DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

patataj   tyle smaku - we fraku
27 lutego 2011 10:40
Livia, oj rzeczywiście, słabo się określiłam, bo wcześniej ktoś był zainteresowany to tak krótko opisałam. W sklepie obok jest linka 6mm średnicy, kolor niebieski przeplatany z odrobiną żółtego i kilkoma nitkami czarnego. Linka jest z włókien polipropylenowych, podobna, do tej niżej:
http://allegro.pl/lina-pleciona-polipropylenowa-fi6-linka-2mb-i1469841201.html . Ja mam z identycznej kantar i nie narzekam. Linka wygląda na sztuczną, ale po dłuższym czasie używania się przeciera i jest super wygodna. Mam wrażliwego konia i mi go nie obtarła.
cieciorka   kocioł bałkański
27 lutego 2011 11:06
ivett, piękna! chyba jedna z najładniejszych 🙂
bardzo ładne połączenie kolorów!  😉
ivett powinnaś robić dery dla eskadrona pasujące do kantarów  💘
ivett odpadłam  😵 😍 cudo, a może tak całą kolekcje w tych kolorkach razem z czapraczkiem, owijkami, polarówką, ochraniaczami transportowymi  🤣 🏇 😜
Livia   ...z innego świata
27 lutego 2011 13:57
ivett, przepiękna dera  💘

bawarka, powodzenia 🙂 Samo plecenie później to już czysta przyjemność - no, może za wyjątkiem momentu, kiedy uczysz się Fiadora  😁

patataj, chyba nawet robiłam kiedyś z takiej linki kantary 🙂 Ale potem w sklepie przywieźli inny rodzaj, i obecnie w kantarku z tego nowego lata mój koń. Nie wiem, niestety, jak się ten rodzaj nazywa, ale w dotyku linka była taka mniej "sztuczna", śliska.
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 lutego 2011 14:05
Fiador jest banalny
tu jest bardzo fajnie pokazane i po polsku http://www.zrozumieckonie.republika.pl/wiazanie.html
Livia: zobaczymy jak to pójdzie, ale mam nadzieję, że podołam.

Mam jeszcze pytanie: czy jest jakaś różnica między węzłami ostrymi i łagodnymi, czy jedyną różnicą jest inny sposób robienia ich.
bawarka , jak nazwa wskazuje, działają ostrzej - te bardziej wypukłe, lub delikatniej - te bardziej płaskie. No i ostre mogą być trudniejsze do zrobienia  🤣
Paulinka:  :kwiatek: dla mnie łatwiejsze są właśnie ostre do zrobienia, aczkolwiek łatwiejsze powinny być łagodne, ale ja jestem dziwna  😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 lutego 2011 16:51
a czym się różnia i jak się je wiąże jakieś zdj?
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 lutego 2011 17:02
dziękuje
dzięki :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
28 lutego 2011 08:06
Kastorkowa, owszem, Fiador jest banalny, jak robisz go już któryś raz. Za pierwszym każdy, kto robił, miał problem.
słuchajcie nie wiem czy tu czy w temacie koniki polskie.

Potrzebuje "uszyc derke" (w moim przypadku raczej posklejac, poskrecac i moze cos z tego wyjdzie) na konika polskiego w zwiazku z tym potrzebuje wymiary takiego oto konika... czy ktos jest mi w stanie pomoc?  :kwiatek:
LatentPony   Pretty Little Pony :)
01 marca 2011 07:58
Ja mogę wysłać dzisiaj po południu wymiary mojej bestii. Ma 140 cm w kłębie i jest konikiem polskim 🙂 Mogę zmierzyć i konia i derkę.

ten co go jutro przywoze nie wiem ile ma 🙄 ale musze mu jakas uszyc/zrobic, bo nie wiem czy sobie poradzi z chowem polnaturalnym teraz jak jest taka pora roku. Gdyby byl zadbany to napewno, ale w takim stanie... 🙄
Wiec bede Ci bardzo wdzieczna 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
01 marca 2011 09:00
Dziewczyny, a mogłybyście mi pomierzyć nauszniki? Dokładnie? Na dużą głowę mi są potrzebne. Długość pomiędzy uszami, długość uszu itd 😉 Rysuneczek może pomoże: (Przepraszam za jakość, rysowane na laptopie bez myszki)

za duże zdjęcie 🤦
ja się pochwalę

Moje pierwsze owijki 🙂 🤣

za duże zdjęcie 🤦
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
04 marca 2011 14:15
heh i ja sie pochwale
zdjęcie nauszników wykonanych dla madzik2626


za duże zdjęcie 🤦
Sepia ja się o to samo pytałam i się nie doczekałam , więc będę bohaterką i ci podam wymiary  😂

A-20 cm
B-18 cm
C-do okoła jest jakieś 23 cm
D-13 cm
E-35 cm
F-27 cm
G-5 cm
H-8 cm
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 marca 2011 16:02
Dziękuję bardzo 😉 A już zwątpilam, że mi ktoś odpowie  💃 😅
jakby co to to jest XFull więc trzeba tam pokombinować z wymiarami jak coś 😉
Ja pochwale się podkładką do popręgu dla jednej z użytkowniczek, wyglada bardzo fajnie, mam nadzieje ze bedzie pasowac.
http://item.slide.com/r/1/198/i/vxdsoX976T-zqgQULsdZxDkS8Z3UWWA2/
Ivett przepiekna derka, kolor , uszycie slicznie !!!
dzięki crazy 🙂

Zastanawiam się też nad polarówką w takim kroju



ale w kolorze granatowym z limonkowym obszyciem 🙂
ślicznie będzie, to jest ta polarówka co ma kilka razy przeszytą lamówkę w kontrastowym kolorze?
dokładnie ta
Zorilla, bardzo fajne !! Taki a'la mattes, to naturalne futro ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się