Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Nie chce nikogo tu obrazac ale czesc forumowiczow to osoby ktore jezdza sobie do wymuskanych stajenek , prowadza kult padow Anky i oburzaja sie ze ktos ma kantar pod oglowiem.Tylko wiekszosc z nich dzierzawi konie po czym rozpisuja sie z zalem o tym jak ktos odebral im konisia , bo przeciez oni na nim jezdzili , to dzieki NIM on jest cudowny.Ale to kto placil za boks , kowala , weta nikogo nie obchodzi.W zyciu  bywa roznie i czasem trzeba otworzyc oczy ze sa jeszcze miejsca gdzie nie ma hal , gdzie konie walcza o przetrwanie , gdzie wlasciciel stoi przed dylematem rachunki czy owies.Konie beda sprzedawane nadal i nic sie nie zmieni.


A co ma uzmysłowić ten fragment? Bo (może jestem mało inteligentna), ale ni jak nie rozumiem co chcesz przekazać. To jak rzucić ni stąd ni zowąd tekst, że jedni mieszkają w willi z basenem, a inni w dziesięciopiętrowym bloku...
wątek zamknięty
stables   Czterokopytne szczescie :)
18 marca 2011 16:46
To ze oburza was cale zlo tego swiata.Nie kazdy ma w zyciu to co chce i nawet ci "zli"handlarze maja dzieci i zony ktorym musza zapewnic byt.
Czytajac forum mozna zauwazyc ze jesli re-voltowicze uwazaja ze cos jest zle to takie jest i nikt nie ma prawa uwazac inaczej.
Doczepiliscie sie do whisperer13 tylko dlatego ze miala inne zdanie na temat Skaryszewa.
Szkoda tylko ze jest tyle starych schorowanych koni do adopcji a nie widze jakos zeby dzielne i nieustraszone re-voltowiczki brały je do siebie i zapewnialy im spokojna starosc .Nie mowie tu o wszystkich bo na pewna sa takie osoby ktore przejmuja sie losem takich koni ale czesc z was narobila szumu po czym wylaczy komputerek i pojdzie sobie stad nie pamietajac o tym co wypisywala dzien wczesniej.Jeszcze jakies pytania?
Maddie- ja tez nie mam hali , super stajni.Konia kupilismy ze stajni gdzie nie mial sie nim kto zajac , musial wyjadac resztki starej trawy aby przezyc.Na dodatek byl tam tez kucyk tak samo zaniedbany i choc nie bylo tego w planie kupilismy go takze bo poprostu zal nam go bylo
Sam fakt ze mam konia mi wystarcza i to ze przez jakis czas po kupnie konia jezdilam na oklep bo nie mialam siodla;P
Chodzilo mi o to ze niektore osoby czepiaja sie , osadzaja innych nie majac pojecia o czym pisza.
Fajnie jest komus pocisnac ze jest glupi , ze nie zna sie na niczym nie wiedzac o czym sie pisze.Co np moze wiedziec taka 13 latka ktora nigdy nie byla na targu konnym, jezdzi do stajenki gdzie czeka wypielegnowany kon  a wypowiada sie niczym znawczyni i wydaje osady na osobach ktore maja juz jakies doswiadczenie.
I nie , nie kieruje tego do ciebie poniewaz nie znam cie i nie chce krytrykowac 🙂
A z knorem chodzi o to ze whisperer13 nie miala kasku, nie wiedziala ze wsiadzie i przeciez nie zroibi go sobie jak zupki w 5 minut .🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
wątek zamknięty
Nie, oni sie uczepili ,że wsiadłam na nieujeżdzonego ogiera bez kasku.... 🤔 straszne rzeczy, moja głowa, moja dupa nic wam do tego, a żę przy okazji jest dyskusja o Skaryszewie. Mnie to nie przeszkadza, chcialam wam tylko pokazać inny punkt widzenia, kto będzie chciał ,ten zobaczy. Może niektórzy się zastanowią ,kiedy wystawą komuś krzywdzącą opinię  🙂
wątek zamknięty
[quote author=Maddie link=topic=1320.msg941074#msg941074 date=1300460780]
whisperer13 przepraszam Cię bardzo, ale to, że widać ślady tarnika na kopytach co wyglądają jak płetwy to... dobrze?  🤔 O kopyta się dba cały czas a nie przed targami struga krzywo, żeby tylko było, że 'już konik jest wyprowadzany z takiego stanu i ma bardzo ładne kopytka'  🤔

