczego.

Ogólnie są jakieś takie pozytywne i bardzo fajne, podobają mi się  🙂


:kwiatek:
Dzięki za okazaną litość 😁
Ta plama w drugim, to szpara pomiędzy leżącymi na sobie kamieniami. Faktycznie, teraz dopiero zwróciłam na nią uwagę (zdjęcie robione z dygającej ręki, bo aparat ma baaaardzo słaby zoom i musiałam w sumie przyłożyć go do zwierza, co znowu obfitowało w ciekawe doznania w środku człowieka :hihi🙂.
W czwartym uwagę odwraca chyba to kujące coś w górnym, lewym rogu... ale strasznie mi się podoba jednak  😡

Jeszcze raz dziękuję 🙂
wątek zamknięty
Nie ma za co  😁  :kwiatek:
wątek zamknięty
a ja mogę poprosić o ocenę tych zdjęć?
wątek zamknięty
Ninevet, pierwsze zdjęcie kojarzy mi się z angielskimi polami i rolnikami, jest takie bardzo swojskie i ciepłe, pewnie przez oświetlenie.
wątek zamknięty
Larecherche pierwsze mi się podoba, chociaż zastanawiam się, czy nie wolałabym ostrości na nosie  😉
A drugie zupełnie do mnie nie trafia, frędzle tylko rozpraszają, właściwie nic na nim nie widać i tło drażni. Ale pomysł jakiś pewnie był 😉
:kwiatek:
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2010 16:02
ok to może ja:

taka mała stajenna twórczość...
wątek zamknięty
Zdjęcia jakości corby  😉 ale myśle że ładnie wyszły  🙂

http://zapodaj.net/e61dcf4a3e1d.jpg.html

http://zapodaj.net/f3dfbaf87250.jpg.html
wątek zamknięty
Facella, bardzo fajne zdjęcie ale kadr nie trafiony. Ja bym ciachnęła lewą stronę i troszkę dół ... .
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 września 2010 21:33
abre, no właśnie napisałam, niekoniecznie PS, ale coś z czymś można się dobrze pobawić.
Teraz mam tylko Picasę więc chciałabym pójść dalej.
wątek zamknięty
Lotnaa, ale do czego ma być ten program? Tylko do wywoływania zdjęć? Czy do innych rzeczy również? Jakie funkcje są niezbędne? Z czego możesz zrezygnować?
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 września 2010 11:18
abre, do obróbki zdjęć, zabawy z nimi, nic profesjonalnego. Chciałabym nauczyć się obrabiać RAW, bo teraz jadę na jpg'ach.
Ogólnie jestem zielona jak niedojrzałe jabłuszko, trudno mi powiedzieć na jakich funkcjach mi zależy bo nie wiem nawet, jakie są  😡
wątek zamknięty
Lotnaa, w takim razie Photoshop nie jest Ci potrzebny. To kobyła graficzna. Trochę tak, jakbyś chciała jeździć na cotygodniowe zakupy do miasta i w tym celu kupiła sobie ciężarówkę.

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1783646
Tu masz w kilku postach wyszczególnione programy
LR czyli Lightroom
PSE czyli Photoshop Elements

Do tego są jeszcze programy dedykowane, np. Nikon ma swój Nikon Capture NX oraz kilka programów darmowych (nie znam, nie używałam).
wątek zamknięty
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 września 2010 12:24
abre  :kwiatek: dzięki!
Te ceny o wiele bardziej mi się podobają, a PS wykorzystywałabym pewnie w 5%.
wątek zamknięty
Mam pytanie fotograficzno prawne...

Robimy zdjęcie jakiejś obcej osoby, wiadomo, że możemy to zdjęcie upublicznić:
a) jeśli to portret, osoba jest głównym elementem kadru - za zgodą tej osoby
b) jeśli osoba jest tylko nieznaczna częścią kompozycji, krajobrazu, tłumu - bez zgody tej osoby

A co w przypadku zwierząt?
Focimy czyjegoś konia dajmy na to, na padoku (bez jeźdźca, sam koń), psa biegającego po łące samopas itp...
Co wtedy? Można to publikować? Koniowi/psu raczej to zwisa (no chyba, że wyszedł bardzo niekorzystnie ^^),
ale czy trzeba pytać właściciela zwierzaka o zgodę na publikację? Oczywiście mówię o sytuacji, w której publikujemy
samo zdjęcie, nie podpisując kto jest jego właścicielem, nie rozwodzimy się nad jego stanem itp.
wątek zamknięty
prawo prawem, a kto tego przestrzega?

tak jak zrobisz zdjęcie jakiemuś nieznanemu zwierzakowi to będziesz szukać właściciela.?  😵
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 września 2010 15:00
Gagulec ja wtedy zawsze uwzględniam, że np. jest to pies spotkany w parku, którego właściciela nie znam itd.

a zdjęcia z zawodów? np. skokowych. nie znam wszystkich zawodników, a mam np. zdjęcie na którym jest tylko jedna osoba na koniu... ktoś mi kiedyś powiedział, że to impreza publiczna, więc zdjęcia można publikować do woli nawet bez zgody... ale jak to jest naprawdę?
wątek zamknięty
też słyszałam że na imprezach publicznych nie trzeba pytać o zgodę na zrobienie zdjęcia.
wątek zamknięty
Kilka moich skromnych zdjątek 🙂
[przepraszam że takie wielkie] Nie ma za co. Bardzo fajnie się usuwa takie wielkie.




wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2010 13:19
myszy dobre!

na drugim zdjęciu N D40 czy D60 ? (;
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
10 września 2010 13:52
abre jestes dla mnie mistrzem czarno-bialych zdjec  😍


dla mnie też. jeśli chodzi o zdjęcia czarno białe, nie mogę się napatrzeć.
nie chcesz mnie wziąć na jakieś praktyki? mogę sprzątać, gotować, te sprawy...

poważnie myślę o jakimś kursie profesjonalnej obróbki...
łatwiej bedzie zatuszować, że zdjęcie do kitu :P

Broń Boże Querido nie jest na sprzedaż.Nawet jako jedyny z mojego stadka,w końcu ukochany  😉 ninevet zdjęcia są przecudowne,strasznie się cieszę,że nas odwiedziłaś na naszym zadupiu przy granicy  😁

po przeprowadzce znowu bedzie miał ci kto robić zdjęcia 😉


wróciłam z wakacji, czeka mnie wycieczka do serwisu z tą nieszczęsną lampką od AF... ech
wątek zamknięty

tak jak zrobisz zdjęcie jakiemuś nieznanemu zwierzakowi to będziesz szukać właściciela.?  😵


Nie, nie...
Chodzi mi o to, że mam parę fajnych fotek koni, które chciałam opublikować (jedna na konkurs),
ale jakiś czas temu ich właścicielka (której nie ma na żadnej fotce) napisała mi coś w stylu
"nie rzycze sobie rzebys póblikowała ziecia moich koni"... No więc się zastanawiam, jak to jest
od strony prawnej - mogę czy nie mogę? Inna sprawa czy to zrobię... Raczej nie, strach się bać 😁.

edit:

A jakieś tam fotki (nie te, których mi nie wolno pokazać). Takie zwyczajne zupełnie, ale sympatyczne:

Szabo:



Mój Ksiażę:



Z Krakowskich dorożek (skan kliszy):


wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2010 15:54
pierwsze jest rewelacyjne!

czym focisz?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.