popręg

potrzebuje popręg z gumami bawełniany profilowany... ktos wie gdzie takiego szukac?


Cottage Craft robi popręgi bawełniane, profilowane, z wstawką gumową z jednej strony 😉
Takie pytanie.
Jeśli popręg z jedną gumą 125 to z podwójną 120 ??
Ja mam popreg prestige z guma z jednej strony 130 i zamówiłam kentaur z dwóch strony gumy 130  🤔

PS. Jutro do mnie dojdzie  😅
branka dzięki🙂
Livia   ...z innego świata
21 stycznia 2011 07:34
A ja się skusiłam i kupiłam taki popręg:
http://www.decathlon.com.pl/PL/popr-g-romeo-czarny-152665225/

Pierwsze wrażenia: jest super! 🙂 Skóra porządna, gumy z obu stron, kółeczko na środku. No i estetycznie super wykonany 🙂
Po paru jazdach widzę, że koniowi pasuje. Zobaczymy, jak się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 stycznia 2011 07:40
Takie pytanie.
Jeśli popręg z jedną gumą 125 to z podwójną 120 ??
raczej tak...😉
Ktoś, myślisz ?? Bo musze właśnie podjąć decyzję. To 125 z jedna gumą podpinam dość wysoko z obu stron. Tego co chę nie ma 125, jest 120. Brać ??
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 stycznia 2011 12:10
Witam.
Chciałabym zapytać czy ktoś z Was używa lub miał w łapce ten popręg:

http://pasi-konik.pl/pl,product,932779,wintec,popreg,ujezdzeniowy,pro,anatomic.html

Ciekawi mnie czym wykończony jest od strony konia ( co to za materiał, czy coś w stronę neoprenu czy sympateksu raczej ), pytając w  sklepie internetowym ciężko jakoś się dowiedzieć  🤔

Będę wdzięczna za informację.

ja aktualnie jeżdże w popręgu Bucas i jestem nim zachwycona 🙂



jest wykonany z tkaniny o fakturze zamszu. rewelacyjnie układa sie na koniu.


caroline Ty przypadkiem używasz/używałaś tego popręgu do bezterlicówki ? Czy mi się wydawało ?

nie cytuj zdjęć 🤦
Klami  ja myślę, że 120 bedzie w sam raz 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 stycznia 2011 14:05
Aleks, przecież do bezterlicówek pasują wszystkie popręgi ujeżdżeniowe i nie widziałam nigdzie info jakoby tylko jakieś przespecjalne popregi do bezterlicówek mogły być uzywane.
więc skoro rozmiar pasował, to uzywałam takiego popręgu jaki mam - zwyklego ujeżdżeniowego, tego samego jakiego uzywałam wczesniej do siodła ujeżdżeniowego. jakoś nie przyszło mi do głowy robić z tego wielkiego halo, ze zapięłam taki zwykły popręg ujeżdżeniowy do bezterlicówki 🤔wirek:
uzywałam zarówno neoprenowego zwykłego, jak i tego bucasowego, tak samo jak uzywałam w zwykłym siodle.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 stycznia 2011 14:25
Aleks, przecież do bezterlicówek pasują wszystkie popręgi ujeżdżeniowe i nie widziałam nigdzie info jakoby tylko jakieś przespecjalne popregi do bezterlicówek mogły być uzywane.
więc skoro rozmiar pasował, to uzywałam takiego popręgu jaki mam - zwyklego ujeżdżeniowego, tego samego jakiego uzywałam wczesniej do siodła ujeżdżeniowego. jakoś nie przyszło mi do głowy robić z tego wielkiego halo, ze zapięłam taki zwykły popręg ujeżdżeniowy do bezterlicówki 🤔wirek:
uzywałam zarówno neoprenowego zwykłego, jak i tego bucasowego, tak samo jak uzywałam w zwykłym siodle.


Przepraszam, zdjęcia nie wywaliłam.