a jak ktoś nie ma kasy na kowala???? to Maddie pójdzie i wystruga i bedzie git😉
o kopyta dba sie cały czas haha a nasza kochana Maddie chyba nie była w żadnym rezerwacie koników polskich lub żadnej stadninie gdzie jest chów bezstajenny gdzie koniom (O MATKO) wcale sie kopyt nie robi podkreślam WCALE  (trza do TOZ zgłosić Maddie działaj)

piszesz że stables zna kilka handlarzy a ty ilu znasz????
a co z tego że głośno zwrócisz uwage na zawodach co to da???? jak tak ci żal koników to wykup któregoś. Pomogłaś kiedyś jakiemuś nie swojemu koniowi ????? pomyśl troche po zawodach sie wozisz i myślisz że wiesz wszystko???? przyjedź na wieś !!!!!

łatwo jest wam tak pisać bo zobaczyłyście pare zdjęć i tylko tyle wiecie nikt z was nie zna polskiej rzeczywistości a jak tą rzeczywistość zobaczycie na
zdjęciach to myślicie o matko co sie dzieje

ile w tym wątku jest re voltowiczek którym żal konisiów?????? pewnie dużo Gdyby każda z was kupiła po 1 biednym  koniu z transportu to ile mniej tych koni by wyjechało ale nie po co działać jak można przed kompem sie podniecać jak konisiom jest źle


carunia to musisz mało inteligentna być albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem "dylemat rachunki czy owies" to znaczy że ktoś ma mało pieniędzy i albo kupi owies koniom a rachunków nie zapłaci i mu odetną prą wode telefon lub zapłaci rachunki a nie kupi owsa bo nie ma tylu pieniędzy aby i kupić owies i zapłacić rachunki
może ty nigdy nie miałaś takiego problemu i nie wiesz co to znaczy dlatego mam nadzieje że dobrze ci wytłumaczyłam
wątek zamknięty
stables   Czterokopytne szczescie :)
18 marca 2011 16:58
Racja , racja🙂
Wszyscy wypisuja jak to zle jest tym koniom ale kazdy wylaczy kompa i pojdzie w dlugą.
Fajnie ze ktos zwraca uwage na zawodach ale co poza nimi hmmm?
Jesli ktos publicznie bije konia za niespoluszenstwo to ciekawe co robi z nim bedąc w stajni , bez publiki.
Whisperer13-  tak , ogiery sa straszne, wogole to powinno sie je wystrzelac bo przeciez to zabojcy.
Tylko czekaja az wsiadziemy na nie bez kasku by nas pozabijac 😀iabeł:
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
18 marca 2011 17:30
demonek449 w każdy weekend, dłuższe wolne, całe wakacje spędzam na wsi. Prowadzimy chów bezstajenny. Jeżeli kopyta miałyby być doprowadzone do takiego stanu jak w linku wcześniej, to bym sama strugała. Koniarz jestem więc się trzeba znać na takich rzeczach i w razie W trzeba umieć sobie samemu z takimi rzeczami radzić.
Kopyta tak szybko nie rosną koniowi, który się żywi samą trawą - odnośnie kn, hucułów i innych koni z rezerwacików.
Jestem Polką, zwiedziłam trochę, nasłuchałam się, naczytała, naoglądałam i śmiem twierdzić, że WIELU naszych rodaków przejawia stosunek ambiwalentny na krzywdę czynioną zwierzętom. Co do owsa - worek 25 kg kosztuje około 35-40 zł. Starcza na długo. Nie jest to obowiązek, ale jak już się ma, to się dba. Nie masz kasy, nie stać Cię na utrzymanie? NIE KUPUJ!
Na konie siadajcie sobie bez toczków, kasków. Tego się akurat nie czepiam, bo sama czasami siadam bez i mnie to jakoś nie razi - każdy siada na własną odpowiedzialność.
A wam to tylko oceniać, że my to chyba Ci internetowi co za struganie koni nie płacą, za weterynarzy, sprzęt im z nieba leci. Nie macie o nas zielonego pojęcia, nie wiecie, że wielu forumowiczów regularnie przelewa pieniądze na konta fundacji, że sami kupują biedne, schorowane szkapy i na prawdę się udzielają. Fajnie ciepnąć milionami !!! i ???, popieprzyć i sobie pójść?  😁 Nooo i oczywiście jakby się mogło obejść bez grożenia TOZem? 😉

