paznokcie, żele, tipsy

robakt, moze bardziej dwie warstwy topu? Top tez jest dosyć twardy 😉
robakt   Liczy się jutro.
20 stycznia 2016 09:14
Libeerte, jutro będę działąć, to spróbuję z dwoma warstwami topu  😉
i trzeba dobrze zabezpieczyc wolny brzeg. i lakierem i topem
Hybryda jest ok, jeśli się ją cały czas robi. Ja zdjęłam, żeby dać odpocząć paznokciom i miałam masakrę z paznokci - cienkie, miękkie, łamaly się dosłowie o powietrze.

Nie wiem czy mam akurat takie paznokcie czy to kwestia wykoniania - robiłam raz ciągiem w dobrym salonie, raz u znajomej na zestawie z Semilaca - zawsze ten sam efekt, jak tylko przestałam robić hybrydę to miałam paznokcie z papieru.
Dopóki lakier był, to wszystko było ok 😉

Dlatego szukam alternatywy, koleżanka w pracy ma tytany - ale krótki, bo dopiero miesiąc.
Wichurkowa   Never say never...
20 stycznia 2016 19:05
A ja dziś  poszalałam i zrobiłam pierwszy raz kolor nude +syrenka, bo ja zawsze neony,świecące  itp I w sumie podoba mi się,eleganckie są  😉
Ja też mam nowe, przemylam octem przed żelem i zobaczę ile pozyją 😉
escada , a od czego jest primer ? primer trzyma żel.. bez tego krótko trzyma
No wiem tyle ze zostałam wprowadzona w błąd przez ekspedientke. A jak z hybryda? Wiele osób pisze ze od razu daje bazę na zmatowiona płytkę, bez primera i niby jest ok. U mnie nie jest, po dwóch dniach jestem bez paznokci.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 stycznia 2016 22:42
Czasem to nie jest wina kosmetyków, ale są płytki, na których za Chiny nic się trzymać nie będzie.
Ja też mam zawsze jakieś odlotowe. I ostatnio zrobiłam eleganckie, dwa odcienie beżu z lekkim połyskiem. Początkowo nawet mi się podobały, ale wytrzymałam tylko 2 tygodnie. Poszłam zdjąć.  😂  Nie dla mnie. Lubię mieć coś mocno konkretnego, nawet na granicy kiczu.
Teraz jeden rebrny, jeden matowy a reszta czarne z mocnym połyskiem.



Za to mam super pomysł na kolejne. Chcę czarne matowe, z wzorkiem zrobionym z samego nabłysku. Aż się nie mogę doczekać jak to wyjdzie.
Kupiłam primer kwasowy,  bazę i kolor z semilaca. Jak to się nie utrzyma to się poddaje 😉
Próbował ktoś przedłużać paznokcie zwykłą bazą hybrydową? Zapomniałam zamówić harda i nie wiem czy zamawiać osobno czy odpuścić 🤬
One są chyba zbyt lejace żeby przedłużyć nimi
Bazą hybrydową to raczej za wiele nie zdziałasz, tak jak escada napisała baza jest dość lejąca i nie ma właściwości budujących. Na bazę musisz dać albo hard albo zamówić jednofazowy żel budujący (ja zamówiłam żel budujący Base One Violet z pędzelkiem za niecałe 20zł, trzymał mi się ponad 2 tygodnie i zdjęłam przez odrost).

Dzisiaj mija tydzień testowania na paznokciach żeli z Semilaca. Nakładałam je na bazę hybrydową, a na wierzch dałam Top No Wipe i to jest chyba moje ulubione do tej pory połączenie na paznokciach. Jakbyście szukały żeli to polecam, po tygodniu trzymają się super (stajni nie widziały, ale hektolitry gorącej wody nie były im straszne). Potrzymam pewnie jeszcze tydzień i przez odrost zdejmę.
W takim razie będę musiała zamówić hard.