Co do samego popręgu, hmm nie robię z tego "wielkiego halo" pytam tylko czy używałaś i czy wciąż polecasz ( coś taka nerwowa? ).
Jestem na etapie wybierania popręgu do Barefoot-a, który jedzie do mnie i waham się miedzy takim jak pokazałaś, a Wintec-a. Nie rozumiem skąd wpadłaś na pomysł, że mój post może mieć jakiś nienormalny wydźwięk, typu popręgi ujeżdżeniowe do bezterlicówek są feee .
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 stycznia 2011 14:43
Aleks, nie jestem nerwowa, ale to już twój enty post o tym jaki popręg "dopasować" do bezterlicówki 🤔wirek: co ci odpowiedzieć? że najlepiej zeby był dopasowany rozmiarem do konia i był z tego rodzaju, który pasuje do twojego konia i portfela? to chyba żadna nowość ani objawienie 🙄
nie pytałas mnie o to co ja o tym popręgu mysle i czy nadal polecam, tylko o uzywanie go do bezterlicówki. i tak ci odpowiedziałam - ze nie ma o co robić wielkiego halo, uzywa się go tak samo w zwykłym siodle i w bezterlicówkach.
no w sumie... mogę dodać, ze w kontakcie z bezterlicówką nie zachowywał się inaczej (ani nie zmienił koloru ani kształtu) niż w kontakcie ze zwykłym siodłem. o to chodziło...?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 stycznia 2011 14:51
No przepraszam bardzo, ale post nie enty ... pytam bo chyba po to to forum jest, a przynajmniej tak mi się zdaje. Mogłam bez pytania kupić popręg barefoot-a, ale wywalać 300 zł na coś co można kupić taniej a funkcjonować będzie tak samo to ( nie wiem jak dla Ciebie ) ale dla mnie różnica. To samo dotyczy popręgów Wintec i Bucas.
Chodziło mi raczej o jakość ... nie traktuj mnie proszę protekcjonalnie i daruj sobie uwagi typu "mogę dodać, ze w kontakcie z bezterlicówką nie zachowywał się inaczej (ani nie zmienił koloru ani kształtu) niż w kontakcie ze zwykłym siodłem. o to chodziło...?" rozmawiasz z dorosłą osobą i mam nadzieję, że ja też.

EDIT: Pytam więc grzecznie jak oceniasz jakość tego popręgu po dłuższym czasie użytkowania?
a możecie polecić jakiś fajny profilowany poopręg neoprenowy/żelowy?
Aleks Poznaj naszą mod  😡 Jak zwykle bardzo pomocna 😁

Ja polecam Mattesa, z naturalnego futerka 😉 Wygodny dla koni, nie powoduje obtarć, nie odpaża, baaardzo trudno zapoprężyć konia (chyba niemożliwe xD) i w sumie nie filcuje się 😉 Minusem jest cena, ale myśle że i tak warto 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2011 08:06
Dokonałam już wyboru.
Dziękuje wszystkim, którzy zechcieli się wypowiedzieć  :kwiatek:
Aleks i jaki wybrałaś?? ;>
Szejen Wszystko jest możliwe  😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2011 21:40
Aleks i jaki wybrałaś?? ;>


Wintec-a, o którego pytałam wyżej.
http://pasi-konik.pl/pl,product,932779,wintec,popreg,ujezdzeniowy,pro,anatomic.html
widział ktoś może profilowany popręg skórzany ale długi, nie ujeżdżeniowy?
taki jak ten: curved girth: http://www.dreamteamproducts.com/torsion-products-girths.php

edit:

znalazłam coś takiego:
http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=23_91_158&products_id=683

inne firmy też coś takiego produkują?? w sensie kształtu oczywiscie?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 lutego 2011 18:15
jest jeszcze odpowiednik tego winteca w skórze, czyli bates 😉

i kentaur ma skórzany o takim kształcie
dzięki Dramka  :kwiatek:

Edytka a widziałaś odpowiednik tego z linku (kształt) w skórze?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 lutego 2011 18:22
proszę bardzo http://www.okser.pl/bates-popreg-skorzany-cair-ekkia-p-6323.html?manufacturers_id=144



łoo matko dzięki  🙇 🙇 :kwiatek: :kwiatek:

Tylko mam jeszcze pytanie, debilne oczywiscie, który strzałka wskazuje przód konia?? Bo zastanawia mnie jak on jest profilowany??
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 lutego 2011 18:39
Imo, czerwona. Wnioskuję z 1) ułożenia kółka do przypięcia pomocy oraz 2) wycięć, które mają 'uwolnić' łokieć
hmm to już sama nie wiem który brać. Czy ten co wkleiłam zdjęcie czy ten z linku Dramki. Bo problem mam z tym ze koń ma okrągły brzuszek i normalny nie profilowany popręg zjeżdża nam do przodu. Po lekturze z linku od caroline wyszło ze musze mieć anatomiczny= wygięty. I jak z ujedżeniowych jest duży wybór tak jeśli chodzi o skokowe to głupieje.
Gillian   four letter word
03 lutego 2011 21:30
Kudłatego brzuch też lubi być zbyt okrągły, wtedy ratuję się popręgiem z fartuchem, zapiętym na 2 i 3 przystułę. Coś to nawet daje 🙂
Kudłatego brzuch też lubi być zbyt okrągły, wtedy ratuję się popręgiem z fartuchem, zapiętym na 2 i 3 przystułę. Coś to nawet daje 🙂


hehe dzięki 🙂 Zdecydowałam się na ten Bates'a. ZObaczymy jak będzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się