Z mojej strony koniec  🚫 bo mi się już nie chce (i zaraz modki przyjdą zrobić porządek), wolę sobie dla świętego spokoju pójść, wypić herbatkę, postrzelać w mojego konia batem, nie dać mu jeść, kazać skakać metrówki sto razy na dzień i coś tam jeszcze wymyślę. Od razu poczuję się lepiej o ja, mierny, wszechwiedzący, najlepiej jeżdżący i boski użytkownik re-volty-Maddie  😎
wątek zamknięty
Carunia ty to masz we łbie nasra** dopiero do matury podchodzisz i wszystko wiesz. Jeździsz w stajni z halą na bank nie kosztuje cie to 200 złotych ujeżdżałaś 2.5 letnią kobyłe!!!!!!!!!!!!! gdy miałaś 13 lat
sprzedałaś klacz bo nie cieszyła cie jazda na niej przestałyście robić postępy zaczęłaś sie męczyć i kupiłaś innego no serio fajny powód sprzedaży
a teraz śmiesz pouczać dużo starsze i dużo bardziej doświadczone osoby od siebie??? ty???? typowa hot 18 koffająca kucysie

o a nasza Maddie napisała tak
Moje podopieczne kochane kucysie nie są warte 100 tyś zł. Nie mam hali. Nie mam wycackanej stajni. Nie derkuję konia. Nie lansuję się sprzętem i nie obnoszę na prawo i na lewo, że ja mam ankę a wy nie. Nie jeżdżę w Prestige, stubbenie i najlepszym, najdroższym siodle, jak przychodzę do konia, to muszę średnio godzinę walczyć z nim, żeby doprowadzić stan jego sierści do używalności i móc konia osiodłać.
daje takie ogłoszenia
KUPIĘ

-Eskadron cotton Chilli full VS + owijki
-Eskadro cotton navy full VS z kolekcji maritim
-Eskadron impuls navy z kolekcji maritim full VS lub VSD

Oraz pady ANKY DL - Hortensia, Purple, Dusty lilac
Właśnie się tak zastanawiam, czy w Ance kiwi byłoby nam do pyska  icon_rolleyes

rzeczywiście biedna kupiłabyś czaprak za 50 ze stajni pl a reszte przelałabyś na konto ratujące kucyśki

post specjalnie nie zostal wyciety, aby kazdy mogl zobaczyc jego poziom. nic ci do tego co kto kupuje, sprzedaje i na czym jezdzi.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] osobiste wycieczki, ciagniecie offa
wątek zamknięty
Dobra, bez sensu jest z Wami rozmawiać, bo macie swoje rację i lubicie się w nich pławić powtarzając w kółko.
Nie wiecie skąd mam moje konie, gdzie jeżdżę, co widziałam. Nie będę się wdawać w osobiste wycieczki i przytyki.