Wie może któraś z Was jak wyjąć spód z takiej lampy: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/p/Lampa-cyfrowa-LCD-UV-36W-z-rozowa-oslona/234
Da się w ogóle? Niby w instrukcji pisze, że tacka ruchoma, ale w każdą stronę próbuję i za nic nie idzie. Nie chcę szarpać na siłę, żeby już w pierwszy dzień nie połamać 🙄
Semilac i primer kwasowy działają, pazury wytrzymują 10 dni, potem już są pozdzierane nieco, myślę że wytrzymały by sporo więcej przy dwóch warstwach topu. Niestety po 10 dniach mam taki odrost ze juz to mocno widać, będę musiała robić co dwa tygodnie ale to i tak super  😅
Dziewczyny, co na zmasakrowanego paznokcie u kciuka? Zaczął mi się rozdwajać/łamać się i nie chce za nic odrosnąć. Tzn. odrasta i od razu rozwala się na końcu. Spiłowałam go aż do opuszka, a i tak całego rozwarstwienia to nie objęło. I nie mam pomysłu jak go zapuścić. Próbowałam smarować lakierem bezbarwnym, ale łamie się razem z paznokciem. Chyba tylko zawinięcie go w plaster by coś dało, bo o wszystko haczy i od nowa to samo ciągle :/
Mi rozdwajały się wszystkie, jedyne co pomogło to żele. Ostatnio jakiś tydzień byłam bez hybryd i były duuuuuuużo mocniejsze niż kiedyś, więc nie zgadzam się z tym, że to niszczy 😉
Libeerte, zazdroszczę w takim razie! Raz skusiłam się na zrobienie hybrydy i.... gdybym wiedziała jakie będą konsekwencje, nie zdecydowałabym się. Z długich, mocnych i zdrowych paznokci zostało mi coś na co ciężko mi nawet spojrzeć.  😕
Aniołeczek a sciagalas sama czy u kosmetyczki?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2016 05:51
U mnie też niby zniszczone po zdjęciu hybrydy, ale to bardziej fakt, że ciągle gdzieś "trzasłam" paznokciem i on faktycznie pękł, a hybryda trzymała - po zdjęciu dopiero było widać :p
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 lutego 2016 12:14
Jak się Wam krótko trzyma hybryda, to spróbujcie utwardzać każdą warstwę kilka razy dłużej niż ustawa przewiduje. Zupełnie niechcący kiedyś wypróbowałam tą metodę- ombre nie wychodzilo 😉- i efekt wow, jeśli chodzi o żywotność pazurów.
Ci, którzy mają bardzo słabe po hybrydzie- może za mocno matowicie. Ja tak na początku zrobiłam, masakra póki nie zrosły. .
Moje dzisiejsze. Musiałam obciąć na zero, bo wczoraj 30 sekund po zdjęciu hybryd trzasnęłam w biurko i jeden się złamał. A miałam już mega długie 🙁
Semilac 064 i 094
Swoją drogą kolor moich dłoni kompletnie nie pasuje do takich kolorów jak ten róż 🙁 a szkoda, ładny jest, tylko się zlewa 🙁
masz piękną płytkę 😍
Ja mam właśnie Elegant Raspberry na paznokciach i nie podoba mi się 🙁 jak go zamawiałam wydawał się taką głęboką maliną, a w świetle dziennym jest krzyczącą żarówą 😵
Ja dziś wyszłam z takimi. Na żywo są jakieś delikatniejsze, na zdjęci wyglądają jak jakieś buły. Ale kolory fajne.

robakt   Liczy się jutro.
04 lutego 2016 19:40
http://tiny.pl/gt2hc to dla facebook'owiczów moje dzisiejsze  😉
moooje 😉 tak walentynkowo już :P
Escada, znajoma po kursie mi je robiła i ściągała również. Z ciekawości, jaki jest najzdrowszy i najdelikatniejszy sposób na ściągnięcie hybrydy? Jest w ogóle taki?
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 lutego 2016 22:30
Ja nakładam waciki z acetonem na kwadrans, a potem skrobię drewnianym patyczkiem.Ale czy to zdrowe? Bo delikatne raczej tak, patyk miękki.
Zdzieranie to zuo 😉.
Tak jak pisze BASZNIA rozpuszczanie acetonem i parę dni przerwy przed nowymi. U mnie po zrywaniu (odpadły same)  jest masakra z paznokciami, teraz jak się trzymają i mogę ściągnąć normalnie to nie widzę uszkodzeń na paznokciach.aktualnie mam bananowe  😜 ale dwa wciąż odrastają po ostatnich przygodach wiec do fajnych pazurów jeszcze kilka tygodni 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się