Kącik Rekreanta cz. X (2017)

Tuch gratulacje wobec tego!! Oby sie pieknie i zdrowo chowal i przyprawial o usmiech na twarzy 🙂😉)
tulipan Szymon torpeda, ale ja zawsze podziwiam jak ty siedzisz  😜 bardzo to eleganckie i na temat 🙂
espana alez on wyrazisty  😜 😍

My sie chwillwo roztrenowujemy, ze wzgledu na remonty stajniowe i inne malo fajne historie mamy kilka tygodni przerwy... no nic to, mam nadzieje ze sie sytuacja ogarnie 🙂 przynajmniej dorobilam sie brazowego oglowia i moge pokazac wam moja czekoladke 😀

wątek zamknięty
Faith łączę się w bólu ja leże plackiem 2 tydzień, a koń tylko spaceruje po hali. A co to za historie? Coś poważnego?  A komplet jest cudwony 😍 💘
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 listopada 2017 23:10
tulipan o pani, nie pogadasz. Powoli się Shamlegro robi :kwiatek:
faith Urwiskowi bardzo ta czekolada pasuje. Czy ja dobrze widzę, że to skokówka?
A mój kucyk grubcio ma ostatnio dobry okres. Czekam z niecierpliwością na trening.
Dużo jeszcze muszę u siebie poprawić, ale każda zmiana owocuje fajniejszą komunikacją.
wątek zamknięty
anil22 nie nie, zdrowotnie tfu tfu wszystko ok, ale warunki do jazdy kiepskawe, a ja po kontuzji w zeszłym roku nie ryzykuje 🙂 no ale mam nadzieje ze od nowego roku ruszymy z kopyta 😉

lusia722 a tak, Bates Elevation konkretnie 🙂 bardzo fajne siodlo, wygodne i bardzo niezle lezy na koniu 🙂

Mam jeszcze portrecik <3
wątek zamknięty
faith dzięki  :kwiatek: Cały czas pracuję nad dosiadem, ciężko mi przychodzi bycie tylko pasażerem, wciąż bym chciała wycisnąć z konia jak najwięcej  😁 A Szymon wtedy robi z pleców blat i jeździ się jak na kłodzie, także pilnuje mnie ten mój koń  😉 A co to za zmiana branży na skoki?!

lusia722
  :kwiatek: Jest fajnie, czuć pod tyłkiem coraz więcej mocy, ale to na razie takie malutkie kroczki do celu  🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
29 listopada 2017 07:27
faith, uff, myślałam że znowu coś się do Was przypałętało. Fajne siodełko, łączę się w bólu brązów :P Skokówka to jest to!  😎 A i ogłówko już brązowe? 😉 Skubaniutki, ładnie mu w meksykańcu!
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 listopada 2017 08:20
Moon prawda, że Urval super wygląda w meksykańcu? I mówię to ja - zagorzała przeciwniczka meksykańców, które NIGDY mi się nie podobały  😁
wątek zamknięty
Bardzo twarzowy ten meksykan.  😉
Takie coś mi dzisiaj wpadło w oko  😁
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 listopada 2017 12:38
Anil22 dobre 😁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
30 listopada 2017 08:45
martva, no całkiem klawo wygląda, zaryzykowałabym stwierdzenie iż nawet lepiej niż w szwedzie 😉

anil22, w punkt! Chociaż, tfu, tfu, TFU, Kul nigdy kolki nie miał i oby nie miał x.x
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 listopada 2017 08:48
Moon to samo powiedziałam!
wątek zamknięty
Tulipan jaka tam zmiana 😉 poprostu moja miednica buntuje sie bolowo w 90% ujezdzeniowek, musialabym miec bardzo waski twist i dosc krotka mocno skatowana naprzod tybinke - co oznacza ze na takie mnie nie stac  😁 wiec kupilam skokowke zeby nie jezdzic skrecajac sie z bolu 🙂

moon w brazowe, czekoladka, poniewaz flaki mi sie skrecaly jak zakladalam czarne ;P zeby to siodlo takie wygodne i dobrze lezace na dziabągu nie bylo to w yzciu bym brazowego nie kupila ;P

anil22 i martva miod lejecie na moje serduszko!

wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 listopada 2017 10:01
anil22, świetne to jest, dodałabym od siebie pompony od szalika i plastikowe opakowanie z proszkiem na rany...
Tfu tfuuu, mój koń to wrak konia, ale kolki i RAO się go nie imają, tfuuuuuuu.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
30 listopada 2017 10:06
faith, haha, witaj w klubie. Bardzo lubiłam pana Kula w czerni, ale cóż, Brunuś to Brunuś, nie było innej opcji :P
U mnie po tym, jak mam brązowy popręg, to aż tak mnie czarne ogłowie nie boli, zwłaszcza że moje ciemniejsze i cały czas jeszcze ciemnieje, bo olejuję je regularnie 8-) - Też polecam, na zrównanie odcieni brązu 😉
wątek zamknięty
maleństwo pompony  😂
Mój to wszystko mamle, żuje i gryzie. Ciągle się rozwiązuje i gryzie swój i cudzy sprzęt  😵 Nie mogę go na chwile zostawić...jedyne rozwiązanie rzucić mu trochę siana. 🙄

Mi tez się brązowy sprzęt podoba, może kiedyś też zmienimy.
wątek zamknięty
Ja swojego mocno pilnuję, bo on wszystko by od razu do pyska brał, ale jak zostawiłam na dobę w żłobie szczotkę do grzywy, to tylko pogryzł lekko rączkę, więc chyba nie jest aż tak durny w tej kwestii  😜
wątek zamknięty
desire   Druhu nieoceniony...
04 grudnia 2017 12:16
mój kocha parówki i świeży chleb z serkiem do smarowania.  😵 😂
wątek zamknięty
Ja dzisiaj wsiadam pierwszy raz po dłuższej przerwie (choroha mnie rozłożyła) koniem zajmował się mąż  😉 Wczoraj cykłam fotkę jak po lonży sobie w trójkę stępują  😁

Mój koń się zachowuje jakby był psem mojego męża  😁
Dzisiaj ambitny plan jeżdżenia drągów  🏇
wątek zamknięty
Dziewczyny nie wiem w jakim wątku zapytać...miałam z własnym koniem kilka nieciekawych przygód, upadków itp. Wpadł mi do głowy pomysł, że chyba dla bezpieczeństwa chce zakupić sobie kamizelke ochronna...i etraz jeździłam kiedyś w zwykłej i była koszmarnie nie wygodna, czy może technika poszła do przodu ii wyprodukowano cos lepszego? W jakich kamizelkach jeżdżą wkkwiści? Ktoś może mi pomóc  👀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 grudnia 2017 16:21
Alicja jest wątek o kaskach i kamizelkach... Zdecydowanie poszło do przodu zobacz sobie firmę Helite chociażby
wątek zamknięty
Po długiej kontuzji wracamy do roboty 🙂


wątek zamknięty
faith Całkiem nieźle mu w tej wersji 🙂
Alexa:P a cóż to za kontuzja?

Melduję wieści z frontu. Niedawno kupiłam konia. Badaliśmy go na miejscu i mimo na prawdę bardzo dobrego ogólnego stanu zdrowia zaniepokoił mnie obraz 1 stawu skokowego. Jednak miejscowa Pani Doktor zapewniła, że nie jest to odprysk kostny a jedynie "narośl" wada kosmetyczna, która w żaden sposób nie będzie wpływała na użytkowanie ponieważ jest daleko od miejsca zginania nogi w stawie. Jako, że nie szukałam idealistycznie wzorowo czystego konia na obrazach RTG zaufałam że wie co mówi, w końcu to nie ja jestem lekarzem. Dopiero po kilku dniach dostałam RTG do wglądu. Natychmiast skonsultowałam je z dr Samselem, który jednoznacznie określił zdjęcia jako niewyraźne i do powtórki bo warto się temu przyjrzeć dokładnie. To był moment, w którym można było odstąpić od umowy kupna konia. Miałam moment zawahania. Ale byłam przekonana, że jest tego wart i że mam pewność co do reszty jego zdrowia i historii bo koń prosto od hodowcy. Mimo wszystko zdecydowałam się konia kupić. 8 godzin jazdy i koń prosto z pod czeskiej granicy wylądował w szpitalu dla koni na Służewcu. Zostały powtórzone wszystkie RTG w ramach badania kupno-sprzedaż, wyszły bardzo dobrze (kolana, trzeszczki, stawy pęcinowe, kręgosłup) oprócz tego 1 nieszczęsnego stawu skokowego. Jednak doktor ocenił odprysk na "typowy" i prosty do usunięcia. Zdecydowałam się wykonać artroskopię od razu póki koń młody i nie ma żadnych stanów zapalnych. Już po zabiegu, wstał na nogi po narkozie i ma się dobrze.
Niech wyniesie morał z tej historii jaki chce 😉
A ja czekam, aż będzie można go zabrać do domu.