edit: przeginasz, bo tak na prawdę NIC o mnie nie wiesz i mnie nie znasz, więc zajmij się proszę sobą, a nie obrażaj mnie 😉
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
18 marca 2011 17:41
demonek449 do portfela mi zaglądasz?  🤔
Jesteś bezczelny  🤔 Jakim prawem oceniasz to czy przyczyniam się do ratowania koni czy nie JAK NIE WIESZ?
Jeździectwo jest sportem eleganckim, dlatego chcę wyglądać z moimi końmi ładnie, elegancko i prezentować poziom, a nie siać wiochę z rozlatującym się czaprakiem made baj Colorado.
wątek zamknięty
Ludzie ogarnijcie się i porozmawiajcie na PW! 
🚫 !!!!!!!!!!!!
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
18 marca 2011 18:01
demonek449 to brzydki nawyk-  wytykanie komuś i wyliczanie.
wątek zamknięty
daliasta a jak te panny wytykają wszystko każdemu to jest dobrze bo??? bo co??? teraz niech sie one poczują jak ktoś wtyka sie w ich sprawy
maddie wytyka że whisperer13 jeździ na nieujeżdżonym ogierze czyli wtyka sie w sprawy whisperer
bo re voltowiczki wyśmiewając kwiatki na nk pb itd wtykają sie i wyliczają innym
wątek zamknięty
demonek449
Ale Ty przesadzasz i to grubo!! 😤

Po raz kolejny  🚫
wątek zamknięty
Ta dyskusja jest coraz bardziej interesująca.  😁
Jak kogoś tak bardzo mierzi, że Maddie* nie przelewa wszystkich pieniędzy na konta fundacji ratujących konie, to zamiast strzępić język niech sam coś z tym zrobi.  😉

ile w tym wątku jest re voltowiczek którym żal konisiów?????? pewnie dużo Gdyby każda z was kupiła po 1 biednym  koniu z transportu to ile mniej tych koni by wyjechało ale nie po co działać jak można przed kompem sie podniecać jak konisiom jest źle

No siur, bo każdy ma możliwość kupienia takiego konia z transportu. Zapewne wiele użytkowniczek (w tym ja) chętnie wykupiłoby i dziesięć takich koni, ale niestety pieniądze nie spływają w ściekach, a utrzymanie tego biednego konika też KOSZTUJE, i to nie małe pieniądze. Ten argument, podobnie jak wytykanie ile kto ma jakiego sprzętu to szczyt dziecinady.
Poza tym wyzywacie innych od, cytuję "typowych hot 18 koffających kucysie", coś tam jeszcze było o gówniarze, która jeszcze nawet nie pisała matury, a same reprezentujecie poziom wypowiedzi, któremu do matury baaardzo daleko.

whisperer13, ktoś się zainteresował tym, że mogło Ci się coś stać ze względu na jazdę bez kasku na nieujeżdżonym ogierze, a Ty wpadłaś tutaj i zrobiłaś aferę wyciągając jakieś teksty z kapelusza. Ok, Twoja sprawa, spadniesz, zrobisz sobie krzywdę, nie moja broszka.  😉 Tylko nie wiem, dlaczego nagle zaczęło się pitolenie, kto ile ma padów ANKY, jaką halę i ile płaci za pensjonat.  🤔wirek:  Przepraszam, to już nie można sobie mieć sprzętu kupowanego wedle uznania i ładnej stajni? Ja tam nic złego w 'wymuskanej stajence' nie widzę, koniom pewnie to też nie przeszkadza, a Wy robicie z tego wielki problem. Jakiś kompleksik czy co?
Pewnie zaraz się dowiem, że moja stajnia też jest wymuskana i zamiast uratować konisia kupuję sobie pad anky.  😜
Nie wiem też, co złego widzicie w dyskusji na temat złego traktowania koni. To już pogadać nie można? Istotą forum jest możliwość podyskutowania na różne tematy, więc powtórzę to, co mówiłam na początku - skoro tak komuś przeszkadza, że tu się tylko gada przy komputerze, to niech się zarejestruje na forum Vivy albo pojedzie do jakiejś fundacji i pomoże. Marudzicie najwięcej i wszystkich oceniacie, a same po odejściu od komputera cokolwiek robicie? Jeśli tak, to chwała Wam za to, jeśli nie - Wasza sprawa i myślę, że większość z forumowiczek, na które naskakujecie potrafi to uszanować.

*sorry, że tylko 'Maddie', ale jeszcze nie zdążyłam nauczyć się tytułu.  :kwiatek:  😁
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
18 marca 2011 18:26
maddie wytyka że whisperer13 jeździ na nieujeżdżonym ogierze czyli wtyka sie w sprawy whisperer


Z czytaniem też masz problemy. NIC NIE WYTYKAM. Czytaj uważniej. Pisałam bodajże nawet w przedostatnim poście co o tym sądzę i że mi to zwisa, bo samej mi się zdarza siadać BEZ.
Przegiąłeś i to ostro, bo chyba nie widzisz jaka jest różnica między dbaniem o konia i inwestowaniem w nasz wygląd, w dobrą kondycję konia a nie dbaniem, zapuszczaniem, hodowaniem płetw i męczeniem koni.
Jak mam pomagać to robię to bezinteresownie i nie obnoszę się z tym na prawo i na lewo, aby być profi.

*sorry, że tylko 'Maddie', ale jeszcze nie zdążyłam nauczyć się tytułu.  :kwiatek:  😁


Och, wybaczę Ci  😁
wątek zamknięty
Dziękuję, o Pani.  🙇  👀
Btw, coście się wszyscy uczepili tak tych Anky padów? IMHO bardziej się opłaca kupić czaprak Anky czy jakiś inny porządny, który posłuży wiele lat, niż jakieś szmaty za grosze tak popierane przez demonka, które rozsypią się po kilku jazdach. Jest po prostu TANIEJ, ładniej. Demonku oraz cała ferajno - same na pewno lubicie ładne, wygodne i trwałe ubrania. Ale przecież mogłybyście kupić coś w lumpeksie albo Centrum Chińskim, a resztę pieniędzy przeznaczyć na ratowanie dzieci w Afryce.  😉  Argument bzdurny, bo nie rozumiem, czemu uważacie, że jedno z drugim nie może iść w parze. Pomaga się z chęci, a nie przymusu, nie naprawiacie świata swoim wytykaniem, ba, zniżacie się do poziomu 'siedzenia i gadania zamiast robienia'.
Większość zdjęć w tym wątku to zwykłe czepialstwo dla samego czepialstwa, sama wstawiam zdjęcia, na których nie dzieje się koniom krzywda, ale widać coś głupiego/dziwnego/wstaw_dowolne. Pewnie jakbym tu trafiła z jakiegoś błahego powodu bym się wkurzyła, ale wszystko można wyjaśnić ze spokojem i zachowaniem podstawowych zasad kultury. Bez zaglądania do portfeli, wyzywania i rzucania bzdurnych stwierdzeń o halach i czaprakach.
wątek zamknięty
prosze w tym momencie zakonczyc offa. WSZYSCY kontynuujacy ten temat dostana ostrzezenie. dziekuje.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 marca 2011 19:06
Altiria, Proszę mi nie obrażać secondhandów, bo czasem sama w nich buszuję. 🤬
Czy bluzkę dorothy perkins za 5 zł z METKĄ nazwiesz tanią szmatą z drugiej ręki?
Wiadomo, że trzeba prać, ale no bez przesady...
wątek zamknięty
noen   A story of a fighter of our human race
18 marca 2011 21:00
[quote author=noen link=topic=1320.msg940293#msg940293 date=1300394074]
[quote author=nicka` link=topic=1320.msg939704#msg939704 date=1300366900]
śmiać mi sie chce ze zdjęć typu http://www.photoblog.pl/xxgreeysxx/89546313  🤦
oglądam je z przymrużeniem oka 😉
[/quote]