wątek zamknięty
tuch, jakie plany wobec młodziaka, gdzie się wstawiacie? Zdrówka, choć w sumie czip w nieinwazyjnym miejscu to pierdoła :kwiatek: Będzie nówka sztuka, nieśmigana 😉
wątek zamknięty
tuch to się pani wet troszkę rozminęła z diagnozą.. Powodzenia w pracy z koniem i zdrowia, duuuużo zdrowia!  :kwiatek:
wątek zamknięty
tuch, no ładnie. Dobrze, że tylko tak się skończyło, że czip w nieinwazyjnym miejscu i łatwy do usunięcia. Teraz życzę bezproblemowej rekonwalescencji!
Alexa:P, ładnie wygląda jak na długą kontuzję 🙂
anil22, fotka mistrzostwo 😉 😉 masz coś z drągów?
faith, Urvalowi faktycznie dobrze w meksykanie. Mi chyba przeszła ta pedanteria, mam dość zmieniania całego sprzętu pod siodło. Najpierw miałam cały sprzęt czarny, potem spodobaly mi się siodła brązowe i kupiłam Dinowi brązowego stubbena. Co ja się nakombinowałam, żeby kupić podobny kolor ogłowia 😉 Ledwo co wymieniłam cały sprzęt, Dino poszedł pod dzierżawcę, a ja kupiłam siwego. Na nim brąz totalnie mi nie pasował, sprzedałam sprzęt za bezcen. Kupiłam czarny. Jedno siodło, drugie siodło. Teraz kupiłam cudowne siodło brązowe. Ale po szukaniu długim pasujących puslisk, nie zmieniam reszty. Może kiedyś popręg, ale ogłowia za nic. Szczególnie, że naczólki muszę wydłużać u rymarza, łatwiej mi z czarnymi 😉

Ponieważ ostatnio miałam jakiś kryzys ze skokami, puściłam kucyka, żeby poskakał sobie sam. Chciałam z ziemi zobaczyć, jak sobie radzi. Tak sobie radził:



Ani razu drąga nie musnął. Skończyliśmy na 1 skoku na 130, jak na pierwszy raz super mu szło.

Filmik ze skoków luzem:

Filmik z jakiś podskoków bez trenera (poszła rodzić 😉):

I co mój koń robi na padoku z kolegą, siwy Tango xxagaxx w tle:


wątek zamknięty
anai Niestety było już za ciemno, jeszcze lampa nam się na hali spaliła i w sumie gruby przechodził drągi z nosem przy ziemi 😉 Ale młody skacze  😲
tuch Ważne, że wyszło teraz i sobie z tym pradziliście. Trzymam kciuki.
Cieszę się bo koleżanka zauważyła, że koń zaczął bardziej zad angażowć  🏇 i zaczyna tą głowę trochę obniżać w kłusie 🙂
wątek zamknięty
tuch anai Krwiak w stawie kopytowym i do tego wyszła zmiana szpatowa w obu zadach  😵 Po prawie trzech latach trzymania konia na łąkach stwierdziłam, że przywiozę ją do Wrocka, pojeździłam może miesiąc - dwa i pewnego dnia wróciła z łąki pokopana i się zaczęło 😉

Na dobrze dobranych zdjęciach, zawsze dobrze wszystko wygląda  😁 😁
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 grudnia 2017 23:43
Udalo mi sie nakrecic filmik! 😜
Widze cała mase, ale to MASE bledow, ale dzieki temu ze sie nakrecilam widze tez nad czym pracowac 😉 Na pewno nad balansem, postawa i tempem, bo wszystko to u mnie kuleje mocno i przedkłada się na prace konia, co po prostu widać 🙁
I jestem w ogole jezdzcem roku- nie zorientowałam sie, ze Stefan zmienił noge (ok. 7,45 minuty) 😵 zagalopowal prawidłowo, byłam przekonana ze po prostu oddał z zadu(dziś kilka razy oddawał i stawał deba 😎 ) i pochwalilam go za to 😵 muszę jednak jeszcze patrzeć na łopatki w galopie 😡
wątek zamknięty
CzarownicaSa Ale fajny ten Stefan 🙂 super sie czyta, jak Ci to sprawia tyle frajdy 😉

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 grudnia 2017 09:16
Oj sprawia! 😀 Dużo doświadczenia przy nim łapię, choć jeszcze jest kiepsko to zaczynam czuć w ręku, że robimy poooooowooooooli postępy 🙂 To już nie jest walka o przetrwanie, tylko w miarę normalna jazda- jest zdecydowanie bardziej kontaktowy, odpowiada na sygnały, nie zagryza wędzidła i nie pędzi, chce współpracować. Jeśli tylko ja się ogarnę i poprawię wszystkie swoje błędy mam nadzieję, że będzie można powiedzieć że chodzi normalnie 😀 Bo koń jest fajny i chce, tylko jeździec nie ogarnia 😁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.