a co Tu widzisz śmiesznego ? 😉
[/quote]

a ja nadal chciałabym się dowiedzieć 😉 Jakoś 2 pozostałe użytkowniczki tego forum, które odwiedziły ten wątek i w nim się wypowiedziały nic nie widzą, więc oświeć nas o pani 🙂
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
18 marca 2011 21:05
noen ja widzę tylko tyle, że dziewczę się poświęciło..i w tak zimny dzień jest ubrana nieproporcjonalnie do pogody.
Ale reszta zdjęć jest normalna.  😉
wątek zamknięty
Ja wiem, że to takie artystyczne itd..
Ale zdjęcia ludzi ubranych TAK przy TAKIEJ pogodzie zawsze dla mnie będą wyglądały.. dziwnie? Nie wiem, czy to dobre słowo, po prostu COŚ tu nie pasuje. 😉
Ale podziwiam poświęcenie, w życiu bym się nie dała namówić na rozebranie do mini-sukienki w zimie 😁
wątek zamknięty
Nie wiem czy było ale pomyślałam ze do tego tematu będzie pasowało..
wątek zamknięty
wygląda jak kurczak z rożna
😂 i te cycki wywalone, eh.

edit: mrauuuu  🤔
wątek zamknięty
wygląda jak kurczak z rożna
😂 i te cycki wywalone, eh.

edit: mrauuuu  🤔


jakie dżagi  😵
wątek zamknięty
No to zdjęcie w wannie normalnie pierwsza klasa, prawie jak studyjne  😂 😁
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
19 marca 2011 18:22
wygląda jak kurczak z rożna
😂 i te cycki wywalone, eh.



mm..lubię kurczaki z rożna. Niestety tylko te do jedzenia, ale nawet one mają chyba trochę więcej...inteligencji ?
wątek zamknięty
słit focia w wannie  🤣
wątek zamknięty
demonek449 nie uwierzysz ale mój koń również był tępy na łydke 😜 OLA BOGA....straszne. Ale po powierzeniu go odpowiednie osobie teraz całkiem nieźle sobie radzi na ujeżdżalni i uważam że była to kwestia dobrego treningu. Z każdego konia da się coś wyciągnąć, ale najlepiej wszystko zwalić na konia że to on tępy a siebie podziwiać i bić brawo 😎 a bić (karać) konia batem też trzeba umieć, ale do pracy z koniem potrzebna jest cierpliwość, pokora i trochę wiedzy a nie samouwielbienie 😉 😉

co do nezeu i naturalsi to sama pracuje z końmi metodami Pata, ale nie wierzę w niesamowite pojednanie i przyjaźń z konisiami. Większość koni również klasycznych ma do jeźdźców zaufanie. A Chorał z blogu naturalsi jest przykładem konia na którym wozi się tyłek a nie jeździ. Rozumiem pracować z koniem bez patentów, spokojnie i delikatnie, ale ten koń chodzi jak koń od miotły, przynajmniej to widzę na zdjęciach🙂 A uwierzcie mi że koń na kantarku sznurkowym może być zebrany ale jest to kwestia doświadczenia a nie opowieści o wielkiej przyjaźni z konisiem.



Julce nie zależy na tym , żeby Chorał chodził zebrany. Nie po to go kupiła , zeby go ustawiać , kupiła go , bo chciała stworzyć więź z koniem , a to  , że bawi się w tego całego Pata to już druga sprawa : /
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ciagniecie offa
wątek zamknięty

plastiki  😁
wątek zamknięty
Moje koleżanki na wycieczce szkolnej strzeliły sobie fotkę przy napisie "dziwki".  😁 Nie zauważyły i przez resztę dnia się zastanawiały, dlaczego wszyscy się śmiali kiedy robiły zdjęcie.  🏇
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.